Czemu pisanki ? Bo to pisanie, mój zawód. I Pismo Święte. I coś trochę podobnego do pisanek wielkanocnych, choć nie całkiem... Jan Turnau
Blog > Komentarze do wpisu
Bogacz i żebrak

Ewangelia Łukasza 16,19-31
Po śmierci ten drugi na łonie Abrahama (określenie urocze), ten pierwszy w otchłani piekielnej. Co do tych pierwszych: choć się nie dają przekonać nikomu, że pieniądz nie Bóg, On sam w końcu poradzi sobie z taką ich teologią.

A o to felieton na szabat.
Głośne myślenie. Chrześcijanie z „Kontaktu”, z LGTB
Jonasz
Najpierw wspomnienie sprzed paru dni. Przyszły do mnie dwie śliczne i mądre dziewczyny z Neokatechumenatu, by opowiedzieć o swojej wierze chrześcijańskiej. Tak, wierzą mimo różnych trudności. Mimo potworności księżej pedofilii, mimo swoich zastrzeżeń do polskich biskupów.

Teraz coś też o młodzieży z moich prasowych lektur. Otóż jest taki kwartalnik, co się zwie „Kontakt”, redagowany przez młode pokolenie warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej. W numerze jeszcze zimowym wstępniak dla mnie wiosenny radośnie. Przeczytałem: „Pytanie, dlaczego wciąż jesteśmy w Kościele, słyszymy coraz częściej. Dlaczego jako środowisko trwamy w instytucji naznaczonej strukturalnym słabościami oraz przestępstwami i przewinami jej przedstawicieli. Czy nie lepiej byłoby odejść i nie musieć się już tłumaczyć za cały Kościół oraz za tych, którzy nim kierują. Mierzymy się z tym pytaniem także sami, gdy nasz gniew wywołują choćby doniesienia o ukrywanych przez dekady przestępstwach seksualnych oraz brak gotowości hierarchów, by realnie wziąć odpowiedzialność za sytuację ofiar. Zadajemy je sobie, gdy widzimy strukturalne przyczyny wielu problemów Kościoła - jak brak transparentności, praktyka wykluczania ze wspólnoty określonych grup (na przykład chrześcijan LGTB), czy zarządzanie pozbawione realnego udziału wiernych (zwłaszcza kobiet) oraz inne, konkretniejsze bolączki”. Słowa z ust mi wyjęte! Czytamy dalej, że nasz Kościół jest w kryzysie i wymaga gruntownych reform, niemniej jego przemiana jest możliwa. Nadzieja także moja, człowieka niemłodego. Nie odchodzimy!

Teraz wreszcie o chrześcijanach LGTB. Jest o nich w tym „Kontakcie” osobny tekst Doroty Borodaj, obszerny, opisujący niedolę ludzi, którzy mimo takiego Kościoła chcą w nim być bez wahań, chociaż niektórzy prominentni katolicy sobie tego najwyraźniej życzą. Tamci nasi bracia chrześcijanie mają własną organizację pod nazwą „Wiara i Tęcza”: zapewne to aluzja do tamtej rzymskokatolickiej pod nazwą „Wiara i Światło”. Obym doczekał się dnia, gdy Kościół mój dopuści w swojej oficjalnej doktrynie myśl, że mogą mieścić się w nim ludzie orientacji seksualnych różnych i to tacy, którzy nie rezygnują z seksualnego wyrazu miłości. Dopuścił już wreszcie przekonanie, że prawosławny i protestant to też chrześcijanin prawy, powoli zaczyna dopuszczać także do sakramentalnej komunii schizmatyka, a nawet heretyka, zatem miejmy nadzieję, że dopuści do tej samej pomocy duchowej owych „nieheteryków”. A w każdym razie Episkopat Polski zastanowi się teraz, czy jednak nie osądzić publicznie pewnego posła całkiem nadzwyczajnego, który w obrzydliwej walce o władzę gotów jest rozpalać każdą ksenofobię. Z natury rzeczy antychrześcijańską.

Jedyna nadzieja nasza zawsze we Franciszku. Samej doktryny w tym punkcie formalnie nie zmienia, ale od generalnego osądzania homoseksualistów mu niesłychanie daleko. „Takim cię Bóg stworzył i takim cię kocha” - powiedział do jednego z nich. I żeby się nie przejmował tym, co mówią ludzie.

czwartek, 21 marca 2019, jan.turnau

Polecane wpisy

  • Królestwo zgoła nieziemskie

    Ewangelia Jana 18,33-38 Wielki Piątek. Na pytanie Piłata czy Jezus jest królem żydowskim, odpowiada On precyzyjniej, niż według trzech pierwszych ewangelii. Tam

  • Dzień księdza, dzień Komunii

    Księga Izajasza 61,6 1 List do Koryntian 11,23-26 „Wy zaś będziecie nazywani kapłanami Pana, zwać was będą sługami Boga naszego” . „To jest ci

  • Alleluja!

    Ewangelia Łukasza 19,28-40 Ewangelia Łukasza 22,40-23,56 Niedziela Męki Pańskiej, zwana tradycyjnie Palmową. Jest na dzisiaj tekstów biblijnych dużo. Przede wsz

Komentarze
2019/03/21 12:53:17
Bardzo pouczające... Ciekawe tylko. co zrobią przeciwnicy dopuszczenia, gdy już Kościół dopuści... Znów opuszcza szeregi, czy założą szufladki z informacjami o Kościele przeddopuszczającym i podopuszczającym..... Jak by nie było, na razie najważniejsze jest to, że Bóg odpuszcza jako i my odpuszczamy!
-
2019/03/21 13:36:57
No Kościół oficjalnie twierdzi że do polityki się nie wtraca bo jego królestwo nie z tego swiata... A pan poseł pojedzie do Piernikowa i dostanie ,,duchowe wsparcie'' a EPISKOPAT MOŻE MU WSKOCZYĆ
. Reszta mu dynda i powiewa...Odpuszc zaniem pan poseł się już dawno nie przejmuje
Nie tylko ten...No przecież Sejm chyba koronował króla ,,,a jak i to by nie pomogło to szliki Legii spawę uwypuklą i załatwią!
Ano Ano ..pane Lala !! Czechy naród mało religijny a pan Lala musi rozstrzygać podobne dylematy Pane Prohaz ka Boh ne existuje... No krucafux ! Ne powidejte..!
-
2019/03/21 13:41:39
--->

/ Anonim 24.02.2019 17:53 /

"Będzie coraz gorzej! Pedały będą nam dyktować jak wychowywać dzieci . Przecież to jest zamach na niewinność i czystość dziecka! Nie dajmy się zwariować. Wstyd,że Kosiniak popiera ten deprawujący plan."


/ Anonim 24.02.2019 18:50 /

"100/100,wszyscy jednacy,tfu."


/ ella 24.02.2019 17:41 /

"O matko! i takie debile rządzą Warszawą!"

/ Jan Turnau 21.03.2019 ??:?? /

"Jedyna nadzieja nasza zawsze we Franciszku. Samej doktryny w tym punkcie formalnie nie zmienia, ale od generalnego osądzania homoseksualistów mu niesłychanie daleko. Takim cię Bóg stworzył i takim cię kocha - powiedział do jednego z nich. I żeby się nie przejmował tym, co mówią ludzie."

/ Apostoł Paweł ??.??.006? /

5 "Celem zaś nakazu jest miłość, płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej. 6 Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. 7 Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą. 8 Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, 9 rozumiejąc, że PRAWO NIE DLA SPRAWIEDLIWEGO JEST PRZEZNACZONE, ALE DLA postępujących bezprawnie i dla niesfornych, BEZBOŻNYCH i GRZESZNIKÓW, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, 10 DLA ROZPUSTNIKÓW, DLA MĘŻCZYZN WSPÓŁŻYJĄCYCH Z SOBĄ, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców I [DLA POPEŁNIAJĄCYCH] COKOLWIEK INNEGO, CO JEST SPRZECZNE ze ZDROWĄ NAUKĄ, 11 W DUCHU EWANGELII CHWAŁY BŁOGOSŁAWIONEGO BOGA, KTÓRĄ MI ZAWIERZONO."

