Czemu pisanki ? Bo to pisanie, mój zawód. I Pismo Święte. I coś trochę podobnego do pisanek wielkanocnych, choć nie całkiem... Jan Turnau
Blog > Komentarze do wpisu
Tomasz, apostoł wierny. Więźnia Komendy droga zaprawdę krzyżowa. Franciszek, kowadło i młot

Ewangelia Jana 20,19-31
I znowu wnet po niedzieli Zmartwychwstania, perykopa o dwóch, mówiąc z grecka, chrystofaniach. Jezus ukazuje się najpierw dziesięciu apostołom, bo oczywiście bez Judasza, ale i bez Tomasza. Gdy mu powiedzieli potem, że Go widzieli, wypowiedział słowa, które mogą być rozumiane niemal jako manifest osobistego „empiriokrytycyzmu”: nie można dawać wiary opowieściom o zjawiskach niezwykłych, jeśli się ich nie sprawdzi własnym zmysłami, wzrokiem i dotykiem. Potem już jest na spotkaniu z Mistrzem
także ten sceptyk i Chrystus wzywa go do owej weryfikacji, ale Tomaszowi wystarczają już oczy, wyznaje: „Pan mój i Bóg mój”. Na co padają słowa o błogosławionych, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
Komentarz mój będzie tutaj taki: po pierwsze, Tomasz niewierny, jak się go nazywa krzywdząco, zgoła nie był, gotów był z Jezusem umrzeć (J,11-16). Termin grecki można tłumaczyć jako „błogosławieni” albo też jednak „szczęśliwi”. Druga wersja tu bardziej mi pasuje: dla mnie ci „empiriokrytycy” to ludzie, którzy czegoś ważnego od Stwórcy nie otrzymali. To się nazywa po teologicznemu „łaska wiary”. Nie mógł jednak na pewno Chrystus ukazać się wtedy na przykład Kajfaszowi i Piłatowi, nie tylko swoim wybrańcom, chociaż potem licznym, bo aż pięciuset (1 Kor 15,6)? Czemu tego świętego daru jakoś dziwnie skąpi? Problem jest oczywiście przepastny, tłumaczony już przez tysiąc lat i tyluż teologów, na przykład tak, jak zrobił to wielki Yves Congar, że ci niektórzy zobaczyli Go po prostu oczami wiary właśnie, ale ja napiszę tu tylko o tym, co sam zobaczyłem w telewizorze. W Wielki Piątek Drogę Krzyżową w rzymskim Koloseum, a w sobotę w opowieści człowieka, który przesiedział się niewinnie w więzieniu jako potworny morderca 18 lat. Skojarzyło to mi się teraz, bo na pytanie dziennikarza, czy jest wierzący, Komenda odpowiedział, że niestety nie. Acz, jak zrozumiałem, pomoc w tej potwornej niedoli zawdzięcza papieżowi Janowi Pawłowi II, chyba raczej jakoś „pozazmysłowo”: chce pojechać na jego grób.
Dołączam coś o człowieku, któremu dana jest wiara radykalna, papieżu Franciszku, czyli tekst, który przeznaczyłem do „Magazynu Świątecznego”.
Głośne myślenie
Franciszek, kowadło i młot
Jonasz
Papież na ustach wszystkich. Zaprawdę arcycelebryta. Książkowe wywiady jeden po drugim, tłumaczone także grzecznie u nas. Po tamtej głośnej rozmowie Dominique’a Woltona dwie śliczne Znakowe książeczki: „Ojcze nasz” i „Bóg jest młody”. W pierwszej pytał Franciszka kapelan więzienny, Marco Pozza, w drugiej też Włoch, dziennikarz Thomas Leoncini. Niektóre odpowiedzi były trochę do przewidzenia. Bóg jest ojcem najdobrotliwszym, tatusiem po prostu, potężnym w swej bezradności, żebrakiem proszącym o uwagę. Obok różnych wykluczanych Franciszek broni także młodych, dla których brak miejsca w dzisiejszych społeczeństwach.
Wracam do papieskiej popularności: może jak na człowieka wzywającego do pokory ten za bardzo dba o rozgłos? Na pewno chce być słyszany, pewnie ma trochę egocentrycznych ambicji, przede wszystkim jednak zrozumiałe poczucie swej nauczycielskiej roli. A wywiadowcy cisną, bo liczą na arcynowatorstwo i na ogół nie czują się zawiedzeni. Co prawda, przeciwstawianie Franciszka Janowi Pawłowi II jako po prostu konserwatyście wynika z braku pamięci: ile tamten papież zrobił choćby dla dialogu z judaizmem, nie mówiąc o islamie, o innych chrześcijanach. Niemniej Franciszek pędzi dalej.
Owszem, aborcję potępia bardzo mocno bez zmian, owszem, nie zauważa, że antykoncepcja jest dziwnie podobna do tak zwanych metod naturalnych. Polecam tutaj bardzo cenny artykuł Andrzeja Paszewskiego w magazynie „Plus Minus” z 10-11 marca, przedstawiający kościelną historię tej kwestii moralnej. A co do aborcji, to jest duszpastersko istotne, że pozwolił Franciszek wszystkim księżom na rozgrzeszanie z niej, nie tylko specjalnym „penitencjarzom”. Co do prezerwatywy, to bardzo ostrożnie dopuścił jej stosowanie, gdy grozi AIDS, co jednak zrobił już Benedykt XVI. W sprawach uważanych za doktrynalne, czyli niepodlegające ewolucji, Franciszek bardzo uważa, nie tylko z przyczyn taktycznych, naprawdę tak myśli. Zarazem jednak jest naprawdę duszpasterzem, czyli zajmuje się nie tylko zasadami, także samym konkretnym człowiekiem, jego winą albo jednak niewinnością subiektywną. Tak jest ze stosunkiem do „rozwodników”, którym w „Amoris laetitia” otwiera furtkę do sakramentu komunii, co jest doktrynalną nowością ogromną. I z tego nie wycofuje się ani o kroczek, chociaż w ten sposób podzielił nieźle Kościół. Nie mówi ludziom, że nie grzeszą, ale powstrzymuje ich kamienowanie, za przykładem wiadomo czyim. No i wobec rygorystów obrzydliwych jest jak Chrystus bezlitosny: porównałem go z Lutrem, ale jeszcze bardziej przypomina mi ewangelijnego krytyka faryzeuszy i uczonych w Piśmie. Tacy prorocy podpadają jednak nieraz bardziej niż nowatorzy teoretyczni.
Jest Franciszek z Argentyny między młotem tych, co narzekają, że nic realnie nie zmienia, a kowadłem kościelnego betonu. Tylko Bóg wie, co będzie w moim Kościele dalej.

niedziela, 08 kwietnia 2018, jan.turnau

Polecane wpisy

  • Józef i jego bracia

    Księga Rodzaju 37,3-4.[5-11].12-13a.17b-28 Można tę opowieść przeczytać w sławnej powieściowej wersji Tomasza Manna, wystarczy mi jednak ta biblijna do komentar

  • Bogacz i żebrak

    Ewangelia Łukasza 16,19-31 Po śmierci ten drugi na łonie Abrahama (określenie urocze), ten pierwszy w otchłani piekielnej. Co do tych pierwszych: choć się nie d

  • Wielu chce być najważniejsi

    Ewangelia Mateusza 20,17-28 Matka prosi Jezusa o największy awans dla synów. Przyszłych świętych Jakuba i Jana interesuje jakby tylko własna kariera, choć zaraz

Komentarze
2018/04/08 22:55:33
"Tylko Bóg wie, co będzie w moim Kościele dalej."

Panie Janie, będzie DOBRZE.
"Ty jesteś Piotr (petrus, skała) i na tej skale zbuduję Kościoł mój i bramy piekielne go nie przemogą......"
-
2018/04/09 19:27:10
"Tomasz, apostoł wierny. Więźnia Komendy droga zaprawdę krzyżowa."

Wiele osób, nie aż tak koszmarną , ale trudną do przeżycia "drogę" przechodzi z powodu kłamliwych pomówień, fałszywych świadectw i zw. z tym nękaniem przez środowisko. Media dużo piszą o tym niewinnie uwięzionym. Rozmowom towarzyszą emocje (mnie też się dostało od jednej redaktorki na pewnym portalu... :/) 16 maja ma odbyć się rozprawa sądowa w sprawie niewinnie skazanego. Wątpię, czy z tej czeluści niesprawiedliwej "sprawiedliwości" cokolwiek da się wyciągnąć i czy nie będzie tak jak zwykle ----> złapany zostanie kolejny kozioł ofiarny.
Ja zwróciłam uwagę na matkę więźnia Komendy. Ona widzi w tym wszystkim, co się wydarzyło, zemstę dawnej swojej znajomej, z którą popadła w zatarg. Taki zwyczaj mają w swej naturze niektórzy ludzie: zadać ból matce (lub ojcu) katując ich dziecko. Od zwykłych podwórkowych czy szkolnych potyczek, do mordów jakich dokonano np. na Grześku Przemyku. Czy to dziedzictwo po komunistycznych metodach zemsty? Chyba nie, chociażby dlatego, że metody takie stosują dzieci, które o komunizmie jeszcze nie zdążyły niczego usłyszeć. Po prostu istnieją osoby z takim charakterem i z taką umiejętnością, i one są wykorzystywane przez innych w celach tylko tym innym wiadomych.
-
2018/04/09 23:37:35
A oto inny obrazek z naszej rzeczywistości:

Poniżej fragment listu pani Kaji Godek do wolontariuszy fundacji ŻYCIE I RODZINA:

Dziś chciałam Panią poinformować o czymś przerażającym. W ostatnich dniach doświadczyłam i niestety nadal doświadczam ogromnej fali nienawiści ze strony aborcjonistów. Lawina hejtu, nagonka na mnie w internecie i w tradycyjnych mediach, otwarte wezwania do uczynienie piekła z mojego życia powodują, że zaczynam się bać. Tak zwyczajnie, naturalnie, po ludzku. Nie tylko o siebie, ale również o swoich bliskich męża, dzieci. Oczywiście może Pani sobie pomyśleć przecież to było do przewidzenia, taki jest efekt walki ze złem. Owszem, zgadza się, jednak nigdy przez 6 lat, od kiedy zajmuję się walką o życie dzieci nie było to organizowane na taką skalę. Boję się, bo wiem, że zwolennicy zabijania ludzi są nieobliczalni i zdolni do wszystkiego!

Jakby tego było mało, znaleźli w internecie firmę, w której pracuję i dzwonią masowo do mojego pracodawcy wywierając nacisk, aby mnie zwolnił z pracy! Pewnie zastanawia się Pani jaki jest powód? Przyczyną jest inicjatywa#ZATRZYMAJABORCJĘ, która ma uratować chore dzieci przed śmiercią z rąk lekarzy. Organizując nagonkę na mnie aborterzy pokazują, jak pojmują tolerancję i wolność wyrażania poglądów. Za działalność moją i moich współpracowników próbują doprowadzić do bezpodstawnego zwolnienia z pracy matki trójki dzieci, w tym jednego niepełnosprawnego. Ta sytuacja utwierdza mnie jednak w tym, że podążamy w dobrym kierunku. Przeciwności zawsze będą, gdy dzieje się coś dobrego i wartościowego. Choć obawiam się, jak rozwinie się ta sytuacja, ani ja ani nikt z Fundacji Życie i Rodzina, nie zaprzestanie starań o uchwalenie zakazu zabijania dzieci!

-
2018/04/10 06:09:15
Na swoim profilu pani Kaja Godek jest zalewana nie falą hejtu, a raczej falą wsparcia i uwielbienia... Hejt jest wtedy, kiedy człowiek atakowany przez tego wirtualnego gada pozostaje sam. Czytałam o odczuciach doznawanych wówczas np. przez Olgę Tokarczuk. Pisarka zgłosiła to do prokuratury. Prokuraturze ie udało się namierzyć hejterów, natomiast udało się namierzyć kogoś, kto stawał w obronie Tokarczuk i broniąc, uraził kogoś z atakujących, za co został ukarany prawomocnie. Będzie kogokolwiek bronić kolejnym razem? Raczej nie. Inny znany mi przykład - trzy siostry, najmłodsza świeżo upieczona pani magister - milcząco i tchórzliwie patrzyły, jak na ich matkę, katoliczkę, która na jakiejś stronie stanęła w obronie nienarodzonych, leje się ohydny hejt. Matka płakała, prosiła, zróbcie coś, pomóżcie - i nic. Wycofaj to, nie odzywaj się. To jest gorsza ohyda niż hejt, który może leci z jakiegoś chorego automatu lub umysłu............
-
2018/04/10 06:53:04
Moje myśli krążą wokół słowa : "solidarność", oznaczającego "wspólnotę działania podyktowanego wspólnymi interesami" . W imię solidarności wielu ludzi przelewało krew, ale wielu przelewało strumienie alkoholu. Cokolwiek się lało, interes się kręcił.... Bezwzględnie - wkręcając w swe nieludzkie tryby każdego, kogo się dało. Ohyda.
-
2018/04/10 07:16:00
Natomiast własne doświadczenie w sieci przywodzi mi na myśl pewnego gracza, który zalewał mnie hejtem po angielsku w kurniku.pl, ponieważ "spłoszyłam mu jakieś koleżanki". Jego styl funkcjonowania w kurniku polegał na tym, że działał jednocześnie na dwóch nickach. jednym nickiem bluzgał, a drugim wygłaszał pochwały i uwielbienia ... zabawne? Zniknął, gdy został namierzony przez mapy google .......... Tzn. zniknął z mojego horyzontu, działa w innej konfiguracji, a ja nie zamierzam jej namierzać, żeby nie pobrudzić się znowu tym jego błotem.
-
2018/04/10 11:17:43
https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.pro-life.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2Fsprawozdanie-merytoryczne-2015.pdf&h=ATObheiURkk9O0Z2oELjr82i3buAqL-bI-YpvZtEs4sKmKqRO6XILzH8vpKIEsod70hw7mukjm_p93dp7zw9K55Cx78s_axOkTAbWCHZHvRi3Vt7ksdkP-8iJo694azqlOnC9f_Aek4

Z tego sprawozdania jasno wynika że ok. 40% uzyskanych wpływów za rok 2015 wydano na wynagrodzenia ludzi pracujących w fundacji, a tylko ok. 8% na pomoc matkom w trudnych sytuacjach. Pozostała kwota to koszty związane z działalnością fundacji.

Chcesz mieć sposób na życie, załóż fundację!

Według mojej opinii mało która fundacja działa tak, jak powinna i dlatego nie wspieram fundacji. Najlepszym sposobem na wspieranie ludzi dobrej woli i do tego w trudnych sytuacjach życiowych i finansowych jest dotrzeć do nich bezpośrednio i pomagać (bez rozgłosu). Wspieranie fundacji to pomaganie ludziom cwanym, cynicznych, no i wielkich hipokrytów.
-
2018/04/10 14:24:01
Problem Kaji Godek (wynikający z wyżej zacytowanego listu) nie wynika z jej światopoglądu lub jej sumienia (bardzo dobrze że ma), a tylko z tego, że swój światopogląd i sumienie chce ustawowo narzucić całemu społeczeństwu. Jeżeli Kaja Godek tego nie potrafi zrozumieć to mogę tylko powiedzieć, że jest osobą bardzo chorą. To, co Polakom chce zafundować Kaja Godek to pierwszy kroczek do państwa totalitarnego. Jeżeli by ta ustawa przeszła to znajdą się inni i swoje światopoglądy bedą też chcieli narzucić ustawowo wszystkim.
W jakim kierunku zmierzamy?
Według mnie w przepaść.

Problem braku moralności lub przyzwoitości nie narzuca się nakazami lub zakazami (ustawowo) - taka działalność świadczy i dowodzi, że jesteśmy społeczeństwem bardzo słabo rozwiniętym etycznie, a wręcz cofamy się. W miarę mądre społeczeństwo to te, które działa w miarę przyzwoicie bez nakazów lub zakazów ustawowych.
W miarę przyzwoitym społeczeństwem bylibyśmy, gdyby ustawy aborcyjnej nie było, a aborcji byłoby mniej niż w ustawowym zakazie, Ale to nie Polacy - im więcej zakazów tym więcej łamania tych zakazów lub nakazów. Często poruszam się samochodem po kraju i Europie i stwierdzam, że najbardziej w Polsce są łamane przepisy drogowe, czyli nakazy i zakazy. Wprowadzenie zakazu aborcji nie przyniesie skutków pozytywnych, a jedynie negatywne. Najbardziej uderzy w ludzi biednych. Więcej będziemy mieli martwych niemowlaków na śmietnikach lub gdzieś w nieznanym miejscu pogrzebanych. Ludzie bogaci wybiorą wyjazd tam, gdzie aborcja legalna.

Nie tędy droga, którą idzie Kaja Godek!
Społeczeństwo trzeba edukować, a nie nim manipulować lub propagować wszelkiego rodzaju propagandy. W Polsce toczy się walka o władzę i tą władzę chce utrzymać KK, który popiera Kaję Godek.
Ostatnio przeczytałem to, co stwierdziła Kaja Godek: użycie pigułki "dzień po" to zabicie dziecka. Jest to typowa propaganda, która działa i ma działać na głupców. Manipulacja Kaji Godek jest wręcz obrzydliwa. Może pigułki "dzień po" szkodzą kobiecie?, ale nigdy nie zabijają dziecka, bo dziecka jeszcze nie ma.
-
2018/04/10 15:28:28
.... np. znajdzie się osoba, która nareszcie wprowadzi porządek w tej całej Sodomie i Gomorze, wprowadzając ustawę całkowicie zakazującą jakiegokolwiek spółkowania z wyłączeniem kobiet zdecydowanych na rodzenie dzieci.Wrócimy do źródeł, czyli do światopoglądu, w którym kobieta służy społeczeństwu do rodzenia dzieci , jeśli zaś w innym celu niż rodzenie dzieci współżyje z mężczyzną, to jest kobietą lekkich obyczajów.
Podoba mi się nieugięta postawa posłanki(?) w obronie nienarodzonych dzieci, ale nie podoba mi się sposób traktowania przez nią kobiet, które mają inny pogląd, sposób mniej więcej tak wyglądający: wprowadzimy ustawę, przeczekamy, aż feministki przestaną krzyczeć i wszystko będzie dobrze...................... (nie przytoczę w tym miejscu cytatu o muchach i wiośnie, a inny mi na myśl nie przychodzi) Problemem w tym całym szumie o aborcji jest społeczeństwo, na pastwę życia wśród którego kobiety nie chcą skazywać niedołężne dzieci, rzucać bezradne istoty lwom na pożarcie!
-
2018/04/10 17:53:33
"Tylko Bóg wie, co będzie w moim Kościele dalej."

Nie trzeba być Bogiem żeby zobaczyć, co się dzieje "w pańskim Kościele" - sami się wzajemnie wykańczacie. Katolik przeciwko katolikowi - to widać jaskrawie, do czego kler doprowadził w Polsce. Znam wiele osób, które opuszczają ten "Pana Kościół" , jakże obłudny, cyniczny i wciskający obskurantyzm. Społeczeństwo dwudziestego pierwszego wieku, to nie te same, co za czasów średniowiecza, gdzie każdy kit "kupowało", co kler "sprzedawał". Najzabawniejsze jest, że Pan panie Janie, jest przeciwko temu Kościołowi w takim wydaniu, jakim jest, nieprawdaż?
-
2018/04/10 20:08:19
Dzisiaj dziesiąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem i co mówi między innymi prezes Jarosław Kaczyński: "...Była to śmierć w znacznej części polskiej elity. I chociaż śmierć zwykłych Polaków byłaby równie ważna, to trzeba pamiętać, że to buduje szczególny związek z tym, co wydarzyło się w 1940 r. w Katyniu. Tam też mordowano polską elitę"...

