Czemu pisanki ? Bo to pisanie, mój zawód. I Pismo Święte. I coś trochę podobnego do pisanek wielkanocnych, choć nie całkiem... Jan Turnau
Blog > Komentarze do wpisu
Homoseksualizm. Film „Tajemnica objawienia”, czyli katolicyzm krytyczny!

1 List do Koryntian 6,9-11
Znowu o sprawach dosłownie „seksownych”. Lista grzechów ciężkich: jest oczywiście również o rozpustnikach, cudzołożnikach, rozwiązłych, ale też o mężczyznach współżyjących ze sobą. Tak termin grecki przetłumaczyła Tysiąclatka, ja jednak przekonałem moich kolegów z EPP, by przełożyli, jak kiedyś ktoś dosłownie: „mężołożnicy” (Biblia Brzeska ma z kolei „samcołożników” ), choć to brzmi zabawnie. Tak jednak nazwał gejów św. Paweł i to też sięliczy. Ale „nie za to go cenimy”, jak według radia Erywań na pytanie, czy Czajkowski był homoseksualistą, odpowiedział ktoś z władz radzieckich. Może jednak w samym określeniu Pawłowym nie ma potępienia, jest jedynie w „meritum”. No cóż, ta orientacja seksualna była w świecie żydowskim dyskwalifikowana moralnie, inaczej niż w świecie helleńskim.Chrześcijanie jednak coraz częściej pytają, czy są dla podobnej oceny podstawy etyczne. Prawo naturalne? Raczej obyczajowe tylko, a co czas, to obyczaj. „Doctrina semper reformanda” cokolwiek, w kwestiach nie fundamentalnych, a takich liczba także zmienna jest. I tu skojarzenie moje, trochę odległe, z filmem pod tytułem „ Tajemnica objawienia”. Reżyser francuski, agnostyk zresztą raczej, zaprezentował tutaj orientację kościelną, którą nazywam katolicyzmem krytycznym. W Warszawie idzie jeszcze w tym tygodniu to dzieło w kinie na Pradze przy Jagielońskiej „Praha”: wszystkim katolikom takowym gorąco polecam! Triller poza tym jakby, ale w sprawie niecodziennej. Nieco rozwlekły, co gorsza, pod koniec nieco niejasny, ale super! Alleluja!

wtorek, 11 września 2018, jan.turnau

Polecane wpisy

  • Królestwo zgoła nieziemskie

    Ewangelia Jana 18,33-38 Wielki Piątek. Na pytanie Piłata czy Jezus jest królem żydowskim, odpowiada On precyzyjniej, niż według trzech pierwszych ewangelii. Tam

  • Dzień księdza, dzień Komunii

    Księga Izajasza 61,6 1 List do Koryntian 11,23-26 „Wy zaś będziecie nazywani kapłanami Pana, zwać was będą sługami Boga naszego” . „To jest ci

  • Alleluja!

    Ewangelia Łukasza 19,28-40 Ewangelia Łukasza 22,40-23,56 Niedziela Męki Pańskiej, zwana tradycyjnie Palmową. Jest na dzisiaj tekstów biblijnych dużo. Przede wsz

Komentarze
2018/09/11 19:07:20
No psia mać uwzięli siem na całej kuli ziemskiej i nie dają spokoju tym świętym ludziom.
wyborcza.pl/7,75399,23906906,indie-zakonnice-domagaja-sie-aresztowania-biskupa-oskarzonego.html
A tym pieruński Michnik za te Sorodollary wszyćko rozniesie. Czeguj ino dokuczają i dokuczają ? Czekajta ! niech się ino Kryśka pozbiera to w kuńcu roku już zeżreta Wyborczą! Bez popijania! Turnauowi też w kiszki zajrzymy..zajrzymy!
A tak na luzie..przecie mogła ta zakunnica zmówić parę Zdrowasiek..i by jej ulżyło!? Co nie?..A biskupisko tyżż chłop. I czasem mu ciężko! Chceta..aby mu prostata dokuczała?