/ 1 List Pawła do Tymoteusza 1: 5- 11 /
/ Wg BT, katolickiego przekładu Biblii
Tysiąclecia, Pallottinum /
-
2019/03/21 13:50:57
Episkopat Polski już się dawno zastanowił - Prawo do dzieci i do ludzi mamy MY, czyli Episkopat Polski ( mówiąc językiem z pod budki z piwem "czarna zaraza").

Nie jest tajemnicą że Instytucja watykańska wciąż rości sobie do prawa nad ludzmi i dziećmi. Im więcej zniewolonych duszyczek, tym lepiej dla tej Instytucji watykańskiej - tak to działa od niemal dwóch tysięcy lat.
-
2019/03/21 13:54:05
---> Ród "Borgiów" i "Kaliguli" będzie się mnożył i klonował w sposób niekontrolowany aż do chwili kiedy magma to wszystko załatwi.
-
2019/03/21 13:59:57
---> Księga Daniela 2: 44 (przeczytaj cały rozdział 2-gi (a nie jedynie werset 44-ty) albo sobie odpuść i wybierz rządzących, którz to wszystko naprawią)
-
2019/03/21 14:08:58
_____________________________________
1 List Pawła do Tymoteusza 1: 5- 11
_____________________________________

5 "CELEM ZAŚ NAKAZU JEST MIŁOŚĆ, PŁYNĄCA Z CZYSTEGO SERCA, DOBREGO SUMIENIA I WIARY NIEOBŁUDNEJ. 6 Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. 7 Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą. 8 Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, 9 rozumiejąc, że PRAWO NIE DLA SPRAWIEDLIWEGO JEST PRZEZNACZONE, ALE DLA postępujących bezprawnie i dla niesfornych, BEZBOŻNYCH i GRZESZNIKÓW, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, 10 DLA ROZPUSTNIKÓW, DLA MĘŻCZYZN WSPÓŁŻYJĄCYCH Z SOBĄ, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców I [DLA POPEŁNIAJĄCYCH] COKOLWIEK INNEGO, CO JEST SPRZECZNE ze ZDROWĄ NAUKĄ, 11 W DUCHU EWANGELII CHWAŁY BŁOGOSŁAWIONEGO BOGA, KTÓRĄ MI ZAWIERZONO."


/ Wg BT, katolickiego przekładu Biblii Tysiąclecia, Pallottinum /
-
2019/03/21 14:11:30
/ Zapomniałem uprzednio o kapitelkach w pierwszym zdaniu więc poprawiam /
-
2019/03/21 16:28:29
temat który poruszasz jest niezwykle przeinaczony. a) załóżmy że masz za zadanie jako ( katecheta za friko przez 1 rok ) wytłumaczyć uczniowi pobitemu za to że ubiera się inaczej niż inni oraz nie identyfikuje się z płcią ani męską ni żeńską - że jest jeszcze po coś tu ( wśród ludzi ) potrzebny. Jak to uczynisz ( psycholog poległ w kwitologii - braki w kasie na zajęcia poza szkolne, rodzice są w separacji ,a do końca roku szkolnego ponad 3 miechy ). b) pierwszą rzeczą będzie telefon do przyjaciela papieża ? , c) cytaty z czasów przed Jezusem o homofobicznych zasadach doprowadziły do wyburzenia Świątyni w Jerozolimie ( , d) idea ewangelizacji obecnej to idiotyzm ( niestety spoglądając na rozdźwięk pomiędzy piękną kartką z obrazkiem wyobrażonego Boga jako promień Miłości z teorii, a przeżartą korupcją obecną rzeczywistością ), e) jeśli zbyt obcesowo przedstawiam poglądy rzecz jasna możesz wpis usunąć jako nie wnoszący nic konstruktywnego do wymiany argumentów ( nie chcę wszczynać burdy religijnej ) . Obecne czasy już dawno przegoniły futurologów, a to dopiero druga 10 wieku XX ... dla czytających blog oraz autora - www.youtube.com/watch?v=Nqbh2E6a300 |
-
2019/03/21 16:35:58
Dobre.
Styl i myślenie znane mi. Identyfikuje się z tym, co napisał Pozasferamarzycieli.
-
2019/03/21 16:45:55

Pewien bogaty człowiek miał w zwyczaju ubierać się w purpurę i len i prowadził wystawne życie. Przy jego bramie kładziono żebraka o imieniu Łazarz, który był pokryty wrzodami i który chciał zaspokoić głód resztkami ze stołu bogacza. Tymczasem psy przychodziły i lizały jego wrzody. Po pewnym czasie żebrak umarł i aniołowie zanieśli go na miejsce przy Abrahamie.
Także bogacz umarł i został pochowany. Gdy znosił w grobie męczarnie, podniósł oczy i w oddali zobaczył Abrahama, a obok niego Łazarza Zawołał więc: Ojcze Abrahamie, zlituj się nade mną i poślij Łazarza, żeby umoczył czubek palca w wodzie i ochłodził mi język, bo bardzo cierpię w tym buchającym ogniu. Ale Abraham powiedział: Synu, pamiętaj, że ty za życia w pełni zaznawałeś dobra, a Łazarz znosił zło. Teraz on zaznaje tu pocieszenia, a ty cierpisz. Poza tym między nami a wami została utworzona wielka przepaść, tak iż nikt, kto chce przedostać się od nas do was albo od was do nas, nie może tego zrobić. Wtedy bogacz rzekł: W takim razie proszę cię, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam pięciu braci. Niech im wszystko dokładnie przekaże, żeby nie trafili do tego miejsca męczarni. Ale Abraham powiedział: Mają pisma Mojżesza i pisma proroków. Niech ich słuchają Wtedy bogacz odrzekł: Ojcze Abrahamie, nie posłuchają ich. Ale jeśli pójdzie do nich ktoś z umarłych, to okażą skruchę, Na to on mu odparł: Jeśli nie słuchają pism Mojżesza ani pism proroków, to nie dadzą się przekonać, choćby ktoś powstał z martwych.

W PNŚ usunięto ŁONO I GEHENNĘ w tym fragmencie...i jest jakby nieco nielogicznie. Bo bedąc w ,,zimnym grobie '' nie koniecznie odczuwa sie ,,piekielne pragnienie'' i woła się o kropelkę ochłody.
Ale ..generalnie wiemy ze nie oto szło...no bo:::
1 czy za samą biedę idzie się na łono Abrahama? przecież szacowny Patriarcha nie opedziłby sie ode mi;lionów biedaków ale nieraz nierobów...Aniołowie zreszta osobiście zaniesli tam Łazarza.
2 .Czy bogactwo jest przeszkodą w otrzymaniu łask od Jahwe? Absolutny błąd wprost przeciwnie. Sam Abraham był w końcu bardzo bogatym człowiekiem i to bogactwo otrzymał w dość watpliwy sposób Jako rekompensatę za próbny uszczkniecia cnoty jego Sary.
3.Łazarz zywił się resztkami ze stołu a rany leczyła psia ślina i polizywanie psów..
4 .. Mimo tej olbrzymiej odległości w zaswiatach obydwaj panowie z róznych pólek jakoś łatwo sie komunikowali i z Abrahamem i mieli obraz widzialnej róznicy sytuacji osobistych. Kto wie czy ni9e było juz telefonów komórkowych ...
5 Abraham wystepuje tutaj a zaświatach jak książe kóry wiele może ,,załatwić'' np. wysłac ,,kogoś z umarłych ''na,, powierzchnię'' bdo zywych aby ostrzegać rodzine bogacza,Najwyraźniej jednak ne chce tegon robić i tłumaczy to daleką droga i dystansem...ale przede wszystkim tym że Nie słuchano Mojzesza i Proroków więc nic nie stanie się w wyniku ew, POJAWIENIA SIE UMARŁYCH..
Logika ..Jesli nie słuchali Pism i Proroków nie zauważali ich biedaków i ich potrzeb.. jakże umarłych słuchać będą.?[

Jest to alegoria...Odmiana nastąpiła za sprawa Mesjasza..który nigdy nie lekcewazył żadnych potrzeb biedaków nazywanych pogtar5dliwie LUDEM ZIEMI. Nauczał lud widząc że był złupiony i ponizony. Radujcie się,, ALBOWIEM PRZYBLIZYŁO SIE DO WAS KRÓLESTWO BOŻE..''
Oczywiście że ,,bogaci duchowo we własnym niemaniu cie5rpieli z tego powodu UDREKĘ PIEKIELNĄ.Pogardzany Łazarz stał sie przedmiotem zainteresowania samych aniołów i patriarchy Abrahama Ten zaś został nazwany Przyjacielem Boga ..Ojcem Narodów ojcem ntych co wierza. Jak napisano po9rzucił bogate zycie w Ur chaldejskim i ruszył za głosem Boga..bładząc po Kanaanie ktory miał stac się Ziemia Obiecaną.