Jak czytam lub słucham coś takiego, to wydaje mi się, że żyję w kraju dzikusów. Sugerowanie słuchaczom lub czytelnikom, że 10 kwietnia 2010 roku wymordowano, tak jak w 1940 roku jest cynicznym zachowaniem i według mnie wielką hucpą.
Nie ma dowodów na zabicie, a więc wszyscy ci, co zachowują się jak naczelny prezes PiS lub Macierewicz, stosują niemal propagandę gebbelsowską. Bardzo mi przykro, że żyję w kraju dzikusów i nie dziwię się kobietom, że nie chcą rodzić w tym dzikim kraju.

Kiedy wreszcie Kaczyński dojdzie, dojdzie do prawdy, którą obiecuje Polakom na każdej miesięcznicy?
Nigdy, bo na tragedii pod Smoleńskiem (katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku) buduje politykę obłędu, który doprowadza nas wszystkich do emocji, najczęściej agresywnej. To nie są dobre zamiary człowieka i jestem tego prawie pewien. To psychopata i tu nie mam żadnej wątpliwości i najgorsze w tym wszystkim jest to, że psychopatów jest coraz więcej w kraju nad Wisłą. Dokąd zmierzamy?
-
2018/04/10 21:04:41
W propagandzie proaborcyjnej modne jest nawoływanie, aby Kościół zajął się dziećmi, które rodzą się niepełnosprawne. Ale przecież Kościół zajmował się i zajmuje się takimi dziećmi. Domy opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi są od dawna prowadzone przez zakonnice. Czy zatem to hasło świadczy o ignorancji, czy o złej woli? W propagandzie proaborcyjnej modne jest hasło, aby raczej troszczyć się o dzieci już narodzone, niż o dzieci jeszcze nienarodzone. A przecież coraz więcej jest przypadków okrucieństwa, wręcz bestialstwa wobec dzieci już narodzonych - przy równoczesnej rosnącej akceptacji dla aborcji. Najnowsza wiadomość z dnia wczorajszego - chodziło o sześciomiesięczne niemowlę. Kościół głosi obowiązek miłości bliźniego, w tym również miłości do dzieci. Kościół wychowuje do miłości. Jakie działania podejmują proaborcjoniści, aby ukształtować prawidłowe podejście rodziców do dziecka? Może P.A. nas w tym względzie oświeci? Kilka tygodni temu znalazłem w internecie ciekawą kwestię: pytanie - ile Domów Samotnych Matek prowadzą feministki na terenie całej Polski? Odpowiedź: zero (czyli ani jednego). Tak wygląda działanie na rzecz kobiet. Działanie przez gadanie.
-
2018/04/10 21:50:04
Pramidalnyabsurd nie ma zamiaru nikogo oświecać, bo sam nie jest na tyle oświecony, żyjąc w tym zaciemnionym (zaściankowym) kraju. Piramidalny absurd pisze jedynie to, co czuje i nigdy mu do głowy nie wpada by kogokolwiek oświecać. Oświecenie w Polsce jeszcze nie nadeszło, niestety.
-
2018/04/10 22:19:25
Janmusz ma rację. Konkubenci lub tzw. (tfu)partnerzy znęcają się nad niemowlętami i zabijają dzieci już narodzone, a (tfu)feministki wrzeszczą na ulicach i chcą zabijać nienarodzone....! Cała nadzieja w silnym polskim Kosciele Rzymskokatolickim i polskiej zjednoczonej Prawicy, która ukróci to mordercze szaleństwo bydlaków obojga płci.
-
2018/04/10 22:27:06
No właśnie. Im bardziej agresywni są wrogowie Kościoła, tym bardziej są bezradni wobec rzeczywistych ludzkich problemów. Problemów, dla których Kościół proponuje wypracowane i sprawdzone rozwiązania. Oni te rozwiązania odrzucają - a w zamian nie są w stanie nic zaproponować (z wyjątkiem hasła "róbta co chceta").
-
2018/04/10 22:47:20
Obłąkane polskie społeczeństwo polityką obłąkaną z poparciem tegoż obłąkania przez KK i media, wcale nie rokuje na dobrą diagnozę społeczeństwa polskiego. Wręcz przeciwnie, w Polsce do takich przypadków jak opisuje Janmusz będzie dochodziło coraz częściej.
Ten kraj nad Wisłą potrzebuje dobrego lekarza, a nie obłąkanej polityki, która wspierana jest przez KK i takoż media. Ustawami nie przerwiecie zła, które przechodzi przez kraj nad Wisłą. Edukacje początkową zamieniliście na religię i rekolekcję, a więc nie oczekujcie w tym kraju ludzi oświeconych, lecz jedynie ociemniałych dla których zamiary dobre lub złe są zatarte przez propagowanie obłąkania.

Psychopatów w Polsce nie brakuje i jest ich z każdym dniem coraz więcej. Szukajcie przyczyny, a nie lamentujcie nad złymi skutkami! To wszystko jest tylko ZWIĄZKIEM przyczynowo-skutkowym i nic więcej.
-
2018/04/10 22:58:18
A oto nowa wspaniała inicjatywa społeczna, o której zostałam dzisiaj powiadomiona.

Adresat petycji:
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Szanowny Panie Prezydencie,

artykuł 18 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej stanowi:
"Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej."

Pozwalam sobie zwrócić Pańską uwagę na fakt, że w tym tekście nie ma mowy wprost o ojcostwie. Dlatego proponuję wyraz "rodzicielstwo" zastąpić wyrazem "ojcostwo". Kryzys i wycofanie ze swoich ról współczesnych mężczyzn to także kryzys dzisiejszych małżeństw i całych rodzin. Zdaję sobie sprawę, że same zmiany prawa nie odwracają procesów społecznych, ale też bez zmiany prawa procesy społeczne są trudno odwracalne. Wiem, że podejmuje Pan starania o zmianę polskiej Konstytucji w drodze referendum. Wyrażam nadzieję, że w swoich planach uwzględni Pan to drobne uzupełnienie, którego doniosłość nie jest może kluczowa na gruncie prawnym, ale w sferze symbolicznej ma pierwszorzędne znaczenie.
Apeluję do Pana, Panie Prezydencie, o dopisanie do katalogu podstawowych wartości chronionych przez Rzeczpospolitą Polską ojcostwa, jako jednego z fundamentów dobra wspólnego wszystkich obywateli jakim jest nasza Ojczyzna.[...]
-------------------------------------------------
"Nie wiem czy Państwo wiedzą, że słowem, które ani razu nie pojawia się w polskiej Konstytucji jest ojcostwo.
Nasza Konstytucja chroni małżeństwo, rodzinę, macierzyństwo, rodzicielstwo, ale zupełnie pomija fakt, że ojcostwo to wartość społeczna godna podobnego wsparcia.
Inicjatywa Tato.Net, która od kilkunastu lat inspiruje mężczyzn do przeżywania ojcostwa jako pasji oraz najważniejszej roli w życiu, stworzyła w tej sprawie petycję do Prezydenta RP.

Badania od lat potwierdzają, że współczesny kryzys męskości ma źródła w wycofaniu się ze swoich ról wielu ojców. Nieobecni w swoich rodzinach, nieobecni w życiu swoich dzieci, rezygnujący z odpowiedzialności za samych siebie. Nieobecność mężczyzn to niestety cecha coraz bardziej powszechna.
- pisze dr Dariusz Cupiał - założyciel Tato. Net i autor petycji.

Od kilkunastu lat stara się on wspierać odbudowę męskiej obecności i odpowiedzialności od dołu, w sferze realnej, pracując na co dzień z dziesiątkami i setkami mężczyzn-ojców. Po latach tych doświadczeń podsumowuje:
coraz mocniej dostrzegam, że ta praca potrzebuje też wsparcia w sferze symbolicznej i sferze idei.
Dlatego petycja o dopisanie w Konstytucji ojcostwa ma dziś głęboki sens.
Oczywiście same zmiany prawa nie odwracają procesów społecznych, ale też bez zmiany prawa procesy społeczne są trudno odwracalne.

Autor petycji, wpisując się w zainicjowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę debatę i zapowiedź referendum konstytucyjnego, upomina się o wprowadzenie do polskiej ustawy zasadniczej ochrony ojcostwa jako wartości ustrojowej.

Sam jestem ojcem czwórki dzieci. Podobnie jak inni, wielokrotnie zmagałem się z przestarzałymi regulacjami prawnymi, trudnymi warunkami ekonomicznymi oraz wymagającymi realiami wynikającymi z szybkich zmian społecznych.
Dlatego osobiście z całego serca wspieram przesłanie petycji i wierzę, że znajdzie ona również u Państwa zrozumienie i wsparcie [...]-
2018/04/10 23:54:44
Piramidalny,
radzę Ci dobrze, zastanów się nad opuszczeniem tego kraju nad Wislą, bo będziesz się coraz bardziej męczył psychicznie. Tu nad Wisłą rośnie bardzo silne państwo narodowe, katolickie - a ja również jak najbardziej się do tego przykładam swoją działalnością społeczną i współpracą z KEP (jako tłumaczka). Mówienie, że ludzie odchodzą od Koscioła, to niestety, piramidalne bajki. A jak odejda ci wszyscy "katolicy metrykalni" - to KK jeszcze bardziej się wzmocni, bo ilość niekoniecznie przechodzi w jakość.
Jak wiesz, mieszkam w Warszawie w centrum , a do Starego Miasta mam 15 minut spacerkiem . W Wielkim Tygodniu uczęszczałam na nabożeństwa tzw. Triduum Paschalnego i wierz mi, żeby mieć siedzące miejsce w kosciele (bo te nabożeństwa wielkopostne sa b. długie) musiałam być przynajmniej na 40 minut przed rozpoczęciem nabożeństwa. A na Starym Miescie i na Krakowskim Przedmieściu w Wwie stoi kosciol obok kościoła..... Takie tłumy ludzi garną się do kościołów!! Również 15 minut mam do Pl. Piłsudskiego i pomnika Smoleńskiego, a to co się tam dzisiaj dzieje, te wiwatujące i radosne tłumy - to możesz sam zobaczyć w TV. Za dwa lata partia obecnie rzadząca odniesie jeszcze większy sukces niż wczoraj Fidesz i Orban na Węgrzech !!!!!
ps. A za bezpieczeństwo pani Kaji Godek i pana Prezesa modlę się codziennie!
Bywaj zdrów!
-
2018/04/11 06:38:13
"Może P.A. nas w tym względzie oświeci? " Janmusz
Zrozumiałam, że P.A. to pani atrojka i już zaczęłam stukać w klawiaturę (mam podświetlaną, więc z oświeceniem nie ma problemu!) .... ale .... trudno, nie pierwszy i nie ostatni raz zostałam przez szybszych wyprzedzona....
Nie przyglądam się tym wszystkim "działaniom politycznym"(strategicznym) w walce o życie, jednak zarzuty stawiane feministkom są nie fair. Podczas gdy Państwo sprawuje rolę ochronną wobec rodzin m.in. udostępniając pokrzywdzonym kobietom i ich dzieciom Domy Samotnej Matki, to feministki walczą o to, by to nie matka z dziećmi musiała tułać się po przytułkach, ale Pan i Władca takiej matki i dzieci znalazł sobie legowisko i miętolił w tym znalezionym legowisku swoje krzywdy i upokorzenia oraz cierpienie egzystencjalne wypełniające jego trzewia i duszę... i kości i nie wiadomo co jeszcze , i tak dalej. Awi ma rację - mężczyźni tak silnie przewrażliwieni na swoim punkcie nie mają znikąd pomocy, żadnej ochrony, chociaż często bywa, że funkcjonariusze wzywani na pomoc przez kobiety-ofiary przemocy domowej, duchowo jednak współczują nie ofiarom, a tej Silnej Ręce - jakby sami byli ofiarami Silnej Władzy i emocjonalnie związani byli z oprawcami, nie z ofiarami.... zgodnie z syndromem sztokholmskim.... Jakkolwiek by się ktokolwiek nie zachował, natychmiast zostaje podpinany pod jakąś klasyfikację, analizowany, badany ... Feministki może nie tyle szczególnie, ale ci, którzy dostają gęsiej skórki na dźwięk słowa "feministka" - są szczególnie brani pod lupę wszelkiej maści ekspertów.
Mnie kiedyś pewna (alkoholiczka!) nazwała feministką. Nie wiem dlaczego tak mnie to oburzyło, ale odpowiedziałam jej tak, że już więcej tego słowa w odniesieniu do mnie nie użyła. Jednak gdy pomyślałam, że z tak głupiego powodu miałabym być analizowana przez jakiś ekspertów, do których nie mam żadnego szacunku! mało nie zwymiotowałam. Popieram feministki! sama feministką nie będąc! Zachęcam też Awi do takiej postawy, chociażby w tym celu, by się nie męczyć psychicznie......... i nie wystawiać własnej godności tym (lwami ich nie nazwę) ekspertom na pożarcie....
-
2018/04/11 07:01:50
Chociaż, z drugiej strony - tak głośno myślę - np. taki znany zatwardziały wróg feministek, znany jeszcze bardziej jako lew salonowy z nieodłączną muszką na szyi... może wcale takim wrogiem feministek nie jest, ale głodnym w opustoszałych salonach lwem, zwabiającym za pomocą swoich ryknięć na feministki, tych różnej maści ekspertów, którymi, zanim pożre, chce się pobawić........................(Trzeba pod tym kątem popatrzeć na tych wszystkich niby- anty- feminstów....)
-
2018/04/11 07:21:05
Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość (Jana 13:35).
Było to szczególnie istotne podczas wojen, w których ludzie ginęli na niespotykaną wcześniej skalę. Na przykład II wojna światowa pochłonęła jakieś 55 milionów ofiar. Jednak Świadkowie Jehowy nie uczestniczyli w tej ogólnoświatowej rzezi (Mich. 4:1, 3). Dzięki temu są czyści od krwi wszystkich ludzi (Dzieje 20:26). Wzrost liczebny ludu Bożego następuje w nieprzyjaznym świecie, który zgodnie z Biblią podlega Szatanowi, bogu tego systemu rzeczy (2 Kor. 4:4). Diabeł kontroluje systemy polityczne oraz środki masowego przekazu. Co prawda nie jest w stanie powstrzymać działalności głoszenia, ale wie, że ma mało czasu, i różnymi sposobami stara się skłonić ludzi do porzucenia wiary prawdziwej i prawdziwej nadziei. (Obj. 12:12).

Jeśli więc oznajmiana przez nas dobra nowina istotnie jest zasłonięta, to jest zasłonięta wśród tych, którzy giną, wśród których bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga. Głosimy bowiem nie samych siebie, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, 2Koryntian 4:4. pnś
-
2018/04/11 08:44:27
Awarcho, na pewno masz rację, jednak powołujesz się na bardzo szeroką panoramę, dlaczego? wiedząc dobrze, że im szersza perspektywa tym łatwiej umywać ręce ... Zawężę ją do własnego doświadczenia i zapytam, o ile w ogóle zechcesz odpowiedzieć mi na pytanie - kto jest winien przelanej krwi? - zostawiwszy człowieka i jego dramat istnienia w spokoju, a wziąwszy na rosół koguta...........Miałam jednego takiego, który był niegroźny do momentu, gdy zaczęłam wyganiać kury z ogrodu... rzucił się do mnie w obronie kur. Udało mi się skryć bezpiecznie za pigwą, ale od tego momentu zawsze mnie atakował, więc za poradą doświadczonej już w tej materii sąsiadki, cały czas miałam kij pod ręką... Niedługo z tym utrudnieniem musiałam się poruszać, ponieważ gdy doszło do tego, że nieszczęsnego koguta ja nieszczęsna tym kijem "ochmaliłam" !!! kosztowało mnie to tyle nerwów, że powiedziałam sobie: dość już tego! I wynajęłam kogoś, kto umiał koguta zabić. Gdybym nie znalazła wykonawcy zabijania, nie wiem, co bym zrobiła.............................. mimo że jestem przeciwna zabijaniu. Ludzie, którzy nie uczestniczą w zabijaniu, nie zawsze nie są odpowiedzialni za to zabijanie. Wobec koguta nie mam żadnych wyrzutów sumienia, ale wobec człowieka, wobec ludzi? Z premedytacją czekać, aż ktoś inny ich usunie ... ? Strasznie nieludzkie..............
-
2018/04/11 09:23:42
Wiem z całą pewnością jedno: nie mogłabym należeć do żadnej wspólnoty, która dokonuje selekcji, usuwania, ostracyzmu.... Wobec takich ludzi nigdy bym nie powiedziała : "my"!
-
2018/04/11 09:30:06
Nie podpisuję się też pod żadną z bezdusznych form przemocy typu: "Poczekajmy, pokrzyczą i przestaną". Okrucieństwo kojarzące mi się z oprawcami feudalnymi bądź komunistycznymi...........
-
2018/04/11 10:42:59
Kto jest winien..nawoływaniu do chciwośći ? do wojny? do władzy?...kto tego pożąda?
Na płaszczyźnie np rodzinnej..narodowej..wspólnotowej..Proszę pokaż tych..którzy chcą sie tylko ,,uniżać''.Kto rzuca i realizuje groźby...? Komu służy potężne lobby reklamowe czy polityczne...? czy szaremu człowiekowi..czy róznie rozumianym WŁADCOM? Władcom w imperium pieniądza,pychy, i chciwości...człowiek jest dla nich tylko plewą..Jeżeli jest jeszcze plewą ,,uzyteczną aby podpalić ogień..w tym stosie to go chwalą jakiś czas. Zyski i władza ,,i kapłani tej władzy doskonale sie orientuja gdzie i kiedy stanąć. ..aby otrzymać ,,swoje''. Nie mam na myśli jedynie kapłanów religijnych.
Oni też bez względu na opcję...są wrażliwi na zawartość trzosa.. To wręcz boleśnie widać..
Na patrona z trybunału,..Co milczkiem wypróżniał rondel,

Zadzwonił kieską pomału Z patrona robi się kondel...

I co tu mówić o ,,ostracyźmie''.....8 lat w więżieniu przesiedział niewinny człowiek...bo ktoś chciał zadowolić władzę i statystykę.
Wczoraj celebrant w trakcie uroczystości w Warszawie zacytował bardzo celny tekst..piosenki Jacka Kaczmarskiego...warto myśleć o wartościach i watrości czynić..
-
2018/04/11 10:46:45
Atrojka..przede wszystkim powołuję się na tę bardzo wąską panoramę z Ewangelii.. Ta szeroka i głeboka jak szeol to to co się dzieje. Ogromne pieniąchy władza oi wpływy i rozbijanie sie lokciami..rozdawanie kopniaków..i anielski spiew o służbie człowiekowi..
-
2018/04/11 11:08:12
"Tu nad Wisłą rośnie bardzo silne państwo narodowe, katolickie" - masz rację.