Można było to wszyćko zakryć traktatem tełologicznym ..tak cuś od Ałgustyna
Oh du lieber Augustyn.Augustin!...und do weite.
Was Glaubst du? Geliebte Janmuscheck? Vergessen und alles wird klar ?
-
2018/09/11 19:19:53
No ale kochani ..i kochane blogurodzice i blogodziewice i blogięta biskupisko miał co miał.? My nie dansiory z diaspory..ale.. chłopaki hajdamaków! Od zarzutu mężołożnika chyba wolny? Może zabierze głos ktoś po uniwersytetach...?
Czego milczyta jak egipskie świnksy? docenty? I docentaski? Biskup z ekoseksem ..przaśnym nie tęczowym..czystym. A nawet koszernym...?????
-
2018/09/11 19:58:45
U mnie jest jakiś error i akurat ta strona się nie otwiera. Natomiast tematyka Pisanki mało, prawie wcale mi nie znana, ani ziębi, ani grzeje. Do Nowej Prahy daleko, bliżej do Ostróżnego, gdzie mieszka prawdziwa, nie z filmu, pustelnica mająca objawienia.
-
2018/09/11 22:54:35
"Chrześcijanie jednak coraz częściej pytają, czy są dla podobnej oceny [=potępienie homoseksualizmu] podstawy etyczne. Prawo naturalne? Raczej obyczajowe tylko, a co czas to obyczaj."
/J.Turnau "Wybór myśli luźnych" ed. G....Wyb. 2018.

Przypomnijmy zatem, co na ten temat mówi Stwórca rodzaju ludzkiego, Bóg, nasz prawodawca:

Ksiega III Mojżeszowa, Zakaz czynów niemoralnych
"Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z mężczyzną tak jak z kobietą, popełnia OBRZYDLIWOŚĆ; obaj poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich."
/III Mojż 20;13/

"Nie będziesz cieleśnie obcował z mężczyzną jak z kobietą. Jest to OBRZYDLIWOŚCIĄ.
/IIIMojż 18;22/

-
2018/09/11 23:37:27
Antyklerykalne szaleństwo, ogarniające co poniektórych, oznacza coraz większy lęk przed spotkaniem z Bogiem..... Wcale się nie dziwię ....
-
2018/09/12 05:29:49
Mam trzy zasadnicze uwagi nt. homoseksualistów. Ale po tym, co się tu działo, nie napiszę żadnej. Niech sobie główkują sami.
-
2018/09/12 06:24:15
Kto więc zagraża najbardziej dobru człowieka? Czy ten co pod POZOREM świętości ukrywa własne podłości?...czy ten który domaga się sprawiedliwości?
Krzywdzona i poniżana zakonnica gwałcona przez kilka lat..ma być potępiona..aby dogodzić szalonym dewotkom? Szambo o którym pisze Fajka to przerażające realia zagrażające konkretnym ludziom. Alarm i kamerka nawet gdyby były zainstalowane w zakrystii czy w innym ryzykownym lokalu.. niewiele zmienią.Człowiek w purpurze ma też kasę i stać go na adwokata.Ale najbardziej chroni go milczenie owiec..
-
2018/09/12 07:20:46
Jeszcze kilkw słów. które powinienem napisać o sobie.Gdybym był realnym Ś.J. moich komentarzy by tutaj nie było.Jednak ich nauki i ich postawa jest dla mnie wskazówką drogi do Boga i Chrystusa.
Spotkania z Bogiem najbardziej boją się ci którzy mają obciążone sumienie i nie pozwalają żyć innym w imię swoich urojeń.Okazuje się jednak że strach i obawy dotyczące. ich samych mają wiele twarzy ..boją sie samych siebie.To jest przyczyną że muszą kąsać innych..Muszą być lepsi od kogoś,muszą udowadniać sobie codziennie że są Święci i uzyskać aprobatę od kogoś. Pastor.ksiądz katecheta. .czy starszy...a może guru..__? Świętoszkowie jakigokolwiek kroju do niczego się nie przyznają choć Boga mają na ustach.
Sam Bóg musi czuć sie przy nich trochę Nieswojo.

