Czemu pisanki ? Bo to pisanie, mój zawód. I Pismo Święte. I coś trochę podobnego do pisanek wielkanocnych, choć nie całkiem... Jan Turnau
Blog > Komentarze do wpisu
Miłość i strach. W Niemczech biskup - antybiskup!

1 List Jana 4,18
„W miłości nie ma lęku, lecz pełna miłość wypędza strach, gdyż strach zawiera udrękę. A ten, kto się boi, nie osiąga pełni w miłości” (EPP). Można kochać Boga i w rezultacie bliźniego swego, po prostu, aby świństw nie robić, albo głównie dlatego, że grozi piekło. Ze strachu. Podobny lęk neurotyczny męczył ludzi długie wieki. Także tych, którzy wierzyli religijnie naprawdę głęboko i równie głęboko miłowali, niemniej wgrano im w duszę całą taką teologię okropną! Opartą na wizji Boga jako obsesyjnego kontrolera moralnego, który o wszystko się czepia, wszystko niemal jest dlań grzechem ciężkim, osobliwie w sprawach „de sexto”, czyli „sexo”. Tak było naprawdę nie z ze zwykłych wiernych winy! Bo zresztą rzadziej już uzasadniamy naszą etykę w sposób w ogóle religijny.
W dzisiejszym „Tygodniku Powszechnym” tekst zgoła rewelacyjny! Redakcja przedrukowała wywiad biskupa diecezji Hildesheim Heinera Wilmera, walącego w swój święty urząd, w postawy swoich kolegów, jak w przysłowiowy bęben. Bośmy ciągle jeszcze zbyt aroganccy, zbyt nadęci. Kto właściwie określa, co jest katolickie? Zachowujemy się tak, jakby tym kimś była hierarchia. Osoby świeckie nie mogą osądzać osób wyświęconych? Nadużywanie władzy tkwi w DNA Kościoła. Teraz zło wyszło z samego wnętrza Kościoła. Nie można mówić, że że są w nim pojedynczy grzesznicy, ale sam jest święty i bez skazy. Są w nim struktury zła! To w duchu dzisiejszego biskupa Rzymu, choć nie wszystkich niemieckich zgoła. Ilu polskich...

środa, 09 stycznia 2019, jan.turnau

Polecane wpisy

  • Józef i jego bracia

    Księga Rodzaju 37,3-4.[5-11].12-13a.17b-28 Można tę opowieść przeczytać w sławnej powieściowej wersji Tomasza Manna, wystarczy mi jednak ta biblijna do komentar

  • Bogacz i żebrak

    Ewangelia Łukasza 16,19-31 Po śmierci ten drugi na łonie Abrahama (określenie urocze), ten pierwszy w otchłani piekielnej. Co do tych pierwszych: choć się nie d

  • Wielu chce być najważniejsi

    Ewangelia Mateusza 20,17-28 Matka prosi Jezusa o największy awans dla synów. Przyszłych świętych Jakuba i Jana interesuje jakby tylko własna kariera, choć zaraz

Komentarze
2019/01/09 15:49:16
"W Niemczech biskup - antybiskup!" - Jan Turnau

To nie przypadek, to się dzieje od dawna i wiele oso o tym "gęga".
Ta Instytucja upada i tu nie mam żadnej wątpliwości. Troszkę jeszcze czasu (parę pokoleń musi minąć) i z tej Instytucji nic nie pozostanie - na własne jej życzenie.
Obskurantyzm i porażającą obłudę ludzie prędzej czy pózniej rozpoznają, zwłaszcza młodzi.
-
2019/01/09 16:02:42
Może w Polsce szybko do tego nie dojdzie bo społeczeństwo zbyt mocno leniwe w nabieraniu świadomości, ale widzę mimo wszystko koniec katolicyzmu - na własne życzenie.
Parę pisanek wcześniej Awarcho napisał, że trzeba przynależeć do jakiejś społeczności (miał na myśli własną Świadków J.). Zapomniał że wspólnotą jest cała ludzka społeczność i bardzo ważne żeby tak się stało - tylko wówczas nie będzie takich nieporozumień jak obecnie. Zakałą życia ludzkiego (nawet odważę się napisać jako o wirusie ludzkim) jest podzielenie ludzi na różne SEKTY, czy to religijne, czy polityczno-ideologiczne.
Jeszcze żeśmy nie dorośli do życia wspólnego z przyczyn, jak wyżej. Dzielimy się na własne życzenie i siejemy wzajemną nienawiść w celu utrzymywania tych niewydolnych Instytucji religijnych bądz ideologiczno-politycznych.
Najbardziej w dobrym kierunku tu idzie KW9, która chyba wie w czym istota. Może jest to dla wielu nie do przyjęcia, ale ja wiem o co jej chodzi.
-
2019/01/09 16:06:48
Wcale nie musi być miłość ludzka, jak Wam wpojono w te puste łby. Wystarczy szeroko rozumiana przyzwoitość ludzka!
-
2019/01/09 16:38:41
Lukki jest mi przykro z tego powodu że mam ,,Pusty Łeb''.
Zadałeś mi pytanie dlaczego ja.. więc ci odpowiedziałem w swoim wyłacznie imieniu.
Moje potrzeby takie są ale w innych np. Twoim przypadku tak być nie musi..
Po ostatnim poście tych wspomnieniach z Warszawy i łózkiem mogę zrozumieć bardziej twoja irytację i uraz...ale Lukki nie urastaj w Giganta Intelektu..bo to nierozsądne i trochę nieskromne.

