Czemu pisanki ? Bo to pisanie, mój zawód. I Pismo Święte. I coś trochę podobnego do pisanek wielkanocnych, choć nie całkiem... Jan Turnau
Blog > Komentarze do wpisu
Trochę na temat chrztu

Ewangelia Łukasza 3,15-16.21-22
Dzisiaj w moim Kościele uroczystość Chrztu Pańskiego. Prawosławni „gregoriańscy” świętują to ewangelijne wydarzenie razem z nami, „juliańscy” 13 dni później, jest to u nich również odpowiednik naszych Trzech Króli: objawienie się Jezusa całemu światu zaraz po urodzeniu oraz na wstępie działalności publicznej. To drugie odbyło się według synoptyków w ten sposób, że gdy Jan ochrzcił Jezusa, Duch Święty zstąpił na Niego w postaci gołębicy i odezwał się głos z nieba: ”Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie znalazłem upodobanie” (EPP). W czwartej ewangelii o tym wydarzeniu opowiada Jan Chrzciciel (1,32 -34). Rytualne obmycie jest podstawowym sakramentem chrześcijańskim.
Czy udzielać go w wieku niemowlęcym, czy raczej dopiero wtedy, kiedy dziecko może obrzęd jako tako zrozumieć (słyszałem o ochrzczeniu w Kościele zielonoświątkowym już siedmiolatka) - oto jest wielkie pytanie, które dzieli wszystkie starsze Kościoły od tak zwanych ewangelikalnych: baptystów, zielonoświątkowców, adwentystów. Dzieli chyba za ostro: niech może oba terminy będą w chrześcijaństwie jakoś uprawnione.

niedziela, 13 stycznia 2019, jan.turnau

Polecane wpisy

  • Józef i jego bracia

    Księga Rodzaju 37,3-4.[5-11].12-13a.17b-28 Można tę opowieść przeczytać w sławnej powieściowej wersji Tomasza Manna, wystarczy mi jednak ta biblijna do komentar

  • Bogacz i żebrak

    Ewangelia Łukasza 16,19-31 Po śmierci ten drugi na łonie Abrahama (określenie urocze), ten pierwszy w otchłani piekielnej. Co do tych pierwszych: choć się nie d

  • Wielu chce być najważniejsi

    Ewangelia Mateusza 20,17-28 Matka prosi Jezusa o największy awans dla synów. Przyszłych świętych Jakuba i Jana interesuje jakby tylko własna kariera, choć zaraz

Komentarze
2019/01/13 19:51:23
Panie Janie
Niech Pan nie ściemnia.
Chrzczono noworodki z narażeniem życia tychże bowiem KRK twierdził,iż bez chrztu nie ma zbawienia. Stąd zresztą te malutkie mogiłki pod cmentarnym murem, poza ziemią poświęconą. Dzieci zmarłych natychmiast po urodzeniu lub nieżywo urodzonych.

Mnie też ochrzczono, ale gdybym miała sama wybierać ?
Bierzmowania nie wybrałam. Konfirmacja czyli potwierdzenie. Nie potwierdziłam, a wbrew woli tkwię.
Oczywiście nie ma to nic wspólnego z wiarą w Boga.
-
2019/01/14 05:55:11
Nikt z ludzi nie ma wpływu na to, na terenie jakiego państwa się urodzi i tym samym stanie się tego państwa obywatelem. Jednak ta oczywistość w inny sposób "boli" obywatela, jeśli w ogóle boli, niż świadomość, że zostało się "bezwolnie", w wielu przypadkach pod naciskiem środowiska - wpisanym w społeczność, w której się nie chce być. W jakim wieku człowiek nabiera antypatii do otaczającego go społeczeństwa? Kiedy mu się otwierają oczy na siebie i na tych wszystkich wokół siebie?Zależy od okoliczności . Najłatwiej chyba tym, którzy mają wrodzoną cechę antypatii i od razu odczuwają niechęć, oczu przecierać nie muszą! Pomiędzy chrztem w wieku niemowlęcym, a późniejszym - nie ma zasadniczej różnicy .... Chyba że fakt bycia ochrzczonym jest postrzegany jako znamię będące przyczyną prześladowań....
-
2019/01/14 08:00:28
Odrzucenie multi-kulti krwawe!..i niesie,, kulturę'' .Chrzest w miłości zanurzenie w miłości...
Partyjna nienawiść kiedyś zaowocowała zabójstwem w Łodzi członka PIS..przez fanatyka... teraz w Gdańsku więżienny testosteron podlewany czymś podobnym wydał swoje dzieło. Akuszerów nie ma...oni nie winni ! Oni tylko piszą SŁOWA.
Za słowa nie można karać! .Damskie Bokserki mogą podlewać napalm i podpalać a nastepnie krzyczeć ze ,,te chamy'' atakują kobietę!!!! Atakują wiarę! atakują Polskę..!
-Dalej puszczać najprzód jamniczki,potem buldogi wilczury i rotweilery.. wyć! napuszczać szakali i szakalice!.. Wrzeszczeć pod krucyfiksem aż po utratę głosu!
Nuuuże...Pampersi z owsianki i milky -way.. chłopczyki malowane z choragiewkami cacy cacy...Znajda sie tacy owszem już są i pisza co pochwalą.
,,TO NA PEWNO WINA OWSIAKA...PO CO SIE TAK ROZPYCHA''
-
2019/01/14 08:14:47
,,Światełko do NIeba ''moga zaświecać tylko ,,właściwi'' oswietlacze..
WOŚP..TO niewłaściwa jakby ,,firma''. Nie tak dawno skonstruowano Antyorkiestrowy filmik w tv' Kto dopuszcz i rozpowszechnia takie ,,ziarno''..Kto sieje nienawiść do ,,lewactwa?''
-
2019/01/14 08:19:01
Pani Profesor przypomniała, że jeszcze nie została przeproszona przez głównego trębacza Orkiestry.... proces się toczy To sprawa zapewne polityczna. Obawiam się, że żadna forma ze znanych i dostępnych oskarżonemu do użytku - nie zostanie przyjęta.
Nie wszystkie kobiety stać na takie kosztowne procesy, więc same muszą się bronić jak umieją - zwykle nie umieją...... Po napastnikach wszystko spływa jak po gęsiach.
-
2019/01/14 11:20:36
A ja w tym roku postanowiłam już nie wspierać tego orkiestrowego show dosyć chamskiego "trębacza". Owszem, dla mnie to niewłaściwa firma.
Wsparłam Caritas.-
2019/01/14 11:46:02
Od lewej do prawej wszyscy się modlą za p. Adamowicza! (co prawda w ub. tygodniu domagano się kategorycznego rozdziału Kościoła od Państwa;))
Nie przypominam sobie , żeby tak modlono się za zamordowaną przez mafię prywatyzacyjną - śp. Jolantę Brzeską.........
-
2019/01/14 12:01:28
No nie..... nawet Timmermans się modli!!!
Ciekawe tylko z jakiego wyznania ta wiara i modlitwa, bo niedawno powiedział:

Komisja [Europejska] powinna pójść dalej i podjąć działania, aby wszystkie kraje członkowskie UE zaakceptowały bez zastrzeżeń małżeństwa homoseksualne, tak jak inne małżeństwa.
Ohyda.
-
2019/01/14 12:08:47
Zatrzymano mężczyznę, który groził prezydentom Poznania i Wrocławia
"Mężczyzna, który na Twitterze groził Prezydentowi Poznania i Wrocławia został dzisiaj zatrzymany przez policjantów z KWP Poznań" - przekazał Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy policji w Poznaniu.
Andrzej BorowiakFoto: Marek Zakrzewski / PAP
Andrzej Borowiak

Wczoraj wieczorem szef MSWiA Joachim Brudziński odnosił się na Twitterze do wpisu jednego z internautów, który nawiązując do ataku na Adamowicza, napisał na jednym z portali społecznościowych: "Jeszcze Jaśkowiaka (prezydenta Poznania - red.) i prezydenta Wrocławia... stają się ofiarą swojego lewackiego i bezbożnego podejścia do swoich stanowisk". Screen tego wpisu opublikował na Twitterze poseł PSL-UED Jacek Protasiewicz, apelując o zatrzymanie jego autora