Ja tego nie muszę.
-
2018/09/12 08:11:46
Szczerze w to wątpię, że np. Szanowny Awarcho coraz kąsa pewną panią profesor ze strachu przed sobą? Taka skłonność jest właściwością natury. Natura to żywioł. Poskramiana, tłumiona - wybucha później takimi anomaliami jak różnego rodzaju nagłe ataki na niewinnych ludzi.
-
2018/09/12 08:41:59
1.Nie aspiruję do poziomu świętego.
2.Nie koresponduję ani nie bywam na Twitterze pani Krysi..nie wymieniam z nią opinii i nie prowadzę dialogu.

3.Publicystyczne wystąpienia tej pani zname są szeroko a jch charakter i treść drażni nawet jej sejmowych kolegów z jej otoczenia.Nazwanie moich wpisów w taki sposób nie jest obiektywne.
Jeżeli jej cyniczne eypowiedzi n/t..dzieci czy samospalenia nie drażnią jakiegoś ucha...to tym gorzej dla ucha...
-
2018/09/12 09:58:43
Nie napisałam, że wypowiadam się obiektywnie, moje komentarze są jak najbardziej subiektywne. A pozytywną stroną krytykowanej przez Ciebie pani jest to, że nie przylatuje tu ze swoimi uwagami na temat tych komentarzy. Bardzo ładnie z jej strony.
-
2018/09/12 12:51:47
Atrojko,
świetnie.
Najpierw przez trzy lata "nierealny Ś.J." opluwa panią profesor, a teraz takie wyznania ....
Ja, osobiście bardzo cenię panią Profesor za jej wyrazistą i odważną postawę. Tylko tacy mogą dać odpór liberalno-lewicowemu faszyzmowi i uratować chrześcijaństwo.

1ps. Ś.J. dzielą się zatem na 'realnych' i 'nierealnych'? Ciekawe.
Ale rozumiem intencje p. A. i pochwalam. Wiara jest procesem .... Sama tego doświadczyłam i doświadczam.

2ps. Myśle, że ten Blog zbliża się do końca ..... Wyborcza wzięła pożyczkę 135 mil. na hipotece swojej siedziby warszawskiej. Ale, być może , te pieniądze to na kampanię dla sodomity Biedronia .... Stracone pieniądze.


-
2018/09/12 13:28:10
Z całym szacunkiem do wypowiadających się tu osób skreślę jeszcze parę zdań.
Ocena subiektywna wynika z własnych ocen i własnej wyobrazni, co nie oznacza, że osoba postrzega świat, a zwłaszcza ludzki w sposób świadomy (zgodny z faktami). Pani Krystyna jest taka, jaka jest - czyli chamska wobec ludzi, których nie toleruje. Obiektywnie fakty z życia pani Krystyny są zupełnie inne w szczególności w szczególności dotyczących zachowań tej Pani do ludzi, których nie toleruje. Czy jest w tym coś złego? Ależ oczywiście - Pani Krystyna daje przykład chamskich zachowań i tak się niestety dzieje, to się rozprzestrzenia. Napiętnowanie tych zachowań przez Awarcho jest dla mnie jak najbardziej na miejscu i służy dobru wspólnemu. Obrona takich ludzi (ich zachowania) jak pani Krystyna służy jedynie pogłębianiu ludzkiego podziału i wzajemnej nietolerancji, co w konsekwencji prowadzić może tylko do złego (to widać). Zadaniem dziennikarzy jest przedstawianie faktów z życia ludzkiego, też Instytucji Kościoła katolickiego. To że "GW" opublikowała temat gwałtu "dostojnika" watykańskiego na zakonnicy jest chwalebny bo to jedyna szansa żeby zobaczyć fakty nie tylko te dobre lecz i te złe. Atak na Awarcho w postaci antyklerykalizmu jest delikatnie mówiąc nie na miejscu, oceniam to jako zerowa świadomość. Nie można złego życia zamiatać pod dywan bo to jedynie
staje się przyczyną do jego rozprzestrzenia. Zło trzeba napiętnować, jeżeli chcemy żyć w świecie bardziej przyjaznym wobec wszystkich grup społecznych, etnicznych i kulturowych. Różnorodność ma w sobie cechy pozytywne, ale to trzeba dostrzec, a nie kierować się opiniami swoich "guru". Z tego, co od wielu lat tu na tym blogu obserwuję to spora grupa osób ma świadomość na prawie zerowym poziomie.
Nie widzę w Polsce możliwości wspólnego dobrego życia. Jesteśmy Narodem o bardzo niskiej świadomości i społeczeństwem bardzo leniwym, dla których własne myślenie to chyba coś nieznanego. Fakty się nie ocenia subiektywnie, FAKTY to nasza rzeczywistość, jaka jest, "ślepy" niestety nie zobaczy, bo został "oślepiony" (chyba odebrano rozum?).