-
2019/01/09 16:46:29
Awarcho, mnie też było przykro z Twojej wypowiedzi do mnie o księżach i katechetach.
Zapamiętaj - to wraca.
-
2019/01/09 16:57:00
Awarcho,
Wypowiedziałem to w emocji, ale powiem szczerze, że akurat z tego o "pustych łbach" się nie wycofuję. Taki jest fakt, niestety. To nie było o Tobie, a o nas wszystkich. Mamy niestety "jeszcze "puste łby". "Łykamy" bardzo często to, co nie jest możliwe. A to co jest, lekceważymy.
Już tu Ewie pisałem, że ludzi uczciwych nie ma, co najwyżej przyzwoici. Skąd zatem się wzięła ta miłość międzyludzka? Z religii?
Przecież wiesz dobrze, że jest to niemożliwe - dowodem masz ten blog i komentatorów.

Nie jest sztuką wpoić w puste łby miłość. Wielką sztuką jest pokazać jak to uczynić?
Puste słowa są dla mnie jasnym skojarzeniem!
-
2019/01/09 17:44:34
Jeżeli ktokolwiek chce wcielać w życie ludzkie tak zwane "prawo boskie", to chcę łaskawie przypomnieć niech najpierw sam się do niego zastosuje. To, co czyni Instytucja religijna o nazwie katolicyzm (i ich "owieczki") jest wołaniem o pomstę do nieba - sami są cynicznymi ludzmi, chronią swoich przestępców, uprawiają propagandę ubóstwa sami żyjąc w przepychu materialnym, nakazują miłość międzyludzką sami będąc pozbawieni tej miłości, stosują niebywałą obłudę i obskurantyzm innym wciskając, rozsiewają wzajemną nienawiść zwłaszcza do ludzi nie będącymi "wierzącymi" tak, jak katolicy, itd, itp.
Obłuda ludzka (zwłaszcza instytucji religijnych) jest potęgująca i nikt nie brzmi na alarm, ciekawe!? Pomimo tego chcą nam tu wprowadzić NARODOWY-KATOLICYZM. I jak tu nie brzmieć że łby ludzkie są puste?
-
2019/01/09 18:16:16
H. Heine

Rad mi i przestróg cennych nie szczędzono,
Nawet chwalebne dano mi uznanie;
Mówiono: Czekaj, ktoś cię komuś, pono,
Kiedyś zalecić raczy niesłychanie.

Mimo tych jednak obiecanek z góry
Na dole z głodu zdechłbym, iż tak rzekę,
Gdyby nie pewien zacny człowiek, który
Niewiele myśląc, wziął mnie pod opiekę.

Wyborny człowiek! Dał mi jeść po uszy!
Kochać go będę aż do zwarcia powiek!
Chciałbym go nawet móc uściskać z duszy
Cóż, gdym ja sam jest ten wyborny człowiek.

-
2019/01/09 19:42:59
"Są w nim struktury zła! " Jan Turnau
Zło kojarzy się z pewną strukturą, z czymś precyzyjnie zaplanowanym i zbudowanym - jak pajęczyna. O strukturach dobra - byłoby już znacznie trudniej mówić.... fale, promieniowanie, impulsy, ale zło - strukturalne - zbudowane dokładnie - jeśli tak? To rzeczywiście cała budowla runie, gdy naruszy się tę strukturę. Dlatego pewnie się jej nie narusza, wymienia tylko zużyte elementy na inne, robi się przesunięcia. I tak odwiecznie - odnowa, odrodzenie. Mam takie wrażenie, że obecne pokolenie oczekuje od Kościoła bycia jedynie wizerunkiem, nie wymagania - emocji , przeżyć duchowych, zaangażowania. Wizerunek i nic więcej. I całkowicie zlikwidowanie tej ingerencji w duszę, w myśli. Kościoła - czyli duchownych i całej społeczności z tymi infantylnymi: Bóg Cię kocha, Bóg czeka na Ciebie itp.- to teksty nie do współczesnego człowieka
-
2019/01/09 20:09:51
---> Kościół może się sam naprawić (bo "kościół" jak "postuluje" Piramidalny to My). A jeśli nie, to przyjdzie Chrystus i strąci jego Świecznik z Postumentu w taki sposób, że aż wszystkim dech zaprze.

___________________________________________
Księga Apokalipsy, Rozdział Drugi i Trzeci:
___________________________________________

---> 2

( ... ) To the angela of the congregation in Ephesusb write: These are the things that he says who holds the seven stars in his right hand and walks among the seven golden lampstands: 2 I know your deeds, and your labor and endurance, and that you cannot tolerate bad men, and that you put to the test those who say they are apostles, but they are not, and you found them to be liars. 3 You are also showing endurance, and you have persevered for the sake of my name and have not grown weary. 4 Nevertheless, I hold this against you, that you have left the love you had at first.
5 Therefore remember from where you have fallen, and repentg and do the deeds you did at first. If you do not, I will come to you, and I will remove your lampstandh from its place, unless you repent. 6 Still, you do have this in your favor: that you hate the deeds of the sect of Nicolaus, which I also hate. 7 Let the one who has an ear hear what the spirit says to the congregations: To the one who conquers I will grant to eat of the tree of life, which is in the paradise of God.
8 And to the angel of the congregation in Smyrna write: These are the things that he says, the First and the Last, who became dead and came to life again: 9 I know your tribulation and povertybut you are richpand the blasphemy by those who call themselves Jews and really are not, but they are a synagogue of Satan. 10 Do not be afraid of the things you are about to suffer. Look! The Devil will keep on throwing some of you into prison so that you may be fully put to the test, and you will have tribulation for ten days. Prove yourself faithful even to death, and I will give you the crown of life. 11 Let the one who has an ear heart what the spirit says to the congregations: The one who conquers will by no means be harmed by the second death.
12 To the angel of the congregation in Pergamum write: These are the things that he says who has the sharp, long, two-edged sword: 13 I know where you are dwelling, that is, where the throne of Satan is; and yet you keep holding fast to my name, and you did not deny your faith in mey even in the days of Antipas, my faithful witness, who was killed by your side, where Satan is dwelling.
14 Nevertheless, I have a few things against you, that you have there those adhering to the teaching of Balaam, who taught Balak to put a stumbling block before the sons of Israel, to eat things sacrificed to idols and to commit sexual immorality.*d 15 In the same way, you also have those adhering to the teaching of the sect of Nicolaus. 16 So repent. If you do not, I am coming to you quickly, and I will war against them with the long sword of my mouth.
17 Let the one who has an ear hear what the spirit says to the congregations: To the one who conquersh I will give some of the hidden manna, and I will give him a white pebble, and written on the pebble is a new name that no one knows except the one receiving it.
18 To the angel of the congregation in Thyatira write: These are the things that the Son of God says, the one who has eyes like a fiery flame and whose feet are like fine copper: 19 I know your deeds, and your love and faith and ministry and endurance, and that your deeds of late are more than those you did at first. ( ... )