No zupełnie nie tak jak OJDYR Piernikowiec... Nie wyciagał reki po pieniąchy..ale nie był biedakiem
-
2019/03/21 16:54:04
W linku dobry tekst i muzyka
-
2019/03/21 17:45:43
Wygląda na to, że do walki z demonami na tym blogu ostatecznie wkroczyła shizofrenia. Można było się dpodziewač, że wcześniej czy później to nastąpi.
-
2019/03/21 17:47:20
... ch
-
2019/03/21 17:48:30
/ bez pazurków /
-
2019/03/21 17:55:03
Stokrotki i B.
Jeżeli już poruszyłeś temat schizofrenii, to powiem coś więcej. Od dawna podejrzewam Ciebie, że cierpisz na schizofrenię. Masz wyjątkowe problemy w ocenie rzeczywistości, ludzkiej!
-
2019/03/21 17:58:49
<---

/ Dla Awarcho kilka komplementów dwie pisanki wstecz na wpisie "Rodzicielskie kłopoty" KOMUŚ PUBLIKUJĄCEMU POD NICKIEM POZASFERĄMARZYCIELI NALEŻY WSPÓŁCZUĆ I WYBACZYĆ ALE AWARCHO NIE /
-
2019/03/21 18:02:22
Nie przejmuj się tym Piramidalny. Ważne, że to czego Ty na tym blogu dowodzisz wskazuje na to, że na tę przypadłość nie cierpisz.
-
2019/03/21 18:04:13
to są zupełnie różne rzeczywistości. Pierwsza to Izraelici i Bóg Ojciec. Druga syn Bozy wraz z Duchem Świętym. Po niej są Żydzi. Następnie potomkowie wraz z zanektowanym Archaniołem przez Muzułmanów ( opoka.org.pl/biblioteka/I/IR/kjb201603_islam_anioly.html ) . I wszystko ma sens do momentu schizm. Każde działanie kolejne kolejnych rodzajów podziałów w hierarchiach aż do pojawienia się zamiast Królestwa Izraelitów - państwa Izrael to ciąg kolejnych prób zrozumienia w religiach idei Boskiej. Każdy z papieży miał jakiś czas i miejsce. Obecny próbuje doprowadzić do zrozumienia istoty linii sporów. JPII pocałował Koran co ówcześnie było czymś nie do pomyślenia. Problem tkwi w inercji przepisów które nie przystają do czasów.
-
2019/03/21 18:41:37
<---

"PISANKA POD TYTUŁEM:"

"Rodzicielskie kłopoty"
Wpis na wtorek 19 marca 2019 r.

Ewangelia Mateusza 1,16.18.31,24a

albo Ewangelia Łukasza 41-51a

( ... )

"Co zaś do perykopy Łukaszowej: tu z kolei pytanie czytelników zwykłych, czy Jezus nie powinien był jednak rodziców przeprosić. Można tutaj odpowiedzieć tak: ewangelie to nie opowieści biograficzne, ale gatunek literacki szczególny. Mamy tu teologiczne przesłanie mówiące, że Jezus nie był najlepiej rozumiany nawet przez swoich rodziców."

Jan Turnau

Awarcho
2019/03/21 17:11:03

"CO DO TYCH EWENTUALNYCH PRZEPROSIN JEZUSA..TEŻ TAK UWAŻAM ZE POWINIEN"

"Co do tych ewentualnych przeprosin Jezusa..też tak uważam ze powinien i najpewniej przeprosił. Pisza alej ze ,, byl im posluszny''. Nie wszytko ewangelista musiał zapisać.
Zapisał bardziej kontrastowe i niezwykłe rzeczy.. Dom Ojca Mego'' tu muszę być..tu powinniscie mnie szukać nie gdzie indziej.. Nie na targu..nie przy kuglarzach.;.nie na greckim stadionie...nie w ,,,No było w tym czsie w Jerozolimie trochę ,,niereligijnych atrakcji..przywozonych z Rzymu czy z Damaszku czy Aleksandrii.
ON JEDNAK TAM NIE POSZEDŁ.."

stokrotki.i.bratki
2019/03/21 17:29:13

--->

Awarcho, widzę że Tobie to już nie tylko czaszka ale mózg od środka się rozwarstwia. Piramidalnemu i katolickim teologom się nie dziwię bo w sumie w jednej i tej samej beczce warzą sobie piwo, które piją, a w przypadku tych drugich drugich jeszcze nim odurzają. Jeśli jednak chodzi o osobę podającą się za świadka Jehowy na tym blogu (mimo że nim od dawna już nie jesteś) to trochę tak jak byś twierdził, że jesteś Albertem Einsteinem ale uważasz, że tabliczka mnożenia do niczego Ci się nie przydaje. Dawno już stwierdziłem, że jesteś "debilem" (masz "downa" i wszystjie inne tego rodzaju d"schorzenia") ale nie sądziłem, że aż takim.