A kuku....a kuku.. a któż to straszy tych ,,mięśniaków '' bezmózgich ,pampersów bandytów psycholi..lewactwem i multi kulti...a teraz się modli i apeluje i współczuje i umywa dłonie ...?
Adamowicz ofiara sam sobie winien? Ruszą zawodowi ujadacze...Któż wychuchał cieplutko i troskliwie ,,dobrych kiboli'' dobrych bandytów. KTO???
Któryż to polityk oświadczył nie tak dawno ze :,,bandyci nie zawsze Dobrego Napadają.. TEN Z KNF ..który ledwie uszedł z zyciem nawet nie zasługiwał na wspóllczucie ,Tak TO jakby wynikało z głosu wydobywajacego sie z gęby polityka który zajmuje ekskluzywne stanowisko.Wołomin ...ante Portas
KTO MOŻE ZAPRZECZYĆ ŻE DIABEŁ INSPIRUJE POLITYKÓW?.
-
2019/01/14 12:16:29
Dojdą powoli do każdego, krok po kroku.... Oby jak najszybciej, zanim padną kolejne ofiary. Oby doszli do źródła rodzącego tych wszystkich terrorystów. Do tej maszynki produkującej ludzi rzucających się na innych z nożami czy innymi narzędziami, zależnie, co kto ma pod ręką.
-
2019/01/14 14:51:58
Mniejsze maszynki...także.
Jak można nazwać takich ludzi którzy zajadle napastują w sieci,na stadionie na ulicy,na sejmowej mównicy do nienawisci..nie mają granic w pogróżkach i innym działaniu...Nie zawachają się kopać kobiet na Marszu Niepodległości i rzucać haniebnych wyzwisk...a potem modlą się do Boga za ofiarę bandytyzmu który sami pochwalali w anonimowych wrzaskach z tłumu lub z internetu.. z Twittera.
Wystarczy wejść na komentarze i odczytać bluzgi kierowane do ,,nienaszych''.
Radość z nieszczęśćia i relatywizowanie bandyckiego napadu...mozna wyczytać w pozornie ,,chrześcijańskich'' wpisach.
NIESZCZĘŚĆIE WISI NAD POLAKAMI...i nie są to żarty.
Ohyda z modlitwy Timermansa,,,czyżby była większa od OHYDY...Tarczyńskiego wygrazającemu wkoło wszystkim?
Czyżby Bóg był czlonkiem PIS..U? albo Platformy?...
Kto ma prawo oceniać intencje serca i prośbę do Boga? Czyżby Bóg dał takie prawa NIEKTÓRYM?
,,Ohydą dla Pana są podwójne odważniki'' Inne dla moich przeciwników inne dla mnie. Inne dla klientów inne dla bliskich.
-
2019/01/14 15:20:06
OFIARA NIE ZYJE...dzikuski i dzikusi publicyści i komentatorzy ..antylewaccy czy nie jest wam wstyd
Czy nie było hańbą i podzeganiem wiesznie stawianie szubiennic w Katowicach..albo opublikowanie duzo wcześniej Aktu Zgonu ,,cywilnej smierci;;Pawła Adamowicza....albo biegunkowe drzyzgi z gęby polityczek o lewactwie trafiające do idiotów,psychopatów i kryminalistów. A może to Wasza Ewangelia?..bo nic innego nie macie w sercach?

-
2019/01/14 15:43:39
Pan Owsiak czuje się bardzo urażony, że ktoś go nazwał "nazistą"...... Panie Owsiak, a co ja mam robić .... jako patriotka i rdzenna mieszkanka Warszawy szłam spokojnie w ub. roku , milcząc, w Marszu Niepodległosci w Warszawie, a następnego dnia dowiedziałam się od dostojnika brukselskiego, p. Verhofstadta, że jestem jedną z 6o tys. nazistów, którzy przeszli ulicami mojej stolicy. A moich rodziców wypędzili z tego miasta prawdziwi, niemieccy naziści .....

1ps. panie Awarcho, nie rozumie pan, ohydą nie jest dla mnie modlitwa Timmermansa, lecz jego hipokryzja ..... Nie znam wyznania chrześcijańskiego czy świadków Jehowy, które popierałoby małżeństwa homoseksualne i nakazywało wprowadzać je w całej Europie...
No wiec Timmermans modli się jako kto....? jako hinduista? buddysta?
A pańska nienawiść do tych z 'mojego obozu' prezentowana tu co trzeci dzień - to już nie są "podwójne odważniki", to delikatność serca i umysłu....???
Nieszczęście to wisi już nad światem, a nie tylko nad Polską.....

2/ps. Dla mnie ta tragedia to atak szaleńca, a my tu obrabiamy już wszystko politycznie .......I taka nasza głupota.
-
2019/01/14 15:44:57
W mojej miejscowości wiele lat temu ktoś zadźgał nożem naczelnika, śmierć nastąpiła szybko, a sprawca bądź sprawcy nie zostali wykryci. Szeptano, że byli wynajęci i snuto domysły, przez kogo...Nie było wtedy Internetu, nie było tych krzykaczy i marszów, było cicho ... Może właśnie dzięki temu, że dziś nie jest cicho, łatwiej będzie służbom specjalnym dojść do prawdziwego winowajcy - wykonawca zbrodni nie starał się być nieuchwytny. Awarcho - kiedy wołasz w przestrzeń wirtualną swój ból - brzmisz niemal tak jak słynne : "Wy mordy nienawistne!!!" ....
Ludzie narażeni na fizyczne ataki agresji powinni mieć jednak ochronę.
-
2019/01/14 15:59:24
Atrojko,
właśnie dlatego, że ten zabójca nie zabiegał o żadną asekurację, nie starał się być nieuchwytny, jak piszesz, a robil to publicznie, NA SCENIE, to skłania mnie to podejrzewania o poważny akt szaleńca (+narkotyki), a robi się z tego politykę, np. jutrzejszy marsz, po co? , zamiast "ciszej nad ta trumną".
-
2019/01/14 16:01:49
To prawda, że w społeczeństwie żyją ludzie z różnymi zaburzeniami i nie wiadomo co oraz w jaki sposób może ich sprowokować do zbrodni, do napadu na kogoś, atakowania. Noblistka Doris Lessing pokazała miniaturkę takiego społeczeństwa w Piątym dziecku. W tym Piątym dziecku doszło do tego, że wieloosobowa spokojna, kochająca się i szanowana rodzina w swoim własnym domu musiała zamykać się na klucz każdy w swoim pokoju, ponieważ członek tej rodziny zagrażał ich bezpieczeństwu, a jego zamknąć nie było można, gdyż zamknięty dostawał szału. Ilu i kogo trzeba byłoby zamknąć, odizolować w całym społeczeństwie - obawiam się, że wskazywalibyśmy siebie nawzajem - jako sobie wzajemnie zagrażających!
-
2019/01/14 16:03:36
Awi, zobaczymy, co uda się specjalistom wyciągnąć z tego agresora.
-
2019/01/14 16:17:00
Myslę, ze p. Owsiak tą wzruszającą "dymisją" stara się stworzyć sobie 'zaslonę dymną', bo przecież jest jednym z najważniejszych organizatorów tej imprezy finalnej.
Bardzo bym chciała, żeby ten WOŚP się skończył, bo wczoraj, kiedy przechodziłam nieopodal, ten łomot pseudomuzyki, wrzaski, orgie świateł - to już prawdziwe przedpiekle..... Czy nie można inaczej ...?
-
2019/01/14 16:25:35
Awi, wczoraj był paskudny dzień: wiało, padało i w ogóle pogoda pod psem. Czytałam gdzieś czyjąś pochwałę dla grupek dzieci i młodzieży stojących na tym chłodzie, deszczu, wietrze... Tak mi ich żal było. A teraz, gdy przeczytałam Twój wpis - pomyślałam - Boże , dlaczego tamte dzieci marznące tak wytrwale i spokojnie nie skakały, nie wrzeszczały? Byłoby im cieplej przynajmniej.
-
2019/01/14 16:50:16
Szanowna pani ..proszę nie uzywac mojego nicku..ja do pani nie piszę ja mam wstręt do obłudy która pani ..pielegnuje . Niech sie pani postara i nie zaszczyca mnie żadną uwagą.
Będę dziękował Bogu za TO. Jest dla mnie UWŁACZAJĄCE . ..myslę ze nie tylko dla mnie.
-
2019/01/14 17:10:07
Bez komentarza.
-
2019/01/14 17:13:12
Napiszę tylko, że dla mnie uwłaczające były wszystkie Pańskie wpisy, ale dość długo podejmowałam trud tych uwłaczających wymian wzajemnej nietolerancji. Dziękuję żeś Pan mnie wreszcie od tego trudu uwolnił.
-
2019/01/14 17:23:11
Moja prosba wprawdzie była skierowana nie w tym kierunku ale również z góry dziekuję.
-
2019/01/14 17:29:56
Do Gospodarza blogu "Moje Pisanki"!

Zwracam się ponownie z wnioskiem o zamknięcie tego blogu?
Uzasadnienie:
Wciąż szerząca (tu na tym Pana "podwórku") wzajemna nienawiść i za ten stan rzeczy jest Pan współodpowiedzialny - Pan na to pozwala!!!
Czasami się zastanawiam czy jest tego jakiś cel mnie nie znany (drugie dno)?

-
2019/01/14 17:39:32
fakty.interia.pl/polska/news-adamowicz-nie-zyje-kondolencje-przewodniczacego-kep,nId,2782877
Abp Gądecki zaapelował do rodaków o modlitwę. Poprosił też o to, by "nie wykorzystywać politycznie śmierci człowieka".

Dziennikarze pytali abp. Gądeckiego o internetowy wpis kapłana, który w poniedziałek napisał w jednym z mediów społecznościowych, że "Adamowicz jest znany przez swoje draństwa". Kapłan dodał też w swym wpisie: "nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił".

"To jest mroczne zaćmienie człowieka. On po to został kapłanem, żeby wznosić modły za każdego człowieka - nawet tego, który jest zabójcą" - powiedział hierarcha.
-
2019/01/14 17:53:15
To nie był przypadek, że do ataku doszło w trakcie finału WOŚP i że nożownik oskarżał Platformę?
Liczą się fakty. A faktem jest, że zrobił to na finale Wielkiej Orkiestry, bo tak zaplanował, a nie dlatego, że był jednym z kilkuset widzów w Gdańsku, którzy byli blisko estrady. A skoro zaplanował, to znaczy, że chodziło mu o to, żeby w szczytowym momencie wielkiego święta Polaków, jakim jest finał WOŚP, dokonać ataku na prezydenta Adamowicza. A to, co krzyczał - że został niesprawiedliwie skazany i potraktowany przez PO - to jest jego opowieść, żeby ten jego atak uczynić nie tylko zrozumiałym, ale także akceptowalnym przez wiele środowisk popierających PiS.