Można jedynie ubolewać nad tak niską świadomością. Do pracy rodacy!!! To nie boli.
-
2018/09/12 14:12:25
Atak na Awarcho??? Rozmawialiśmy o "kąsaniu", które zd. Awarcho wynika ze strachu kąsającego przed samym sobą. Awi wyjaśniła, że to, co ja postrzegałam jako kąsanie, było opluwaniem. W takim razie gdzie jest to kąsanie!? Mistrz kąsania?! Który subiektywnym zd. Awarcho jest tchórzem samego siebie, a subiektywnym moim - tchórzem nie jest, tylko ma taką naturę,taki styl walki.
-
2018/09/12 15:37:40
"Ja, osobiście bardzo cenię panią Profesor za jej wyrazistą i odważną postawę. Tylko tacy mogą dać odpór liberalno-lewicowemu faszyzmowi i uratować chrześcijaństwo." -Awi

Proszę się dokształcić w temacie faszyzmu? Jak widzę, zielonego pojęcia nie ma pani Awi (po paru fakultetach, jak sama wspominała) o faszyzmie, przypisując faszyzm liberałom i lewicy. O zgrozo, w jakim nam przyszło żyć CIEMNOGRODZIE!
-
2018/09/12 15:46:19
Do takich jak Awi i jej podobnych.
Chcecie stworzyć w Polsce państwo narodowo-katolickie o jawnych zapędach nacjonalistycznych z władzą dyktatu dla ludzi o światopoglądzie innym niż wasz.
To jest właśnie prosta droga do faszyzmu, jasne!
-
2018/09/12 16:10:06
Nie jest przypadkiem (według mnie), że faszyzm narodził się pod bokiem tak zwanej "Stolicy Apostolskiej" we Włoszech, w latach dwudziestych ubiegłego wieku.
-
2018/09/12 17:35:16
"Atak na Awarcho??? Rozmawialiśmy o "kąsaniu", które zd. Awarcho wynika ze strachu kąsającego przed samym sobą." - Atrojka