/ Być może nie każdemu chce się dłubać w komentarzach, przede wszystkim zaś w kontekście tych i innych wypowiedzi. Przytaczam więc jedno i drugie. Ten blog, a zwłaszcza komentarze jakie tutaj padają, niczego w kwestii zrozumienia Ewangelii nie wnosi dlatego bardzo dobrze, że 29 kwietnia 2019 r. zostanie on ostatecznie zakończony /
-
2019/03/21 19:57:49
No pięknie Głosicielu Ewangelii pieknie...Nie masz człowieku nic rzeczywiscie do zaoferowania od siebie oprócz inwektyw ale nie szlodzi mnie ..Tobie na pewno szkodzi.Zreszta sam nie jestem bez winy bo równiez twoje wpisy mmnie czasem irytują i NIEDAWNO PISAŁEM O TWOIM ZRYTYM SUFICIE .
Nie napiszę ze jesteś zarozumiałym gówniarzem bo to rzuca sie w oczy.
-
2019/03/21 20:02:30
No przecież nie poszedł gdzie indziej nie poszedł w roazrywkowe miejsca nie poleciał na wycieczke do Pergamonu ani do muzeum tylko do Świątyni..
Nauczycielu za dychę i popalić..Mam juz twój telefon i twojego zboru wyguglowałem.
Zapytam czego oni tam uczą w tej Szkole Teokratycznej ...proroku od 7 boleści.
-
2019/03/21 20:09:41
Aż nie wypada, ale dorzucę parę inwektyw! Pod adresem ludzi starszych, czyli ogólnie 35+ .... To są pokolenia nie umiejące normalnie rozmawiać na dowolny temat. Mają wkodowany po komunizmie gen ograniczający możliwość mówienia! na niektóre tematy. Gen ten - sztucznie wyhodowany w głowach uciśnionego narodu - nazywa się niekiedy fobią, ale to nie jest fobia - to jakiś odruch jak kopnięcie nogą po stuknięciu w kolano!
Ja podzielam pogląd mojego Kościoła - szanuję osobę, nie pochwalam jej czynów , szczególnie tych, które mnie osobiście w jakiś sposób dotykają! Natomiast to, w jaki sposób nie pochwalam, zależy od czynu i od osoby!
-
2019/03/21 20:16:44
Zaczynam podzielać zdanie jednej z komentatorek że Demon cie opetał niestety. Twoja sprawa. Bez odbioru ! braciszku z Denver.
-
2019/03/21 20:21:03
Ten rodzaj opętania najwyraźniej wygląda na opętanie kimś innym, nietrudno spostrzec, kim!
-
2019/03/21 20:49:24
Jezus nie przeprosił Rodziców bo najwyraźniej nie było za co. Z Jego wypowiedzi wynika jasno, że powinni byli wiedzieć gdzie jest ale najwyraźniej z własnej winy (a nie Jego) nie wiedzieli. Ewangelia nie ujawnia (co sam zauważyłeś) wszystkich faktów. Np. nie mówi gdzie się rozstali. Według Twojej "chorej" interpretacji zapewne gdzieś skąd 12-letni Jezus odszedł sobie samowolnie tam, gdzie Mu się podobało (a według wszelkich praw logiki to Rodzice wyruszyli w drogę pozostawiając Go tam, gdzie pozostawili, nie intetesując się zbytnio gdzie jest. Założyli że jest tam, gdzie najwygodniej i najlepiej dla nich by było aby był. Moim zdaniem (i zgodnnie z tym co Jezus później do nich powiedział) ostatnim miejscem gdzie razem się widzieli była świątynia. Jezus nie mając od nich żadnych konkretnych zaleceń na temat tego gdzie chcieliby się z tego miejsca razem przed powrotem do Nazaretu udać w miejscu w którym razem byli gdy się z terenu świątyni nie zwracając na Niego uwagi oddalili na nich czekał. Nie upewniwszy się, że do nich mimo wszystko jakoś dołączył założyli, że jest wśród krewnych tak jak pozostali Jego bracia objadający się łakociami, które jeszcze im z pobytu w okresie okołoświątecznym pozostały. Ale Jezus wolał wykorzystać czas inaczej, zwłaszcza że w miejscu w którym pozostawili Go rodzice nie mógł przebywać na codzień bo mieszkali w Nazarecie. Nie zauważyłeś dwukropka u Pana Jana i pomyślałeś, że uważa On iż Jezus powinien przrprosić Rodziców i szybko do Niego (bo Go podziwiasz bardziej niż Ewangelię) dołączyłeś. A tymczasem wypowiedż Pana Jana była i jest zupełnie inna (co z kolei nie spodobało się Piramidalnemu). Podziwiasz ludzi i do nich naginasz swoje poglądy. Tobisz to samo co wszyscy inni bałwochwalcy. Właśnie dlatego zacząłeś pisać tak jak i oni Biblia małą literą żeby im się przypodobać. To jest ich styl. Wierzą w Boga (ale jeszcze większym szacunkie) darzą Franciszka, Spinozęi i Darwina. Jeśli ci trzej powiedzą im, że Pisma Hebrajskie to legendy to raczej im będą wierzyć, a nie Jezusowi. Jexus dobrze im wygląda jedynie w cierniowej koro ie na obrazkach. To czego nauczał nie ma dla tych ludzi najmniejszego znaczenia. I Ty jesteś jednym z nich.
-
2019/03/21 20:57:22
! ? @.# & ! | %rc<@ j....+ sjp... kropka z tyłu.. palec w ...~ wróć do sorrento
-
2019/03/21 21:02:49
JESTEŚ "Debilem" (A razem z Tobą wszyscy Ci, którzy twierdzą, że wierzą w Chrystusa i kwestionują Pismo Święte, Biblię).
-
2019/03/21 21:03:17
Domestos i Demostenes w działaniu ..
-
2019/03/21 21:04:37
No i co ? cukiereczku z Watch?
-
2019/03/21 21:04:40
"Jezus dobrze im wygląda jedynie w cierniowej koronie na obrazkach. To czego nauczał nie ma dla tych ludzi najmniejszego znaczenia." Stokrotki i B.

Wyjątkowo się z tym zgadzam.
Nie jest żadnym odkryciem, że to co Jezus nauczał nie ma dla chrześcijan najmniejszego znaczenia. Dotyczy też Ciebie Stokrotki i B. Twoje zachowanie tu na tym o tym dowodzi. Co do wizerunku Jezusa, dodam że katolicy najchętniej Jezusa widzą na krzyżu, ukrzyżowanego, ciekawe, no nie?
-
2019/03/21 21:10:10
Lukki on jest wsciekłym psem nie Świadkiem Jehowy...wyrzucili go ze zboru i próbuje odrobić straty i odreagować .Juz wiem.. Lata do Ziemi Swietej a głoszenie ewangelii odwala na blogach...A tak nie wolno Ponadto obraza ogół ludzi...Piana leci mu z mordy. Wystarczy podejść do stojaka z literaturą w dowolnym miejscu i nkt tak nie bedzie sie zachowywał.Moze faceta rzucił kochanek albo zona.. Współczuję mu ale to wszystko.
-
2019/03/21 21:16:25
Przy tobie Piramidalny nabrałem Waszych obyczajów. Dlatego cieszę się, że już niedługo nie będę musiał tutaj nic więcej pisać.
-
2019/03/21 21:17:49
Robert Rient przez kilka lat był zawzietym głosicielem i pionierem ale nie wytrzymał .
Ogłosił coming out i poswzedł studiowac psychologie i jest znanym fachowcem w tej specjalnośći ale nie jest juz Świadkiem Jehowy.
Pisał w Wyborczej szczerze o sobie gdy zeszła z niego Pasja Zbawiciela Świata..
Nigdy nie wiesz z kim masz do czynienia.. Stokrotki na pewno nie jest Świadkiem ..Jehowy chociaz nim był.. Co mu jest musi okreslić specjalista ale to nie moja rzeczGdy wbijesz w wyszukiwarce Robert Rient dowiesz sie jaka drogę przeszedł ten czlowiek...a takich bywa wielu. Podobny dramat jak w przypadku księży którzy naciskani sa z kilku stron..
-
2019/03/21 21:20:54
Robert Rient to Twój Idol, Awarcho, a nie mój.
-
2019/03/21 21:23:45
Cukiereczku moim idolem od dzisiaj JESTEŚ TY...Niedługo upomni sie o ciebie twój pan...
-
2019/03/21 21:36:24
No przecież nauczany jesteś aby nie obcowac duchowo z NIEZNAJOMYMI..Dlaczego nie słuchasz zaleceń G.B? Jaki ty jesteś Witness? Twój koń by zrozumiał a ty nie rozumiesz. Rozumny widząc niebezpieczeństwo cofa się a prostaczek idzie dalej i ponosi szkodę'' No kochany twój były zbór byłby rozczarowany Elders tez...
Idź wyznaj swje grzechy a nade3jdzie czas ochłody''...i juz tutaj nie pieprz..bo dosyć
Enough ..enough..enoughhhhh. Nie głosiłes tu Ewangelii jesli te3n czas raportowałes to grzech .. Nigdy nie zrozumiałes Ewangelii...pałając złoscia i nienawiścia nie mozesz przynosic daru przed Boga i Chrystusa.
-Wyspij sie wreszcie i weż coś...
-
2019/03/21 21:48:36
Awarcho, już Ci napisałem, że masz zaległości z interpretacji wiersza. W tym co tutaj piszę nie ma żadnej nienawiści. Jest w tum wyłącznie miłość. Również do Ciebie bo nie tracę nadziei, że się jeszcze nawrócisz. A jak wypisujesz głupoty to nieobłudna moja miłość nakazuje mi Ci to powiedzieć. Na upattego konia (według tradycyjnej szkoły) jest bat i wędzidło. A na człowieka uczciwa, otwarta nagana. Tak postępowali Jezus Chrystus i Paweł i ja biorę z Nich przykład.
-
2019/03/21 21:50:38
r
-
2019/03/21 21:53:27
... y
-
2019/03/21 22:10:51
@Stokrotny,
wczoraj radziłam, żebyś dotrwał na tym blogu do końca, ale po przeczytaniu komentarzy pod powyższą Pisanką, skłonna jestem zmienić zdanie, zarówno w odniesieniu do Ciebie, jak i do mnie.

Blog Red. Turnaua - to obecnie taka diabelska kloaka ...
Niech się w niej taplają inni i inne....
Szkoda nas.