Ale dlaczego obwiniał o pobyt w więzieniu Platformę? Złapała go policja, oskarżał prokurator, skazał sąd.
To prawda. Tylko gdzie on mógł liczyć na jakieś zrozumienie i usprawiedliwienie tego swojego czynu jak nie wyłącznie w grupach zajadłych wrogów obecnej opozycji? Przecież wśród zwolenników Platformy raczej nie ma kiboli, nie ma zajadłych nacjonalistów, nie ma ONR-owców. Nie ma całej tej plejady środowisk, które w duchu mogły powiedzieć: w porządku chłop, załatwił jednego z tych wstrętnych polityków.

W 2017 r. Młodzież Wszechpolska wystawiła prezydentowi Adamowiczowi akt zgonu w imieniu Narodu Polskiego, bo wspólnie z innymi prezydentami podpisał dokument ws. migracji. Prokuratura sprawę umorzyła.
O tym mówię: agresja, i to bezkarna.
w/w opinie pan J Czapliński.. wyborcza
-
2019/01/14 18:10:05
Sad :_(
-
2019/01/14 18:11:00
/ Przeczytałem przed chwilą /
-
2019/01/14 18:12:14
/ Wszyscy zachowujemy się podobnie kiedy atakujemy drugich słowami /
-
2019/01/14 18:19:18
Nie znałem go osobiście ale znała go moja siostra z okresu gdy krótko po studiach odbywał praktykę w jednym z gdańskich hoteli... Jej uwagi na temat Pawła Adamowicza dotyczyły faktu, że nie cierpiał marnotrastwa z którym w czasie swojej pracy się stykał.
-
2019/01/14 18:32:12
( w ) przykro mi nawet poprawiać błąd
-
2019/01/14 19:06:01
To co się wielu podoba i jest akceptowalne i nie podlega ..wątpliwości moralnej
WP portal
Słuchajcie mordy zdradzieckie. Mam apel do części sali lewej, żeby opanowała chamstwo lewackie swojej przedstawicielki, która bez obrażania kogokolwiek nie potrafi po prostu mordy swojej otworzyć! Trzeba to coś złapać i ogolić!

A ty, co tak wytrzeszczasz gały. Zjeżdżaj człowieku. Oszczerco, kłamco. Dostaniesz skierowanie na kursy medialne resocjalizacyjne do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej do Torunia. Taryfy ulgowej nie będzie. Pompki i przebieżki medialne z plecakami. Pod górkę. Osobne cele rozmyślań. Szkolenie do skutku.

A ty, fikasz? Ciebie zapraszam na solo bydlaku. Ty zakamuflowana opcjo niemiecka, ty ojkofobie nienawidzący swojego narodu. Zakopałeś w ogródku sztabki ze złotem, ale przejdziesz reedukację w obozach uczących demokracji.
Teksty ...ukochane..błogie..

Stille nacht heilige Nacht....Christ der Retter ist da..
-
2019/01/14 19:56:17
Ty Awarcho tego nie zmienisz. Z Jezusem zostało ukrzyżowanych dwóch przeztępców. Jeden się opamiętał, ale drugi dalej mu bluźnił.
-
2019/01/14 20:12:20
To prawda Stokrotki nie zmienię.Wiem..wiem. Śledzenie kilku forów internetowych uświadamia jak bardzo upadli ludzie..Nigdy komuna tak nie podzieliła społeczeństwa.
Mnóstwo ludzi pochwala zabójstwo i się cieszy...nie wyraża ani krzty wspólczucia...
Oślepieni tą nienawiścią do strony przeciwnej...zachowuja się podobnie jak ten zbój w Gdańsku..Wzruszają ramionami..chichocą..podjudzają..Nie czują podobnie jak zbój żadnych pozytywnych uczuć do Ofiary..
Jeżeli ksiądz nazywa ofiarę draniem i ją zniesławia...?Szaleństwo różnie sie objawia..a to właśnie objaw moralnego obłedu społecznego nie tylko kilku ludzi ale tysięcy.
Kto ponosi ODPOWIEDZIALNOŚĆ?... Winnych brak...Ujadacze smieją się i cieszą z kazdego zgniłego epitetu...i obmowy...
Ksiądz nie wspomniał przecież ani słowa o draństwach kolegów po fachu..
Igrzyska demonów trwają jak widać nie tylko w publicystyce..To bardzo złe prognozy na najbliższy czas. Polacy nigdy tak zmanipulowani nie byli i tak ślepi, nigdy...
-
2019/01/14 20:38:57
Nie pamiętam który z polityków nawoływał aby skończyć z ,,pedagogiką wstydu''
,,Nie mamy czego się wstydzić.''..ani słów ani czynów.??
Cel chyba osiągnął...tylko nie wiem czy akurat o to mu chodziło.
Myślę ze jednak nie o to.
-
2019/01/14 21:59:34

Przyłączam się do apelu Piramidalnego Absurdo, żeby BLOG red. J. TURNAUA ZOSTAŁ JAK NAJSZYBCIEJ ZAMKNIĘTY, zwłaszcza TERAZ po gdańskiej tragedii!

Ten BLOG już od dawna nie służy przewidzianym celom i przewidzianej tematyce, lecz generuje nienawiść i staje się totalną spluwaczką! Po gdańskim dramacie sytuacja będzie jeszcze gorsza.

Wszystkim nam teraz w Polsce potrzebne jest wyciszenie i spokój .....

-
2019/01/14 22:29:30
A ja się nie przyłączam, ponieważ to właśnie Pani Awi sieje na tym blogu największe hejterstwo jakie można sobie wyobrazić. Uważam, że właśnie dzięki temu blogowi i zarchiwizowanym wpisom komentatorów można sobie bez trudu porównać i zobaczyć kto kim jest.
-
2019/01/14 22:49:54
Nie jestem świętoszkiem, ale muszę stwierdzić - ten blog stał się takim, jakim jest dzięki Awi i Atrojce i tu nie mam wątpliwości.

Moim zdaniem wszystkie portale internetowe, pod którymi jest rozsiewana nienawiść powinny być natychmiast zamykane.
To, co się stało wczoraj wieczorem w Gdańsku to ostatni dzwonek przed tym, co w tym kraju nad Wisłą może nastąpić.

Zajmijcie się Związkiem przyczynowo-skutkowym, a nie skutkiem.
Psychopaci nie rodzą się, tworzą ich niektórzy ludzie. Jest tak jak pisze Awarcho.
-
2019/01/14 22:53:09
Atrojko,
dziekuję za odpowiedź również w moim imieniu:) Zrobilaś to cudownie .....
-
2019/01/14 23:02:39
Z przykrością stwierdzam, że p. Jan Turnau skoro nie reaguje na niektóre wpisy, odpowiedzialność spoczywa też na nim.
To przecież Jego "zagroda"?
Jaki Pan (właściciel) taka "zagroda"!

Świętoszki od siedmiu boleści!!!
-
2019/01/14 23:03:25
Z przykrością stwierdzam, że p. Jan Turnau skoro nie reaguje na niektóre wpisy, odpowiedzialność spoczywa też na nim.
To przecież Jego "zagroda"?
Jaki Pan (właściciel) taka "zagroda"!

Świętoszki od siedmiu boleści!!!
-
2019/01/14 23:04:11
Z przykrością stwierdzam, że p. Jan Turnau skoro nie reaguje na niektóre wpisy, odpowiedzialność spoczywa też na nim.
To przecież Jego "zagroda"?
Jaki Pan (właściciel) taka "zagroda"!

Świętoszki od siedmiu boleści!!!
-
2019/01/14 23:32:59
"Według informacji PAP w tym czasie, na początku 2016 roku, Stefan B. spędził około półtora miesiąca na oddziale psychiatrycznym aresztu śledczego. Rozpoznano u niego schizofrenię. Do końca pobytu w więzieniu, do 8 grudnia 2018 roku, Stefan W. był pod stałą medyczną kontrolą.....

I co tu strzępić języki doszukując się motywacji politycznej, przemocy i nienawiści .....Po prostu psychicznie chory człowiek....

-
2019/01/14 23:34:48
I pomyśleć, że jeszcze kilkanaście godzin temu Stokrotki.i.Bratki z taką powagą przekonywał mnie, że śmierć jest słuszną karą dla grzeszników, że nawet Jezus aprobował karę śmierci za grzechy...
-
2019/01/14 23:57:48
Panie Janie
wiele lat temu zarzuciłam Panu lekceważenie komentatorów.
Obecnie zarzucam Panu, iż lekceważąc komentatorów wyprodukował Pan na swoim blogu podłość.
-
2019/01/15 00:15:38
Janmuszu, podajesz się na tym blogu za wierzącego, w dodatku chrześcijanina (katolika) a na każdym kroku posważasz Biblię, Ewangelię i nauki Jezusa. Wyroki śmierci może ferować Bóg. I ostatecznie to uczyni. W stosunku do wszystkich, którzy czynią zło. Świadkowie Jehowy nie zabierają głosu w kwrstii za lub przeciw wyrokom śmierci wydawanym przez suwerenne rządu państw. Jako ludzie nie nigdy nie znamy wszystkich faktów. Osoby teprezentujące Sądy najlepiej wiedzą jaką wolą so kierują w poszczególnych sprawach. Ostatecznie wszystkich nas będzie sądził Bóg. Jeśli negujesz Ewangelię to Twoja osobista sprawa. Nie będę próbował istalać dlaczego to robisz.
-
2019/01/15 00:15:47
u
-
2019/01/15 00:17:22
również "d" innych literówek poprawiać już nie będę
-
2019/01/15 00:33:48
Fajko, czy Owsiaka też obwiniasz za to, co stało się w Gdańsku?
-
2019/01/15 05:40:49
Jędraszewski.....wywiad
,,Hierarcha przyznał, że modlił się w prywatnej kaplicy za zdrowie i życie prezydenta Gdańska, a także Polskę. To jest to, co najbardziej szlachetnego wynikającego z naszej wiary możemy przekazać Polakom mówił. W takich chwilach dokonujemy rachunku własnego człowieczeństwa, kim jesteśmy wobec tak dramatycznych wyzwań. Chodzi o to, by w takich momentach pokazać ]swoje piękne i szlachetne oblicze.