---> / All the rest you must find on your own in your own Bible. /
-
2019/01/09 20:13:45
---> To the angel (a) odnośnik do innego tekstu biblijnego w cytowanym przekładzie (przeoczyłem i nie wykasowałem).
-
2019/01/09 21:12:27
Let the one who has an ear hear what the spirit says to the congregations: To the one who conquersh I will give some of the hidden manna, and I will give him a white pebble, and written on the pebble is a new name that no one knows except the one receiving it.

Tyle że te ,,congregations'' nie chcą słuchać tego co ,,spirit says''. nieraz zamiast słuchac pociagną z flachy realnego monopolu np. Żytniej Szkockiej. zamiast białej szay wolęą czarne i kolorowe.. A ..,,the new name''.. i manna jakby też nie są atrakcyjne... dla nich.. W cenie są karmazyny,fiolety czerwień purpura no i pospolita czerń.Czasem też dobija się kolor zielony.
Kto ma ucho do słuchania niechaj słucha....a powiedz drogi Stokkrotki KOGO BÓG STWORZYŁ BEZ USZU?

Sary Zakon dopuszczał jakiś rodzaj alkoholu w obrządkach tylko nakazywał obchodzić sie z szcunkiem i umiarem.. Spirit bowiem jest niebezpieczny a Pismo zapodaje że dwaj Synowie Aarona źle coś zrobili i spalił ich ,,Ogień Pański''..
Stokrotny czy nie uważasz ze ludzie nie poinformowani o łatwopalności mikstury kadzidła nie dobrali proporcjonalnie ,,płynu'' i oparzył ich zapalony znicz i bańkI z roztworem?
..Ósmego dnia Aaron zaczął pełnić swe obowiązki, a Abihu i jego bracia mu pomagali (Kpł 9:1-24). Ujrzeli wówczas wspaniały przejaw obecności Boga. Mimo to najwyraźniej jeszcze przed upływem tego dnia Nadab i Abihu wzięli każdy swą kadzielnicę i włożyli w nie ogień, i nasypali nań kadzidła, i zaczęli przed Jehową ofiarować niedozwolony ogień, czego on im nie polecił. Wtedy sprzed Jehowy wyszedł ogień i strawił ich, tak iż umarli przed obliczem Jehowy (Kpł 10:1, 2). Na polecenie Mojżesza kuzyni Aarona wynieśli ich ciała poza obóz. Aaronowi oraz dwom pozostałym braciom Bóg zabronił obchodzić żałobę potych, których zgładził spośród zgromadzenia (Kpł 10:4-7).

Potem Bóg przestrzegł Aarona, by ani on, ani jego synowie nie pili odurzającego napoju w czasie pełnienia służby w przybytku, żeby nie pomarli. Na temat wersetu 9 w dziele The Pentateuch and Haftorahs (red. J. H. Hertz, Londyn 1972, s. 446) powiedziano: Rabini łączyli wypadek Nadaba i Abihu z tym zakazem picia odurzających napojów przed pełnieniem obowiązków w Sanktuarium. A zatem ich grzech mógł mieć związek z nadużyciem alkoholu, choć bezpośrednią przyczyną ich śmierci było złamanie wytycznych Boga dotyczących oddawania Mu czci ofiarowali niedozwolony ogień, czego on im nie polecił.

Abihu został przez Boga bardzo wyróżniony i piastował wyjątkowe stanowisko w narodzie. Jednakże czy to z powodu wybujałej ambicji, wygórowanego mniemania o sobie, czy też lekceważącego stosunku do Bożych poleceń szybko utracił swe przywileje i zmarł bezdzietnie (Lb 3:2-4; 26:60, 61; 1Kn 24:1, 2).
nowi i jego synom. Zostali wyznaczeni do tej służby spośród Izraelitów,, Aarona i jego synów masz mianować na urząd kapłański. Każda osoba nieupoważniona*, która zbliży się do przybytku, ma zostać uśmiercona

No tabu ..Nieprawdaż..? A potem tylko Miłość Miłość Miłość.. Miłość.
Czyzby taki rygor był naprawdę wychowawczy? Przeciez ostatecznie ,,cześć do swiętych obrządków nie wychowała wielu.. What you says...?
-
2019/01/09 21:52:43
Obawiam się Awarcho, że jak teksty będą za długie to i tak nikt ich nie będzie czytał :_(( B.
-
2019/01/09 22:25:00
@Luki

Na pisance "Uwierzyć, wojny zaniechać" odpowiedziałam na twój wpis.
-
2019/01/09 22:27:33
Revelation 2 & 3

---> 3

/ wyjaśnienia na www.jw.org /

/ Ale nie wiem czy wyjaśnienia te są konieczne. Jaśniej niż w tych dwóch rozdziałach stoi moim zdaniem już nie można /
-
2019/01/09 22:41:28
@Luki

Zauważyłam ,że na tej pisance,też zaprzeczasz miłości między;ludzkiej,
to ten tekst powtórzyłam i może miłość do ludzi nie będzie już dla Ciebie utopią?