Awi, widzę to i często wspominam o tym znajomym, którzy się ze mnie śmieją.

Był już NARODOWY SOCJALIZM w Niemczech i skutki jego wszyscy znamy. Nie znamy jeszcze skutków rosnącego nad Wisłą państwa NARODOWEGO, KATOLICKIEGO.
Dla mnie to łatwo przewidzieć i dlatego uporczywie, córkę i syna namawiam na opuszczenie tego ociemniałego społeczeństwa polskiego, póki jeszcze nie jest za pózno. Póki jeszcze granice naszego kraju są otwarte.
Ja się już nigdzie nie wybieram bo uważam, że czas powoli nadchodzi na mnie i całe szczęście nie zobaczę tego rosnącego zła i ostatecznie totalnej klęski kraju w którym niepotrzebnie tak długo się zasiedziałem.
-
2018/04/11 11:30:54
Człowiek, który dla utrzymania władzy odbiera ministrom dane nagrody (zapewne za jego zgodą), może się posunąć do rzeczy okropniejszych. Poczynania psychopaty są nieprzewidzialne.
-
2018/04/11 11:36:06
Awarcho - skąd mnie, zaszytej wśród lasów - wiedzieć o tym wszystkim? Z koguciego i ogólnie kurnikowego.pl doświadczenia niczego nie wywnioskuję, nie znajdę odpowiedzi na żadne z tych pytań o winę.Nie mam się czym przejmować, ponieważ słyszałam wypowiedzi osób na wysokich stanowiskach, żyjących w centrum życia państwowego, w centrum władzy - oni także nie znaleźli odpowiedzi na takie i inne podobne pytania. "My"(katolicy) mówimy : "moja wina", tylko nikt, winny-niewinny - nie chce być obrzucany kamieniami i okrzykami: "twoja wina!" (chyba że ktoś naprawdę, jak Robak w Panu Tadeuszu, ma ciężary na sumieniu).................Cała Pisanka wydaje mi się być nie tylko o Tomaszach i papieżach, ale ogólnie o Więźniach Komendy czyli Władzy............... Mnie się wydaje, że największym więźniem władzy jest ten, który tę władzę sprawuje. Ponosi największą odpowiedzialność i żyje pod największą presją wśród wielu "maluczkich", którzy tym wyżej majestat władzy wynoszą, im sami są niżej i bardziej bezradni wobec ogromu problemów, za które nie chcą dźwigać odpowiedzialności, nie potrafią, nie dają rady, więc chcą, aby wszystko spłynęło na tego najwyżej wyniesionego..............Tomasz niewierny - bo nie wierzył, dopóki się na własne oczy nie przekonał, Tomasz niewinny, bo przeżył mękę za cudzą winę... Co ciekawe - nigdy nie przyznał się do tej zbrodni, za którą został skazany, ale przyznał się do tego, do czego zmusiła go władza -do tego, że tam był. Bito go tak, że przyznałby się do wszystkiego, nawet do tego, że strzelał do papieża Jana Pawła II. Chce odwiedzić grób Jana Pawła... Dlaczego nie Jezusa? W tym roku, kiedy zaczęła się gehenna Tomasza Komendy, Jan Paweł II mówił tłumom w Wadowicach o kremówkach, a Tomasz Komenda mówił sędziom : "To nie ja tu powinienem być".
Jan Paweł II, aby nie być więźniem Watykanu, podróżował po całym świecie. Uwolniony z więzienia mężczyzna chce zacząć życie na wolności od pielgrzymki do grobu Jana Pawła II. Może to mu pomoże poukładać w sobie te wszystkie żale do świata tam, nad grobem człowieka, który żalu do nikogo nie miał....?
-
2018/04/11 13:23:33
(według polskiego wymiaru sprawiedliwości większym dowodem winy jest przyznanie się do obecności w miejscu, gdzie zdarzyła się zbrodnia, niż przyznanie się do zbrodni ... ) ( dziwne...)
-
2018/04/11 15:59:37
Polski wymiar sprawiedliwości ma wiele do naprawy, najpierw sędziowie sami muszą przestrzegać prawa. W polskim prawie dowodem śmierci jest akt zgonu. W moim przypadku w sprawie cywilnej sąd nie dopuścił dowodu śmierci w postaci aktu zgonu, który był dowodem kluczowym i niekorzystnym dla organu państwa (były to lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku - sprawę cywilną przegrałem przez rażące naruszenie prawa przez polski sąd, byłem pozwanym. Odpuściłem bo bło mi szkoda zdrowia i nerwów. Nie życzę nikomu przechodzić gehenny przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Nie ufam że będzie lepiej - będzie jeszcze bardziej politycznie i przeciętny obywatel nie będzie miał szans wygrać szans z organami państwa (urzędami).

W sprawie tego Pana, który został skazany niewinnie jest prawdopodobnie tak, jak pisze Awarcho: "bo ktoś chciał zadowolić władzę i statystykę". I tak dalej będzie, niestety. Miernoty nie staną się nagle mądrzejsze, na to trzeba czasu i dobrej edukacji.
-
2018/04/11 16:26:59
Żeby poznać życie trzeba być "pod wozem" i "nad wozem", a nie tylko się o nim dowiadywać z prasy (mediach) lub z książek. Najlepszą szkołą życia jest przeżyć upadki i podniesienia i wówczas zobaczysz kim jesteś i kim są ci, co te życie chcą tobie układać.
Jako człowiek powiem krótko o CZŁOWIEKU (o sobie) - "MARNOŚĆ NAD MARNOŚCIAMI". Chyba to powiedział Kohelet?
-
2018/04/11 16:27:35
(za M. Bułhakowem)
W karczmie z widokiem na GolgotęMożesz się dzisiaj napić z łotrem
Leje się wino krwawe, złote,Stoły i pyski świecą mokre.
Ten ścisk to zysk dla gospodarza,Wieść się po mieście szerzy chyża,
Że można ujrzeć tu zbrodniarza,Co właśnie wyłgał się od krzyża.


Żyjemy! Dobra nasza!Co z życia chcesz, za życia bierz!
Pijmy za Barabasza!Barabasz pije też!


Pije, lecz mowy nie odzyskał,Jeszcze nie pojął, że ocalał.
Dłoń, która kubek wina ściska -Jakby ściskała łeb bretnala
Stopy pod stołem plącze w tańcu.Szaleńca, co o drogę pyta:
Każda z nich stopą jest - skazańca,A wolna! Żywa! Nieprzebita!


Żyjemy! Dobra nasza!Co z życia chcesz, za życia bierz!
Pijmy za Barabasza!Barabasz pije też!


Piją mieszczanie i żebracy,Żołdacy odstawili włócznie
I piją też po ciężkiej pracy,Bawi się całe miasto hucznie.
Namiestnik dał dowody łaski!Bez łaski - czymże byłby żywot?
Toasty, śpiewy i oklaski- Jest na tym świecie sprawiedliwość!


Żyjemy! Dobra nasza!..o z życia chcesz, za życia bierz!
Pijmy za Barabasza!Barabasz pije też!


Ryknął Barabasz śmiechem wreszcie,Ręce szeroko rozkrzyżował -
I poszła nowa wieść po mieście:- Żyje! Żartuje, bestia zdrowa!
Słychać w pałacu, co się święci,Próżno się Piłat usnąć stara,
Bezładnie tańczą mu w pamięci:słowa - polityka, tłum i wiara..


Żyjemy! Dobra nasza!Co z życia chcesz, za życia bierz!
Pijmy za Barabasza!Barabasz pije też!


W karczmie z widokiem na Golgotę Blask świtu po skorupach skacze,
Gospodarz przegnał precz hołotę..I liczy zysk. Barabasz płacze.
Żyjemy! Dobra nasza!Co z życia chcesz, za życia bierz!
Pijmy za Barabasza! Barabasz człowiek też!


Pijmy zdrowie Brabaszów maja się super..uroczyści wyglancowani..fotogeniczni..poprawni..telewizyjni..Święci ..

-
2018/04/11 17:06:45
Awarcho,
Spójrz jak pięknie nasza władza buduje swoją przyszłość na kłamstwach smoleńskich (religii smoleńskiej), na tragedii ludzkiej, na katastrofie, na trumnach. Trzeba być naprawdę wielkim PSYCHOPATĄ żeby politykę budować na tragedii ludzkiej. Co za hieny?
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że lud to kupuje i psychopata poparcie zwiększa.
Mam znajomego, który do niedawna podchodził bardzo sceptycznie do kłamstw smoleńskich. Dzisiaj już żyje tymi kłamstwami i wciska je innym.

Największą obrzydliwością dla mnie jest, jak na tragedii ludzkiej buduje się władzę i ją się utrwala. Hieny cmentarne, to mało powiedziane!
-
2018/04/11 17:31:21
We wczorajszej rocznicy katastrofy smoleńskiej dowiedzieliśmy się z ust Macierewicza: "Pasażerowie tupolewa zostali zabici eksplozją centropłata przed dotknięciem ziemi przez samolot. To było przyczyną ich śmierci".
Ciekaw jestem czy ktoś śledził wszystkie kłamstwa Macierewicza począwszy od sztucznej mgły...... Ja tak. Było ich naprawdę wiele, na żadną teorię nie przedstawił żadnych dowodów, a więc klasyfikuje to, jako świadome kłamstwa i budowanie sprzyjającej dla obozu rządzącego wzrostu poparcia, na tej tragedii ludzkiej. Jak mawiał Kurski z TVP: "ciemny lud to kupi". No i kupuje.
-
2018/04/11 18:12:54
Dzisiaj Kurski zarządza TVP i jak tam są przedstawiane "fakty", to doskonale wiem. To majstersztyk propagandy na rzecz partii PiS. Dobra szkoła PRL-owska.

"- Dlaczego w ogóle zacząłeś z tym dziadkiem Tuska? - spytała go przed programem w TOK FM Katarzyna Kolenda-Zaleska. (oczywiście Kurskiego)

- Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi - miał odpowiedzieć Kurski. Polityk zaprzeczał, że takie słowa padły, choć jej świadkami byli m.n. Wiesław Władyka i Tomasz Lis."

Dzisiaj w takim kształcie jak jest telewizja publiczna, potwierdza jedynie, że Kurski wie, jak manipulować "ciemnym ludem". Robi to wytrawnie, bo wie, że "ciemny lud to kupi", tak jak dziadka z Wermachtu-Tuska.
Polska polityka i dziennikarstwo, to jedno wielkie dno i szambo - tu nie mam wątpliwości (oczywiście nie wszyscy dziennikarze, wyjątki tu też są).
Kiedyś byłem mocno zdziwiony, jak tacy bracia, jak Kurscy mogą być tak daleko od siebie z moralnością. Dzisiaj się nie dziwię - mam brata, który popiera PiS.

Z przykrością powiem, że dzisiaj już w Polsce doszło do tego, że brat staje przeciwko bratu, a jak dalej będzie, to się okaże. Jedziemy po równi pochyłej w przepaść. Czasu chyba jeszcze jest żeby się opamiętać i pogonić to tałatajstwo z naszego życia. Jedyną możliwość do lepszego jutra są urny wyborcze, a nie rozlewanie krwi, jak niektórzy sobie życzą. Przebudzimy się, czy nie? Bardzo jestem ciekaw.
-
2018/04/11 18:19:16
Lukki ja nie mam pewności czy ten pan ..jest całkiem zdrowy..Swego czasu tak pomyślałem że może to jest jego sobowtór.On przed katastrofą był trochę innym człowiekiem.Kiedyś w sieci znalazłem dość fantastyczną hipotezę ..że w wagonie powrotnym ze Smoleńska K.G .B mogło umieścić osobę podrobioną w Rosji. Pan Antoni wg kilku relacji wrócił w zamkniętym przedziale i przez cały czas podrózy pociągiem nikt z nim się nie kontaktował. Hipoteza fantastyczna ale nie niemozliwa...Kiedyś Rosjanom tak wysłano Lenina w zaplombowanym wagonie.
W Rosji jest podobno specjalny Instytut od sobowtórów..oczywiście na uzytek polityki.Pan Putin jest jednocześnie w kilku miejscach..
Z czasów Bolszewii zostało wielu praktyków od polityki zagranicznej...
No ale w sieci krążą różne bzdury. ..ale jak z drugiej strony wytłumaczyć karykaturalne zachowania.których kiedyś nie było..? Paroksyzmy bzdurzenia ..są czasem zdumiewające. Ale ludzie to ,,kupują''..i pomnażają
-
2018/04/11 18:40:32
Awarcho,
Kiedyś też myślałem, że ten Pan jest bardzo chory - dzisiaj mam inne zdanie, bo bardziej zainteresowałem się polityką i dziennikarstwem. Niestety, jesteśmy potwornie manipulowani i tego nie da się nie zobaczyć. Nie wiesz, że dla osiągnięcia władzy człowiek jest w stanie się zeszmacić? To obserwuję na własne oczy. Politycy mówią ludowi to, co lud chce usłyszeć i tak to trwa w kółko, a swoje robią i tym biednym ludem potwornie manipulują. W ludzie brak pracy nad sobą - wierzą niemal we wszystko, szczególnie katolicy.
Polacy to specyficzny naród, który tak łatwo daje się manipulować (mówię tu o większości społeczeństwa). Przyczyna dla mnie jasna i pozostawię to dla siebie.

Z tym sobowtórem, rozumiem, że to był żart. Wiem że o wszystkim nie wiemy, ale tego sobowtóra to jednak wykluczam z prostej przyczyny - po tragedii smoleńskiej ten Pan się nie zmienił, był zawsze zadziwiająco szukający podstępów i zapewne wpadł na pomysł, że z tego można zrobić politykę i na tej podstawie utrzymać władzę. Stara szkoła nie idzie w las - na prawdzie daleko nie zajedziesz, ale na kłamstwie.....

Spróbuj jechać tylko na prawdzie, zobaczysz jak daleko zajedziesz? Chyba to z przeszłości znasz? Wiesz kto ma kasę i władzę? - to ci, co jadą na kłamstwie i tu nie mam wątpliwości. Oczywiście, jak zawsze, o wyjątkach nie będę tu prawił, bo są.
-
2018/04/11 18:59:12
Według mnie, człowieka zniszczy pieniądz i władza, bo człowiek stał się dla pieniędzy, a nie pieniądz dla człowieka. I tak samo władza. Nie wiesz że my tu na dole to tylko "mięso armatnie" dla tych na górze? Dokładnie jest tak też w instytucjonalnych religiach, które rozpowszechniały to ZŁO. A już największe zło pojawia się, jak władza świecka zacznie działać razem z instytucjonalnym Kościołem (religią) - to właśnie dzieje się obecnie w Polsce. Tak jak Awi powiedziała idziemy w kierunku państwa NARODOWO-KATOLICKIEGO. Tylko się bać lub coś z tym zrobić by do tego nie doszło i stąd mój powrót tu. Państwo NARODOWO-KATOLICKIE to prosta droga do tego, co było w przeszłości. Żadnych wniosków z przeszłości nie wyciągnięto. Gdzie się pochowali ludzie, na których jeszcze można liczyć, że powstrzymają ten zapęd do drogi zła?
Czy ludzie są tak zli, czy jedynie tak mózgi mają przeprane? Obstawiam za tym drugim, czyli po mistrzowsku mózgi przeprane.
-
2018/04/11 19:14:36
Awarcho, bardzo często jest tak, że ludzie dążący do władzy i wielkich pieniędzy stają się wręcz psychopatami i to tak im wchodzi w krew, że tego nie da się niczym zakryć.
Ten Pan o którym tu mowa takim jest właśnie przypadkiem. Tylko dla mnie psychopata to nie choroba i powinien podlegać co najmniej upomnieniu, za rozpowszechnianie publicznie kłamstw. To jest właśnie rolą dziennikarstwa, zwłaszcza mediów publicznych, ale jak dziennikarze się sprostytuowali, to mamy to, co mamy.
-
2018/04/11 19:31:46
Awarcho, nie idz drogą zwalania Ruskich, bo to zła droga. U nas wystarczająco dużo podobieństw do Wschodu i szukanie winnych u innych, a nie u siebie, to bardzo zła droga - tak uważam.
Rzeczywiście w sieci różne bzdury są wypisywane i nie tylko, w mediach również.
Na temat Ruskich króluje Wacuś z Wyborczej - rusofob naczelny RP.
W każdym narodzie są hieny i ludzie rozsądniejsi i też tak jest w Rosji. Polityka międzynarodowa to jeszcze większe bagno niż w polskiej polityce. Bo to tylko wciąż walka o wpływy nad światem i żeby się dobrze broń sprzedawała wielkich koncernów zbrojeniowych (amerykańskich no i rosyjskich). W sprzedaży broni do zabijania dominuje USA. Jestem zwolennikiem w miarę dobrych stosunków partnerskich z sąsiadami, a nie wciąż im pokazywać pazurki, bo tak chcą ci, co szukają zbyt na broń do zabijania ludzi.
-
2018/04/11 20:04:29
Lukki ja nic na ruskich nie zwalam ..ani na innych też nie.Fakt faktem że ten piekielny zament w umysłach to specjalność i podstawa bytu politycznego i niezłych pieniąchów dla róznych klakierów.. Wielu ludzi w internecie daje upust..i próbuje wytłumaczy c niewytłumaczalne. Zmienilo się niestety wszystko...język,obyczaje ,kultura i wiele złych rzeczy stało sie w publicznej przestrzeni. Pan Jan Pietrzak ma wg.prasy bezpośredni konflikt w rodzinie.. Jego własny syn jest po przeciwnej strony barykady która tatuś gorliwie stawia i opiewa ...
-
2018/04/11 20:08:48
NOMEN OMEN..napisałem,, zament'' a miało być zamęt.
Zament...też jakoś gra w domyśle...,,Menty''..z mentów...dla wielu dyrygentów.Jest wielu dziennikarzy którzy kochają tupać w szmbie..i maja ,,radochę'' z takiego kujawiaka ...bo im płacą..od wiersza.
-
2018/04/11 22:00:08
Do Pana redaktora Jana prośba?
Proszę złożyć wyrazy wielkiego szacunku dla redaktora Wojciecha Czuchnowskiego, za odwagę - za nazwanie Macierewicza tym kim jest, czyli kłamcą, ja to widzę i twierdzę już od dawna (na tragedii ludzkiej buduje politykę do totalitarnej władzy PiSu, co dla mnie jest wielkim zaskoczeniem, że mało kto dostrzega tą podłość tego "małego" człowieka i jemu podobnych). Bez odwagi, bez ujawniania szamba stoczymy się bardzo szybko jako społeczeństw i bardzo cenię ludzi odważnych, dla których stoi bardzo wysoko dobro wspólne polaków. Za tą odwagę redaktor Wojciech Czuchnowski ma u mnie wielki plus, choć powiem też, że niejednokrotnie się z nim i też nie zgadzałem.