To nie była rozmowa merytoryczna na argumenty (a taka powinna być).
Awarcho nie kąsa panią Krystynę. Awarcho przedstawia fakty na temat zachowań pani Krystyny i jest tym oburzony (tak to wyczytałem). Natomiast Ty Atrojko wciąż tu zajmujesz się kąsaniem osób, które nie nadają na twoich falach i są oburzeni zachowaniem Twoich idoli. Przypomnę tylko, że był tu taki miły Pan, który się grzecznie odniósł do zachowań pani Krystyny (chyba na Twoim blogu?), no i już pózniej poszło z górki tu- blog się zaczął rozpadać i nie mam wątpliwości, że z Twojej przyczyny. Było tu dużo ciekawych osób o różnym myśleniu. Teraz jest prawie jednomyślność (czasami coś odmiennie "skroi" Awarcho rzeczowo na temat faktów ludzkich), zgodna z linią bezmyślności. Ja osobiście dziwię się najbardziej panu Redaktorowi, że taką ma cierpliwość i bloga jeszcze nie zamknął. Ty Atrojko, odmienne myśli od Twoich (nie po Twojej myśli od razu kasowałaś na swoim blogu). Pan Jan jest na tyle (dla mnie) osobą dojrzalszą i o większej świadomości, że tego nie robi. Pani Awi o (ile dobrze się orientuję) wyleciała z portalu ekumenizm.pl Tam widocznie prowadzący ten portal nie miał tyle cierpliwości do postów tej Pani, co pan Jan. Czytałem portal ekumenizm.pl i ton wypowiedzi może nie taki chamski wobec niektórych osób, jak tu, ale za friko nie zablokowano? Wciąż mnie się wydaje, że najecie na jednych falach z Awi?
Awarcho zupełnie nadaje na innych falach niż ja, jest chrześcijaninem, ja nie (jestem bezreligijnym), ale sprawy dotyczące faktów, które porusza są mnie tak samo obrzydliwe, jak Awarcho. Już napisałem, o faktach nie przedstawia się opinii subiektywnej. Fakty są naszą rzeczywistością. Ja nie należę do ludzi świętoszkowatych i do swoich błędów potrafię się przyznać i nawet zastanawiam się dlaczego? Słowo przepraszam nie jest mi obce, w życiu realnym potrafię te słowo używać wobec osób, które w emocjach uraziłem. Pani Krystynie słowo przepraszam jest obce, także Awi i wiele osób. Świat nasz ludzki byłby zupełnie inny, gdybyśmy potrafili się przyznawać do popełnianych błędów wobec innych osób i czasami używać słowa PRZEPRASZAM.
Nie żywię tu do nikogo nienawiści, może jedynie niechęć. Czasami mnie ponosiły emocję i to wszystko. Z ludzmi w realu dobrze żyję i nie ma dla mnie różnicy czy ktoś katolik, "lewak" czy wyborca PiSu. Boli jedynie mnie to, że ludzie są tak leniwi w pracy nad sobą. Ludzie samodzielnie nie myślą, zdecydowanie powielają myśli cudze, tak zwanych swoich guru z organizacji do których przynależą. Jestem ewidentnym indywidualistą i do żadnej organizacji nie należę. Uważam że wszelakie organizacje są dla ludzi szkodliwe, bo człowiek będąc w jakiejkolwiek organizacji czuje się zwolniony od samodzielnego myślenia i jedynie rozpowszechnia myślenia kierownictwa tychże organizacji. Tak to działa, niestety. Oczywiście są wyjątki, jak wszędzie.
-
2018/09/12 18:04:07
Atrojko,