-
2019/03/21 22:29:56
"W tym co tutaj piszę nie ma żadnej nienawiści. Jest w tum wyłącznie miłość. Również do Ciebie bo nie tracę nadziei, że się jeszcze nawrócisz." - Stokrotki i B.

Typowe dla schizofreników. Uroiło im się, że zbawiają świat ludzki. Kto im się nie podporządkuje nabierają wściekłości i w odwecie walą inwektywy. Tak właśnie działa Stokrotki o B. Chory człowiek i z tegoż powodu mu współczuję. Za doprowadzenie do takiego stanu są odpowiedzialni, nawet domyślam się kto? Niestety, takich ludzi mamy na pęczki, a odpowiedzialnych za doprowadzenie w stan tej choroby pomijamy, dlaczego?
Bo przyczyny ludzi nie interesują!!!
-
2019/03/21 22:35:00
Nie trać Awi wiary dopóki Bóg nas nie osądzi. W ocenach bliźnich nazbyt często się mylimy (jeśli chodzi o przyczyny czyjegoś postępowania i pobudki a nie same czyny). Słowa i czyny możemy oceniać mimo że ostateczna ocena jednego i drugiego należy do Boga. Już dawno chciałem się stąd wylogować ale wygląda na to, że się UZALEŻNIŁEM. Jrdnak nie do tego stopnia żebym tkwitł tutaj 15 lat i tozprawiał o niczym albo w kółko o tym samym. Głęboko również wierzę, że Bóg jest miłosierny mimo iż (jak sam mówi) nie pozostawi opornych bez ukarania. Osobiście gdybym miał zginąć z Jego ręki przez własną głupotę i zatwardziałość a później (bo dałby mi jeszcze jedną szansę) zmartwychwstać wolałbym raczej się nawrócić. Ktoś kto jest uparty aż poniesie całkowitą klęskę nawet jak mu się da jeszcze jedną szansę nie wiadomo czy z niej skorzysta. Ale dotyczy to tylko takich, co do których (z punktu widzenia Boga, a nie naszego) może być jeszcze jakaś nadzieja.
-
2019/03/21 23:02:53
Lukki on jest wsciekłym psem nie Świadkiem Jehowy...wyrzucili go ze zboru" - Awarcho

No to naprawdę ciekawa tą organizacją ŚJ.
Najpierw przegrali MÓZG i doprowadzili do schizofrenii, a później wyrzucili chorego człowieka.
Według mnie takimi organizacjami należy się bardziej zainteresować, a szczególnie, co wyprawiają z ludzmi.

Nie wszyscy są tacy twardziela, kat Ty Awarcho i o tym też pamiętaj.
-
2019/03/21 23:06:49
Według mnie Stokrotki i B. nie jest złym człowiekiem, tylko chorym, a do tej choroby doprowadziła organizacją ŚJ i tyle w temacie.
-
2019/03/21 23:18:05
Piramidalny to nie jest Korwin-Mikke ani Adam Michnik, który na własnym blogu pali "głupa".
-
2019/03/21 23:35:56
Jak to napisał Jan Kochanowski:
"Panie, godno-li, niech tę wolność z Tobą czuję,
Niech inni za łby chodzą, a ja się dziwuję".
-
2019/03/21 23:55:22
Janmuszu, fraszka Kochanowskiego zawiera chyba sprzeczność samą w sobie. Poprzez sam fakt iż się dziwuje i dlatego napisał tego rodzaju fraszkę już dołączył do konfliktu :_) Jest to właśnie powód dla którego nie zamierzam po 29 kwietnia przenosić się na żaden inny blog. Jestem tu jedynie dlatego, że zostałem wciągnięty w dyskusję. Kiedy Jezusowi zadawano szczete lub też pokrętne pytania nie opuszczał audytorium. W zależności od tego kto pytał i o co pytał zgodnie z tym o co Go pytano odpowiadał.
-
2019/03/21 23:57:28
r
-
2019/03/22 05:29:35
Na szczęście nie mam żadnych skojarzeń lalii z kopronaliami ! Polecam tym, którzy to odczuwają, zainteresować się jednak głębiej taką dolegliwością, profilaktycznie...(zupełnie niezłośliwie, naprawdę!)
Nie udało mi się też pogłębić wiedzy nt. LGBT i całego politycznego zamieszania z tym związanego. Nie mam po prostu już sił wchodzić merytorycznie w problemy współczesne, wystarczy że natrafię na coś, co powoduje tzw. wybałuszenie oczu ze zdziwienia- czmycham..... czyli daję sobie z tym spokój, ale innym nie doradzam, niech zgłębiają, niech drążą, jeśli mają siły! Na co natrafiłam wczoraj? Na taki pogląd, że homoseksualistą jest nie tyle ten, którego przyciągają osobniki tej samej płci, ale ten, który takie osobniki przyciąga - mimowolnie - działa na nich przyciągająco! Taki pogląd jest gwałtem na nieszczęśniku - !!!! ale wiele tłumaczy, przynajmniej to - dlaczego tylu róznych narwańców garnie się do niego, jak muchy na lep!
-
2019/03/22 07:16:40
Tego samego dnia Dawid wyruszył w drogę i dalej uciekał przed Saulem. W końcu przybył do Achisza, króla Gat Słudzy mówili Achiszowi: Czy to nie Dawid, król tej ziemi? Czy to nie o nim śpiewano podczas tańców:
Pobił Saul tysiące wrogów,
a Dawid dziesiątki tysięcy?
Dawid przejął się tymi słowami i bardzo się zląkł+ Achisza, króla Gat. Udawał więc przed nimi, że nie jest przy zdrowych zmysłach, i w ich obecności zachowywał się jak obłąkany. Kreślił znaki na wrotach bramy i pozwalał, żeby ślina spływała mu po brodzie. W końcu Achisz powiedział do swoich sług: Przecież widzicie, że ten człowiek jest szalony! Po co mi go tu przyprowadzacie? Czy brakuje mi szaleńców i potrzebuję jeszcze kolejnego, żeby przy mnie szalał? Czy ktoś taki miałby wejść do mojego domu?.
-
2019/03/22 07:35:49
Nauka stąd jedna - szkoda, że tylu udaje szaleńców, wariatów, idiotów i w ogóle udają kogo się da, łącznie z udawaniem tytułowych bogaczy i żebraków, królów i sług. panów i niewolników , a nikomu nie udaje się udawać kogoś mądrego....................
-
2019/03/22 08:07:33
NO N I E S Ł Y C H A N E ...S ZKODA...Diamenty z kloaki...z MIŁOŚCIĄ ELITARNA ..uszczęśliwia jakąś potencjalną i pogardzana plugzwą ciemnotę swymi musnięciami Prawdy i FINEZJI...A gdy ta dzicz okaże sie niegodna to połynie z wszystkich otworów w ciele fala wściekłago niezadowolenia..którego nie warto znowu cytować bo po co?
Ten Blog juz to przeżywał...wielokrotnie...
Wyrazem najdobitniejszym tej Trójcy Przenajswietszej nienawiści jest Sublimowana Czysta MIŁOŚĆ NAJLEPSZEGO =,STONOGI = CLEO...do wszystkich i do wszystkiego.
PIEKŁO =ARMAGEDON= DÓŁ= POGARDA.= ODTRĄCENIE..
Nieważne czym ale cie ukatrupię bo nie pochwalasz tego co ja robię..i nie nienawidzisz tego czego ja nienawidzę..
Na argumenty nie bedę odpowiadać argumentami.. lecz nazwę twoje wnioski kloaką lub cibie kretynem,debilem idiotą..Jakże to pochwala Jezus ? Czy to jako ,,Głowa Zboru '' albo jako jeden z elementów Trójcy .Swoje fobie i inne niedostatki w duszy włożę w moją misję ..misję wściiekłą namiętną,,..saprzymierzę sie z podobnym..abym nie był sam i miał znowu racje i ,,świadka'' dla siebie ..No sa jeszcze ludzie ,,bogobojni'' i kulturalni.. jak ja? Niee...W nich nadzieja..! Dalej moge gnieść te kiche kulturalna nreligijną i patrzeć na innych z góry. Armagedon Piekło -Czysciec Faustyna i Rzęsisty Deszcz...Jezioro Ognia! et Ciemności Wiekuiste
Bójcie się ..Bójcie się waszych własnych dusz i serc..i waszej OBŁUDY PIEKIELNEJ
Waszych ukochanych POZORÓW .. które wy nazywacie wiarą. i które was zadawalają bo REGULAMIN CZY KATECHIZM ..zgadza wam sie w tych kalkulacjach.