Cóż jednak zrobić z tym obliczem prawdziwym ? tym codziennym?
Czy Bóg jest ślepy i głuchy?
Czy oczekuje pokory tylko w obliczu smierci i tragedii?
,,Kainie gdzie jest brat twój.??''
Czy pan Jędraszewski nie jest świadomy co sie dzieje w Polsce? i jaką rolę pełni w tym personel?

Janmuszu...to prawda że Owsiak stał się celebrytą i znane jego hasło ,,Róbta co chceta ''jest demoralizujące.Morderca mógł to hasło realizow2ać w swoim zyciu..dosłownie. Nie mniej warto zapytać jaka była rola Boga w tej katolickiej rodzinie.
-
2019/01/15 06:02:57
Głódź wywiad.. ONET
,,Abp Głodź poinformował, że dziś rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą, który do niego zatelefonował. - Rozmawialiśmy o tym, jak może się rozwinąć sytuacja w Polsce po tym, co się wydarzyło. A sytuacja ta jest dramatyczna i bardzo delikatna politycznie i społecznie. Wszystko trzeba robić, aby nie dopuścić do eskalacji. Jesteśmy świadkami silnej nienawiści w przestrzeni publicznej, która się rozprzestrzenia, jest wdychana i wsysana, i nikt za nią nie odpowiada. A trwa to już długo, zdecydowanie zbyt długo konstatuje metropolita gdański. - Niestety do pojednania nie doszło po Smoleńsku i dziś zbieramy tego owoce dodaje.

Na pytanie o rolę Kościoła w tej sytuacji, abp Głódź odpowiada, że rolą Kościoła jest wezwanie do modlitwy i do zgody, do pojednania i do pokoju społecznego. Wyjaśnia, że wszystkie inicjatywy, które zmierzają do jakiegoś porozumienia i pojednania powinny być brane poważnie pod uwagę, ''

Gdzie są architekci i inspiratorzy tej konstrukcji?..Czy warczący ujadacze ,kpiarze, mistrzowie słowa mówionego i pisanego moga czuć się niewinni?
KTO UCZYŁ TEJ POGARDY?.. Kim są panowie Niesiołowski,Tarczyński,pani Pawłowicz?
i inni ? Przecież to ludzie wierzący? nie ateiści nie masoni ani tym podobni.
Czy nie przyczynił się do nienawiści sam Prezes nazywając hurtem swoich adwersarzy,, ludźmi nikczemnymi?''
Nie ma winnych ruszenia tej samonapędzającej sie turbiny?..i jej błogosławienia?
Któz to pobłogosławił sztandary kiboli na Jasnej Górze moze Prawosławni?..albo Adwentysci Dnia Siódmego?
-
2019/01/15 06:55:37
Wirtualna
wiadomosci.wp.pl/jurek-owsiak-zaskoczyl-mocne-slowa-szymona-holowni-o-decyzji-prezesa-wosp-6338481319327361a
....mimo zrozumienia, apeluje: "Rzecz w tym, że my właśnie nie możemy dać się zastraszyć! Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której ludzie kompletnie niezrównoważeni, albo chorzy na nienawiść i pomówienia, albo kryminaliści, będą nam swoim szaleństwem układali życie, wpływali na nasze decyzje, robili nam swoją Polskę!".

Hołownia nie unikał ostrych słów. Napisał, że jeśli lata pomocy, jakiej udzielał Owsiak, po tym dramacie dobiegną końca, "nie znajdzie już chyba słów, by opisać, w jakie g...no wszyscy wdepnęliśmy, jak ułożyliśmy to życie w naszych czasach".
-
2019/01/15 08:45:13
No widzisz, Stokrotki, jakie fałszywe oskarżenia rzucasz pod moim adresem? Ja poruszyłem problem Prawa Mojżeszowego (które jest niewątpliwie częścią Biblii), które nakazywało LUDZIOM wydawać i wykonywać wyroki śmierci na przykład za cudzołóstwo. To właśnie dlatego ludzie, którzy chcieli ukamienować cudzołożnicę, byli zbulwersowani tym, że Jezus się temu sprzeciwił. Przecież oni tylko wykonywali to, co im Mojżesz nakazał.
-
2019/01/15 09:08:00
Szczucie zaspakaja głód.Sięga coraz bezczelniej po ofiary.
-
2019/01/15 10:48:19
Bardzo serdecznie dziękuję Panu Redaktorowi czy może Administratorowi za udostępnienie mi funkcji "ignorowania".
-
2019/01/15 11:59:29
wyborcza.pl/7,75398,24364824,smierc-pawla-adamowicza-zasiane-ziarno-nienawisci-predzej-czy.html

Z tym powyższym artykułem w 100% zgadzam się.

Jak już wcześniej napisałem - psychopaci się nie rodzą, tworzą je ludzi w walce o władzę i niemal wszystko. Człowiek przestaje się liczyć.

Tu na tym blogu właściciel Jan Turnau pozwalał na wzajemne sianie nienawiści.
Czyżby w katolicyzmie zawsze liczy się - im gorzej tym lepiej?
-
2019/01/15 12:09:35
To nie jest tak, jak właścicielowi tegoż bloga się wydaje, że winni jesteśmy tylko my, tu na tym blogu. Winni jesteśmy wszyscy, a najbardziej p. Jan Turnau za przyzwalanie sianie nienawiści na swoim blogu.
Fajka to wyraziła w dwóch zdaniach - bardzo celnie!

Za śmierć p. Adamowicza nie tylko odpowiedzialność ponosi psychopata 27-letni. Ponosimy odpowiedzialność wszyscy - za przyzwolenie na sianie wzajemnej nienawiści.
Pan Adamowicz to ofiara Polski i Polaków, niestety!
-
2019/01/15 12:38:03
A może to też celowa polityka?
Gdy blog był ciekawy i trzymał poziom, może wymyślono by wsunąć tu trochę badziewia?
I pełna zgoda -psychopatów tworzą ludzie.
-
2019/01/15 12:47:05
Teraz dopiero oburzeni wpisem? Obudzili się... na minutę.
-
2019/01/15 13:01:10
Włączyłam ignory głównie w tym celu, aby głowa mnie nie bolała, ale chociaż pusto tu teraz i cicho, mam podskórne przeczucie, że chmara podżegaczy powychodziła z zakamarków... ? Trzeba się z tego dziwactwa przeczuć , jakiego człowiek tu wśród non stop atakujących komentatorów nabawił, otrząsnąć. Czas sprzyjający ku temu ... słoneczko, trochę wiatru , zima w pełni.
-
2019/01/15 13:23:02
Najbardziej oburzają się najwięksi nienawistnicy. Ileż pogardy do religii i nienawiści do ludzi wierzących było w tekstach publikowanych tu przez Piramidalnego! Przecież Owsiak też - nie prowokowany - z własnej inicjatywy krytykował Caritas. Wystarczy zajrzeć do internetu, aby zobaczyć, z jaką nienawiścią zwolennicy Owsiaka odnoszą się do Caritasu. Nienawiść, z jaką spotykał się Adamowicz, była niewielka w porównaniu z nienawiścią przeciwników PIS-u do Kaczyńskiego. To też łatwo sprawdzić w sieci. Ja patrzę na to z boku - i widzę, że obie strony są po tych samych papierach, obie strony są siebie nawzajem warte. I u obu stron widać to, na co zwrócił uwagę Jezus: że widzą źdźbło w oku swoich przeciwników, ale nie widzą belki we własnym oku.
-
2019/01/15 13:34:01
"Po zabójstwie prezydenta Gdańska policja informuje o działaniach mających zapobiec w przyszłości podobnym sytuacjom. Policja tropi tych, którzy języka nienawiści używają w sieci bądź posługują się szantażem wobec osób publicznych."
osoba publiczna - to wg jednej z definicji - każdy użytkownik Internetu.
radioszczecin.pl/6,383126,stoleczna-policja-o-walce-z-jezykiem-nienawisci&s=1&si=1&sp=1
-
2019/01/15 13:35:58
Ewo...myślę ze to tylko formalizm. Zostało zasiane duze zapotrzebowanie na chamstwo.Obudzili się pozornie...chyba.Milczenie zwierzchności w takiej sprawie źle oceniliby nie tylko przeciwnicy Kośccioła ..ale też wierzący zwolennicy.
Dawkowanie nienawi sci i wrogości to aptekarska sztuka opanowana perfekcyjnie..kundelki,jamniczki się w istocie nie liczą są jednak potrzebne aby Szef mógł wejść i MORALIZOWAĆ. Ten proces to nie tylko kościelna specjalność..
Zjednej strony podpalenie dyskretne problemu a potem grozenie paluszkiem i strofowanie harcowników.Za czasów PRL..partia miała podobne metody działania ..aby się ujawnili zbyt odważni..i zbyt szkodliwi. Potem były reperkusje. Tyle ze Partia przy takiej Dostojnej Tradycji to szczeniaczek zaledwie...obliczony na jeden wiek.
Sztuka szczypania w kontredansie to doprawdy Stara Sztuka.
-
2019/01/15 14:04:49
Atrojko,
w pełni podzielam Twój nastrój. Telewizji nie mam, w radiu słucham tylko wiadomości o pełnej godzinie, a potem wyłączam to 'ubijanie kapusty' nogami.... Może ten rejwach ucichnie za parę dni, pochowają p. Adamowicza i zacznie się coś nowego, czyli .... wojna o następcę prezydenta ;)

Na tym blogu znaleziono już winnych za niezdrową sytuację blogową. Trzech prawych mężczyzn wyraźnie wskazało na mnie. Piramidalny, Awarcho (wskazuje co dzień!) i Stokrotek. Syndrom kozła ofiarnego został spełniony. Rozumiem, że oczyszczeni panowie i panie przystąpią teraz do poważnych, ożywczych dyskusji ewangelicznych, bez odniesień politycznych i kościelnych.