Powiem Tobie najważniejsze. Pewnie nie przeczytałem tyle książek, co Ty, ale w wieku którym jestem zapewniam, że najlepszą książka jest nasze ludzkie życie, nasza spaprana rzeczywistość. W książkach nigdy tego nie wyczytasz, co przedstawią Tobie fakty z naszego życia i to, co dzieje się wokół nas. Życie jest piękne, tylko my je pieprzymy, tak żeby innym te życie niszczyć. Dziwnym gatunkiem ludzkim jesteśmy i wcale nie wierzę, że nasze pochodzenie jest od tak MIŁOŚCIWEGO BOGA, jak nam się wmawia. Bardziej skłonny jestem uwierzyć, że naszemu życiu ludzkiemu dano początek dla jakiegoś eksperymentu, np. przez "obcych". Oczywiście mam związek z duchowością, ale nigdy w taki sposób, jak religię to przedstawiają. Uważam, że religie w błąd ludzi wprowadzają. Może to za jakiś odległy czas wyjdzie? Przecież człowiek wciąż nabywa i rządny jest wiedzy, nie tylko wiary dogmatycznej, która (według mnie) ludzi prowadzi na manowce? Jak na razie postrzegam, że my jako gatunek ludzki wciąż walczymy, ze sobą i to najczęściej bez żadnego logicznego sensu lub poprawy naszego życia. To że jesteśmy na etapie o wiele wyższym niż sprzed tysięcy lat, zawdzięczamy ludziom, którzy potrafili samodzielnie myśleć i tu nie mam wątpliwości. Według mnie Instytucja Kościoła rzymsko-katolickiego najchętniej by powróciła do czasów świętej inkwizycji. Ociemniałość ludzi dla tej Instytucji to najważniejsze i przede wszystkim potulność wobec hierarchów tejże Instytucji. Im bardziej jesteś ociemniały, tym lepiej tobą sterować dla własnego celu i zysku. Tak jest nie tylko w tej Instytucji, ale tak sobie wyobrażają niektóre rządy , niektórych państw.
Kiedyś na zapleczu telewizji komercyjnej Kurskiemu (nie temu z "GW") się - "ciemny lud to kupi". No i kupuje wiele różnych podłych wątków w sprawie szrzenia naszej nienawiści wzajemnej, tylko nie to (bo jest za głupi) - żeby wreszcie zacząć przyjaznie żyć w domu, który ma na imię Polska.
-
2018/09/12 19:08:48
Piramidalny! "Czekajta,niech no się ino Kryśka pozbiera" - konkretnie tego typu sympatyczne aluzje Awarcho do pani profesor uznałam za rodzaj kąsania, może nie tyle pani profesor, co ludzi posługujących się taką gwarą. Coraz mniej ich. Szczególnie takich, jakich wspomina Awarcho, gdy będąc dzieckiem musiał cierpieć z powodu chamskiej i prostackiej dzieciarni. Zapytałam o to kąsanie nie - jak twierdzisz, aby atakować, ale żeby uzyskać szerszy obraz zjawiska. No i uzyskałam!!! Dziękuję bardzo!!!
-
2018/09/12 19:44:06
Mam takie upodobanie w gwarze ludowej..i nikim nie gardzę ani nikogo nie kąsam za takie czy inne sposoby mówienia jeśli nie sa porostym chamstwem.Na pewnym blogu pisałem po góralsku ale przestałem.Na innym bywałem ze względu na lubesko podlaskie gwary. Pogardę do prostego ludu demonstrowali tutaj poniektórzy..a gdzie indziej takze pani Profffesssor Krystyna pewnej biednej emertce przyłozyła..,,Trzeba było sie uczyć a teraz nie narzekać!!'' Rozdzielając w lewo i prawo ,,Lerwacką chołota i lewackimi odwłokami''.
Mimo wszystko nie wierzę że pani Atrojce taki sznyt się podoba, albo że używa go w codziennym życiu.Mimo pewnych twardych ,,porywów'' trudno jej być w skórze chamskiej..Pozostało wiele wrażliwości z pewną dozą prowokacji i przekory. Jej sprawa...Wolnoć Tomku...Taka dusza..po prostu..
Wywody Lukkiego w wielu aspektach pokrywaja się z moimi
-
2018/09/12 19:51:56
WZRUSZAJĄCE...WSPANIAŁE...wyborcza.pl/7,161389,23903901,nikogo-to-nie-razi.html.
Piszą że Wyborcza nikogo nie razi naiwniaki czy co?
-
2018/09/12 21:27:07
""Czekajta,niech no się ino Kryśka pozbiera" - konkretnie tego typu sympatyczne aluzje Awarcho do pani profesor uznałam za rodzaj kąsania, może nie tyle pani profesor, co ludzi posługujących się taką gwarą." - Atrojka