Właśnie teraz przeczytałem część artykułu redaktora Wojciecha Czuchnowskiego. Całości nie, bo z abonamentu zrezygnowałem, właściwie przez Wacusia. Nie lubię, jak dziennikarze radykalnie wpajają czytelnikom rusofobię, a niestety Wacuś jest w tej sprawie mistrzem.
-
2018/04/11 22:01:12
Awarcho,
Przepraszam, chyba zle odczytałem Twój wpis.
-
2018/04/11 23:30:06
Dziwne rzeczy się dzieją. Mam dostęp do artykułu Wojciecha Czuchnowskiego (w całości, bez abonamentu, a jeszcze przed chwilą nie było). Dzięki.
Redaktor za tą wypowiedz Macierewiczowi stał się dla mnie człowiekiem wielkim. Dodam tylko, że Macierewicz kpił i dalej kpi z mojego rozumu i wielu, wielu innych, może myśli, że Polacy to sami idioci, a tak nie jest. Jest w Polsce grupa osób, którą nie tak łatwo manipulować kłamstwami i o tym ten "mały" człowieczek chyba zapomniał.
Popieram, ten człowiek "mały" powinien za to odpowiedzieć przed wolnym wymiarem sprawiedliwości, oczywiście, gdy Polska stanie się krajem wolnym. Kiedy? Nie wiem.
Ufam że w następnych wyborach.
-
2018/04/11 23:57:09
Chciałbym się dowiedzieć na jakiej podstawie prawnej ten psychopata unieważnił raport Millera (anulował). Czy ten psychopata zna polskie prawo i wie w jakich okolicznościach można to zrobić? Jak długo będzie ten psychopata budował politykę na tragedii ludzkiej? Co na to jego koledzy z PiS, a konkretniej osoba odpowiedzialna za ten stan rzeczy? Kiedy ten psychopata zniknie ze sceny politycznej?
-
2018/04/12 00:21:08
"Kim jest psychopata?
Psychopata to osoba z zaburzeniem osobowości, która ma poważne braki w rozumieniu emocji, jest mocno impulsywna oraz przejawia kłamliwy styl zachowania. Ludzie cierpiący na to zaburzenie są egoistyczni i pozbawieni wyrzutów sumienia, mają czarujący urok osobisty oraz zawyżone poczucie własnej wartości. Cechują się też nieakceptowalnym stylem zachowania i dużą potrzebą stymulacji. Psychopatia często jest mylona z osobowością dyssocjalną, jednak tylko 30% pacjentów antyspołecznych przejawia rys psychopatyczny. Natomiast 80% psychopatów ma zaburzenia osobowości o podłożu społecznym.

Przyczyny psychopatii budowa mózgu, wychowanie
Jedna z przyczyn psychopatii mieści się w temperamencie. Uważa się, że brak empatii i sumienia ma przyczyny w dzieciństwie. Negatywne zachowania dziecka nie były wystarczająco hamowane i ograniczane. Wykształciło ono więc postawę, w której nie ponosi odpowiedzialności za swoje czyny.

Pod względem biologicznym, badania neuroanatomiczne wykazują, że za zaburzone pojęcie emocji odpowiada dysfunkcja kory przedczołowej, ciała migdałowatego, hipokampu oraz przednia część obręczy. Zaburzenia pracy mózgu prowadzą do nieadekwatnej oceny emocjonalnej poziomu cierpienia innych. Psychopaci więc nie są w stanie wykształcić mechanizmu, który rozróżniałby czyny niemoralne od akceptowanych społecznie." To tak w wielkim skrócie o psychopatach.
-
2018/04/12 06:40:15
"Psychopata to osoba z zaburzeniem osobowości, która ma poważne braki w rozumieniu emocji"... itd...
- autor definicji to albo psychopata narażający czytelników na cierpienie z powodu czytania takich idiotyzmów, albo -jak pisze o sobie na Lindekinie- coopywriter mający poważne braki w wiedzy na temat której się wypowiada. Według tego jego zbiorku informacji do szufladki z napisem "psychopaci" można wtłoczyć niemal każdego człowieka łącznie z autorem. Co zabawniejsze - każda tzw. ofiara losu, która z natury jest tchórzliwa i nie wie, jak postępować z dręczącymi ją agresorami, może sobie przeczytać tę definicję i zgodnie z zawartymi w definicji instrukcjami z niegroźnego cielaka przetransfigurować się w groźnego byka: być mocno impulsywną, kłamać na każdym kroku, być egoistyczna, nie mieć a przynajmniej nie okazywać żadnych wyrzutów sumienia, z czarującym urokiem trochę trudniej - mało kto daje się oczarować byle jakiemu graczowi, natomiast mieć zawyżone poczucie własnej wartości - nic prostszego, wystarczy trąbić wszem i wobec naokoło, jacy wszyscy są głupi, ciemniacy, miernota, idioci, niedouczki, debile - w ogóle ciemna masa betonowa, oprócz oczywiście trąbiącego i jego wybrańców....
I tak dalej, i tak dalej, i tak z cieniasa robi się groźny psychopata............ Właściwie to nie dziwię się, że system takiej oświaty wykształcił tak zdeformowanych ludzi................, którzy udając psychopatów dopuszczają się wykroczeń"świńskich", a nie psychopatycznych.
-
2018/04/12 07:09:35
(na facebooku autor ten ujawnia, że jest wiceprezesem Instruktury Lublin. Dziwne, bo ta Instruktura nie ma prezesa ani w ogóle nikogo innego prócz autora wiceprezesa. Nie chce mi się dłużej podążać takimi dziwnymi śladami, popatrzę może tylko, jak zwykle, jaki wpływ wywiera ten dziwny psychoterapeuta na swoich podopiecznych...."psychopatów"?)
-
2018/04/12 17:50:02
Uwaga! zapanowała epidemia "usuwania"... Nie dość hałasu o usuwaniu ciąż, to teraz zbierane są podpisy na usunięcie pani prof. Pawłowicz z sejmu.... Kojarzy mi się to wszystko z chasydzką koncepcją nicości, którą poprzez "samousunięcie" się stworzył Bóg jako obszar dla tworzonego świata...
-
2018/04/12 18:28:07
Ostatni poPiS Pawłowicz:

"Mam apel do tej części sali lewej, żeby opanowała chamstwo lewackie swojej przedstawicielki, która bez obrażania kogokolwiek nie potrafi po prostu mordy swojej otworzyć".-
2018/04/12 19:40:21
To jest apel o opanowanie chamstwa, ale nie o usuwanie. Apele o usuwanie kogoś są chamstwem, dobrze że nie ma komuny , bo wiadomo jak wyglądałoby to usuwanie. To jest chore , cała ta polityka. A tak sformułowany osąd -
"Krystyna Pawłowicz od lat wykorzystuje media społecznościowe do szerzenia nienawiści do Polaków. Znieważa i obraża ludzi. Propaguje ideologię neofaszystowską oraz nienawiść do grup etnicznych. Propaguje i wznieca dyskryminację ze względu na poglądy polityczne czy orientację seksualną. Krystyna Pawłowicz rozpowszechnia kłamstwa i hejt.
W dniu 23 września 2017 roku dokonała parszywego wpisu z powodu samobójstwa 14latka dyskryminowanego ze względu na orientację seksualną. Kobieta ta jest pozbawiona zasad moralnych i reprezentuje skrajną zgniliznę moralną. Jest hipokrytką partyjną zadaniowaną do szerzenia i wzniecania nienawiści.
Żądamy zablokowania jej dostępu do portalu Facebook.
Jarosław Kozak"
"Zgnilizna moralna", "parszywe wpisy" -- typowe dla typowego kozaka hejtera............... :/
-
2018/04/12 19:51:38
Ten wpis o xxxx. Pawłowicz nie był apelem o opanowanie chamstwa, chamskiej Pawłowicz!
Proszę nie manipulować?
To typowa obrona chamskiej Pawłowicz!
-
2018/04/12 19:55:42
Nie wiem, nie znam się tak dobrze na chamstwie ...
-
2018/04/12 20:01:25
:)
-
2018/04/12 20:16:25
Atrojka......a jak pani ocenia zachowanie pani posłanki Pawłowicz?
-
2018/04/12 20:53:45
Nie oceniam - na szczęście!
-
2018/04/12 21:51:04
Awarcho,
Robisz podstawowy błąd. Wymagasz o o elektoratu PiSu oceny posłanki PiSu.
Tego się nie dowiesz, nigdy. Wiesz dlaczego?
Jeśli nie, to wytłumaczę.
-
2018/04/12 22:10:50
Kiedyś znajomego (wyborca PiSu) zapytałem , co sądzi o Macierewiczu w sprawie tragedii smoleńskiej? Odpowiedział - prawdę mówi i od tego czasu przestałem zadawać pytania.
Od ludzi, którzy nie wyrośli z feudalizmu i niewolnictwa nie oczekuj rozsądku!
-
2018/04/12 22:21:22
TO
Czesław Miłosz :
"Żebym wreszcie mógł powiedzieć, co siedzi we mnie.
Wykrzyknąć: ludzie, okłamywałem was
Mówiąc, że tego we mnie nie ma,
Kiedy TO jest tam cięgle, we dnie i w nocy.
Chociaż właśnie dzięki temu
Umiałem opisywać wasze łatwopalne miasta,
Wasze krótkie miłości i zabawy rozpadające się w próchno,
Kolczyki, lustra, zsuwające się ramiączko,
Sceny w sypialniach i na pobojowiskach.
Pisanie było dla mnie ochronną strategią
Zacierania śladów. Bo nie może podobać się ludziom
Ten, kto sięga po zabronione.

Przywołuję na pomoc rzeki, w których pływałem, jeziora
Z kładką między sitowiem, dolinę,
W której echu pieśni wtórzy wieczorne światło,
I wyznaję, że moje ekstatyczne pochwały istnienia
Mogły być tylko ćwiczeniami wysokiego stylu,
A pod spodem było TO, czego nie podejmuję się nazwać.

TO jest podobne do myśli bezdomnego,
kiedy idzie po mroźnym, obcym mieście.

I podobne do chwili, kiedy osaczony Żyd
widzi zbliżające się ciężkie kaski niemieckich żandarmów.

TO jest jak kiedy syn króla wybiera się na miasto
i widzi świat prawdziwy: nędzę, chorobę, starzenie się i śmierć.

TO może też być porównane do nieruchomej twarzy kogoś,
kto poją, że został opuszczony na zawsze.

Albo do słów lekarza o nie dającym się odwrócić wyroku.

Ponieważ TO oznacza natknięcie się na kamienny mur,
i zrozumienie, że ten mur nie ustąpi żadnym naszym błaganiom."
-
2018/04/13 05:59:27
A już miałam przemawiać do rozsądku, w czas się jednak na szczęście powstrzymałam, oszczędzając sobie energię, która mi jest potrzebna obecnie do zupełnie innej pracy niż komentowanie kogoś, kto NICZEGO nie rozumie: "Od ludzi, którzy nie wyrośli z feudalizmu i niewolnictwa nie oczekuj rozsądku! " Może tak... Czego można oczekiwać? Łącznie z tym najgorszym niczego dobrego.
To by było na tyle i zacytuję w tym miejscu słów prof. Pawłowskiej skierowanych do nieopierzonego dziennikarza: "Zjeżdżaj człowieku" .... Pominę sobie go szerokim łukiem....
Awarcho, wracając do Pana pytania o ocenę tej osoby, nie napisałam jej, ponieważ ocenianie jest dla mnie (może zawodową?) gehenną. System oceniania wyrastający z systemu szkolnictwa jest do d! jest przymusem, przemocą. Wtłoczeni w ten beznadziejny sagan oceniania ludzie nie są w stanie wydostać się z niego i kłębią się, gotują, oceniają, mieszają, znów oceniają...bulgoczą, warzą się, przypalają... Nie dam się wrzucić do tego garnka.
-
2018/04/13 06:00:39
miałam *nie zacytować, wymknęło się jednak, sorry.
-
2018/04/13 07:15:16
A kiedy oceniamy kogoś , komu sie chamstwo tej pani nie podoba..to dlaczego?
Czy uważamy że w wystąpieniach pani poseł Pawłowicz jest jakaś,,wartrość'' którą akceptujemy i jest dla nas ,,sztandarem''?
W. mojej dyletanckiej psychologii..pani poseł ma mnóstwo cech Wojującej Feministki..bedąc jednocześnie zawziętym wrogiem feministek. Los i inne rzeczy zrzadziły ze znalazła się tam gdzie sie znalazła...Gdy dziecię zrobi kupę w pampersa mamusia lub opiekunka stara się jak najszybciej cos temu zradzić...gdy dziadek rabnie kupke w pampersa..już nie da sie tego ukryć w szerszym gronie w salonie.
Dziadka trzeba przekonać aby wyszedł... i pomóc mu sie obmyć. Wydarzenia z kupką dziadka nie sa pojedynczymi ,,incydentami''..a dziadzio znalazł upodobanie w publicznych defekacjach..i co gorsza jest zdumiony ,że nie kochają jego smrodu???
Ponieważ ,,dziadek'' ma tytuł profesora w dziedzinie ,,antylewactwo''..dla oddalonych od jego fizjonomii i jego zapachów ..cieszy jego biologiczna i inna ,,aktywność'' i powtarzaja radośnie w sieci i czasem na ulicy albo w prasie..,, Ale im dziadek ,,dosrał'' widać że..d...pa'!
Dla mnie jest dziwne ,że ludzie do tego..przywykli..No bo sieć?...? pal ją licho ,ale ,,dziadek'' oczekując poklasku odbiera autorytet INSTYTUCJI
Takich ,,dziadków'' aczkolwiek innego kalibru jest w INSTYTUCJI ..wielu..Najwyraźniej dla jednego ..dosyć głośnego w defekacjach...intendenci już zamykają szafę z pampersami.
,
-
2018/04/13 07:36:22
Awarcho, to nie jest wtedy ocena. ale APEL, a wg poprzednika - obrona... Nie natrafiłam tu jeszcze na jakiekolwiek oceny z prawdziwego zdarzenia, jedynie Pan Redaktor zmaga się z próbą oceny swojego kościoła...
Wspomniałam o pani poseł tylko i wyłącznie ze względu na Ciebie! Być może znowu się mylę, ale właśnie - jak wspominałam wcześniej - czytam pewną pracę krytyczno-literacko-psychologiczną, pod wrażeniem której jestem i być może stad moje wnioski wynikające z analizy sytuacji tutejszej mogą być błędne, patrzę na to, co tutaj przez pryzmat tego, co tam.... Mianowicie wywnioskowałam, że usunięcie Twojej nieulubionej pani poseł i tym samym zniknięcie jej z przestrzeni publicznej byłoby dla Ciebie w gruncie rzeczy bolesne :/ Tak więc moja psychologia krytyczno literacka na gruncie Pisanek także okazuje się dyletancka, podobnie jak Ty w pani poseł, ja widzę w Tobie "Wojującego Posła" będącego jednocześnie wrogiem posłanki, kimś takim "antyposłankowcem", nie antykobietą, ale "antykobietą-posłańcem" , kimś poczuwającym się do misji unicestwiania kobiet-posłanek-samozwanek...................... Z tym, że nie przyczepiam Ci takiej metki, życie toczy się dalej........
-
2018/04/13 07:40:12
*może nie "posła", a "posłańca"
-
2018/04/13 11:05:11
Jeśli mam to szczęście że..nie zobaczę tej buzi..i nie usłyszę tego głosu..i nie przeczytam tego tekstu o niej lub jej autorstwa,,gdzieśtam''..to jest to mnie obojętne. Niech sobie żuje ,działa i defekuje ..ona sama i pchły jej , oraz jej cała substancja. Absolutnie nie zamierzam jej,,zwalczać ani usuwać''..Reakcja na jej osobę,którą prezentuja wszystkie publikatory..nie wzięła sie z próżni.
-
2018/04/13 12:02:52
"Reakcja na jej osobę,którą prezentują wszystkie publikatory..nie wzięła sie z próżni."... Nie mam wątpliwości, że wiesz, o czym piszesz.reakcja wielu ludzi na te "publikatory" raczej chyba też nie z próżni i braku oświecenia w tym temacie, ja w każdym razie nie znałabym tej osoby, gdyby nie Twoje nieustanne "dziobanie" i wcale nie dziwię się starszej kobiecie, że na zmasowaną ilość podobnych dziobnięć tych "publikatorów" i prywatnych dziobaczy reaguje tak jak reaguje.
Chamstwo w dziobaniu czy podskubywaniu jest nie do opanowania.
-
2018/04/13 12:06:30
I po prostu wstyd! Mieć współudział w dziobaniu kogoś i być obojętnym, kiedy zniknie.................................................Tak ponoć zachowują się ofiary prześladowań.
-
2018/04/13 12:15:43
Pani Atrojko.. wstydu nie odczuwam. Wyrażę jednak pewien komplement ..dla Pani osoby.
Jest Pani wg mnie..bardzo zręczna i inteligentną prowokatorką.. Być może ,że to praca pedagogiczna z młodzieżą ..rozwinęła tę potrzebę. Prowokacja może wyzwalać inicjatywę..uruchamiać nieznane motywacje..i inne rzeczy. Życzę dalszych sukcesów.
Założyłbym się gdyby to miało jakiś sens...że nie uczyła Pani fizyki,matematyki,chemii, ..itp.??
-
2018/04/13 12:28:45
Nie jestem prowokatorką, a gdyby faktycznie ktoś tak o mnie myślał, nie odczuwałabym tego jako komplementu... Być może niektóre moje wypowiedzi są traktowane jako prowokacja, ale wynikają nie z faktu, że jestem prowokatorką, bo nie jestem!, ale z faktu, że jestem zwykłą ciekawską babą i zdarza mi się kogoś ciągnąć za język w jakiś pokrętny sposób... Matematyki nie uczyłam, ale zdarzało mi się niekiedy matematyczne zawiłości (albo niektóre zagadnienia z logiki) skutecznie wyjaśnić innym. W tej chwili cieszę się, że z oświatą nie mam nic wspólnego ... to nie jest łatwy kawałek chleba........Gdybym miała do czynienia i miała wystawić ocenę pani profesor (jakiejkolwiek, niekoniecznie Twojej!) w ogóle nie wiem, od czego bym zaczęła......Chyba od tych, którzy napisali petycje..........:/
-
2018/04/13 14:05:24
Mnie,to się już nawet pisać nie chce.Na szczęście nie pretenduję do stanu pożądanej obecnie inteligencji.
-
2018/04/13 14:34:26
Ewa...Nic to! Nic to..jak to rzekł Michał Wołody...
-
2018/04/13 17:03:28
Jak zawsze,rozśmieszasz mnie.Cmok !

-
2018/04/13 18:27:09
Czytam fragmenty "Mojej Arki" Pana Turnaua...dostępne w sieci. Takie rygorystyczne wychowanie, jakie opisuje, przypomina mi moją koleżankę z dzieciństwa. W moim domu też była dyscyplina, jasno określone granice, które udawało się "cichaczem" , niepostrzeżenie coraz przekraczać... Nie mam takich traum związanych z dzieciństwem jak ona...Czasem naśladowałam ją, pisząc niektóre wypowiedzi tutaj i patrząc uważanie, jaka będzie reakcja. Po co? Nie wiem. Mam w planie też, za jakiś czas, naśladować sobie Pana Redaktora ... Tak że całą książkę przeczytam wnikliwie.
-
2018/04/13 18:33:01
@Awarcho

Jak możesz porównywać do feministek kobietę,która prześladuje inne kobiety?