Dla mnie zaczyna się w czwartek ciekawy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (w kościołach różnych wyznań, a po nabożeństwach tradycyjne już i bogate w rozmowy agape....
pozdrawiam Ciebie, Janmusza i Pharlapa
-
2019/01/15 14:05:37
Tak że wracając do tematu :Trochę na temat chrztu" - uważam ze lepiej jest jak jest - w okresie niemowlęcym. W starszym wieku, a nawet na starość - b. często bywa - że człowiek z tego wszystkiego niewiele więcej zrozumie niż w okresie niemowlęcym. Zatem samo zrozumienie niewiele ma do rzeczy. Chodzi faktycznie o czystość --- własną, jak zauważył Janmusz.
-
2019/01/15 14:08:56
Tak Janmusz to prawda..Pogarda i lekcewazenie którym kierował się na przykład Niesiołowski, ..za czasów władzy Platformy skutkowała odwetem po utracie władzy.
Tupet za tupet ..cios za cios..zniewaga za zniewagę .Strategia i język politycznej walki do krwi przeniesiono jednak na społeczeństwo po Smoleńsku i tutaj niezwykłe zasługi ma kilku polityków..Nie mozna jednak zapomnieć[ i nie zapomniano] licznych pogardliwych i pozbawionych szacunku zwrotów Sikorskiego w kampanii przeciwko L.Kaczyńskiemu,czy nieudolnemu i medialnie i politycznie Schetynie który mówił o ,,PiS..owskiej szarańczy.''. Weszła w krwiobieg taka forma która nie ma kresu ,nie ma skrupułów, i nie ma wstydu. Grożący Tarczyńskiemu palcem Prezes..dostrzegł chyba niszczącą siłę destrukcji skierowaną ostatecznie we własny matecznik.
Strofował zresztą nie tylko posła Tarczyńskiego, ale tez posłanki..Chyba jednak zbyt późno.To wszystko to żadna nowość. Na trupie dogorywającej szlacheckiej Polski było jeszcze gorzej.
Warcholstwo skończyło się rewolucją interwencją Katarzyny.. zaborami...rusyfikacją i germanizacją...Polityka nie zna sentymentów rzekł znany Dżugaszwili..
Pani Mosbacher jakby ...troszkę ..troszeńkę przypominała niejakiego Repnina. ..w Dumnej Wolnej Polsce. Sentyment ...? Może?
Siła ...to nie chamstwo i słowa, ani bandyckie mordy ..ani uległość.
-
2019/01/15 14:19:22
Awi, też mam taką nadzieję, ale w to wątpię, dlatego włączyłam jednak ignor tym osobom, których komentarzy nie chcę czytać. Włączają się tylko wtedy gdy zaistnieje jakiś konflikt pomiędzy komentatorami, dlatego nazwałam ich podżegaczami .
Ja nie widziałam tu w żadnych komentarzach mowy nienawiści czy szantażu. Jeśli ktoś z tych podżegaczy rzeczywiście aż tak bardzo mnie nienawidzi - to nic na to nie poradzę. Jednak oceniam, że to nie jest żadna jakaś nienawiść, tylko faktycznie uwłaczenie ich godności . Zarzuty, jakie wobec mnie piszą, traktuję jak przysłowiowe przyganianie kociołków - garnkowi! Nie chcę tego czytać, denerwuje mnie takie natręctwo i czepialstwo, osób, które uważam, że niewiele mają mi do powiedzenia, więc coraz prosiłam o niepisanie do mnie albo o mnie, czyli nieprowokowanie, co nie skutkowało, więc pojawił się ignor. Kiedyś myślałam, że potrafię obyć się bez niego ,że ignorowanie to rodzaj chamstwa, jakiego nie chciałabym się nauczyć, a teraz widzę, że potrafię nim się posłużyć. Nauczyłam się.
-
2019/01/15 14:36:32
www.youtube.com/watch?v=R-MbbebSQjQ

Opowieści Hoffmana....Duet...Piękneeee! Nastrój.. wdzięk Poeta o przygodzie w,, domu uciech'' w Wenecji,,
-
2019/01/15 17:39:28
Teraz rozpropagowano wszelakie czary więc się nie dziwię że kobiecina z chytrości swej uwierzyła.
W PRL-u jakoś ludzie z diabłem się nie kumali,czarów /przynajmniej w mieście/ nie było.Przynajmniej ja o niczym takim co teraz nagminne, nie słyszałam.
-
2019/01/15 17:43:33
Ciekawe dlaczego diabeł ludzi w PRL-u nie tykał?
-
2019/01/15 17:57:22
Ewo...może ludzie w PRL mieli na niego,,teczkę''..?
Druga sprawa że nie było tylu frajerów i dobroczyńców. Sprawa trochę podobna do Amber Gold...Kto chce ,,rozmnozyć'' pieniądza w taki sposób musi mieć w berecie trochę przydymione. Chciwość jest podstawowym motywm oszustwa i złodziejstwa..naiwność..spotęgowana ,,pobożnością ''złodziejki oczywista.
Iluż to ludzi nabrano przez ,, modły''. Publiczne demonstrowanie religijności przez polityków..też ma swój cel.. ABY IM UWIERZONO...
-
2019/01/15 18:22:21
wyborcza.pl/7,75968,24366375,doszlismy-do-sciany-ale-skad-bedzie-jeszcze-gorzej.html

Niestety, w Polsce Polakom już dawno "zabito" samodzielne myślenie i też nie ufam, że będzie lepiej. Stoczyliśmy się już dawno i mało kto do tego chce się przyznać. Nawet są tacy cwaniacy, co uważają - "ja patrzę na to z boku" i chyba? za nic nie odpowiadam. Tak najłatwiej i najwygodniej - zrobić z siebie świętoszka i z tej Instytucji (wiadomej), która jest największą (nie jedyną) przyczyną nieszczęść Polski i Polaków.

Wystarczy sobie przypomnieć co nie tak jeszcze dawno "trąbił" Gądecki, a co mówi dzisiaj. Nie mam litości do obłudy, do człowieka owszem.
-
2019/01/15 18:32:56
Tak sobie głośno myślę.
Jak Kościół może przyjmować u siebie takich ludzi jak ONR gdzie na niektórych ich hasłach jest napisane - "ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY".
Kto jest tym wrogiem? Czyżby wszyscy nie-katolicy?
-
2019/01/15 18:45:48
Tak sobie jeszcze dalej głośno myślę:
Gdzie policja, gdzie jest prokuratura, gdzie są nasze władze - widząc takie podżeganie do "ŚMIERCI WROGOM OJCZYZNY", które jest eksponowane na marszach nacjonalistów, gdzie byli, gdzie są?

Kim są ci wrogowie ojczyzny? Czy nie przypadkiem ja, Awarcho, Fajka i wielu jeszcze innych ludzi, którzy nie są katolikami?
-
2019/01/15 18:48:09
Bardzo cieszyłbym się Awi gdybyśmy wszyscy tylko błądzili i wszyscy razem w końcu spotkali się w Królestwie Niebieskim na zupełnie innych niż tutaj zasadach. Jeśli Janmuszu nie podważasz Biblii, a jedynie po swojemu ją interpretujesz (lub gdy się tutaj wypowiadasz lub o niektórych jej tekstach zapominasz) to według tego jak ja rozumiem święty tekst co do wszystkich nas jest jeszcze jakaś nadzieja. Kobieta przyłapana na cudzołóstwie, którą Jezus uwolnił z opresji domyślać się możemy, że sytuację w jakiej się znalazła głęboko sobie wzięła do serca.
-
2019/01/15 18:50:02
/ drugie "lub" z nawiasu do wykasowania /
-
2019/01/15 18:51:49
I dalej tak myślę:
Za koszulki z napisem KONSTYTUCJA w tym kraju ludzie mają problem. Coś tu nie tak - całkowity brak samodzielnego myślenia Polaków, szczególnie tych, którzy czynią problemy tym, którzy przypominają, że najwyższym prawem w Polsce (Ustawą Zasadniczą) jest Konstytucja.
-
2019/01/15 18:52:44
---> Wszystko będzie człowiekowi wybaczone (z wyjątkiem hipokryzji) jeśli zawróci ze złej drogi. - Jezus
-
2019/01/15 18:57:53
.
-
2019/01/15 19:10:30
Przypomnijcie sobie kto tu na tym blogu nawoływał "chłopców Międlara" do przestępca?
Piramidalnyabsurd, czy katoliczka?
-
2019/01/15 19:13:35
przestępstwa
-
2019/01/15 19:14:16
A Gospodarz siedział cicho!
-
2019/01/15 19:19:54
Ta katoliczka (jak sama się przyznała) ukryta pod wieloma nickami.
-
2019/01/15 20:16:58
Piramidalny, tetaz zachowujesz się tak jak ci, których krytykujesz.
-
2019/01/15 20:19:53
Jurek Owsiak nie ma wyboru i nie ma prawa moralnego,
by odebrać sobie funkcję przewodniczenia w Orkiestrze Świątecznej.

Zło nie może zwyciężyć,bo jak załamie się i nie wróci, to zło zwycięży!