Czy jest to TRYDENCJA czy STONOGACJA. .ma wartość wiechcia jeśli nie ma SPRAWDZONEJ W OGNIU MIŁOŚĆI.. ale W OGNIU PRAWDZIWYCH PRÓB a nie urojonych wirtualnych wrogów i mordziewia pienistego ,,plakatowania i plandekowania..i innego napastowania
. Zobaczcie PROBLEM W SOBIE...nie widzicie..Naprawdę? JESTESCIE JAK BÓG..
Wymagacie tylko ochwał i uwielbien i aprobaty i pieszczot..i cudownych uniesien nad waszym posagiem i piedestałem Mniej wazne czy tym PIEDESTAŁEM JEST WATCH TOWER czy K.K ..czy FAUSTYNA PIEKIELNA TRYDENCKA..czy WASZ WŁASNY EGOTYZM.
Aaaaameeeeeen!


-
2019/03/22 08:17:53
Boże .... już mi się kojarzy straszny fragment wspomnień bohatera Milczenia owiec kanibala Lectera! ... ale w stan szaleńczej konieczności popalenia wszystkich ksiąg i książek jeszcze nie popadłam! Książek albo portali internetowych!!!! Do opamiętania się wzywam. Cóż z tego, że ktoś (nawet w kloace) będzie diamentami i perłami błyszczał, kiedy nikt nie chce podziwiać? Proszę się opamiętać i nie mieć pretensji !!! Niech sobie błyszczy, ale przyznaję rację, że nie jest miło, gdy w tej szalonej pretensjonalności - obrzuca innych użytkowników miejsca - już nie będę wymieniać , czym , wiadomo tym - co ma pod ręką!!!!
-
2019/03/22 08:41:28
Atrojka ..przykład Dawida uciekajacego przed własnym królem i władcą który go sciga i nienawidzi z powodów bardzo błachych zazdrosci o sławe i popularność pomimo jego zasług..To częsty przypadek zyciowy.Nie jest to tylko biblijnja opowiastka.Rodziców swoich scigany Dawid umiescił równiez u wrogów u króla Moabu albo księcia.?
Sam przyszły król też jakby utracił sumienie
,,Pobyt Dawida na prowincji w ziemi Filistynów trwał rok i cztery miesiące. Dawid ze swoimi ludźmi dokonywał wypadów przeciwko Geszurytom+, Girzytom oraz Amalekitom+, bo zamieszkiwali oni tereny, które ciągnęły się od Telamu aż po Szur i Egipt. Kiedy Dawid najeżdżał te ziemie, nie pozostawiał przy życiu ani mężczyzn, ani kobiet. Zabierał natomiast owce, bydło, osły, wielbłądy, a także odzież, po czym wracał do Achisza. Wtedy Achisz pytał: Gdzie dzisiaj dokonaliście wypadu?. Dawid odpowiadał: Na południe Judy albo Na południowe ziemie Jerachmeelitów+, albo Na południowe ziemie Kenitów Dawid nie pozostawiał przy życiu żadnego mężczyzny ani kobiety, żeby nie można ich było sprowadzić do Gat, bo mówił: Mogliby na nas donieść i powiedzieć: Zobaczcie, co zrobił Dawid. (Taką taktykę stosował przez cały okres pobytu na prowincji w ziemi Filistynów). Achisz ufał Dawidowi, bo myślał sobie: Jego rodacy, Izraelici, na pewno go znienawidzili, dlatego już na zawsze pozostanie moim sługą.
Aby pozyskac wrogów w swojej sprawie albo czas i aby ratowac twarz ..tak czlowiek postepuje..Nawt Prorok! i przyszły król!.. Biblia przez duze ,,B'' jest szczera do bólu i nie kłame ani nje obraca kota ogonem odwracając uwage od poblemu....Nienawiśc jest nienawiscią..zbój jest zbójem..a ze sie potem staje królem..z Woli Boga...? Któż mu sie przeciwstawic może.?
Obcy król i zadeklarowany wróg przyjął jednak sciganego ..nawet wariata moze nie było9 klasyfikacji na schizofreników ,kretynów debilów i downów.. No ale Akisz nie był superchrzesijaninem wielbicielem Jahwe i njie czyt5ał regularnie,, Straznicy'' Ii Pisma Swietego.. no i był krolem.!-
2019/03/22 08:53:59
Zbór w Denver przypomina ze od ju8tra zaczyna sie Kampania zapraswzania na Pamiatkę Śmierci Chrystusa..Trzeba brac teczkę luby mój braciszku idolu i zapraszać do uczestnictwa w tym doniosłym święcie. Trzeba jednak odrzucic wsciekłość ,złość i nienawiść o kretynów debilów i downów , idiotow oraz innych niedorozwojków z kloaki.....bo w przeciwnym wypadu Jehowa nie przyjmie twojej ,,ofiary'' z plugawego serca. Przed Akiszem mozna udawac wariata ..przed Bogiem sie nie waż!
Przekonacie sie osobiście ze ten blogowy przypadek to tylko taki ewenement jak wrzód na pośladku..Tam tak nie przezywają i nie szaleja.
Zaproszeni9e dla wszystkich czytajacych składam rowniez ja...
-
2019/03/22 09:41:21
Moja otrografia pełna błahych i niebłachych kawałów ..no jak to ja ..Czytelnik miłosierny wybaczy tej kloakowej ..czy kloacznej .. am ha'arec.. klasie.
Batyst i koronka ..a tutaj mielonka! i walczyk przy ognisku..

www.youtube.com/watch?v=C0nCE-RrQbo
-
2019/03/22 09:45:05
Jako czytelniczka najróżniejszych książek, a także czytelniczka słowa pisanego przez najróżniejszych użytkowników Internetu - zapraszam do zdrowego odpoczynku - od czasu do czasu - od słowa pisanego, a co do lektury Słowa Bożego - uważam z całą stanowczością - jeśli już koniecznie ktoś chce być Jego znawcą - to z pomocą WYBITNYCH teologów! i pod kontrolą psychologa! Szczególnie jeśli zauważa własne wychodzenie z siebie pod wpływem Słowa!
-
2019/03/22 09:46:48
i - do ludzi wartościowych - moje przesłanie - nie dać sie zwodzić w kierunku kloaki!!! Za żadne perły, błyskotki czy inne "skarby" !!!!
-
2019/03/22 09:50:23
No jeszacze cos dla tych ,,kloacznych '' niedorozwojków..
TEKST...
,,Nim senna noc
Chwyci nas moc-
no w pierścień swych uścisków
Ustami w pąk
Śpiewajmy w krąg
Walczyka przy ognisku

Walczyku, nieś
Ożywczą treść
Nucącym optymistom
Lżej krąży krew
Gdy płynie śpiew
Walczyka przy ognisku

Tam upadł rząd
Tam panią blond
Ktoś wywiózł w dwóch walizkach
A tutaj gór
Spokój i chmur
I walczyk u ogniska

Mąż stanu plótł
Aż zasnął lud
W tej mowy wodotrysku
Tam chrap i świst
A tutaj gwizd
Walczyka przy ognisku

Panienkę pan
Kocha nad stan
A ona go dla zysku
Tam smutny fakt
A tutaj takt
Walczyka przy ognisku

Chłop chłopa w łeb
Stosując cep
Zaprawił na klepisku
Tam tryska krew
Tu pryska śpiew
Walczyka przy ognisku

Za człekiem człek
W ogonku legł
Po lepszy kęs dla pysków
A tutaj luz
I Wielki Wóz
I walczyk przy ognisku

Kłębi się świat
Gnębi się brat
Na ludzkim targowisku
A tu wśród gór
Strumyk ciur-ciur
I walczyk przy ognisku

Laj laj laj, laj laj laj
Laj laj laj laj
I walczyk przy ognisku

Naręcza trosk
Rzućmy na stos
I niech się pali wszystko
Nie żebyś spał
Los tobie dał
Walczyka i ognisko

Więc zanim noc
Nam ześle koc
Z cudowną odaliską
My - usta w pąk
I nućmy w krąg
Walczyka przy ognisku!