Z kolei pyskowanie nie jest oznaką feministek,
ale wynika z braku kultury osobistej,
a początkujące feministki widzące niesprawiedliwe traktowanie kobiet,
powinne uczyć się kultury w demaskowaniu świata seksistów i mizoginów
od arystokratek,które były prekursorkami ruchu feministycznego,
choć czasem by chciało się przywalić chamom w ich stylu walki,
bo to jest język,który rozumieją i dopiero wtedy liczą się z niedoszłą ofiarą,
bo bronić się przed nimi trzeba,skoro bezwstydnie zaglądają pod majtki kobiet,
i zamiast pilnować swoich plemników,
by kobiety nie zachodziły w ciąże wbrew swojej woli,
to oni traktują kobiety jak niewolnice
i odbierają kobietom wolność wyborów,
i zmuszają ubogie kobiety do pełnienia roli inkubatorów,
ponieważ majętne kobiety potrafią bronić się przed chamstwem prześladowców,
i np.: wyjeżdżają szukać ratunku za granicą kraju u lekarzy ginekologów,
gdzie pomoc dla kobiet w trudnych sytuacjach jest legalna,
ponieważ w tych krajach państwo nie prześladuje kobiet,
a fanatycy religijni nie są w stanie przejąć władzy politycznej.

Dowaliłam skutecznie czy za mało?
-
2018/04/13 19:05:39
KW-9, po tej wypowiedzi Pana Awarcha o dziadkach walących kupki w pampersy, to "dowaliłam" zabrzmiało trochę dwuznacznie ... Ja w każdym razie powstrzymuję się jak na razie od takich dwuznaczności...
-
2018/04/13 19:47:26
Aż chciałoby się na polskiej scenie chociażby politycznej zobaczyć arystokratkę tej miary i temperamentu co np. Gabriela Zapolska! Oj publikatory i ich autorzy pękaliby w szwach, nie nadążając produkować tzw. opinii publicznej... Pani Krysia mogłaby się spokojnie schować w cieniu....
-
2018/04/14 06:18:26
Porozmawialiśmy sobie o poruszonej w Pisance wierności, o uwięzionych, drogach krzyżowych, młotach i kowadłach.... Dlaczego tak mało o papieżu Franciszku? W ogóle zamyśliłam się nad tym, dlaczego jego osoba i działalność mnie nie zainteresowała? Nie tylko mnie, pozostałych chyba także w mniejszym lub większym stopniu. Ktoś niezainteresowany i mało zorientowany - jak ja - poprzestaje na ogólnikowym obrazie całokształtu, jaki wytworzył się z wyrywkowo zapamiętanych fragmentów: czym dla Głowy Kościoła jest mój kraj? Mam takie wrażenie, że jest jakimś szpitalem opiekuńczym dla ludzi uśpionych i śniących swoje maniaki, obok nas po wschodniej stronie prężnie działa rozłożona na wielkich obszarach potęga z Aniołem - Putinem na czole, po pozostałych stronach budzi nas ze śpiączki potrząsając coraz pozostała Europa- potęg, daje nam zastrzyki finansowe, próbuje przecierać oczy .... i nic, dalej śpimy.... Coraz ktoś się na chwilę przebudzi i do Ojca Kościoła zakwili: Ojcze , Ojcze (jak np. Adam Michnik...) A tu nic, cicho, dam odpowiedź, ale w szerszym kontekście - nastawiajcie uszu i czekajcie, szukajcie.... Taki zarys mniej więcej w wyobraźni mi się wytworzył. Mimo to nie dlatego nie słucham, nie czytam i nie jestem zainteresowana... Nie wiem, dlaczego?
-
2018/04/14 07:04:37
Znalazłam wypowiedź Papieża Franciszka nt. oceniania: " błędy "w ocenie i postrzeganiu sytuacji" są przede wszystkim rezultatem braku "wiarygodnych i wyważonych informacji". Kto odpowiada za ten brak wiarygodności? Pisząc na prośbę Pana Awarcho swoją własną byle-atrojkową ocenę Pani Profesor dołączyłabym do tego magla niewiarygodności, w którym uczestniczę niejednokrotnie piorąc pobrudzone tą rzeczywistością swoje myśli. Albo podpisując się pod zawierającą już konkretnie sformułowaną ocenę pożal się Boże petycją...? Nigdy!!!!
Nie! Nie! Nie! Nie zgadzam się zupełnie z papieżem Franciszkiem, że błędy takich ocen byłyby rezultatem braku "wiarygodnych i wyważonych informacji".... Papież uważa, że jesteśmy uśpieni... przez sen więc mamroczą niektórzy to czy tamto, łącznie z ocenami, a publikatory trzeszczą w szwach i te mamroty na pół senne produkują...Papież na pewno tego nie czyta, pomija, uważając nas za nieobudzonych ze śpiączki, podczepia gdzieś pod większe zjawisko i później zrzuci winę na brak wiarygodnych informacji. Uważam, że jest zaślepiony wielkością swej osoby i poczuciem nieomylności. Zaślepiony. Dlatego nie widzi, że w niewiarygodnej informacji jest cała przestrzeń wypełniona wiarygodnym bólem istnienia Autora tej informacji.
-
2018/04/14 08:04:56
KW9...Nic nie dowaliłaś..i nic skutecznie. Sytuacji kobiet ..nie wolno zawężać do spraw..plemnikowo-jajeczkowyych. Tzw. kultura..to sprawa bardziej skomplikowana...jej brak analogicznie .Te panie które protestują w imieniu kobiet..protestują właśnie między innymi przeciw takiej opcji.
Po obu stronach tego frontu są osoby o takiej dynamice....jak pani profesor i o nich głośniej.
coś tam powiedział albo napisał
Atrojka..masz talent do rozmydlania problemu...ale wtedy kiedy chcesz.Kiedy nie chcesz..nie odwracasz kota ogonem. Rozumiem z twojego wywodu...że chamskie wybryki pani poseł ..musza uchodzić ''Zachowanie rezerwy bo Franciszek czy Jan Pawęł napisali coś..o tym czy tamtym..i TO JEST UNIK .Nie określasz czy chamstwo tej pani jest czy nie jest do zaakceptowania..Nie chcesz chyba sie komuś narazić..albo może nawet ..piszesz pracę habilitacyjną na ten temat???
Niedawno wyrzucono z PIS..pewnego senatora który się awanturował po pijanemu...publicznie .Stan upojenia nie był argumentem łagodząćym dla obwinionego.Kompromitował zarówno INSTYTUCJĘ SENATU..jak i Partię PiS.
Powstałe z tgo tytułu szkody wizerunkowe i inne..okazały się bardzo dotkliwe.
Szkody z zachowań osób publicznych..są niemałe. Pokazują że..jeślitacy mogą..to dlaczego nie może np. szef OSP?..Ta choroba się szerzy jak gangrena..i powinna być piętnowana. Bluzgający na zebranych profesor z IPN w miasteczku na Pomorzu siedząc za prezydialnym stołem..to dowód że..to epidemia.
Takich ,, dziadków ''ze śmierdzącą zawartością pampersa wyhodowano ostatnio całe stada..Warto się zastanowić jaka będzie MOJA..reakcja gdy słowa wypowiadane przez takiego ,,dziadzia czy babunię'' na suto opłacanym etacie usłyszę skierowane DO MNIE
,,Stul Ryja Teraz Ja Mówię.".?? ,,Cicho! szmato tęczowa!"
Czy wtedy przyjdą nam do główki i serduszka..intelektualne zawiłości wyższej publicystycznej alchemii??
Jeżeli zaś jesteśmy przyzwyczajeni do zawodowego[?] mydlenia oczu za pomocą wyszukanych ,,mydełek''.....No to już trudniejsza sprawa..Najpierw zamydliliśmy własne oczęta..i kochamy mity..Własne mity..puszczamy je jak bańki mydlane.
Wg .pewnego przemówienia Johna Kennedy'ego.. Najwiekszym wrogiem prawdy nie jest kłamstwo..bo ludzie szybko je odkryją..ale uporczywy MIT''
Najtrudniej uwolnić sie od autoryzowanego i uporczywego własnego mitu...który nas nie opuszcza nawet o cal..


-
2018/04/14 08:59:25
Atrojka..czy naprawdę chodzi o NIEWIARYGODNOŚĆ? czy o Asekurację? Pomyśl i sama sobie odpowiedz..Pisać nie musisz. Autorytetu z Wyższej Półki naprawdę nie musisz mieszać do tego,,mydełka''..Nie potrzebne są takie Argumenty.
-
2018/04/14 09:27:02
Awarcho- niczego nie rozumiesz z mojego wywodu..............
Powiem więcej - wszystko dokładnie zrozumiałeś, ale w jakim celu odwracasz wszystko do góry nogami? Bóg jeden raczy wiedzieć. Może chcesz znowu podstępnie skierować moją uwagę na coś???
Podchwycę więc taką taktykę i skupmy się może na Tobie? Konkretnie na czymś, co można nazwać metodą. Nie wykręcisz się, że posłużyłeś się chamskim zachowaniem tu w Pisankach niejeden raz! Nie będę grzebać w śmietniku, aby szukać potwierdzających to konkretów . Na tyle poznałam Cię, że jestem pewna, że to było "chamstwo z premedytacją" - jedynie w jakim celu stosowane - nie jestem pewna, podejrzewam, że w jakimś wychowawczo-naprawczym? rodzaj misji uzdrawiania świata ludzkiego - albo ---- o zgrozo! nawet taka myśl mi wpadła, że misji "odludowiania ludu" .... Plastycznie wyglądałoby to tak: usadowiłeś się w Pisankach PanaJanowych (jak kurczaczek!) i czyhasz... oczywiście z pomocnikami... na ofiarę, w której dopatrujesz się tej ludowości ......... Jeśli taka Ci się trafi i nie czmychnie, zaczynasz ją odludawiać... albo opierzać kury nieopierzone.... albo - jak to Pan Redaktor kiedyś ujął - upiększać nieporadnych kokardkami nieporadnie uwiązanymi itp...... skojarzeń obrazowych jest dużo.... Podczas gdy Awi przeniosła się ekumenizować ekumenistów, Ty chrystianizujesz chrześcijan. Jak przystało na człowieka kultury posługujesz się osobami publicznymi, aby nie wyjść na ludowego plotkarza plotującego o konkretnych ludziach z tego podludzia ludowo-chamskiego.
Czy Twoje metody posługiwania się chamskim zachowaniem w niektórych sytuacjach - w mojej nie ocenie, ale opinii, mogą uchodzić?
W mojej opinii, nie ocenie - to Twoja sprawa, czy mogą uchodzić, czy nie. Mnie żadnej krzywdy nimi nie wyrządziłeś. Czy ja Ci jakąś krzywdę wyrządziłam? takiego zamiaru nie mam i nie miałam nigdy wobec nikogo. Chociaż może od biedy znalazłaby się jakaś liczba "pokrzywdzonych" mniej lub więcej z pretensjami, że to czy tamto.............. żywiących się niemal owym poczuciem skrzywdzenia jak motorem działania i kręcenia swojego interesu........Znam takich ludzi - kiedy wypływają na wierzch motywowani tym poczuciem skrzywdzenia, bez wahania potrafią pognębić innych, obwiniając ich za swoje krzywdy i albo mając poczucie satysfakcji, gdy zobaczą ich upokorzonych, albo żadnego poczucia nie mają i g. ich obchodzi, co z tymi ich krzywdzicielami się dzieje................ Ty sobie wyłowiłeś z własnej przeszłości dzieciarnię chamskich chrześcijan z ludu do szkół posłaną, która Cię raniła - przynajmniej taki obraz jako usprawiedliwienie siebie nakreśliłeś. I wmówiłeś sobie albo obecnej tu publiczności, że te ataki były spowodowane Twoją odmiennością religijną, niezaakceptowaną przez hołotę. ..... Znowu się rozmydliłam... Wracam do pytania, czy mając tak szerzej nakreśloną motywację chamstwa, mogę napisać, że akurat to Twoje "chamstwo" i w Pisankach Pana Turnaua może uchodzić? Znów odpowiem, nie moja ani ocena, ani opinia, czy może uchodzić. A gdyby Awarcho tak zachował się w sejmie? nagle nie wytrzymał i zaczął pouczać panią poseł o manierach, klasie , a gdyby dostał od pani poseł kuksańca i zacząłby wrzeszczeć, że piana jej cieknie itd... ? Mogłabym wtedy coś tam napisać czy tam powiedzieć, że uchodzi? Oczywiście, oj tam oj tam, nic to, nic to... na całym świecie w sejmach dochodzi do wybuchowych spięć, Chińczycy kiedyś w czasie obrad zaczęli się mikrofonami po głowach nasuwać! Mężczyzna jest jak rozjuszony byk, więc nie powinno to razić nikogo, ale kobiety? Kobiety takie być nie mogą. Bo ktoś gęsiej skórki dostaje na widok rozjuszonej kobiety?
Zastanowię się nad tym w tej swojej dysertacji, może to nie mizoginizm, nie feminizm, nie seksizm, nie resztki feudalizmu, nie deformacja religijna a jakaś fobia? Na widok rozjuszonego babsztyla?

-
2018/04/14 09:28:25
Pomyślę o wiarygodności i asekuracji... tylko później.... dziś sieję warzywo!
-
2018/04/14 09:35:49
I - dodam na zakończenie - że naprawdę nie musisz, ani nie masz żadnego prawa! pisać mi czy tam mówić, co ja muszę , czy nie muszę. a tym bardziej mówić mi czy tam pisać o swoich wyższych czy niższych półeczkach....
-
2018/04/14 09:38:41
(u mnie na najwyższej półce, prawie pod sufitem, znajdują się akurat rzeczy nie mające nic wspólnego z autorytetami, autorytety trzymam niżej, pod ręką!)
-
2018/04/14 11:57:45
Pani Atrojko!!! ..szlachetne to warzywko!. i reszta grzędy.....ale...
...Nie dyktuję nic..nikomu..nie mam prawa..rzeczywiście.
Gdy Pani szanowna użala się nad działalnościa,,hejtera Kozaka'' w/z z wpisami i wypowiedziami pani Pawłowicz..ja mam prawo użalić się nad dolą tych których pani poseł zbluzgała...i poniżyła. O tych ..jakoś Pani nie wspomina? Dlaczego? a przecież było takich wielu włącznie z tymi którzy targneli sie na własne życie?

-Jeżeli widzi pani chamstwo w moich wpisach proszę mi wytknąć..

Cytat..z dysertacji
.Wspomniałam o pani poseł tylko i wyłącznie ze względu na Ciebie! Być może znowu się mylę, ale właśnie - jak wspominałam wcześniej - czytam pewną pracę krytyczno-literacko-psychologiczną, pod wrażeniem której jestem i być może stad moje wnioski wynikające z analizy sytuacji tutejszej mogą być błędne, patrzę na to, co tutaj przez pryzmat tego, co tam.... Mianowicie wywnioskowałam, że usunięcie Twojej nieulubionej pani poseł i tym samym zniknięcie jej z przestrzeni publicznej byłoby dla Ciebie w gruncie rzeczy bolesne ...??
Może??..a może nie?

Może jednak lepiej skopać rabat..i posiać szczypiorek
-
2018/04/14 12:06:35
Jeszcze zdziebełko..Ja Awarcho nie jestem osobą publiczną wybraną przez elektorat...
Moje ,,chamskie'' wypowiedzi nie dźgają ..wykorzystując ludzki dramat ..podpalonego desperata..i NIE PONIŻAJĄ PUBLICZNIE PROTESTUJĄCYCH KOBIET..
Moja osoba nie reprezentuje POWAGI SEJMU ani UCZELNI..ITP
-
2018/04/14 13:32:24
Awarcho,
Zostałeś wciągnięty w grę, którą autorka sprytnie rozwija i wynikiem tej gry masz być przegranym. Jeżeli zdarzy się Twoja wygrana, to mamy początek tego, co tu już było na tym blogu (wycofaj się). Ta Pani kocha gry (które sama reżyseruje i wciąga do nich innych), bo to tylko potrafi robić i z tym jest jej dobrze. Nie znosi przegranej. Gdy przegrywa, dochodzi do "białej gorączki".
Radzę nie wchodzić do "teatru" tej Pani. Nasz kolega (bardzo sympatyczny) miał okazję się przekonać - też gra toczyła się o Pawłowicz (było to kilka lat temu). Przegrała i dostała "białej gorączki", z przyczyny której odeszło stąd wielu ciekawych ludzi.
Żyję na tym świecie już spory czas, ale z taką osobowością nigdy w życiu się nie spotkałem. Ciekawy przypadek dla psychologów.
-
2018/04/14 13:48:21
I jeszcze jedno. Ta Pani gry (rzeczywiste gry) wcieliła w życie ludzkie (według własnej reżyserii) i stąd ma problem z rzeczywistością ludzką (brak prawidłowych ocen, moralnych). Ja będąc ojcem, moim celem największym było, żeby nigdy nie dopuścić moje dzieci do różnego typu gier, bo już wiedziałem, jakie spustoszenie potrafią zrobić w człowieku, zwłaszcza młodym.
-
2018/04/14 14:09:37
Wiem Lukki wiem...i pamiętam. Nieśmiertelny Wojciech Młynarski..
,,A panna Krysia ..królowwała na turnusach nie od dzisiaj..
a basista ciagle anonsy ,,Dla sympatycznej pani Krysi z turnusu trzeciego ..Pucio..Pucio''
O co idzie gra i czym sie gra...już dawno wiadomo.,, Nie z nami te numery Brunner.''.
Pozdro ..Lukki !!
-
2018/04/14 14:27:14
Miałam napisać Pira ma całkowitą rację,ale zobaczyłam że już A dał swój komentarz.
Super komentarz. Pucio,pucio ...a piosenkę lubię :)
-
2018/04/14 14:29:39
Awarcho, spójrz jak ta Pani na temat Twojej osobowości ma dużo do powiedzenia, a jak mało na temat osoby, którą gra, czyli Pawłowicz? Ciekawe, przynajmniej dla mnie!
A podobno nie "ocenia" - nie wyraża zdania na temat innych osób? Jakie masz zdanie o takich osobach? Przemyśl i zostaw opinię dla siebie, nie tu. To ciekawe.
-
2018/04/14 14:45:00
Pira,gdyby to było sprytne to nikt by się nie zorjentował .Ciosane tak tępym młotem że ćwierćinteligent o co gra się połapie.
-
2018/04/14 15:05:03
Masz rację, Ewo.
Powinno być - żałosne (wzbudzająca politowanie).
-
2018/04/14 15:18:04
Szkoda mi takich ludzi Gdzie byli rodzice, szkoła, no i oczywiście te tak zwane "autorytety"?
Nie dziwię się że już nie uczy, przyczyna dla mnie (chyba?) jasna. Rodzice tęż szkołę nadzorują. Ja też miałem różne przypadki z różnymi nauczycielami, gdy moje dzieci chodziły do szkoły. Tym się interesowałem, szczególnie nauczycielami moich dzieci.
Dzisiaj mogę powiedzieć o moich dzieciach tylko tak - jestem z nich dumny i wiele się od nich uczę. Czyli mnie "przerośli". I tak bym sobie życzył naszą polską przyszłość.
Szkoda mi tylko moich dzieci, że żyją w takim państwie, jak Polska - kraj przekręconych i pokręconych ludzi. Dowodem, też ten blog.
-
2018/04/14 15:21:49
Faktycznie dość już tych warzywek i paprotek... Gracza nie da się rozszyfrować inaczej, niż poprzez próbę uczestnictwa w tej jego grze. Wcześniej napisałam, że wszystkie karty zostały odkryte i wiadomo mi, kto jest kim oraz jakiego i mniej więcej mogę spodziewać się komentarza... Poczekam na jeszcze jeden i wszystko będzie jasne bez dodatkowych pytań.
A szanowni państwo znikacie z kręgu mojego zainteresowania.
Żegnam.
-
2018/04/14 15:27:41
(Nie dlatego że jesteście nudni. Dlatego, że jesteście chorzy i nie chciałabym Was drażnić swoimi żałosnymi dla Was komentarzami. Będę na podglądzie... dołączam do tej obserwującej Was publiczności...)
-
2018/04/14 16:29:33
Niemal każda osoba doprowadzona do "białej gorączki" zachowuje się tak samo - wszystkim zarzuci chorobę (" jesteście chorzy"), tylko nie sobie.
Bardzo podobne z przypadkiem łapanego złodzieja, który w beznadziejnej dla siebie sytuacji zaczyna wykrzykiwać: "łapać złodzieja".
Osoba dotknięta "białą gorączką" ma problem sama z sobą i o tym nawet nie wie - szkoda.
Warto to przemyśleć i na spokojnie rozważyć?
-
2018/04/14 17:00:51
Jestem za tym żeby do sytuacji bardzo chorobliwych nie dochodziło w tym naszym kraju i z tego właśnie powodu popieram ludzi, którzy otwarcie twierdzą od odsuwaniu ludzi o złych manierach od władzy i wpływających na nasze życie - to ludzie pobudzający do "białych gorączek", np. Pawłowicz i wielu, wielu jeszcze innych, zdecydowanie więcej w tym szaleństwie polskim jest facetów.
Odsuwanie może rozpocząć się tylko i aż, przy urnach wyborczych, a nie przy pomocy ulicy lub "mięsa armatniego" wykorzystywanego przez strony przeciwne politycznie i medialnie. W jakim kierunku Polska zmierza?
Jeżeli większa część Polaków nie przejrzy na oczy i nie odsunie od władzy ludzi pokręconych i przekręconych ( tylko przy urnach wyborczych) to widzę tu w kraju nad Wisłą, gdzie dojdzie do rozlewu krwi. Na dzień dzisiejszy politycy,KK i media, skutecznie skłócili społeczeństwo, gdzie nawet stanęli przeciwko siebie, siostry i bracia.
Podaje to pod głęboką rozwagę?
-
2018/04/14 18:06:56
W miarę normalny kraj i zdrowe społeczeństwo to te gdzie siłą są merytoryczne argumenty na swoje wyrażane opinie, a nie ten gdzie wielu "spejalistów" rozmydlających rzeczywistość i rozmodlonych nad tym rozmydleniem. Niestety, Polska to kraj ten drugi.
-
2018/04/14 18:28:53
Rozsądne byłoby jednak zdiagnozować swoją własną chorobę..Oceniając zachowanie innych jako patologiczne..trzeba mieć jakieś kryterium.
Nie tylko własne widzimisię, nie tylko własną osobistą definicję chamstwa,
nie jedynie jedynie własną rację..właśnie przed kilkoma godzinami wyczytaną w jakimś zajmującym ,,dziele''.
Nerwice które były tutaj wyładowywane na różnych osobach...mogły zaskakiwać..bo nie było naprawdę powodu do takich reakcji. Przypominały taką antyczna koronkową ciotkę ..której hafty i kokardy najładniejsze..sam ksiadz biskup może poświadczyć gdyby ktoś smiał wątpić
Lukki....to właśnie najważniejszy cyngiel który opisałeś!
Mam jakieś wwnętrzne bardzo silne przekonanie[ może intuicja]..że mącenie wody zelżeje,albo ustanie. z korzyścia dla PUBLICO BONO...PRZEZ TO ZNIKNIĘCIE.