Owsiak wyzwala dobro w ludziach,którzy widząc wspólne dobro,
otwierają się na ludzi i pomagają sobie wzajemnie,
niezależnie kto do jakiej religii należy,czy jest ateistą
bo do szpitala każdy może trafić,a zakupiony sprzęt może uratować też jemu życie.

Bóg jest jeden,to ludzie dzielą się na religie
i nie potrafią odnaleźć drogi do Boga w miłości do ludzi poprzez czynienie dobra,
a J. Owsiakowi udaje się wyzwalać dobrą wolę dla wspólnego dobra.
-
2019/01/15 20:21:03
---> Obowiązkowym przedmiotem na maturze powinny być "podstawy asertywności" a nie "matematyka".
-
2019/01/15 20:25:30
Lukki kilka dni przed śmiercią pan prezydent Adamowicz otrzymał wyrok z sadu który nie dopatrzył się znamion przestepstwa w wystawionym przez Młodzież Wszechpolską Akcie Zgonu i ,,cywilnej śmierci'' prezydenta Gdańska.
Obywatele jednak wiedzą i pamietają kto ostatnio chołubił i nawet zapraszał do władzy tych ,,chłopców''.Budowanie atmosfery lęku i zagrozenia oraz konstruowanie i malowanie ,,obrazu wroga '' trwa już kilka lat.
Może to wina Żydów czy Muzułmanów...a to dlatego ze ich w Polsce nie ma..no bo obudziwszy demony te przedwojenne i powojenne...brak wroga obcego jest dokuczliwy,Energie nienawiści trzeba więc wyladować . Wrogiem jest więc multi kulti,gender,tęcza,,i opozycja taka czy inna. Taniec demonów trwa i będzie trwał...bo ci ludzie są narzędziem Złego..Nie pragną Dobra a wręcz go nie chcą.
Nikt nie chce słyszeć prawdy o sobie..ale wyje slogany sejmowe i te z publicystyki ,,kochanej;;Zdziczenie i zezwierzęcenie i nienawiść do ofiary..wyraził nawet duchowny który nazwał draniem ofiarę. Cóż ze został zganiony przez Kurię..? Zwolennicy pochwalają napaść i smierć. Ten rodzaj szaleństwa swą niszczącą mocą dotyka osoby slabe i podatne..tym bardziej szukające poparcia i aplauzu w ,,pokrewnych'' grupac h politycznych czy kibolskich.
Niestety mozna te rzeczy odczytać również jako próbę zastraszenia tych zbyt odważnych ..Widzicie! Nawet Prezydent się nie obronił''.
Internetowe napaści i groźby zabójstwa skierowano do kilku państwowych urzędników.
Zasiana anarchia wydaje owoce...Trwające kilka lat dochodzenie pana Macierewicza na oczach całego narodu, oraz okolicznościowe uroczystości religine były paliwem które teraz pali również inspiratorów.
-
2019/01/15 20:29:58
Przepraszam za błędy ortograficzne i interpunkcję.Błedy robię normalnie a teraz w tym szaleństwie internetowych demonów..trudno o spokój.
-
2019/01/15 20:31:18
Awarcho,
Całkowicie się z tym zgadzam (z Twoim ostatnim postem), podobny mam pogląd.
-
2019/01/15 20:41:03
Awarcho,
Po tej tragedii nie będzie lepiej, będzie jeszcze gorzej.
To już widać. TVP wraca do formy sprzed tragedii, a niedługo za śmierć prezydenta Gdańska obwini nieswoich. Ja dalej powtarzam, za tą tragedię odpowiedzialni jesteśmy wszyscy, wszyscy Polacy.

Idziemy w kierunku wojny domowej! Bo chyba to tylko potrafimy?!
Tu nie da się winy przerzucić na kogokolwiek - winni jesteśmy MY, Polacy - daliśmy się wciągnąć w bezmyślność i za to poniesiemy karę.
-
2019/01/15 20:42:48
Awarcho,
Po tej tragedii nie będzie lepiej, będzie jeszcze gorzej.
To już widać. TVP wraca do formy sprzed tragedii, a niedługo za śmierć prezydenta Gdańska obwini nieswoich. Ja dalej powtarzam, za tą tragedię odpowiedzialni jesteśmy wszyscy, wszyscy Polacy.

Idziemy w kierunku wojny domowej! Bo chyba to tylko potrafimy?!
Tu nie da się winy przerzucić na kogokolwiek - winni jesteśmy MY, Polacy - daliśmy się wciągnąć w bezmyślność i za to poniesiemy karę.
-
2019/01/15 20:52:41
@Stokrotki...

To Żydzi nadali wymyślone przez siebie imię Bogu,
i zamiast konkretnego określenia związanego z jakąś nazwą,
stworzyli zlepek liter,
jakby bali się nazwy wprost,jakby była nieadekwatna do sytuacji,
ale i tak każda nazwa to tylko maska,
i nieważne jakie nazwy określają Boga,skoro do Boga i tak daleka droga,
bo i tak powołanie się na nazwę Boga nie zbliży do nas Boga i nie zwróci Jego uwagi,
by nam przyjrzał się i ewentualnie dopuścił do łaski swojej,
jeśli wiara w Boga nie będzie co najmniej uczciwa w swojej ułomności,
kiedy stan świadomości wiary jest nieosiągalny z powodu błędnej edukacji religijnej.

-
2019/01/15 21:23:14
Skoro tak Awi wierzysz to nie będę podważał Twojej wiary. Mam zupełnie inny pogląd na tę sprawę. Dla mnie wszystko co jest napisane w Biblii od A do Z jest spójne, jasne (nie zawiera żadnych urojonych przez duchowych analfabetów błędów) i nie można temu nic zarzucić ---> od Genesis do Apokalipsy. Jeśli ktoś woli Piotrusia Pana, Nietzchego albo dzieła Stalina (których nie zdążył napisać bo jak konał to nikt z jego drużyny ani Adiutantów nie podał mu nawet szklanki wody, żeby złagodzić jego cierpienia) to jego sprawa. Każdy idzie własną drogą i wskazywanie mu innej na siłę nie ma sensu.
-
2019/01/15 21:24:48
K
-
2019/01/15 21:26:34
Dla mnie miarodajne jest to: www.jw.org
-
2019/01/15 21:47:38
@Stokrotki...

Reagujesz na skutki,a nie pojmujesz przyczyn,
które w świecie starożytnym choćby cząstkowo dotykane,
mogły wywoływać popłoch i oślepiać,
i tak powstała bajeczka o utracie tzw. raju,
gdzie nieznane są prawdziwe przyczyny tragedii,
a skutki są uznawane za przyczyny,
a reszta to fantazja i gniew patriarchalny wobec kobiet
skupił się na Ewie jako winowajczyni nieszczęścia na Ziemi,
ale czego można oczekiwać od ludzi uwięzionych w analfabetyzmie?,
skoro światłe umysły ludzi odeszły razem z utratą tzw. raju,
kiedy Bóg utracił kontakt na poziomie umysłów z ludźmi,
i ludzie cofali się w rozwoju umysłowym przez tysiąclecia,
i w takim stanie umysłów tworzyli pisma religijne,
kiedy często ulegali skażeniu duchowemu w kontaktach z Bogiem,
i czasem ich ułomne refleksje były spisywane w pismach,
ale to i tak nie miało większego znaczenia dla Boga,
skoro Bóg i tak nie miał szans na ujawnienie się przez prawdę o Sobie,
skoro ludzie nie mieli dostępu do oświaty opierającej się o wiedzę naukową,
i każde zbliżenie głębsze by musiało zakończyć się paranoją,
ponieważ umysł człowieka by nie był w stanie przetworzyć otrzymanej wiedzy.

-
2019/01/15 22:12:17
" Wszystko będzie człowiekowi wybaczone (z wyjątkiem hipokryzji) ..." To prawda Stokrotki z tą hipokryzją?
Marnie by było patrząc na to co wyprawia i czym się kieruje /jakimi środkami/człowiek.
-
2019/01/15 23:19:38
K-w-9 Wiesz / "i każde zbliżenie głębsze by musiało zakończyć się paranoją"/, moim zdaniem możliwe choć niekoniecznie.
-
2019/01/15 23:21:18
Dowiemy się, Ewo?
Obłuda to najstarsza zaraza tej ziemi, ziemi człowieka.
Nie bez powodu napisałem, że nie mam litości dla (do) obłudy.
-
2019/01/15 23:29:45
Hmm.Wiele rzeczy musimy przekroczyć.Obłudę w nas również.Nie dać się,za marne pogłaskanie lub parę groszy.
Dowiemy się.Stokrotki wygląda na rzetelnego.
-
2019/01/15 23:33:03
Nie mam nic przeciwko Stokrotki i Bratki.
Jest taki, jaki jest, w przeciwieństwie do wielu.
-
2019/01/15 23:37:19
Myślę że obłudę najlepiej wykurza się w dzieciństwie.Nie ma szans wówczas na rozrośnięcie.
-
2019/01/15 23:40:19
Nie, Ewo!
Obłudę nam wpajają ci na górze, ci rządni władzy. Władcy Instytucji religinych i politycy, no i oczywiście zaprzyjaznione z nimi media.
-
2019/01/15 23:42:18
Nasi rodzice to tylko "narzędzie" w rękach tych obłudników. Nie radzą sobie, są najczęściej bezmyślni, jak większość społeczeństwa.
-
2019/01/15 23:44:06
To nie moje słowa Ewo, są zapisane w Biblii. Wypowiedział je Jezus Chrystus (odnośnie Twojego znaku zapytania). Jeśli ktoś nie rozumie czym jest hipokryzja to widocznie nigdy wcześniej ten temat go nie interesował. Wątpię czy hipokryci analizują tego rodzaju problemy (podobnie jak zawodowi cudzołożnicy zapewne nie dochodzą ani ich nie interesuje czym jest cudzołóstwo). Raczej ci, którzy nie chcieliby obarczać się grzechami tego rodzaju.