Laj laj laj, laj laj laj
Laj laj laj laj
Walczyka przy ognisku!
-
2019/03/22 09:58:10
Moc kloacznych pozdrowień wiosennych śle wam kloaczny AWARCHO ..z kloacznego serca..
Do diamentów z Denver ..rrrr ównież! Ostroznie aby nie schlapać Batystowej Finezji...czystej jak plandekowy plakat..
-
2019/03/22 09:59:16
Mój monitor na szczęście nie przesiąka czyimiś urojeniami kloacznymi - poczytam razem z tymi twoimi niedorozwijkami , ale później - teraz wiosennych pracy w ogrodzie moc!!!! a taką kloaką wirtualną niczego się niestety nie użyźni!
-
2019/03/22 10:41:40
---> JEDEN Z OSTATNICH CYTATÓW AWARCHO NA TEMAT (p)ISMA ŚWIĘTEGO i (b)IBLIJNEGO KRÓLA DAWIDA, Z KTÓREGO BÓG NA PODSTAWIE ZAWARTEGO Z NIM PRZYMIERZA WYWIÓDŁ LINIĘ RODOWĄ JEZUSA CHRYSTUSA:

"..tak czlowiek postepuje..Nawt Prorok! i przyszły król!.. Biblia przez duze ,,B'' ( ... ) zbój jest zbójem..a ze sie potem staje królem..z Woli Boga...? Któż mu sie przeciwstawic może.?"

---> ROZWARSTWIENIE MÓZGU (BYŁEGO ŚWIADKA JEHOWY) I AKTUALNEGO ODSTĘPCY I "DEBILA" POSTĘPUJE.
-
2019/03/22 10:58:18
Ciszej , Waćpan, nie drzyj się tak! Wyrosłeś Pan chyba z pampersów!
-
2019/03/22 11:14:48
(Zaczynam się obawiać o Stokrotki, że tymi swoimi krzykami daje sygnały! daje znać, że dzieje się mu coś złego, o czym wprost powiedzieć nie może - może zastraszany? - a może tylko wrzeszczeć i wyzywać... )
-
2019/03/22 12:49:04
Stajesz Atrojko po stronie człowieka, który podaje się za osobę wierzącą i krytykuje Pismo Święte. Siebie nazywasz katoliczką. Wygląda na to, że z Tobą również jest coś nie tak. To co mam do powiedzenia na temat Awarcho zasadza się na tym, co głosi i czego dowodzi na tym blogu.
-
2019/03/22 13:06:55
Chyba jednak nie do końca.. Czesi tak wołają w takich przypadkach Maminkooo..Mamminkooo! Matisek se osrall...Bo Matissek nie zna Biblii i orzeczeń Boga wyrazonych przz samego Dawida
I KRONIK Rozdział 22..6-12

Bóg przez proroka Natana zaś temu królowi powiedział tak Ty nie zbudujesz mnie światyni a na rekach twoich jest krew Wezwał swojego syna Salomona i polecił mu zbudować dom dla Jehowy, Boga Izraela. 7 Powiedział do niego: Z całego serca zapragnąłem zbudować dom dla imienia Jehowy, mojego Boga+. 8 Jehowa przekazał mi jednak takie słowa: Przelałeś wiele krwi i prowadziłeś bardzo dużo wojen. Nie zbudujesz domu dla mojego imienia+, bo przelałeś wiele krwi na ziemi przed moim obliczem. 9 Ale urodzi ci się syn+, który będzie człowiekiem pokoju*, i zapewnię mu wytchnienie od wszystkich okolicznych wrogów+. Będzie miał na imię Salomon*+ i za jego dni dam Izraelowi pokój oraz wytchnienie+. 10 To on zbuduje dom dla mojego imienia+. Stanie się dla mnie synem, a ja stanę się dla niego ojcem+. Utwierdzę jego tron i jego władzę królewską w Izraelu na zawsze[

No nie były miłe Jahwe Bogu Izraela mordy na kobietac i bezbronnej ludności i ich ekstrminacja. TRy Stonoga czytaj Biblię i ucz się ..ucz sie pokory...ucisz demony nienawiści..Póki co nie powinieneś składac sprawiozdania ze słuzby..Tak naucza Duch.. Idź i pojednaj się z bratem swoim a potem przyjdź do mnie z ofiarą.
Zaślepił cię demon i juz nie potrafisz widzieć ani mysleć.Proś Boga o przebaczenie i rozsadek..On jest Szodrym Dawcą..Biblię czytaj aby pojąć jej ducha i przesłanie. Sam najwyższy zrządził ze o Dawidzie napisano wiele rónież jego okrucieństwa. Ty mimo ze masz program czytania nie znasz bBiblii ani tej przez duze B ani małe b.
Kretynem cie nie nazwę bo Bóg nie patrzy obojętnie na wyzwiska.
-
2019/03/22 13:19:59
To co tutaj piszesz nie zmienia tego, co powyżej napisałeś.
-
2019/03/22 13:38:10
Stokrotki, nie zrozumiałeś mnie, ja nie przed Awarcho Cię broniłam, nie wiem kim jest ktoś, kto powoduje takie Twoje zachowanie - ale mam taką wyobraźnię książkami różnymi zniekształconą, że przychodzą mi na myśl różne rzeczy!
-
2019/03/22 14:19:05
Nie zmienia i nie zmienię....dokumentuje biblijnie ze Dawid mordował wielu niewinnych ludzi . Z toba pampersie nie bedę wymieniał postów bo dla ciebie szkoda czasu nawet swidaectwo Biblii nie jest wazne.. bo ty masz w głowie tylko PROPAGANDĘ. To przykre ale tak jest. Nie jesteś zresztą jedyn w takiej postawie..Natomiast twoja demoniczna i wsciekła nienawiść do tych którzy nie chca jota w jote uznać twojej agrumentacji DYSKWALIFIKUJE ciebie jako sługę Chrystusa i Koniec I Kropka ...
-
2019/03/22 14:33:51
Poza mężem Betszeby, z którą dopuścił się cudzołóstwa i którego wcześniej upił żeby oszczędzić jego życie, a którego później wysłał na śmierć bo zgrzeszył z jego żoną, ten zaś nie chciał się z nią położyć z tego powodu iż był prawym człowiekiem JAKICH NIEWINNYCH LUDZI I NIE MA POLECENIE JEHOWY MORDOWAŁ DAWID ?
-
2019/03/22 14:36:04
NA
-
2019/03/22 14:42:36
( ...Ona zaś wysłała mu wiadomość, że jest w związku z tum brzemienna i zgodnie z obowiązującym w Izraelu prawem za taki czyn powinna zostać wyprowadzona poza obz i ukamienowana)
-
2019/03/22 14:44:34
y, poza obóz
-
2019/03/22 14:45:46
---> JESTEŚ KŁAMCĄ I MANIPULATOREM.
-
2019/03/22 14:46:15
Propagandę i fiu bździu! Nie wiem jak jest u WAS, ale u matematyków jest tak - żeby zacząć się uczyć prawdziwej matematyki, trzeba wszystko, co się ma w głowie - wyrzucić. Nie żałować! Zacząć od nowa!
-
2019/03/22 14:47:44
Zrób tak, Atrojko, a może przejrzysz.
-
2019/03/22 14:48:00
Zaczynam się teraz obawiać o Twoją żonę Stokrotki, jeśli snujesz aluzje o kamieniowaniu żon!
-
2019/03/22 14:48:51
Stokrotki, ja nie muszę, skleroza sama mi wszystko wyczyści - już coraz mniej czegokolwiek pamiętam :)
-
2019/03/22 14:49:57
Zanim coś tutaj, Atrojko, napiszesz najpierw dokładnie przeczytaj.
-
2019/03/22 14:53:22
Wzajemnie, Ty też najpierw dokładnie przeczytaj, popraw i dopiero wysyłaj, później nie wiadomo, gdzie co do czego chcesz dołączać ...
-
2019/03/22 15:02:56
Naginasz Atrojko tak jak Awarcho w zależności od doraźnej swojej potrzeby. Co wspólnego z tym o czym tutaj piszemy mają literówki ?
-
2019/03/22 15:06:04
Twoje literówki mają to wspólnego, z moim "dokładnym" czytaniem, że nie są ważne, zupełnie są nieistotne.
Ale proponuję Ci wrócić do komentarzy merytorycznych .... one są istotne!
-
2019/03/22 15:25:04
Awarcho podważa tekst Pisma Świętego, przekręca lub nagina wersety biblijne do swoich chorych i urojonych teorii, a Atrojka (podająca się na tym blogu za katoliczkę) mu w tym przyklaskuje i kibicuje.