Lukki..Meritum nigdy nie było i nie będzie..bo o to właśnie chodziło..aby mącić wodę.
-
2018/04/14 18:44:00
Oczywiście, że masz rację... to nie tylko intuicja, ale prawda. Widzisz we mnie prowokatorkę, a ja w Was ( traktuję Was jako jedno) widzę chamstwo.. Ja nie jestem prowokatorką, ale wolę zniknąć, by chamstwo się uspokoiło. Podobnie byłoby z panią poseł - jej zachowanie unormowałoby się, gdyby zniknęli prowokatorzy, którzy być może wcale prowokatorami nie są, ale ona tak ich odbiera - jak Wy mnie. Nie znikam dlatego, że nie chcę mącić tej Waszej wody albo, że martwię się o Wasz stan psychiczny... Znikam, bo nie zamierzam dłużej - damskiemu chamskiemu bokserowi - służyć za COŚ (jak mnie nazwał na samym początku) - do bicia. Te ciosy nie bolą, ale budzą taką odrazę, że muszę odpocząć od dalszego ciągania się z chamem. Zdrowia życzę.
-
2018/04/14 19:03:14
Nie od dziś wiadomo i nie ja to odkryłem - merytoryczna krytyka najbardziej boli i stąd chamem zostałem dla tej Pani. Zresztą nie ja pierwszy i ostatni - tu wszyscy, co argumentowali wypowiedzi zostali chamami lub damskimi bokserami. To typowe dla tego typu osób, dla "specjalistów" rozmydlania.
Awarcho, intuicja bardzo często zawodzi.
Ja nie miałem wątpliwości, że ta Pani się bardzo szybko pojawi.
-
2018/04/14 19:08:30
@Awarcho

Naprawdę nie udało mi się obnażyć złej woli seksistów wobec kobiet w Polsce
w odniesieniu do innych krajów,gdzie kobiety cieszą się wolnością wyborów?,
bo tylko o tę prawdę o obłudnikach religijnych mi chodziło,
ale tej nagiej prawdy ludzie nie widzą,
ponieważ jądrem zła wszelkiej niesprawiedliwości
było najpierw niesprawiedliwe traktowanie kobiet przez mężczyzn
w kulturach patriarchalnych dziedziczonych od tysięcy lat,
i nic nie zmieniło się,
ponieważ mężczyźni są nadal prymitywni intelektualnie jak tysiące lat temu,
bo dla nich czas zatrzymał się
i takie prymitywy decydowali i nadal decydują o polityce państwie,
to jakiś horror i kiedy ludzie przejrzą na oczy?,
bo nie wiedzą, że sami siebie krzywdzą,
kiedy wybierają fałszywych przyjaciół,
żeby za nich decydowali: co ma być dla nich dobre, a co złe,
a krzywdy kobiet ciągle nasilają się z powodu klauzuli sumienia lekarzy,
w służbie zdrowia i nie potrafią skutecznie bronić się przed obłudą!!!
Ciemnogród!!!!
Światła,światła, potrzebuje Polska!!!!
Ratujcie się,bo całkowicie zdebilejecie!
-
2018/04/14 19:43:51
OTO CZŁOWIEK W CAŁEJ KRĘTACKIEJ POSTACI ..
Atrojka zlituj się nad nami grzesznymi...Zaszczycaj nas dalej i kłam ,kłam,kłam,kręć, motaj ,podjudzaj,..obrzucaj debilami..i innymi czułymi słówkami..to przecież nie chamstwo! Graj dalej..graj...graj..!
Ucz nas myśleć,,ucz nas wszystkiego..ucz..ucz..
My Twoja klasa ..a Ty nasza wychowawczyni..Stawiaj piątki i pały..wpisuj do dzienniczka.. Od czasu do czasu..szarpnij za ucho.
Przedstawiaj nam swoje niezwykłe kwalifikacje i niedościgłe ,nieosiagalne dla nas profanów lektury...To muzyka niezwykła!
A gdy nie widzisz błysku podziwu i apoteozy w oczach naszch..usłyszymy chętnie APAGE SATANAS!!
Dalej nam zarzucaj że ..jeszcze przekręcamy to co już jest pokręcone jak włosy na brodzie rabina.
Jednk..od czasu do czasu..coś zażyj..aby nie sugerować z wściekłością nym choroby.
Jeśli zaś chodzi o nudziarstwo..no to dziwne że jeszcze ktoś nie nadesłał medalu.
Ale jak to gadali i pisali klasycy..,,Co ma wisieć nie utonie''
-
2018/04/14 19:52:52
KW9..nie znam się zanadto na problemach seksizmu...Jednak ..jakby potwierdza się fakt ..że najzaciętsze boje toczą się między kobietami. Czy akurat przyczyną jest obłuda religijna..tego nie wiem. Religia uczy oficjalnie poszanowania dla kobiet..Nieoficjalnie ..obowiązuje patriarchat..ale czy to tylko w religii.? Patriarchat króluje w wielu innych dziedzinach życia.Obłuda jest międzynarodowa..spotykana we wszystkich zakatkach świata..bez względu na wyznanie i wykształcenie. Obłudne potrafia być również wykształcone kobiety. Wykształcenie wyraźnie zwiększa im środki i pole razenia. Nie jest to więc kwestia postępu..ale charakteru i sumienia..co widać było również na tym tutaj igrzysku wielokrotnie.
Pozdro!
-
2018/04/14 19:57:57
Awarcho, a toś się zagalopował !!! Masz jakieś syndromy, jeśli musisz sobie tak poużywać, to trudno, popuść waćpan sobie ... :/
-
2018/04/14 20:14:30
Awarcho : Ale jak to gadali i pisali klasycy..,,Co ma wisieć nie utonie''

Pisałam o tym, że już raz, odkąd zaczęłam pisać w tym miejscu, popłynęły pod moim adresem działania, wskutek których nie utonęłam, ale musiałam prosić o ingerencję policję... W czasach, kiedy wiele osób zapada w depresje, odbiera sobie życie przesyłanie w moim kierunku słów: co ma wisieć, nie utonie - jest z Twojej strony albo realną pogróżką ( i raczej patrząc na całokształt tego, co piszecie, pogróżką rzuconą nie na żarty), albo przypisywaniem sobie "zasług" za wszystkich, którzy nie utonęli, lecz zostali powieszeni............To już nie jest chamstwo, ale działalność przestępcza. "ratuj się kto może".. Zmykam!
-
2018/04/14 20:25:28
Co jeszcze wymyślisz..poczytaj niech cie nie dławi wsciekłość. Pisałem o medalu za nudę..Ty naprawdę miałaś i masz problem..ównie dobrze mogę wystapić na policję z oskarżeniem za obdzielanie,,debilami' i zniewazanie w furii innych . Znajdź sobie suche miejsce i troche pośpij.Czy nie obrzucałaś inwektywami Emesa Konkretnie Mariana Staszko? i innych ludzi? Maqsz znajomych w POLICJI W ADWOKATURZE W PROKURATURZE..?Jeśli masz depresję..musisz sie pielegnować..ale to nie oznacza że Tobie wolno Inych zapodasz do prokuratora..na policję..Złość odbiera Ci umiar .
Ratuj się..Melissana..może coś innego?
Przestań narzucać innym to co sama masz w sercu Tfu obrzydlistwo! Ohyda!
Precz!
-
2018/04/14 20:34:12
Wzajemnie Precz! Precz. Obrzydlistwo! Apage apage!
-
2018/04/14 20:40:43
I to tak cyklicznie panią ...nachodzi taka wściekłość i depresja na przemian.Mimo chamstwa.. w moim kierunku współczuję..szczerze.
Upraszam usilnie o powstrzymanie wszelkich komentarzy ..z Pani strony pod moim adresem.Za ,,Damskiego Boksera''..też można skonstruować oskarżenie...
-
2018/04/14 20:55:46
Ty sam przestań mi ciągle coś narzucać i zarzucać! Dołącz do swojej koleżanki i nie odzywaj się do mnie. Nie życzę sobie, bys się do mnie zwracał. Ja Ciebie nie zaczepiam, odpowiadam jedynie na Twoje komentarze. A teraz koniec. Zero odpowiedzi i zakazuję Ci odzywać się do mnie lub zaczepiać jakimiś dennymi aluzjami o mnie! Obmierzło mi to!
Damskim bokserem jest Piramidalnyabsurd, a w tych atakach jesteście jego pomocnikami. O tym, do jakich słów wobec atakowanej przez Was kobiety jest zdolny, powiedziała mi Awi, jak również o zachowaniu redaktora na ekumenizm pl. \ Prosząc o pomoc policję, nie "konstruowałam" żadnego oskarżenia. Poprosiłam, ponieważ byłam bezradna wobec tego, co zrobiono. Teraz ani wściekła - jak myślisz, ani bezradna nie jestem, ale pogróżek i tych wszystkich obelg nie lekceważę. Nie ja jedna.
-
2018/04/14 21:35:34
@Awarcho

Oczywiście,że wyższe wykształcenie nie jest czarodziejską różyczką,
i z tego tytułu ludzie nie kierują się dobrą wolą,
ponieważ dziecko obłudnie wychowane w domu,
kiedy dorośnie, to nadal kieruje się złą wolą wobec ludzi
a taki człowiek jest podstępny,fałszywy i niesprawiedliwy,
a tylko dlatego,że wyniósł z domu nieuczciwą wiarę w Boga,
taką jaką mieli jego przodkowie,rodzice,to on też,
ale uczciwe religijne wychowanie w domu może spowodować,
że dorosła osoba będzie kierować się dobrą wolą,
i nieważne wtedy jakie ma wykształcenie,
ale może mieć problem z rozeznaniem, co jest sprawiedliwe,a co nie,
i wtedy ważny jest poziom wykształcenia zawodowego i etycznego:
który określa skalę świadomości jego bytu;
i im wyższy poziom tym lepiej,
bo człowiek jest bardziej otwarty na poznanie otaczającej rzeczywistości,
a wtedy nie ma miejsca na fanatyzm religijny,
ponieważ wiara w Boga będzie opierać się o sprawiedliwe życie w miłości,
a wtedy będzie można kierować się wiedzą świecką
na określenie świadomości wiary w Boga,
i powstaną hipotezy na potwierdzenie bytu Natury Boga
w niedalekiej przyszłości,
a wiara w istnienie Boga nie będzie uzależniona od ślepej wiary
w opowieści przodków religijnych żyjących w epoce masowego analfabetyzmu,
ponieważ idzie "Era Oświecenia".
-
2018/04/14 21:45:42
Awarcho, proszę Ciebie bardzo, odpuść?
Nie warto, nie na tym nasze życie polega. Wiem, że w naszym kraju zapanował "rak" unicestwiający ludzki ROZUM, ale to jeszcze nie powód, żeby w ten sposób. Proszę?
-
2018/04/14 22:09:47
Prośba do Pana Jana!
Bardzo proszę o zablokowanie osoby o nicku atrojka.
Argumentem na mają prośbę, jest nieprzyzwoite zachowanie, co pod powyższą pisanką o tym dobitnie świadczy i dowodzi. Jeśli Pan miał odwagę mnie zablokować z przyczyn oczywistych (dla mnie), to proszę to powtórzyć, dla dobra tegoż Pana bloga.
Z serdecznym pozdrowieniem.
Andrzej S.
-
2018/04/14 22:16:04
Dołączam do prośby Piramidalnego. A usunięciem wszystkich moich wpisów nie chcę głowy zawracać.
-
2018/04/14 22:23:10
Wszystkie wpisy powinny pozostać żeby dla potomnych było wiadome, jak się zachowujemy. To dowód, a dowody się nie likwiduje z prostej przyczyny Związku przyczynowo-skutkowego.
-
2018/04/14 22:28:34
Przypomnę tylko, że historia naszych wpisów na tym blogu, to nie są śmieci, jak raczyła wypowiedzieć Pani o nicku atrojka. To tylko i aż nasza beznadziejna i bardzo marna historia o nas (Polakach), które trzeba zachować dla potomnych żeby wreszcie potrafili wyciągać prawidłowe wnioski.
-
2018/04/14 22:38:51
Atrojka bywa światełkiem na tym blogu,
to nie wiem dlaczego Was tak nosi?
-
2018/04/14 22:50:50
Światełko, które jest donosicielem (na policję), dobre.
Wskaż mi KW9, jakie światełko u tej Pani widzisz, proszę o argumenty, a nie o wizje i wizjonerstwo?
Za dużo w tym kraju wizjonerów, a za mało ludzi specjalizujących się w argumentach merytorycznych!
-
2018/04/14 23:04:55
Gwiazdką.
Badaną z delikatnością pod mikroskopem,choć pod lupą z bazaru czystość blasku widać.
-
2018/04/14 23:08:01
@Luki...

Krytyczne odnoszenie się Atrojki do różnych tematów,
pozwalało mi na zapoznawanie się z innymi punktami odniesienia,
albo na powtórkę ze świata literatury itp...,
bo mało teraz czytam ze względu na słaby wzrok.

Atrojka, to kopalnia wiedzy,a ja lubię być prowokowana,
skoro przestałam prawie czytać,a bez powtarzania umysł usypia.
-
2018/04/14 23:42:42
"Atrojka, to kopalnia wiedzy" - KW9
Wytrawny język i gra słowami jeszcze nie kwalifikuje osoby żeby ją uznać jako "kopalnię wiedzy". Wiedza to nie język, ani gierki, i o tym nie zapominaj.
Na jaki temat ma wiedzę, poproszę o argumenty?
Chamem potrafi nazwać Awarcho, czy bardzo umiarkowanego i jeszcze bardziej rozsądnego Emesa, a rzeczywistych chamów i przestępców broni (obrona biskupa, który molestował dzieci, pamiętam i jest tu w tych "śmieciach" jak sama powiedziała).
Jakimi kryteriami wiedzy ta Pani się kieruję?
Wiadomo mnie że definicja chamstwa jest opublikowana i ogólnie dostępna, ale ta Pani o tym wiedzy nie ma, albo nie chce wiedzieć. Jeżeli wiedzieć nie chce to z wiedzą nie ma nic wspólnego, a raczej z grą, którą tu prowadzi.

chamstwo według SJP:
1. wybitnie złe zachowanie, cechy właściwe chamowi; grubiaństwo, prostactwo, obelżywość;
2. dawniej: pogardliwie o chłopach;
3. grupa osób zachowująca się ordynarnie

W normalniejszych społeczeństwach chamstwo jest nazywane po imieniu, a nie broni się przy pomocy żałosnej gry. W normalniejszych społeczeństwach kłamstwa Macierewicza już dawno byłyby skompromitowane i ten człowiek szybko by znikł z życia publicznego, a zwłaszcza ministerialnego. Jak na razie jeden odważny znalazł się dziennikarz, a zdecydowana większość dziennikarstwa "pisowskiego" jego opluwa. Jak jeszcze długo w tym cyrku klakierów pokręconych i skręconych mamy żyć?
-
2018/04/14 23:58:11
KW9,
Jeżeli masz na myśli swoje "wizje" to powiem Tobie szczerze, może i ta Pani ma na to wpływ (ale nigdy przez "kopalnie wiedzy", a wręcz odwrotnie), ale nigdy na moją osobę. Ta Pani nigdy tutaj nie posiłkowała się wiedzą. Ja zdecydowanie bardziej ufam osobom z umysłem ścisłym, takim jak nasz były Komentator Emes. Ten człowiek według mnie byłby bardzo odpowiednim kandydatem na miejsce tak zaszczytne, jakim powinien być poseł. U nas w kraju, niestety za dużo osób po uczelniach humanistycznych, a za mało po ścisłych. Tylko w umysłach "ścisłych" widzę na doprowadzenie Polski i Polaków na drogę właściwą. Humaniści za dużo bujają w obłokach i stąd mamy tylu obłąkanych.
-
2018/04/14 23:58:57
@Luki

Jaki świat,takie gierki,skoro normalność nie istnieje!