A to dla tych którzy tego blogu nie czytają, a jedynie zaglądają:

( ... ) "Wtedy podeszli do niego uczniowie i zapytali: Czy wiesz, że faryzeusze zgorszyli się twoimi słowami?+. 13 Na to on odparł: Każda roślina, której nie zasadził mój niebiański Ojciec, będzie wykorzeniona. 14 Zostawcie ich. To ślepi przewodnicy. A gdy ślepy prowadzi ślepego, obaj wpadną do dołu+."

/ Wg NW /

I poniżej to samo wg BT:

( ... ) "wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: Wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to powiedzenie? 13 On zaś odrzekł: Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana. 14 Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną."

/ Ewangelia wg Mat 15: 12- 14 /

---> GRZECH HIPOKRYZJI JEST GRZECHEM PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU I JAKO TAKI, WEDŁUG TEGO CZEGO JEZUS NAUCZAŁ NIGDY I NIKOMU KTO GO POPEŁNIA NIE BĘDZIE ODPUSZCZONY, ANI W TYM ŻYCIU, ANI W PRZYSZŁYM. ---> EWANGELIA WG ŁUKASZA 12: 10 & WG MATEUSZA 12: 31- 12.
-
2019/01/15 23:51:45
---> Jeśli jesteś w stanie się nawrócić (zawrócić ze złej drogi gdy sobie to uświadomisz, s nadto się tym martwisz) to na pewno tego grzechu nie popełniłeś. Hipokryci nie mają tego rodzaju problemu.
-
2019/01/15 23:52:05
i
-
2019/01/15 23:54:30
---> Robią swoje i nie licząc się z nikim i niczym idą dalej.
-
2019/01/16 01:06:50
Nie Stokrotki!
Nikogo nikt prawa nawracać na "jedynie słuszną i jedyną prawdę" ("Jeśli jesteś w stanie się nawrócić".... - tak napisał Stokrotki) nie ma, co najwyżej o tym dyskutować. Życzyłbym sobie żebyśmy wszyscy byli przyzwoici, ale tak nie jest i o tym Ty wiesz i ja. Natrętne narzucanie tej "jedynej słusznej prawdy" jeszcze z nikogo nie uczyniło człowieka przyzwoitego. Pokaż czynem, a nie słowem. Zobacz, co Instytucja katolicka przez wieki mówi, a co czyni. I właśnie z tegoż powodu jeszcze większe łajdactwo wśród ludzi wprowadza. Nauka nie idzie w las. Gdzieś wyżej jest o rozmodlonej przestępczyni.
-
2019/01/16 01:09:50
Nawrócić się Piramidalny to nie zostać katolikiem czy świadkiem Jehowy. Nawrócić się to zaniechać niewłaściwego postępowania.
-
2019/01/16 01:23:56
Przyzwoite postępowanie nie wynika z nawrócenia na " jedyną słuszną prawdę".
Przyzwoitość to człowieczeństwo i nie ma związku z żadną religią. Są przyzwoici wierzący i niewierzący i o tym powinno się wiedzieć.
-
2019/01/16 02:13:58
Załóż Firmę, i powiedz swoim pracownikom, że mogą przychodzić do pracy kiedy chcą i o której im się podoba, robić co im się podoba i tealizować zadania jakie sami sobie wymyślą i na które będą mieli ochotę (byle się wzajemnie nie pozabijali i nie obrażali, nie obrzucali inwektywami bo nie lubisz itd. I zobaczymy jaki dochód Twoja Firma wygeneruje i z czego będziesz swoim wyzwolonym podwładnym płacił pensję. Tak właśnie działają prawa fizyczne, chemiczne i biologiczne. Nawet zęby psują Ci się w sppsób programowy i zorganizowany. Jezus jest Głową Zboru, a nie Głową jakiejś Abstrakcyjnej Ideii, którą każdy może sobie interpretować jak mu się podoba. Apokalipsa, Rozdział Drugi i Trzeci (całość).
-
2019/01/16 02:14:55
r
-
2019/01/16 02:18:23
) itd
-
2019/01/16 02:18:31
.
-
2019/01/16 02:35:09
Zapisujesz się do PiS-u, albo do PO, albo do www.jw.org . Nasz program jest taki, że nie mieszamy się w spory PiS-u i PO.
-
2019/01/16 08:12:13
Taa.Dzięki Stokrotki.
Każdy z Was Panowie /Pira/ma swoją rację.Zależne to od punktu /z jakiego wychodzimy/ spojrzenia.
-
2019/01/16 13:46:45
Stokrotki,
Bardzo zle interpretujesz wolność przykładem w firmie.
Jeżeli ja prowadząc firmę zatrudniając osoby, to nie dlatego żeby ich zniewolić (wykiwać), ale dla dobra pracowników i mojego. Pracownik dostaje godne wynagrodzenie, a moja firma się rozwija, bo ci ludzie przyszli po to, żebym dał im zarobić na życie, a pracownicy (gdy rozumieją w czym rzecz) sami się starają żeby firma rosła w siłę rozwijając się, bo chyba każdy (kumaty) pracownik wie, że gdy firma zacznie się rozwijać to ma byt zapewniony i swojej rodziny. To o czym ty napisałeś to może jedynie trafić, ale do niekumatych , ale nigdy do mnie. Cały nasz problem polega na tym, że często pracodawcy traktują pracowników, jak "kurę" do znoszenia złotych jaj dla siebie, zapominając o godności pracownika i też często odwrotnie (czy się siedzi czy się leży pięć tysięcy się należy). Kto temat rozumie, to zapewniam Ciebie, że każda taka firma ma wielkie szanse na wielki rozwój.

Pracownik wcale nie musi być niewolnikiem, a wolność pracownika wcale jeszcze nie oznacza, że może robić co chce. W tym temacie firmy nie popisałeś się i przywoływanie do tej sytuacji z firmy Apokalipsy, to moim zdaniem delikatnie mówiąc to "gniot" bezmyślny.
-
2019/01/16 18:21:04
Okay Piramidalny, załóż tą (a nie tę) Firmę i generuj dochód. Może ja też się zapiszę do Twojej partii jak dowiedziesz, że będziesz miał lepsze od 'Watch Tower' ("Watch Tower Bible snd Tract Society") wyniki. Na razie jestem związany z www.jw.org ale jak tylko udowodnisz czynami (a nie głoszonymi hasłami), że jesteś lepszy od razu przechodzę na Twoją stronę.
-
2019/01/16 18:23:48
a, and www.jw.org
-
2019/01/16 18:36:56
Stokrotki, muszę Ciebie zmartwić - nie zamierzam zakładać żadnej partii lub jakiejkolwiek organizacji religijnej (ani do żadnej tego typu nie należę). W końcu ktoś musi patrzeć na istniejące partie lub organizacje religijne, co czynią i jak. Gdyby każdy należał gdzieś tam, widziałby tylko to, co mu widzieć wskazano i słyszał tylko to, co mu zagrano odpowiedniego do jego słuchu. Świat ludzki jest niebywale ciekawy, jeszcze bardziej dziwny w swoich niezrozumiałych zachowaniach. Ktoś nas takimi Stworzył i chyba był w tym jakiś cel - może ten cel to: czy potrafimy wyjść z niewoli swojej (na własne swoje życzenie) i zobaczyć, że ten cel wcale nie nie musi być taki zły?
Idę w tym kierunku, a nie w tym w jakim mi iść wskazano, a nawet nakazano.
-
2019/01/16 19:04:47
Stokrotki znajdz mi w Ewangelii, że Jezus komukolwiek wskazał lub nakazał zakładać jakieś Instytucje religijne lub organizacje religijne?
Czekam z niecierpliwością na odpowiedz?

Lubię Ciebie i szanuje pomimo masz zupełnie inny światopogląd. Czasami nawet mocno zdziwiony jestem (na Twoją korzyść), jak widzę że wylewana w Ciebie jest "gnojówka", a Ty zachowujesz się tak, jakby wylano na Ciebie hektolitry markowych perfum.
Nazwany zostałeś damskim bokserem i Ty nic - wielki szacunek mam dla takich ludzi. Czasami brak mi szacunku do samego siebie, za to, co tu czasami piszę. Dobrze przynajmniej że czasami, a nie zawsze, jak niektórzy tu.
-
2019/01/16 19:53:34
Takich wersetów jest mnóstwo, muszę się dobrze zastanowić, który dla Ciebie wybrać. Trudne zadanie przede mną stawiasz gdy się domagasz abym Ci udowodnił, że na moim stole stoi wazon, który sam na nim na moich oczach postawiłeś.
-
2019/01/16 20:00:47
____________________________________
Ewangelia wg Mateusza 28: 16- 20
____________________________________

A Jedenastu poszło do Galilei, na górę, na której Jezus wyznaczył im spotkanie. 17 Na jego widok uczniowie złożyli mu hołd, choć niektórzy powątpiewali. 18 Jezus podszedł do nich i powiedział: Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi. 19 Idźcie więc i pozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i ducha świętego. 20 Uczcie ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A ja będę z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy.
-
2019/01/16 20:16:12
Ci którzy to dzisiaj robią dzielą między siebie teren, żeby nie nachodzić bliźnich zbyt często i ich niepotrzebnie nie drażnić i nie denerwować. Muszą to jednak robić bo nie wszyscy tacy są. Co, który h to drażni najczęściej kiedy zamykają głosicielom dobrej nowiny drzwi przed nosem wypowiadają się nie jedynie za siebie ale za całą klatkę schodową. Więcej informacji na ten temat na: www.jw.org (jak sumiennie wywiązać się z zadania, które Jezus nałożył na swoich uczniów o którego nie mogą zaniechać aż przyjdzie i rozliczy ich z dobrze lub źle wykonanej pracy).