Atrojko, to nie jest kąsanie (z prostej przyczyny), pani Krystyny tu nie ma, czyli nie można stwierdzić że Awarcho jej dokucza lub ją dręczy. Według mnie to parodia zachowań pani Krystyny, która sobie na to na własne życzenie zasłużyła, chamskimi odzywkami do ludzi, także do posłów RP.
-
2018/09/12 21:43:51
Atrojko,
Jeżeli ten blog ma być znośny i przyjazny, to postaraj się też przeciwstawić kąsaniu Awi wobec Awarcho i nie tylko. Ta Pani, nawet zaczęła kąsać Autora bloga, o "GW" nie wspomnę. To że mnie się wiele rzeczy w "GW" nie podoba, jeszcze wcale nie oznacza żebym dążył do tego, co pani Awi i jej środowisko (czyli zniszczyć "GW"). Jest to droga do tego, co nam chce ta Pani wmówić (błędnie), że to dotyczy środowisk liberalno-lewicowych. Czytaj wyżej post Awi.
-
2018/09/13 00:02:03
do Piramidalnego:
1/ Pisząc o "szalonym antyklerykalizmie" miałam na myśli pana Piramidalnego i panią Fajkę.

2/ Wyjasnienie dla p. Piramidalnego:
"Faszyzm" to pewna forma działania politycznego pod którą można umieścić różne ideologie. Teraz mamy wlasnie do czynienia z faszyzmem lewicowo-liberalnym, np. tzw "poprawność polityczna" , która na Zachodzie Europy, a zwłaszcza w Skandynawii, przyjęła formę terroru moralnego i mentalnego wobec osób myślących konserwatywnie.
Dla mnie "Parada Równości" z jej nachalną i obrzydliwą propagandą homoseksualizmu - niczym nie różni się od "nazistowskich, brunatnych marszów" za Hitlera. Terror mentalny, propaganda i smród ....

3/ Ja nikogo nie kąsam..... nie znam takich sztuczek. Ja po prostu walę kawę na ławę, czyli jasno wyrażam swoje poglądy (tak jak pani Prof. Krystyna) bez względu na to, czy kieruję je do komentatora czy do Autora Blogu. Jeżeli Autor Blogu nie będzie miał ochoty na wysłuchanie mojej światłej ;) opinii - to odetnie mi dostęp do Blogu i już. Ale jak na razie Autor Blogu mężnie wytrzymuje i chwała Mu za to.
----------------------------------------------
4/ Jeżeli w Warszawie wygra Patryk Jaki (a modlę się o to codziennie, i o cały Rząd, bo to wspaniali ludzie), to wraz z Fundacją Ordo Iuris wystąpimy o zakaz tych Parad w Warszawie. Ostatnio bywam w 'Cafe Jaki' przy parku Łazienkowskim. Miło być z ludźmi o podobnych poglądach......-
2018/09/13 00:14:27
p. Piramidalny,
owszem, w pewnym momencie, rok temu, pan.red. nacz. portalu Ekumenizm zablokowal mi dostęp, ale wkrótce zauważyl, że bez moich komentarzy robi się tam nudno, ustały polemiki ....i odblokowal. Pisałam tam pod dwoma nickami, jeden żeński, jeden męski..... Teraz już rzadko tam piszę, bo idea ekumenizmu przestała mnie interesować. Ważna jest WIARA, wyznanie mniej .....
-
2018/09/13 11:05:37
'"Faszyzm" to pewna forma działania politycznego pod którą można umieścić różne ideologie. Teraz mamy wlasnie do czynienia z faszyzmem lewicowo-liberalnym, np. tzw "poprawność polityczna" , która na Zachodzie Europy, a zwłaszcza w Skandynawii, przyjęła formę terroru moralnego i mentalnego wobec osób myślących konserwatywnie.
Dla mnie "Parada Równości" z jej nachalną i obrzydliwą propagandą homoseksualizmu - niczym nie różni się od "nazistowskich, brunatnych marszów" za Hitlera. Terror mentalny, propaganda i smród ...." - Awi

Nie wiedziałem, że ludzie powiązani z PiSem piszą nową definicję faszyzmu i nazizmu. Takie bzdury też słyszałem w TVP PiS.
Mussonili i Hitler w grobie się przewracają.

No tak, dać ludziom papier i długopis to fakty (rzeczywistość) zmienią tak, jak im się podoba nie mając nic wspólnego z naszą rzeczywistością. Ludzie są dziwni, przypisują innym kim nie są tylko dlatego by zyskać cel. Najczęściej tym celem jest władza nad drugim człowiekiem. Dziwnym gatunkiem jesteśmy - chyba eksperyment z człowiekiem się nie powiódł. Dostał rozum, sumienie i uczucia, a zachowuje się tak, jak by tej trójcy nie posiadał.