Jak żyć,żeby nie zwariować?
Każdy radzi sobie jak potrafi!
-
2018/04/15 00:10:36
@Luki

Nie doceniasz Atrojki,a nauki ścisłe były jej konikiem.

Ja kieruję się wiedzą, poznaniem,
a jeśli coś mnie prowokuje do myślenia,to odnoszę się do tego tematu.
-
2018/04/15 00:17:00
Nie zauważyłem żeby ta Pani miała coś wspólnego z umysłem ścisłym?
Gdyby było tak, byłaby przyjaźnie nastawiona do ścisłego umysłu Emesa. Było wręcz odwrotnie.
-
2018/04/15 00:24:11

Może to różnica charakterów,"brak chemii",
i zamiast przyciągać się,to odpychali się?
-
2018/04/15 00:32:45
KW9,
Wybacz mi, ale to muszę powiedzieć. To, co tu piszesz na tym blogu nie kwalifikuje do wiedzy, ale tylko i aż do WIARY, Twojej.
Wiedza może wypływać z wiary, ale tylko z chęci poznania i rozwijania wiedzy.
Wiara nie jest tożsama z wiedzą, ale wiedza już być może. Dlatego teologia dla mnie nie ma nic wspólnego z wiedzą, bo działa odwrotnie.
-
2018/04/15 00:53:37
Ta Pani nie przyszła Tu z szacunku do wiedzy lub jej rozwijaniu. Ta Pani była tu żeby oczywistości wynikające z wiedzy, rozmydlać. Źle trafiła. Tu były i są osoby z wiedzą i niepozwalający sobie na wciąganie w gierki rozmydlania naszej ludzkiej rzeczywistości i stąd u tej Pani powstająca "biała gorączka" i nazywanie wszytkich tych, którzy nie dali się wciągac w jej gierki, chamami lub damskimi bokserami. Ciekawy przypadek i nie mający nic wspólnego z wiedzą. Ludzie poszukujący wiedzy tak się nie zachowują. Amen.
Idę spać.
-
2018/04/15 07:56:28
KW-9 dziękuję Ci bardzo! Już wczoraj chciałam podziękować, niestety zablokowano mi dostęp nie tylko do Pisanek, ale do całego Internetu. Tak że uważajcie na tego Pana, który tu pojawia się rzekomo z miłości do wiedzy! Takim najlepiej po prostu przytakiwać, że mają rację i rozwścieczać ich, nie wiadomo, do czego są zdolni i jak daleko sięgają ich macki absurdu!
W dowód wdzięczności za słowa KW-9 nie zamilknę na zawsze, a od czasu do czasu, gdy będziecie paraliżowani "ciemnotowo-miernotową" wodą wprost z dziennikarskiej betoniary, napiszę parę słów zaczerpniętych z orzeźwiających źródeł literatury...
I jeszcze jedno do tego Pana! Piramidalnego. Dam jeszcze jedną nauczkę z racji tej, że jestem tu prawie najstarsza. Bądź mężczyzną! a nie ciamajdą, która wysługuje się innymi mężczyznami. Robisz z esemesa jakąś napakawaną wiedzą ofiarę strasznej atrojki.............. Wstyd! Ja , gdybym była mężczyzną i ktoś mi robił takie świństwo, nie wiem, co bym zrobiła...................... :/ Więc raczej nie zacytuję tu słów pani profesor, a powiem własne: Opamiętaj się człowieku!
-
2018/04/15 07:57:15
* i nie rozwścieczać Go.
-
2018/04/15 08:12:50
"Jeżeli masz na myśli swoje "wizje" to powiem Tobie szczerze, może i ta Pani ma na to wpływ..."
O,tak.Ta pani to producentka "czubków" zaprogramowana by niszczyć w człowieku rozwagę i rozum.
Wcześniej czy później boleśnie odpowie za to.
-
2018/04/15 08:39:37
Spadaj!
Natomiast dla Pana Awarcho odpowiedź na youtubowe piosneczki i zniesmaczenie moim sercem.....
www.youtube.com/watch?v=CHCW9J4Wdl8
-
2018/04/15 13:47:03
Niewielu ludzi ..z tych którzy zetknęli się praktycznie ze spirytyzmem...ma zdrowe nerwy i zdrowa duszę...ale podobne skutki są po przedawkowaniu narkotyków.
.Spirytyzm zaś ma szerokie spektrum i pole dosyć dynamiczne..od zwykłego róźdźkarstwa,wahadełka wskazującego na chore stawy ,po aktywne wywoływanie mocy z zaświatów. Co gorsza rzuca się to też na rodzinę najbliższą.Aby się w Takim świecie pogrążyć nie trzeba wiele...ale urwać się od niego baaardzo trudno.
Trudno też sobie to przypomnieć i przyznać sie do tego...aby spalić wahadełko wyrzucić inne oprzyrzadowanie, zniszczyć więzi z tym siedliskiem demonów..prosić Boga o pomocDepresja i zmiany nastroju i smutek i agresja ..oraz uczucie zagubienia..to nie jedyne opisane objawy.
Inwentarz pozostałych jest bardzo bogaty ,ale ja wymienię tylko kilka
- podejrzliwość i nieufność
-zaburzenia interpretacji realnych faktów
-objawy manii prześladowczej..[ np. ktoś mi wyłacza celowo pralkę ..a ona nie została włączona]
Dlatego człowiek został ostrzezony przez Boga aby tego nie czynił..bo skutki są przykre..
Zaiste, odrzuciłeś Twój lud, dom Jakuba,
bo pełen jest wróżbitów
i wieszczków jak Filistyni;


Gdy zaś wam powiedzą: Radźcie się wywoływaczy duchów i wróżbitów, którzy szepcą i mruczą [zaklęcia]. Czyż lud nie powinien radzić się swoich bogów? Czy nie powinien pytać umarłych o los żywych? - Do objawienia i do świadectwa! Jeśli nie będą mówić zgodnie z tym hasłem, to nie mam dla nich jutrzenki.

Pochód ludu w ciemnościach
i zacznie przeklinać swego króla i swego Boga;
podniesie oczy w górę,
potem popatrzy na ziemię:
a oto tylko utrapienie i ciemności,
i przygniatająca noc!
..i smutek i depresja i przygnębienie i agresja i piana i warczenie i.....itd.

[Cytat wyżej zBiblii Tysiąclecia Z proroka Izajasza.]
Kościół rozwinął sztukę egzorecyzmów..dla profilaktyki i opieki nad poszkodowanymi.
-
-
2018/04/15 19:08:25
Ewa i Luki, mniemam, że wedle swoich doświadczeń oceniacie mnie,
ale to są wasze fantazje na temat mojego poznania,
i nie rozumiecie punktów odniesienia psychologiczno filozoficznych
w tekstach Atrojki na blogu,
ponieważ te poziomy poznania nie są wam dostępne,
i wasza wyobraźnia produkuje paranoiczne interpretacje.

Atrojka nie chce mnie skrzywdzić,
a ja kieruję się wiedzą i jeśli na dany temat mogę posłużyć się swoją wiedzą,
i widzę pożytek ze swego odniesienia do określonych problemów,to piszę,
i tak też mnie pobudza do ujrzenia innych punktów odniesienia np.:.: Awarcho,
bo gdybym nie czytała Jego tekstów,to też wiele moich tekstów by nie powstało.

Posiadam określony zasób wiedzy i ciągle jestem otwarta na poznanie,
bo albo w Internecie słucham wypowiedzi filozoficzno-teologicznych,
albo też czytam w Internecie opracowania naukowe,
ale nie jestem marionetką i nie może mną manipulować,
i np.:jakiś filozof o prawicowym skrzywieniu,tradycyjnie zakłamany,
nie może zrobić mi z mózgu wody.

Luki,nie jesteś odpowiednio wykształcony,
byś mógł określać co jest wiedzą a co nie jest,
bo to twoje ograniczenia intelektualne określają poziom twoich opinii,
a Ty autorytarnie wydajesz dyskredytujące wyroki,
choć jako praktyk jesteś niezły i widzisz wypaczenia w życiu społecznym,
ale teoretycznie już nie potrafisz odnieść się do wielu kwestii,
a jeśli czegoś nie rozumiesz,
to zdaje się Ci, że ta kwestia nie istnieje w przestrzeni poznania,
i w swoich interpretacjach wpadasz w paranoje.
-
2018/04/15 19:43:13
List Apostoła Pawła do Galacjan..
,, Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie! Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli.

Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa.
Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.
Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.
Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa.
A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc.

Droga kw9..zapytam wprost..Jakbyś reagowała na naciski..zmierzające do akceptowania i polubienia czegoś i kogoś kto napełnia Ciebie odrazą.?
Jak możnaby skłonić Lukkiego ,albo mnie do uznania i akceptowania wulgaryzmów np.Posła N..albo posłanki P..?? Zwłaszcza w sytuacji gdy wielokrotnie dali publicznie wyraz najwyższego chamstwa?
Jak nazwać kogoś ,kto moją lub twoją Niezgodę na wyżej opisane chamstwo nazywa chamstwem...? i zionie pogróżkami?..albo twierdzi że wszyscy jesteśmy CHORZY..? NUDNI?! CHAMSCY! ...albo nie zrozumieliśmy i nie jesteśmy w stanie zrozumieć co ,,poeta miał na myśli''..,,nie dorastamy do poziomu''? przekręcamy sens?
Albo jak nazwać kogoś..kto znając Twoją lub Moją słabość albo skłonność..albo potrzebę... wykorzystuje ją.. tak czy inaczej....do własnej próżności?


-
2018/04/15 20:56:03
Przede wszystkim za chamstwo uważam zarzucanie komuś CHAMSTWA!, debilizmu , miernoty, ciemnoty, idioty i całego szeregu określeń w podobnie chamskim tonie. Człowiek szlachetny pochyliłby głowę, odwrócił w drugą stronę, nie wiem, zachowałby się szlachetnie. A chamstwo jest tak rozprzestrzenione i zaraźliwe, wszechobecne, że ktoś, kto chociaż raz nie był chamem, może w ogóle nie był człowiekiem? albo jest kimś oderwanym całkowicie od rzeczywistości.
Nikogo nie nakłaniam do polubienia mnie czy innych, którzy Was napawają odrazą. Wręcz przeciwnie - zachęcam do nielubienia, ignorowania i się odczepienia ode mnie!
-
2018/04/15 22:04:46
Tutaj ...NORMA! Chamski i Damskim Bokserem..jest każdy..kto nie akceptuje pseudonaukowego bełkotu z pseudofilozoficzno-psychologicznych oparów i rozważań nad natura wybuchowej pani profetor. Francowate i wychodkowe wyrażenia i gesty tej profesorki są pod ochroną....bo tak ustalił Autorytet ! Nie może i nie powinien jej nikt niczego wytykać.. nikt bo nazwany będzie hejterem.
W myśl powższego wycieku z ...wszystko jasne..Wreszcie poprawna definicja..i proszę proszę.. Komóż to nagminnie brakowało pochylania głowy i szlachetnośći?
Od kogóż to otrzymywała szlachetne kopniaki ? Ewa. Lukki,Antychryst, EMES,I KILKU DALSZYCH?
Wycie żywiołów zagłusza rozsądek..a na jęzorze jad demoniczny..gotowy na nastepny wybuch! Jesteście chorzy! jesteście podli,,jesteście chamscy..jesteście..jesteście damscy bokserzy..A ja? a ja? ...a ja? Jaaa ..w cudownych intelektualnych skowronkach!!

,,Jeszcze bedzie weselej i mądrzej ..
srebrny księżyc usiadzie na Odrze
z nami bedą się zenić nas kochać
a my piękne w niebieskich pończochach!

Dla nas diabeł, dla nas raj,
patataj, o patataj,
dla nas anioł, dla nas maj,
patataj, o patataj,
dla nas diabeł, dla nas raj,
patataj, o patataj,
dla nas wszystko naj, naj, naj,
patataj, o patataj,


przyjdzie dzień gdy sie słońce ocieli,
a my w górze, my w chmurze, my w bieli,
serenady zanucą nam do snu,
skarby świata znów rzucą nam do stóp,
Hej, hej, hej!

Dla nas diabeł, dla nas raj,
patataj, o patataj,
dla nas anioł, dla nas maj,
patataj, o patataj,
dla nas diabeł, dla nas raj,
patataj, o patataj,
dla nas wszystko naj, naj, naj,
patataj, o patataj,

Gdy ,,coś nie tak,'' wpadniemy w histerię,
pluć będziemy i czynić brewerie
Pazurkami zdrapiemy oblicza
No bo któż tu nas może rozliczać..?
Hej hej..heej!

Dla nas diabeł, dla nas raj,
patataj, o patataj,
dla nas anioł, dla nas maj,
patataj, o patataj,
dla nas diabeł, dla nas raj,
patataj, o patataj,
dla nas wszystko naj, naj, naj,
patataj, o patataj,-
2018/04/15 23:22:42
KW9
Wiedza w wielkim skrócie (Wikipedia): "ogół wiarygodnych informacji o rzeczywistości wraz z umiejętnością ich wykorzystywania."

Nie zaliczam brak wiarygodności informacji o rzeczywistości naszej i tej ogólnej do wiedzy, co czyni ta Pani - Ja i Awarcho jesteśmy chamami bo mamy czelność nazwać chamskie zachowanie Pawłowicz, oparte na prawidłowym odbiorze rzeczywistości ludzkiej.
Umiejętność wykorzystania informacji o rzeczywistości polega na prawidłowym przekazie, a nie na rozmydlaniu tej rzeczywistości, co czyni ta Pani (patrz wyżej).

Natomiast Ty, co tu piszesz nie ma nic wspólnego z wiedzą, a tylko z Twoją wiarą - szczególnie o tym usynowianiu w Jezusie. Tworzysz nową "religię" i chyba nawet sama o tym nie wiesz i dopóty, dopóki będziesz sama to tylko Twoja wiara, ale gdy znajdziesz swoich naśladowców zmieni się to w RELIGIĘ. O Twojej wierze nie wypowiadam się, bo to tylko i wyłącznie Twoja sprawa, dopóty, dopóki nie będziesz jej narzucała innym, wbrew ich woli.

Ta Pani to "specjalistka" od rozmywania lub rozmydlania wiedzy, co w konsekwencji jest wielką szkodą dla tych, którym wodę z mózgu robi bądz zrobiła i tak mój przekaz (chyba?) Ewa zrozumiała i słusznie.

Awarcho zadał ciekawe pytania Tobie (też miałem zamiar zadać). Odpowiesz?

Nie da się pogodzić mojej tu obecności z obecnością tej Pani. Mój rozsądek przemawia bym z tego złego miejsca znikł. Skoro pan Jan nie potrafi zrobić porządku na swoim "podwórku" to mogę jedynie ubolewać z tegoż powodu. Jak widać, ewangelizacja nie działa, nawet na katolików, a podobno w ewangelie wierzą. Ciekawe, no nie?

-
2018/04/15 23:39:45
Tego nie mogę pominąć! Proszę zachować umiar względem Atrojki - starzeje się w kosmicznym tempie ("jestem tu prawie najstarsza").
-
2018/04/16 06:57:37
Sformułowany powyżej pogląd że ABY BYĆ CZŁOWIEKIEM TRZEBA BYĆ CHAMEM PRZYNAJMNIEJ RAZ.. to Imperatyw Kategoryczny..który zagnieździł sie w umyśle i sercach wielu ludzi. Jest to demoniczne przekonanie..przeciwne ewangelii. Świadczy o charakterze głoszącego takie ,,prawdy''. Ubolewać tylko nad takimi ludźmi..bo podobni są do Grobów Pobielanych o których mówił Jezus w ewangeliach,. Pozornymi błyskotkami słownymi i pozorną pokorą i tzw ,,wiedzą''.dążą do własnych egoistycznych celów...wytwarzająć gryzący oczy dym..jak piec bez dopływu powietrza. I biada tym którzy tego nie kochają!!! ..
Stwierdzenie: Gdyby pani profesor Pawłowicz zniknęła z przestrzeni publicznej to AWARCHO BYŁBY NIESZCZĘŚLIWY..... To znaczy że ludzie są uszczęśliwiani ..przez chamstwo prezentowane w mediach przez utytułowane Osoby Publiczne!..Wciskanie sugestywne innym swojego kitu..i gwałtowne reakcje jeśli sie z tym nie zgadzają.!!!
- No jak tak można? Wielkie nieba! Pisze je przecież osoba która przez lata jest w sieci i ma obroniona pracę naukowa na ten temat? Ja..! Ja! Rozumiecie tłumoki z kurnika? ..Jak wy nudziarze i profani,debile i bokserzy niewiast chcecie podejmować dyskurs? Nie macie startu!! To wam mówię..Kuża Wasza tfaż! Jeżeli się nie zmienicie..to ja naślę na was policję .. bo mnie bezczelnie atakujecie.Zajmie się wami prokuratura..bo to czyste hejterstwo na ..bezbronnych kulturalnych kobietach. Radzę wam ..spadajcie w buraki..!! Apage Apage...Satanas! Wszyscy wokół mnie tylko atakowali. A ja ja chciałam wam tak wiele dać...!
Wspólnota serca i charakteru z głośną !wierzącą! i antylewacką ,,humanistką''..z tytułem profesorskim..powoduje podobne..gwałtowne defekacje ..i inne spektakularne sukcesy w internecie.
Chroń nas Dobry Boże od tych Wilczych Dołów..Oto Cię prosimy.......AMEN!
-
2018/04/16 07:06:27
To tylko próba wymuszenia skłonienia głowy przed jej siwizną.Pokłony,pokłony,pokłony.Któż wszelkimi środkami dąży by schylać przed nim głowy ?
Prymitywne środki, zagarnięty rozum i dusza.
-
2018/04/16 07:16:51
Już mi się nie chce czytać tej monotonii z chamstwem związanej.... Jak długo jeden nudny temat można wałkować i przeżuwać?
Przeżuwajcie sobie bez mojego w nim dalszego udziału. Z dowolnie wybranego stanowiska!
Zatykam uszy!
Moje sformułowanie - "aby być człowiekiem, trzeba być... "itd. było nie żadnym imperatywem, jak próbuje taki sposób odczytania narzucić (na myśl przychodzi mi słowo Asekurant, ale znowu się może jakieś gradobicie posypać? więc napiszę normalnie) : Awarcho....., ale było nietrywialną parafrazą Dziadów Mickiewiczowskich! nie tych unickich, a tych właśnie poetycko-romantyckich. taką parafrazę skonstruowałam na podstawie silnego przekonania, pewności stuprawieprocentowej! że rozsiewaczami chamstwa są ludzie kultury.... a w sieci aż roi się od tych rozsiewów. Chamstwo wyrafinowane, głęboko wnikające w podłoże, wręcz umiejętnie worywane w grunt - po prostu żaden normalny zwykły cham umiejętności takich nie posiada,,,, kto więc to chamstwo w sieci rozsiewa? Ludzie z kulturą, z wykształceniem, na poziomie.... od lat przyglądając się temu zjawisku - prawie od podszewki, doszłam do wniosku, że ktoś, kto w sieci figuruje jako profil bez zarzutu, profil, któremu nie wymknęło się żadne chamskie parsknięcie, jest - albo udawaczem świętego, albo naprawdę świętym oderwanym od rzeczywistości, zamykającym na rzeczywistość oczy i zatykającym uszy. Zatem na wzór : kto nie dotknął ziemi ni razu , napisałam: Kto nie był ni razu chamem....
Dalej zatykam na jakiś czas uszy i zamykam oczy, aby od tej wirtualnego uprawiania gleby odpocząć....
-
2018/04/16 12:00:56
Inteligencję polską wytłukł raz już Hitler.Historia, teraz rękami rodaków się powtarza.
-
2018/04/16 12:43:12
Kobieto. Czy możesz chociaż raz napisać , o co Ci chodzi? jaki Ci Hitler i którą inteligencję własnymi rękami wg Ciebie teraz tłucze? Kto jest tymi czubkami, których na okrągło tu wyzywasz? Czego w ogóle Ty chcesz? Co Cię boli? Masz jakieś pretensje do mnie to napisz raz wreszcie a konkretnie , a nie tak półgębkiem ni z gruszki ni z pietruszki i ciągle w moją stronę jakieś wątki.... Ja mam być tym Hitlerem? który tłucze Ciebie i Twoją kupkę inteligencji? "Zagarnięty rozum i dusza" - ogłupiałaś z tym ciągłym czepialstwem?, odbieram Twoje wypowiedzi jako nękanie. Nie odzywam się ani do Ciebie, ani do Piramidalnego i nie życzę sobie tych Waszych trywializmów do mnie. Zrozumiano?
-
2018/04/16 12:58:06
Jeśli jesteś chora i pod specjalną troską, to chyba masz opiekuna, który odpowiada, za to, co wypisujesz ? Masz mnie za nic, za "coś" , co można w sieci nękać, prześladować - ale to, za co mnie masz, nie daje Ci żadnego prawa tak traktować kogokolwiek. Może nie podobają Ci się moje komentarze, drażnią Cię, czy coś w tym rodzaju albo może znalazłaś sobie we mnie obiekt , wobec którego możesz realizować własną jakąś obsesję? To są Pisanki Pana Turnaua, swoje komentarze piszę odnośnie tych Pisanek oraz moich skojarzeń związanych z treścią wpisów. Podejmuję dialog, wymianę zdań, rozmowę z niektórymi osobami. Ciebie prosiłam x -razy ----> odczep się ode mnie. Ale nie. Masz tu swojego Piramidalnego, swojego Awarcho, KW-9 Cię lubi, z Awi możesz porozmawiać, A Ty - nie! Do mnie się uczepiłaś. Mimo że wyraźnie napisałam Ci, że sobie tego nie życzę. I wychodzę na kogoś, kto Cię krzywdzi. Nie mam zamiaru ani Ciebie, ani nikogo krzywdzić. Lubię Cię. I lubię czytać, ale tylko wtedy, kiedy do mnie nie piszesz. Tak już mam i nic na to nie poradzę. Jeśli takie wyjaśnienie nie pomoże, to nie wiem, co zrobię. Nie cierpię być nękana.
-
2018/04/16 14:05:13
Nie piszę do Ciebie.
-
2018/04/16 14:39:11
W mojej obecności piszesz o mnie. Stąd moje ponawiane apele, byś się odczepiła.
-
2018/04/16 15:04:03
Nie powinno mnie tu już być, ale sprawa się na tyle wyklarowała, że powinienem jeszcze głos zabrać.