Luki nie wierzysz,że ludzie dojrzeją do miłości wobec siebie,
i posiadanie dóbr materialnych uważasz za przeszkodę,
i myślę,że miłość w rodzinie mylisz z miłością do ludzi,
bo kochać ludzi,to kierować się dobrą wolą i godzić się na sprawiedliwe życie,
ewolucyjnie przekształcane na miarę rozwijającego się rozwoju intelektualnego ludzi,
bo nie trzeba znać osobiście wszystkich i przebywać z nimi razem jak w rodzinie,
by cieszyć się spełnioną miłością w zaspakajaniu potrzeb dla dobra wspólnego,
i można na odległość radośnie kochać ludzi, jeśli jest nadzieja,że służy dobru.

I wystarczy odpowiednia edukacja,by ludzie byli świadomi swoich wyborów,
i kierowali się dobrą wolą wobec siebie też w tworzeniu dóbr materialnych.
-
2019/01/09 23:59:19
Kawi, Ty jesteś Ateistką do czego się przyznałaś. Twoja wiara w ewolucję miłości spala się na panewce ponieważ Twoja wizja nie przewiduje żadnej przyszłości dla tych, którzy miłość, o której piszesz przejawiali ale nie zostali za nią wynagrodzeni lub zostali za nią "wynagrodzeni" przez tych, którzy żadnego o niej pojęcia nie mieli. Dlaczego jakieś domiemane pokolenie (o któryn marzysz) miałoby coś osiągnąć a potem (i w dodatku bez Twojego udziału) zwyczajnie jak dinozaury wymrzeć ?
-
2019/01/10 00:49:51
n
-
2019/01/10 03:04:12
---> A to suplement do wcześniejszego komentarza i wklejonego tekstu z Apokalipsy jeśli komuś się wydaje, że to tylko puste słowa.

archeologiabiblijna.wordpress.com/2012/07/13/swiecznik-na-luku-tytusa-byl-pierowotnie-intensywnie-zolty/
-
2019/01/10 03:06:31
/ A jeśli jesteś Ateistą to znaczy, że nie masz NIC do zaproponowania. /
-
2019/01/10 03:20:02
_________________________________
Ewangelia wg Mateusza 24: 1- 2
_________________________________

1 Gdy Jezus szedł po wyjściu ze świątyni, podeszli do Niego uczniowie, aby Mu pokazać budowle świątyni. 2 Lecz On rzekł do nich: Widzicie to wszystko? Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony.

/ Według katolickiego przekładu Biblii Tysiąclecia www.denon.pl /
-
2019/01/10 03:37:32
Nie można wkleić prawidłowego adresu jako odnośnika do Biblii Tysiąclecia online ponieważ nie pozwala na to filtr antyspamowy. W powyższym adresie przed słowem "denon" brakuje słowa "biblia" oddzielonego kropką, a po skrócie "pl" znaku "/" po którym występuje słowo "szukaj" oddzielone kropką od skrótu "php".
-
2019/01/10 03:49:07
/ Najlepiej wpisać w google: biblia tysiąclecia online /

Albo sięgnąć po "New World Translation of the Holy Scriptures" /NW/ na: www.jw.org
-
2019/01/10 04:07:08
___________________________________
Ewangelia wg Łukasza 19: 41- 44
___________________________________

Gdy był już blisko, na widok miasta zapłakał nad nim 42 i rzekł: O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi! Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. 43 Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, oblegną cię i ścisną zewsząd. 44 Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia.

---> Jak wyżej, wg katolickiego przekładu Biblii Tysiąclecia.

/ To samo zgodnie z 2-gim i 3-cim rozdziałem Księgi Objawienia (Apokalipsy) czeka wszystkich, którzy podają się za chrześcijan ale wbrew temu co twierdzą nimi nie są. /
-
2019/01/10 04:19:01
/ Aniołowi1 Kościoła w Efezie1 napisz:
To mówi Ten, który trzyma w prawej ręce siedem gwiazd,
Ten, który się przechadza wśród siedmiu złotych świeczników:
2 Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość,
i to że złych nie możesz znieść,
i że próbie poddałeś tych, którzy zwą samych siebie apostołami, a nimi nie są,
i żeś ich znalazł kłamcami.
3 Ty masz wytrwałość:
i zniosłeś cierpienie dla imienia mego -
niezmordowany.
4 Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości.
5 Pamiętaj więc, skąd spadłeś,
i nawróć się,
i pierwsze czyny podejmij!
Jeśli zaś nie - przyjdę do ciebie
i ruszę świecznik twój z jego miejsca,
jeśli się nie nawrócisz. /