OSOBA, KTÓRA TWIERDZI, ŻE CJRZEŚCIJANINEM LUB CHRZEŚCIJANKĄ, WIERZY W CHRYSTUSA, A NAWET UZNAJE GO ZA BOGA, JEDNOCZEŚNIE ZAŚ PODWAŻA NATCHNIONY TEKST PISMA ŚWIĘTEGO, KTÓRY JEZUS CHRYSTUS UZNAŁ ZA ŚWIĘTY I POCHODZĄCY OD JEGO OJCA, NIE JEST JEDYNIE ZWYKŁYM KŁAMCĄ. JEST PROFESJONALNYM KŁAMCĄ I HIPOKRYTĄ.
-
2019/03/22 15:26:43
JEST
-
2019/03/22 15:28:35
Jesteś nieprzemakalny ,,niemertoryczny... jak @ Najlepszy Trydencjusz skutecznie zaimpregnowany gipsem i utwardzony ...jak plomba w zębie.Pismo Świete na tyle jest ci potrzebne na ile popiera twoje wywody.W innym przypadku zarzucasz krecenie oponentowi. Cedziszx pytania sam na pytania nie odpowiadasz.. To metodyka która jest kulawa...Możesz tymi sposobami ogłupiać tych co Biblii nie znają..
GOvERMENT juz dawno tę metodykę porzucił i nakazuje grzecznie i pokornie wysłuchiwać i wsłuchiwać sie w dialogi...Dzęować za udzielenie odpowiedzi nawet błednej.. Jakże to Nauczycielem jesteś w Izraelu a tego nie wiesz...Nikodemie?''
- Wyobraź sobie w twym mózgowiu ILU LUDZI ZRAZIŁEŚ DO BIBLII? tylko tutaj na tym forum. Myślę ze nawet Trydencjusz -Automat..nie ma takich wyników.
No żal mi ciebie gorliwcze kapiszonie...pozostanie tylko niemiły siarkowy zapach jak po kapiszonowej kanonadzie.
Mimo wszystkich i róznych kloakowych epitetów ten blog NIE JEST PODKOŚCIELNYM ODPUSTEM z drewnianym gołąbeczkami struganymi z drzewa i balonikami na sznureczku. ..tudzież z drewnianym kogucikami...i innym badziewiem. Mimo usilnych starań wielu krytyków....różnej płci .
-
2019/03/22 15:41:15
---> Ja Ciebie Awarcho nazywam "debilem". Iloma epitetami Ty mnie określasz nie ma dla mnie znaczenia. Żal mi Ciebie. Chociaż z każdym dniem coraz mniej.
-
2019/03/22 15:51:12
OSOBA, KTÓRA TWIERDZI, ŻE JEST CJRZEŚCIJANINEM LUB CHRZEŚCIJANKĄ, WIERZY W CHRYSTUSA, A NAWET UZNAJE GO ZA BOGA, JEDNOCZEŚNIE ZAŚ PODWAŻA NATCHNIONY TEKST PISMA ŚWIĘTEGO, KTÓRY JEZUS CHRYSTUS UZNAŁ ZA ŚWIĘTY, NATCHNIONY I POCHODZĄCY OD BOGA, NIE JEST JEDYNIE ZWYCZAJNYM, ZWYKŁYM KŁAMCĄ ---> JEST PROFESJONALNYM KŁAMCĄ: HIPOKRYTĄ.
-
2019/03/22 15:57:46
Nie uwierzysz bo nie jesteś w stanie tego pojąć...ale to TY PODWAŻSZ NATCHNIENIE PISMA NAJSKUTECZNIEJ..
Najlepie swiadczy o tym Duch Twoich wypowiedzi i to nie tylko w moim kierunku MASZ PROBLEM P O W A Ż N Y!
-Jak radzi regulamin i nauczanie idź do swoich Elders i powiedz im ze chciałeś wyrobić ..Pioniera'' na blogu . Poniewaz sam twierdzisz ze są tutaj ODSTEPCY więc im o tym powiedz. Pokaż tez swoim Elders że rzucałeś upodlające przezwiska i insynuacje i wymyslałeś im od kretynów itp. Zapytaj tez czy mozesz też zaraportować ..te dialogi.
-powiedzmy 30 odwiedzin? : miesiecznie..
NO ZREWIDUJ SIEBIE W KWESTII OBOWIĄZKÓW TEGO ZA KOGO SIE PODAJESZ.
Możesz błyszczeć tam i opowiadać o twoich dzielnych czynach...tylko szczerze i prawdziwie Bo Bóg nie lubi kłamców i pyszałków ..Znowu ci,, skręcę'' pampersie jeden przykład POUCZAJĄCY
20 Herod był wojowniczo nastawiony do Tyryjczyków i Sydończyków. Oni więc przybyli do niego ze wspólnym celem. Zjednali sobie Blastusa, zarządcę królewskiego domu, i poprosili o pokój, bo w kraju króla zaopatrywali się w żywność. 21 W ustalonym dniu Herod ubrał się w królewską szatę, zasiadł na fotelu sędziowskim i do nich przemówił. 22 Wtedy zgromadzeni ludzie zaczęli wykrzykiwać: To głos Boga, a nie człowieka![. 23 Ponieważ Herod nie oddał chwały Bogu, nagle poraził go anioł Jehowy. I umarł, zjedzony przez robactwo. Dz Ap.12 PNŚ

Zwazaj więc i pamietaj nie jesteś Bogiem..Słowo Boże to miecz obosieczny jak napisano ..
-
2019/03/22 16:00:36
A kim jest do czorta !!! osoba, która twierdzi, że ja potwierdzam to, co pisze Awarcho? Piszcie sobie, co chcecie, nie moja to sprawa, jedynie chciałam Cię powstrzymać przed piekleniem się, jakie tu urządzasz! Z czego poźniej się wycofałam, ponieważ doszłam do wniosku, że jesteś przez kogoś tak uciskany, że gdzieś się musisz wypieklić, a że Awarcho już dobrze wyćwiczony, niejedne ciosy tu brał na swoją klatę! to na nim się wyżywasz! Nieładnie tak, ale nic na to nie poradzę.
-
2019/03/22 16:03:54
Dziekuje braciszku pampersie . dziekuję..! Wszakże...pomyśl jakie masz imię u Boga ..Jakie On ci nadał Imię?
To temat jednego z artykułów wychowawczych ..bardzo przydatny do szkicu na wykład niedzielny..
-
2019/03/22 16:07:13
Atrojko, ja nie jestem kobietą żeby się "wypieklać" (jeśli ktoś mnie wytrąci z równowagi). Interpretujesz moją postawę na tum blogu z punktu widzenia swojej płci.
-
2019/03/22 16:07:46
y
-
2019/03/22 16:14:11
Z punktu widzenia logicznego: twierdzisz, że nie jesteś płcią, o której twierdzisz, że znasz jej punkt widzenia ?
Wróć do równowagi i morduj już Awarcho!
-
2019/03/22 16:14:34
*nie morduj
-
2019/03/22 16:27:39
Dobrze :_)