---> www.jw.org + "Watchrower" & "Awake!"
-
2019/01/16 20:18:31
/ literówki tym razem sobie daruję /
-
2019/01/16 22:47:05
Stokrotki,
Mniej więcej spodziewałem się, że to mi przytoczysz, ale zrobiłeś błąd: nie pozyskujcie (to zmiana przez zbór Świadków J.) - powinno być nauczajcie.

Jest wielka różnica pomiędzy nauczaniem, a pozyskiwaniem. Ktoś Was zmanipulował i tu też nie mam wątpliwości.

Teraz opowiem o moim bardzo dawnym zdarzeniu:
Było to kilkadziesiąt lat temu. Mieszkałem w Warszawie i chętnie przyjąłem do mieszkania dwóch Świadków J. Miło nam się dyskutowało do czasu, gdy zaproponowano mi przystąpienie do zboru SJ. Zapytałem czy cała nasza sympatyczna dyskusja polegała na złowieniu mnie, czy na wzajemnym uzupełnianiu się z wiedzy na temat Ewangelii, a przede wszystkim jaki jest cel tej Ewangelii - według mnie był jeden, ludzka przyzwoitość, według sympatycznych dwóch Panów nadchodząca Apokalipsa i zbawienie w wiecznym życiu. Tak mniej więcej zapamiętałem po tylu latach.
Natomiast kilka lat temu gdy otworzyłem drzwi przesympatycznej młodej kobiecie i jej partnerce, zaczęła tak - wie pan, że za kila dni będzie koniec świata? Podziękowałem i przeprosiłem z uwagi na brak zainteresowania tym końcem świata.
Nie potraficie nauczać i tu nie mam wątpliwości - potraficie łowić i tak jesteście szkoleni i stąd ta zamiana w Ewangelii na POZYSKIWANIE. Sprytni są ci na górze w waszym zborze - chodzi nie na rzetelne nauczanie i dyskusje merytoryczne, ale o złowienie, jak najwięcej "owieczek w sieci', bo siła nie w tysiącach, ale w miliardach, tak, jak w Instytucji katolickiej. Robicie błędy i nie macie nawet świadomości tych swoich błędów. Pracujecie dla swoich GURU i też o tym chyba? pojęcia nie macie.
To tak w wielkim w skrócie.

A teraz odnośnie odpowiedzi.
Jezus nigdzie w Ewangelii nie nakazywał zakładania jakichkolwiek Instytucji religijnych lub organizacji. Z tego co ja WYCZYTAŁEM z Ewangelii, Jezusowi chodziło głównie o dobre czyny człowieka i w tym kontekście wskazał ,żeby o tym nauczano. Stało się inaczej i jest tak, jak jest. Wciąż musimy walczyć ze złem, a Ewangelia nadal używana jako "narzędzie" do swoich celów, którym niewątpliwie jest władza nad ludzmi. Tak niestety trwa do dziś.
-
2019/01/17 00:43:02
Awarcho, ponieważ w Ewangelii nie jest napisane "idźcie i zakładajcie nowe zbory" (pomimo, że w Nowym Testamencie to słowo występuje dziesiątki razy) tylko "idźcie i czyńcie uczniów" według wytycznych Piramidalnego rozumiem, że Twoja interpretacja Konstytucji pod którą się podpisijesz obiema rękami (rękoma) jest taka sama. Ponieważ nic w niej nie jest napisane na temat, którego powinieneś otrzymać emeryturę, nic na temat budowanoa w Polsce szkół i szpitali, ani nic w kwestii tego jak powinna być zorganizowana w kraju nad Wisłą oświata siedzisz zamknięty w ciemnym pokoju i nie tylko zastanawiasz się czy możesz wyjść do parku na spacer (bo tego przecież też tam nie ma) ale czy wolno Ci w ogóle i czy powinieneś włączyć komputer ponieważ ustawa zasadnicza całkowicie milczy na ten temat. Jeśli uważasz, że świadkowie Jehowy źle głoszą Ewangelię to się przyłącz do tych, którzy głoszą ją dobrze. Ewangelia w oryginale, a nie w świadków Jehowy sfałszowanym "New World Translation of the Holy Scriptures" napisana po grecku obok Konstytucji jest jak twierdzisz dla Ciebie Autorytetem. Napisz kiedy, co i komu zamierzasz zgodnie z nią głosić a ja się do Ciebie przyłączę. O tym, że Jezus rozesłał swoich uczniów aby to czynili po dwóch po okolicy to chyba wiesz ? Ty będziesz przemawiał a ja będę Ci trzymał tornister żebyś miał swobodne ręce.
-
2019/01/17 00:44:33
To do Piramidalnego, a nie tym razem do Awarcho :_))
-
2019/01/17 00:48:02
Piramidalny, ponieważ w Ewangelii nie jest napisane "idźcie i zakładajcie nowe zbory" (pomimo, że w Nowym Testamencie to słowo występuje dziesiątki razy) tylko "idźcie i czyńcie uczniów" według wytycznych Piramidalnego rozumiem, że Twoja interpretacja Konstytucji pod którą się podpisujesz obiema rękami (rękoma) jest taka sama. Ponieważ nic w niej nie jest napisane na temat, którego powinieneś otrzymać emeryturę, nic na temat budowania w Polsce szkół i szpitali, ani nic w kwestii tego jak powinna być zorganizowana w kraju nad Wisłą oświata siedzisz zamknięty w ciemnym pokoju i nie tylko zastanawiasz się czy możesz wyjść do parku na spacer (bo tego przecież też tam nie ma) ale czy wolno Ci w ogóle i czy powinieneś włączyć komputer ponieważ ustawa zasadnicza całkowicie milczy na ten temat. Jeśli uważasz, że świadkowie Jehowy źle głoszą Ewangelię to się przyłącz do tych, którzy głoszą ją dobrze. Ewangelia w oryginale, a nie w świadków Jehowy sfałszowanym "New World Translation of the Holy Scriptures" napisana po grecku obok Konstytucji jest jak twierdzisz dla Ciebie Autorytetem. Napisz kiedy, co i komu zamierzasz zgodnie z nią głosić a ja się do Ciebie przyłączę. O tym, że Jezus rozesłał swoich uczniów aby to czynili po dwóch po okolicy to chyba wiesz ? Ty będziesz przemawiał a ja będę Ci trzymał tornister żebyś miał swobodne ręce.
-
2019/01/17 01:11:03
Nie wiedziałem, że potrafisz manipulować. Czy tego też uczą, w zborze ŚJ?

Muszę jasno stwierdzić, że z tymi ŚJ, co ja się dawno, dawno temu spotkałem i rozmawiałem jeszcze nie potrafili tak przepięknie manipulować, jak Ty Stokrotki.

Nie jest sztuką nauczyć się manipulowania ludźmi, a sztuką jest umieć wspólnie żyć bez wyciskania kitu.
-
2019/01/17 01:19:22
wciskania
-
2019/01/17 01:31:09
Jeszcze coś Ci dodam, Stokrotki.
W tej Warszawie gdzie mieszkałem, z tymi dwoma Panami że zboru ŚJ, prawie się zaprzyjazniłem (przynajmniej tak uważałem ja - spotykaliśmy się u mnie przez parę miesięcy). Natomiast Oni prawie uwierzyli, że zgłowili mnie. Nic dla mnie nie stało na przeszkodzie żeby dalej rozmawiać i przyjaznić się. Dla nich była przeszkoda - nie wstąpiłem do zboru Ś.J.
Obłuda występuje w każdej zorganizowanej instytucji religijnej (do takiej też zaliczam ŚJ).

Mistrz z Nazaretu w jednym się nie pomylił - "uważajcie ...........".
-
2019/01/17 01:50:20
Dla prawdziwych katolików jest bardzo ważne żeby przyjaciel był też katolikiem. Dla prawdziwków ze zboru ŚJ też to samo.
Dla mnie nie ważne gdzie należysz, tylko to czy potrafisz być człowiekiem i szanować człowieczeństwo.
Chyba bardzo się różnimy w sposobie patrzenia na świat, także ten ewangelijny?
Szybciej chyba potrafiłby się zaprzyjaźnić z Awarcho niż z Tobą i może stąd u Ciebie takie przekonanie, że Awarcho to nie ŚJ.
Jesteś bardzo podobny do prawdziwych katolików i chyba nawet o tym nie wiesz.
Dla Ciebie najważniejsza przynależność, a nie człowieczeństwo, No i oczywiście "prawidłowa" interpretacja Ewangelii według waszego zboru. Ciekawą jesteś osobowością ale powiem też - nic nowego, takich większość od setek lat.
-
2019/01/17 03:07:16
Ciężko się z kimś zaprzyjaźnić jak się razem nic nie robi. Tutaj trochę się licytujemy kto kogo przemoże. W pewnym sensie jest to zabawa. Dlatego nie bardzo siebie widzę na tym blogu. Być może w realnym życiu byśmy się zaprzyjaźnili, kto wie ? I zamiast ze sobą walczyć bardziej bylibyśmy skorzy słuchać siebie nawzajem. Podoba mi się Twój nick, który jak twierdzi Awi Ci wymyśliła :_) Oby Ci się wiodło. Trzymaj się, Bratki&Stokrotki. B.
-
2019/01/17 17:50:00
Stokrotki,
Nikt mi tego mojego nicku nie wymyślił. Ten mój nick to moje.
Życzę ci wszystkiego najlepszego. Szkoda że Ciebie już nie będzie, tu.
Serdecznie Pozdrawiam.