Apokalipsa 2: 1- 5
-
2019/01/10 04:59:50
/ Trochę ciężko się słucha bo Gość bardzo wolno zbiera myśli ale jak komuś nie braknie cierpliwości to może Go wysłucha /
-
2019/01/10 06:44:52
Do 9-tej minuty i 30-stej sekundy nie mam zastrzeżen. Z chwilą gdy dochodzi do Juliana Apostaty przedstawia typowo katolicką wersję wydarzeń (Konstantyn był cacy, prawdziwy chrześcijanin (jego mordrrstwa i hipokryzja nie mają znaczenia bo wg tego Pana promował On prawdziwe a nie sfałszowane chrześcijaństwo)). Ciąg cudownych wydarzeń (co po śmierci apostołów nie miało już miejsca) to typowo katolicka opowieść, która rzekomo jest kontynuacją cudów Jezusa opisanych w Ewangelii. Jeśli to prawda, że Bóg na to pozwala to trudno wyjaśnić dlaczego nikt z katolickich świętych w dawny h czasach jak i obecnie (ani w św. Lipce ani w Częstochowie) takjak Jezus czy apostoł Piotr nie jest w stanie wskrzesicć z martwych martwego człowieka. Po przytoczeniu historycznych faktów Pan pogrąża się w katolickiej teologii i fantazjuje na temat proroctw Apokalipsy. Trudno się dziwić skoro nie potrafi odróżnić chrześcijaństwa od "chrześcijaństwa". To, co rozwija od 9-tej minuty i 31-szej sekundy nie ma żadnej wartości. Świadczy jedynie o religijnym szowiniźmie i religijnym zaślepieniu. Nie polecam.
-
2019/01/10 06:46:20
Biskup, o którym mowa w Pisance, napisał: " nie możemy już traktować ludzi z góry, przemawiać do nich z piedestału, musimy traktować ich jak równych sobie".... Nie znam żadnego biskupa, który - "traktowałby mnie z góry, przemawiał do mnie z piedestału", za to znam całe mrowie ludzi, którzy traktują biskupów : " z góry, przemawiają do nich z piedestału ( z sieci najczęściej)" i w ogóle biorą sobie ich na talerzyk, dziobią widelcami i degustują.... Caaaałe mrowie, mrowisko ludzi, ludzisków! Ale niemiecki biskup przekonuje, że jest inaczej. Nie jest inaczej. Nigdy żadni hierarchowie nie potraktują ludzi jak równych sobie - bo ludzie tak naprawdę czują się wyżsi, więksi i w ogóle czują się nadludźmi, a jeśli ktoś o tym nie wie - to mu pokażą! Terroryzm nie ma granic ani w czasie, ani w przestrzeni.
-
2019/01/10 06:56:42
---> ATROJKA ZNA LEPIEJ ŚRODOWISKO BISKUPÓW NIŻ SAM BISKUP: ---> "Redakcja przedrukowała wywiad biskupa diecezji Hildesheim Heinera Wilmera, walącego w swój święty urząd, w postawy swoich kolegów, jak w przysłowiowy bęben. Bośmy ciągle jeszcze zbyt aroganccy, zbyt nadęci." ---> MUSIMY WIĘC DAĆ JEJ WIARĘ, A NIE BISKUPOWI.
-
2019/01/10 07:22:18
Stokrotki, zacytuję jedną panią redaktor (nazwiska jej nie napiszę): "Puknij się w łeb"!
Napisałam wyraźnie :" Nie znam żadnego biskupa..." a TY dalej wciskasz kit : "atrojka zna" i jeszcze dodajesz "zna lepiej". Chyba będę musiała Cię przez furtkę wyprowadzić, brama była za szeroka!
Płonne nadzieje, strukturę genetyczną trzeba byłoby Ci zmienić, żebyś przestał tak zniekształcać obraz rzeczywistości!
-
2019/01/10 07:37:00
STOKROTKI.. A jeśli nie jestem ateistą to automatycznie mam coś do powiedzenia?
Naśladujesz niestety carycę Katarzynę ...miłośnicę Oświecenia.
podzielę się z Tobą jednak pewną obserwacją i wnioskami z niej..
-Wiedza biblijna,teologiczna i mnóstwo informacji o historii i Bogu to nie zawsze wiara.
Religijna propaganda spontaniczna czy nakazana to objaw wiary ale jeszcze nie wiara.
- Więź religijna ta społeczna więż.. nie zawsze jest więzią z Bogiem..może byc po prostu więzią wynikajaca z osobniczych potrzeb i tradycji oraz muwarunkowań.
- Cała wyszukana i niezwykła ,,Prawda Religijna'' staje się narzędziem do utrzymania autorytetu Ciała Zarzadzajacego jakakolwiek nazwę owo Ciało by miało.
Czy to Sobór ,czy to Episkopat czy Zgromadzenie wierchowne czy Synod..
- Ponieważ posłuszeństwo Bogu jest podstawą wszystkich religii jest ona przydatnym narzedziem jeśli podtrzymuje porządek społeczny.
Co sądzisz Stokkrotki co się może dziać..gdy ,, wierzący lud ''odkryje przykra prawdę że cała ta Prawda jest umowna i ze to,, pic na wodę?''
-Że medrcy i ,,mężowie boży'' tworza swoje ,,objawienia ''głownie w tym celu aby utrzymać soja DOMINACJĘ I SWOJE PRZYWILEJE W IMIENIU BOGA W KTÓREGO SAMI NIE WIERZĄ. Niektórzy Sami Postawili się na miejscu Boga lub na miejscu Chrystusa?
Wyniosłość i władza biskupa czy powiedzmy innego Nominanta w hierarchii jest taka że jest on niedotykalny przez człowieka który wierzy. System teokratyczny tak jest ułożony..
- Wystepki Władzy Religijnej sa poza osądem wierzącego..dlatego ze sama władza uczy go przewde wszystkim posłuszeństwa..i dlatego powswtało i powstaje ciągle poczucie bezkarności. Dlatego pisałem o Helim..o Samuelowych synach..o Abihu i Nadabie...
Gdy lud zażadał króla bo synowie byli przekupni....Samuel sie wściekł..bo to bunt.
Nie wyrzekł jednak ani słowa ..,,.no tak Boże to z winy moich synalków.''..Łapówkarzy..Chciwców..którzy Ciebie Panie reprezentują''
Tak jest do dzisiaj;; Religijna władza idzie w zaparte bo Jej Władza z Nieba jest!!!
Zamiast uderzyć się w cherlawą pierś albo brzuch wydatny wyciąga Pismo Święte..albo inne Kodeksy..i grozi...LOt awarcho ATEISTA..AGNOSTYK ODSTEPCA..HERETYK..ale na pytania nie odpowiada.
Gdy ma państwowe poparcie zakuwa w dyby jak Jeremiasza..gdy nie ma jak to bywa rzadko juz wystawia komunikat Mam cię w ..nosie.
-
-
2019/01/10 07:50:10
Czwartek 10 stycznia
Niech (...) pokój Chrystusowy włada w waszych sercach (Kol. 3:15).Miłość i życzliwość pomogą nam przebaczać innym. Na przykład jeśli ktoś ze zboru zranił nas słowem lub czynem, możemy przypomnieć sobie sytuacje, kiedy to my powiedzieliśmy lub zrobiliśmy coś niemiłego. Czy nie byliśmy wtedy wdzięczni za miłość i życzliwość braci, którzy nam to wybaczyli? (Kazn. 7:21, 22). Szczególnie wdzięczni jesteśmy za to, że Chrystus życzliwie zjednoczył sług Bożych. Wszyscy kochamy tego samego Boga, głosimy tę samą dobrą nowinę i często zmagamy się z tymi samymi wyzwaniami. Kiedy z miłości i życzliwości przebaczamy innym, przyczyniamy się do jedności zboru i koncentrujemy się na nagrodzie. Ostrzegawcze przykłady zawarte w Biblii uświadamiają nam, że nagrody może nas pozbawić zazdrość. To właśnie z zazdrości Kain zabił swojego brata Abla, Korach, Datan i Abiram sprzeciwili się Mojżeszowi, a król Saul chciał zabić Dawida.
Dodam jedynie że Datan Abiram i ten trzeci...to ludzie którzy byli w dzisiejszym rozumieniu ,,duchownymi''...którym było zbyt mało władzy i wpływu na lud. ..a wystepowali w roli reformatorów przeciw Mojzeszowi. No zazdrość o władzę...
-
2019/01/10 10:30:13
Kain zabił z zadrości, ale też Bóg wystawił go na ciężką próbę.
Przypomnę - Kain był rolnikiem więc złożył Bogu w ofierze dania wegetariańskie. Abel był pasterzem - złozył w ofierze mięso.
Biada wam wegetarianie!
-
2019/01/10 11:51:48
Abp Józef Michalik o pedofilii w Kościele:

ttps://www.youtube.com/watch?v=7iuU-elWpw4

...."Wiele tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nie raz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga"....
-
2019/01/10 12:37:41
Według abp Józefa Michalika księdza do przestępstwa (pedofilii) wciąga dziecko, bo szuka miłości.
Takiego KITU to ja z ust (w miarę normalnego człowieka) nigdy nie usłyszałem. Wiem też, że ten kit broni kler, no i niektórzy katolicy, tacy jak Atrojka.
-
2019/01/10 12:54:57
Awarcho zapytał:
"Co sądzisz Stokkrotki co się może dziać..gdy ,, wierzący lud ''odkryje przykra prawdę że cała ta Prawda jest umowna i ze to,, pic na wodę?'' "
Ależ my znamy z historii takie sytuacje. Podczas rewolucji francuskiej lud, przekonany przez racjonalistów, że to wszystko lipa, demolował świątynie, wywlekał z grobów szczątki królów Francji i włóczył je po ulicach, a ich czaszkami grał w piłkę. Podczas rewolucji rosyjskiej było podobnie - w swoim filmie "Łąki Bieżyńskie" Eisenstein pokazuje jak wiejski lud - uwiedziony przez propagandę ateistyczną - demoluje cerkiew i przebiera się dla żartu w prawosławne szaty liturgiczne.
-
2019/01/10 13:42:17
Jak długo jeszcze te Piramidalne Absurdy będą trwać?

Proszę się już raz wreszcie odczepić od arcybiskupa Michalika. Wyjaśnił, co te słowa znaczyły, a dla mnie od razu było jasne - co znaczą te słowa i co znaczył cały harmider, jaki się rozpętał....
" i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga"....
Dziecko jest nieświadome całego zjawiska zwanego pedofilią. Współczesne dzieci - może bardziej, ale dawniejsze pokolenia - nie! Sama z dzieciństwa pamiętam, jak pewnego dnia coś się wydarzyło w piwnicy jednego z bloków na osiedlu , szeptano słowa : "dziewczynka", "gruby"... ale nikt z nas - bardzo licznej gromady dzieciarni nie mógł, mimo wielkich wysiłków - dowiedzieć się, co to było. Zabroniono nam jedynie przez jakiś czas z domów wychodzić.
Wiadomo, że żadna z dziewczynek tego grubego do piwnicy nie wciągnęła. Ale wśród nas niektóre dzieci były bardzo natarczywe, przylepiały się wręcz do starszych, "lgnęły" - nie wiem, może cukierki, może coś innego wystarczyło grubasom, aby takie dziecko zwabić w swoje szpony? Arcybiskup uważa, że gdyby w domu były atmosfery pełne ciepła, miłości, słodyczy - to dziecko nie szukałoby tego u obcych, a grubas jeden z drugim - nie myślał, że ono samo lgnie do niego. Nie wiem, jaka to była dziewczynka i jaka sytuacja u niej w domu. Wiem jednak, że istnieje ogromnie wielu ludzi z przeświadczeniem o swoim "powabie", "uroku", z przeświadczeniem, że każdy , ktokolwiek się do nich odezwie albo przyjmie jakąś słodycz - to już chyba na zabój się w nim zakochał! OHYDNE!!!!! Szczególnie że nie wiadomo, kto z nich okaże się jakimś pedofilem albo psycholem łowiącym ofiary w piwniczne zakamarki.I znęcającym się. Nie zgadzam się z tym, że to wina naiwności czy sytuacji panującej w domu (jak uważa Arcybiskup) - to wina przypadku - ofiarą może zostać każdy. Chociaż kogoś znajdującego się w trudnej sytuacji - może takiemu łowcy łatwiej złowić.
Ale niektórym i taka łopatologia nie wystarczy! Będą do końca życia, co kto powiedział wyciągać i wyciągać - bo już tak mają zakodowane!
-
2019/01/10 14:01:08
Komentator @Stokrotny napisał:
"ATROJKA ZNA LEPIEJ ŚRODOWISKO BISKUPÓW NIŻ SAM BISKUP:"

Z wpisów na tym blogu wynika, że NAJLEPIEJ Koscioł Rzymskokatolicki w Polsce znają tutejsi świadkowie Jehowy i to ich upoważnia do nieustannego lżenia i atakowania NASZEGO Koscioła, zgodnie z ich główną misją . Obrzydliwe.
A co jest źródłem "wiedzy" tych [["misjonarzy nienawiści do KRK"? Przede wszystkim lewackie media, informacje od skaptowanych wyznawców, a także własne wyobrażenia. ..... Obrzydliwe.
-
2019/01/10 16:05:44
@Stokrotki...

Jesteś pijany i jakim sposobem widzisz we mnie ateistkę,
czy dlatego że jako wolny człowiek odnoszę się do wiary w Boga?

Czy w mojej mentalności pomijany jest Bóg,
czy odwołując się do miłości międzyludzkiej,
zaprzeczam istnieniu Boga,
i czy Bóg nie oczekuje,byśmy kochali ludzi jak siebie samych,
bo tylko wtedy nasza miłość do Boga byłaby prawdziwa i uczciwa?

-
2019/01/10 16:05:51
Przykro mi Awi, że fakty są przeciwko Tobie i Twojemu kościołowi.
-
2019/01/10 16:20:57
To prawda,że dzieci z patologicznych rodzin mogą szukać miłości,
i gdyby księża nie byli tak wyposzczeni i skazani na celibat,
to nie odkryliby w sobie erotyzmu,kiedy by przytulali nieszczęśliwe dzieci,
i może sami też czując się bezradni wobec problemów niewiernych Bogu ludzi,
czuli się nieszczęśliwi i zagubione jak dzieci też głodne miłości,
i podawali się zakazanej miłości przekraczając zakazane granice,
i niewinne dzieci mogły być wtedy gwałcone,
i albo otwierały się na erotyzm,albo czuły się nieszczęśliwe i obrzydzenie,
tak jak do homoseksualizmu można przez gwałt otworzyć umysł dziecka,
które może zostać okaleczone psychicznie do końca życia,
i zostać homoseksualistą i tylko samoświadomość czasem mogłaby
przywrócić równowagę psychiczną i etyczną.
-
2019/01/10 16:22:17
"fakty są przeciwko Tobie i Twojemu kościołowi." Stokrotki

Dwa słowa ("fakty przeciwko") i zgodne z rzeczywistością. Brawo Stokrotki!
No chyba, że ktoś zło potrafi "przemienić" (dokonać cudu) w DOBRO?
Tu wciąż dostatek, którzy "cudują"!
-
2019/01/10 16:31:28

poprawiam wesety:

,,...czuli się nieszczęśliwi i zagubieni jak dzieci też głodni miłości,
i podawali się zakazanej miłości przekraczając zakazane granice..."
-
2019/01/10 16:43:37
KW9
Pedofilia jest w Polsce przestępstwem i ma powodu żeby dalej snuć wnioski - co by było.
Jeżeli ksiądz dopuszcza się przestępstwa (pełnoletni osobnik), musi ponieść konsekwencje swych czynów.
Nikt nie ma prawa zwalać winy na dzieci lub patologiczne rodziny!
Księża dopuszczają się też przestępstw i też powinni za to surowo być karani. Jeżeli hierarchowie bronią przestępców w własnych szeregach, też powinni być pociągnięci do odpowiedzialności - przynajmniej wyrzuceni (na zbity pysk z tej Instytucji). Czy to tak trudno zrozumieć?
Prawo obowiązuje wszystkich, także tych katabasów.
-
2019/01/10 16:47:55
KW9
I chyba o tym "walił w bęben" ten niemiecki biskup. Szkoda że nie potrafi polski. Bo polski czuje się nadal bogiem!!!!
-
2019/01/10 16:53:11
W przedostatnim moim komentarzu zniknęło mi: NIE
...nie ma powodu...
-
2019/01/10 16:55:39
Nie ukrywam, że teraz, co tu piszę - piszę w emocjach.
Dość snucia jakiż to katolicyzm wspaniały!!!
Nie jest to prawda, jasne!!!!
-
2019/01/10 16:58:07
A wszyscy niekatolicy krytykujący katolicyzm to be.
To dla waszego dobra, jasne zarozumiali i o pustych łbach katolicy! Oczywiście nie wszyscy i na całe szczęście.
-
2019/01/10 17:05:40
Do Was katolików nie da rady dotrzeć miłą rozmową. Wam trzeba czasami powiedzieć otwarcie w czym Wasz problem. Niebywale ten kraj, a przede wszystkim ludzi podzieliliście i właśnie Wy prowadzicie do tej tak upragnionej wzajemnej nienawiści.
Dla Was ciągle to samo - im gorzej tym lepiej dla katolicyzmu - i tu też nie mam żadnej wątpliwości. Zapewniam że moja mowa nie do wszystkich katolików, tylko do pustych łbów.
-
2019/01/10 17:13:07
a konkretniej do dobrze robicie (w nieświadomości swojej) dl tej Waszej niemal mafijnej Instytucji watykańskiej, która ma jeden cel - WŁADZA nad człowiekiem i nad duszyczkami o czym zapewniam, że nie macie nawet pojęcia.
-
2019/01/10 17:24:15
Mam uzasadnione podejrzenie:
Jeśli Gospodarz tego bloga nie zamknie, to dla Niego liczy się to, co dla tej niemal mafijnej Instytucji - Im gorzej tym lepiej.
Ohyda, Gospodarzu!
-
2019/01/10 17:24:51
Panie Piramidalny - nikt Panu raczej nie przeszkadza krytykować Kościół , katolików, Watykan i w ogóle wszystko, czego Pańska krytyczna dusza sobie zażyczy. Ale kiedy krytykujesz osobę, którą znam - to zareagowałam, nazywając to kitem wciskanym - jak uzupełniasz w puste łby.... Puste łby nie czytają takich blogów jak ten, nie czytają komentarzy ------->>>>>> Gdzie mogą być ich skupiska w sieci? ?? Nawet nie wiem, dokąd Cię odesłać, abyś skutecznie trafił do tych swoich pustych łbów... Idź do diabła? raczej i tam kiełbie we łbie, więc głoś Pan, głoś ..... może lżej Panu będzie po zrzuceniu tego ciężaru, ale , na litość Boską, nie przekłamuj Pan konkretnych osób.
-
2019/01/10 17:31:34
Mam uzasadnione podejrzenie:
Jeśli Gospodarz tego bloga nie zamknie, to dla Niego liczy się to, co dla tej niemal mafijnej Instytucji - Im gorzej tym lepiej.
Ohyda, Gospodarzu!
Pan tu nie panuje - na swoim "podwórku".
Jaki ma Pan cel?
Czy przypadkiem nie taki, jak ta Instytucja?
To znaczy niech się wzajemnie pożerają, dla nas zostanie więcej, czy tak?
-
2019/01/10 17:37:33
Nie mam litości dla głupoty ludzkiej, dla ludzi owszem.
-
2019/01/10 17:56:17
znowu poprawiam te wersety,bo zmieniłam okulary i lepiej widzę:

,,...czuli się nieszczęśliwi i zagubieni jak dzieci, też głodni miłości,
i poddawali się zakazanej miłości przekraczając zakazane granic..."


@Luki..
Ukazując przyczyny nieszczęścia w życiu dzieci i księży,bo pedofilia to tragedia,
nie jestem przeciwna odpowiedzialności karnej,
a raczej byłabym za wyleczeniem ich z tych zbrodniczych skłonności,
bo dla dzieci jako ofiar to może być później piekło życia.

Kiedyś zbliżyłam się do umysłów pedofilów,ale więcej tego nie zrobię,
bo ich zniewolenie żądzą może być zaraźliwe i w moim odczuciu było chorobą,
chorym stanem umysłu,na wyleczenie którego musi być skuteczna kuracja,
choć jeszcze nie wiem jak można oczyścić umysł,
ale na pewno wielotorowe to musi być uwalnianie umysłu z tak groźnej pokusy,
która zakotwiczyła się w umyśle człowieka i jest oporna na powiedzenie NIE,
i poczucie anonimowości i bezkarności może sprawiać poczucie bezsilności wobec pokusy,
bo strach przed karą,wstydem,zdemaskowaniem musiałby mieć większą moc uczucia,
niż uczucie spełnienia się przez pokusę,
kiedy jest sam i podstępnie oślepiony pożądaniem seksualnym może napastnik zniewolić ofiarę.

-
2019/01/10 18:07:56

Luki.. dlaczego Ci zależy na zamknięciu blogu?
Jak do tej pory,to Ty jesteś najbardziej szalony na tym blogu
i postępujesz tak jakbyś chciał przyczynić się do zamknięcia go,
ale jak kiedyś powiedział A.Michnik,że nikomu nie zabroni pisać,
a blog jest pisany w Gazecie "Wyborczej",
więc raczej nie rozwalisz blogu i nie zamkniesz go?

-
2019/01/10 21:13:17
poprawiam tekst:

,,...bo strach przed karą,wstydem i zdemaskowaniem musiałby mieć większe natężenie uczucia,
niż skala uczucia spełnienia się przez pokusę,
kiedy jest sam i podstępnie oślepiony pożądaniem seksualnym może zniewolić ofiarę..."

I co może też zwyciężyć u walczącego z pokusą czlówieka:
czy świadomość czynienia zła,wyrządzenia krzywdy dziecku,
czy ślepe,opętańcze pożądanie seksualne?
-
2019/01/10 21:16:57
Lukki czy ty się wysypiasz? A może jesteś przepreacowany?..Tyle razy apelujesz do rozumu wskazując na sławny przyczynowo-skutkowy węzeł...a tu takie Emocje..

Janmuszek ja znam odpowiedź..i twoje zdanie na ten temat...Oczekiwałem aby cos Stokrotki napisał o tym. Lewacka rewolucja ma jednak trochę inny przebieg...alud jest kontrolowany i manipulowany.
Możnym tego swiata Bóg nie jest potrzebny...dostojnicy religijni śmieja sie po katach z wiary ludu i to nic nowego Tak było za czasów Faraona i lud był im potrzebny na tym padole ..O tym doskonale wiedzą.
Jestem przekonany ze ludzie serio wierzący w Boga rewolucji nie robili byli raczej ofiarami .Inzynierowie od Ustroju i dzisiaj stoją za kulisami czekając na dogodną chwilę. Własnie lud pozbawiony wiary i zasad ma niszczącą moc. Nie chodzi tylko jak sadzą Niektórzy o Kościół Katolicki. W czasie Rewolucji jakobińskiej właśnie kościół Rzymski poniósł najwieksze3 straty. Kto go obronił ? Dwie potęgi państwowe religijnie wrogie Watykanowi.Religia chrzescijańska jest wciąż w opozycji do Żydów i wrogo nastawiona.
Co będzie czas pokaże Prawosławna Rosja i anglikańskie UK...jak widać nie mają chęći do przejścia na katolicyzm...a w stosunkach Katolicko - judejskich trwa zastój.