Będąc rodzicem często przebywałem w różnych miejscach z dziećmi gdzie też byli rodzice. Miałem okazję patrzeć, jak rodzice zachowują się w stosunku do swoich pociech i powiem krótko - przerażało mnie wyjątkowo chamskie zachowania tych rodziców (oczywiście nie wszystkich) do swych pociech. Nękali je najczęściej, jak dzieci zadawały pytania. Dla mnie było oczywistością, że to jest znęcanie psychiczne powstałe z tak zwanego syndromu z dzieciństwa i pozostawione bez szukania przyczyn tych osób (już dorosłych i rodziców) własnego zachowania, złego. Wiele osób, niestety, jest dotknięta SYNDROMEM z dzieciństwa powstałych na wskutek znęcania psychicznego nad dzieckiem. Taka osoba dotknięta tym syndromem, najczęściej będzie "nękała" innych, ale gdy w jej kierunku pójdzie to, co sama tworzy, czyli chamskie zachowanie wobec innych, zawsze będzie czuła się "ofiarą" i powtarzała, że nie lubi "nękania" lub chamskiego zachowania wobec samej siebie. Tutaj wyraznie obserwuję syndrom z dzieciństwa, który mógłby być rozpoznany, gdyby osoba dotknięta tym syndromem chciała dojść do wiedzy na ten temat, na temat swój i swojego problemu. Ta osoba nie ma ochoty tym się zainteresować i szukać wiedzy na ten temat i stąd tu tyle niepotrzebnych zachowań. Na ten temat już napisano wiele książek i wiele informacji w sieci, tylko trzeba chcieć i zainteresować się tą wiedzą. Z większą korzyścią dla Polski i Polaków byłoby poruszać ten problem, nasz polski problem, niż ewangelizować osoby, które nie są zdolne do jakiejkolwiek naprawy, bo zbyt leniwe żeby zobaczyć, co w sobie "niosą", a tym bardziej to, co jest w ewangelii.
U nas w Polsce za mało mówi się o problemach w wychowywaniu dzieci, a za dużo jest moralizatorstwa, które nigdy nie przyniesie skutku dobrego, zanim nie rozpozna się przyczyny. Moja teza powtarzana od lat - To wszystko jest ZWIĄZKIEM przyczynowo-skutkowym, nasza rzeczywistość i RZECZYWISTOŚĆ. Jak rozpoznasz przyczynę będziesz mógł zmienić skutek. i nie jest paranoja (jakby chciała widzieć we mnie KW9), wielka chęć zdobywania i poszukiwania wiedzy, na temat swój i rzeczywistości.
-
2018/04/16 15:20:13
Dla jasności.
Ten problem nie dotyczy tylko rodzin patologicznych, a według mnie przynajmniej 50% polskich rodzin, też ludzi wysoko wykształconych. Wykształcenie i tytuł przed nazwiskiem jeszcze o niczym nie świadczy (to tak na marginesie dla KW9).
-
2018/04/16 16:00:14
LENISTWO nad własnym umysłem w kraju nad Wisłą jest porażające. Samodzielne myśli są (w sposób oczywisty dla mnie) niszczone przez rożne grupy społeczne, począwszy KOŚCIOŁA RK, itd.
-
2018/04/16 16:13:00
Zatem..wykluwa sie właśnie nowa kategoria chamów..
Cham zwykły..Pospolity..czyli cham vulgaris..czyżby zwiazek z Wulgatą?..jakiś?
-Cham niezwykły.. z podkategorią chamów wykształconych..oraz drugą..chamów bez cenzusu..ale ambitnych ..kreatywnych..chamów.
Finezyjni chamowie czy [chamy?]..chamstwa wirtuozi działają celowo ab schamić cały gatunek Lechitów podstępnie i całkowicie.
Tutaj można bez ryzyka porażki..skonstruować węzeł..socjologiczny..Powiązać chamstwo z lewactwem..i Sorosem..i Gazetą Wyborczą..aby zdobyć pewne sympatie...
Tymczasem bez ,,ideologii'' cham to cham i nawet pies chama ,,czuje''.. przez mur.Prawie każdy pies...i ,,praca naukowa'' mu merda z tyłu..
-
2018/04/16 16:16:10
"Najlepsze" jest to:
"Luki,nie jesteś odpowiednio wykształcony,
byś mógł określać co jest wiedzą a co nie jest,
bo to twoje ograniczenia intelektualne określają poziom twoich opinii,
a Ty autorytarnie wydajesz dyskredytujące wyroki,
choć jako praktyk jesteś niezły i widzisz wypaczenia w życiu społecznym,
ale teoretycznie już nie potrafisz odnieść się do wielu kwestii,
a jeśli czegoś nie rozumiesz,
to zdaje się Ci, że ta kwestia nie istnieje w przestrzeni poznania,
i w swoich interpretacjach wpadasz w paranoje." - KW9

Czyli ja wpadam w paranoje i trzeba pewnie mnie leczyć, nieprawdaż, KW9?

Zlituj się nad samą sobą, skoro nie potrafisz mieć litości nad innymi - stając w obronie niebywałego chamstwa!


-
2018/04/16 16:36:33
Awarcho,
Mamy wszyscy schamieć, bo tylko wówczas będzie Kościół katolicki miał pretekst do swoich przyszłych poczynań. I powie owieczkom swoim, że musimy zrobić porządek bo w tym kraju zapanowało "diabelstwo" i nierozgarnięci za tym pójdą. Mnie i mnie podobnych, pierwszych na "stos" skierują, katolicy. Tak to widzę. Chyba nie wiesz, że Polska ma być krajem Narodowo-katolickim, gdzie takich "chamów" jak i Ty i nam podobnych będzie się tępić na wzór historyczny?
-
2018/04/16 16:52:08
"Inteligencję polską wytłukł raz już Hitler.Historia, teraz rękami rodaków się powtarza." - Ewa
Przekaz Ewy był dla mnie zrozumiały i jasny, tylko jest tu osoba, która wszystko rozmydla tak, by obraz Polski zaciemnić.
-
2018/04/16 17:00:23
Nie widzicie że w obecności tej Pani tu na tym blogu nie można własnych myśli wyrażać? Tu dochodzi nie tylko do chamstwa, ale znęcania się psychicznego nad niektórymi osobami. Syndrom dzieciństwa działa i nikt nie ma zamiaru to rozpoznać.
-
2018/04/16 17:09:08
Dlaczego Polska, a konkretnie środowisko związane z KK było przeciwne podpisaniu Karty praw podstawowych Unii Europejskiej?
Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami!
Ja już rozpoznałem.
-
2018/04/16 17:11:53
Co za psychopata przyczepił się do tej pani! Obsesja!?
Może jestem panem posługującym się nickiem żony?

....
Wracam do Pisanki...
Więzień Komendy po tylu latach niewinnego cierpienia fizycznego i psychicznego - nie może być -zdaniem psychologa - przesłuchany w sprawie błędów wymiaru sprawiedliwości.....Wszystko, co zostało przez niego dotychczas powiedziane, jest traktowane jako reakcja, nie wiadomo, czy będzie miało wartość dowodową.
-
2018/04/16 17:26:43
Taką osobę ukrywającą się pod nickiem atrojka, stale trzeba demaskować dla dobra nas wszystkich. I tu nie mam wątpliwości. Co do męża, mam wielkie wątpliwości, czy ta Pani ma? Który mężczyzna z tą Panią by wytrzymał?

Ta pani cierpi na syndrom dzieciństwa i tu nie mam wątpliwości!
Niemal wszyscy dla niej będą chamami lub psychopatami, a także damskimi bokserami. Sama jest poważnie chora i nawet o tym nie wie. No, ale na takich ludzi w niektórych ugrupowaniach społecznym jest zapotrzebowanie, by kraj stał się jak najszybciej NARODOWO-KATOLICKI i wreszcie zrobił porządek z takimi jak ja i mnie podobnych. Oni tylko na to czekają.
-
2018/04/16 17:37:12
Słowa w tytule i później w Pisance - "Więźnia Komendy" - odczytuję także jako więźnia władzy. Ewangelijnym przykładem więźnia władzy może być Piłat mówiący do Jezusa: "Nie wiesz, że mam władzę cię uwolnić i mam władzę cię ukrzyżować?" Jezus mu odpowiedział: "Nie miałbyś nade Mną żadnej władzy gdyby ci nie była dana z góry. Dlatego ten, który wydał ci Mnie, ma większy grzech." Władza dana z góry - odgórnie nadane komuś prawo skazywania lub uniewinniania, w zależności od jego woli, jego widzimisię. decyzji podjętej z trudem albo lekkomyślnie....Jezus jako najbardziej winnego wskazał tego, który wydał. Kogo wskaże polski wymiar sprawiedliwości jako winnego wydania krzywdzącego i niesprawiedliwego wyroku? I gdzie jest ta najwyższa "góra" w Polsce, która decyduje komu dawać, a komu odbierać...................
-
2018/04/16 18:01:42
Poniedziałek 16 kwietnia perykopa...aktualna.
Jedni drugich żarliwie, z serca miłujcie (1 Piotra 1:22).
Relacje biblijne podkreślają znaczenie usługiwania innym oraz okazywania uczucia braterskiego (Łuk. 22:24-27). Syn Boży chętnie usługiwał ludziom i był gotów dać im wszystko, co miał nawet życie (Mat. 20:28).
Dorkas obfitowała w dobre uczynki i dary miłosierdzia (Dzieje 9:36, 39). Maria, chrześcijanka z Rzymu, pomagając braciom, poniosła wiele trudów (Rzym. 16:6). W jaki sposób możemy pomóc nowym zrozumieć, jak ważne jest wspieranie członków zboru? Dojrzali chrześcijanie mogą poprosić mniej doświadczonych, żeby odwiedzili z nimi jakąś starszą lub schorowaną osobę. Jeśli jest to stosowne, rodzice mogliby zabierać na takie wizyty swoje dzieci. Starsi mogą poprosić innych, żeby przygotowywali posiłki dla osób w podeszłym wieku oraz dokonywali w ich domach niezbędnych napraw.
W ten sposób młodzież oraz nowi członkowie zboru uczą się wyświadczania dobra i tego, że miłość należy okazywać wszystkim braciom (Rzym. 12:10).
-
2018/04/16 18:57:36
"Wolność ocen powinna być powiązana z wolnością myślenia, a wolność myślenia musi być też związana z pewną subtelnością, która wyklucza pochopne i powierzchowne oceny zabarwione ideologią, antypatią, złością ludzką czy sprzeciwem - mówił prof. Stanisław Filipowicz w wywiadzie dla Teologii Politycznej Co Tydzień
Z samej już definicji znakomitego politologa"wolności", która niejako sama w sobie nie istnieje, ale istnieje w odniesieniu do konkretów , można wywieść definicję więźnia - człowieka zniewolonego jakąś władzą. W świetle słów Jezusa ów zniewalający nie miałby żadnej władzy (możliwości decydowania), gdyby to nie zostało mu dane z góry. Wspomniany politolog napisał rozważania zatytułowane: Grzechy władzy i władza grzechu ( nie przeczytałam jeszcze, ale na pewno są ciekawe!) W odniesieniu do konkretów - np. w Pisankach władzę ma Pan Redaktor... Wolę ugryźć się w język, niż nawiązać w związku z tym do pierwszej części tytułu rozprawy politologa... Natomiast konkrety zw. z drugą częścią tytułu rozprawy: władza grzechu ( w przypadku niniejszego miejsca będzie ich liczba większa niż jeden) też nie ma co się rozpisywać, wszystkie są widoczne.
Mam takie nikłe przeczucie, że wyzwolenie, jakie proponuje lub może podaje za przykład Filipowicz, a wielu głosi podobne - chociażby tutaj - (chodzi o purytanizm) - nie byłoby żadnym wyzwoleniem, a jeszcze większym zniewoleniem uwięzionych. W każdym razie jeden z bohaterów tej Pisanki, Tomek Komenda, wydaje się być drastycznym przykładem więźnia wolności.
-
2018/04/16 19:30:28
Wg. relacji prasowych..Komenda został ,,zapodany''..jakby zdradzony przez sąsiadkę nieprzyjaźnie nastawioną do jego osoby i rodziny.Osoba ta [ wg, portalu TVN] miała wpływy w prokuraturze....
Wg słów Jezusa,,,większą winę niż ty ma ten który mnie tobie wydał'' A kto to naprawdę był?
Piłat nie był więźniem lecz Prokuratorem Judei...ale dlaczego Jezus został do niego przyprowadzony i przez kogo? Przecież nie był to Judasz..judasz odebrał zapłatę od kapłanów i odszedł. Arcykapłan i Sanhedryn nie mogli Jezusa skazać i uśmiercić w Paschę.. Wydali Oni Jezusa Piłatowi oświadczając: osądź go ty bo nam nie wolno w święto nikogo zabjiać.Podstawą i motywem ich zabiegów była,, RZEKOMA ŚWIĘTOŚĆ''
Onich to mówi Jezus do Piłata... Ty masz władzę którą z góry ci dano w imieniu Cezara ale większą winę mają inni niż ty .Nie ty byłeś inspiratorem tego procesu nie był nim też sam Judasz..choć jego wina była wielka..ale manipulatorzy i mocodawcy stali w blasku ,,świętości ''na boczku. Znali słabości Piłata i wiedzieli że4 szpiedzy z kasą ruszą do Tyberiusza do Rzymu..aby popsuć mu kampanię wyborczą.Robili to wielokrotnie i umiejętnie za czasów Pompejusza którego politycznie inspirowali..Lobby w Rzymie działało..skutecznie. Piłat to znał. Nie mniej nie miał odwagi..stanąć jak prawdziwy Prefekt Cezara...Umycie rąk nie zwolniło go z odpowiedzialności. Kilka lat p tym znalazł się na mniej atrakcyjnej placówce ..jakby ,,San Escobar''.

-Ryknął Barabasz śmiechem wreszcie,Ręce szeroko rozkrzyżował -
I poszła nowa wieść po mieście:- Żyje! Żartuje, bestia zdrowa!
Słychać w pałacu, co się święci,Próżno się Piłat usnąć stara,
Bezładnie tańczą mu w pamięci słowa:
- polityka, tłum i wiara..

Ci co tłumem manipulowali..to byli słudzy Złego..a jednak w nimbie świętośći
Skazujący Komendę niewinnego człowieka nie byli inspirowani przez takie lobby..tutaj religia chyba nic do rzeczy nie miała. Raczej aparat sadowniczy.
-
2018/04/16 19:39:46
Piłat był Prefektem Judei..nie prokuratorem jak napisałem..Ale nie był też ,,więźniem władzy''.No chyba że ..władza jakoś uwięziła jego wolną wolę..no i w tym sensie..
,, Jeżeli go nie skażesz jesteś [bedziesz].. wrogiem Cezara! .. To szantaż i to zręczny...bo nie można było sie gorzej zemścić na Pilacie za tłumienie kolejnych zamieszek w Jerozolimie.
-
2018/04/16 19:55:14
Fakt faktem ,,że nie za darmo Piłat dostał sie do Credo..A skutkiem tego..[chyba] piszą że niektóre wczesne kościoły miały go za świętego..
Okropne..rysuje się że przy odpowiednich ideologiach zostana zrehabilitowani.. CI CO DOKONYWALI ODWETU NA RODZIE PRZEZ 2 TYSIĄCLECIA
Polityka historyczna może wykręcić numery niespodziewane. Słowo może wyjść z polskiego IPN..KTÓRY INTENSYWNIE PRACUJE..tudzież z Torunia..
-
2018/04/16 20:16:57
@Luki

Generalizujesz problem maltretowania dzieci,
ponieważ nie każde dziecko maltretowane staje się psychopatą,
bo jeśli dziecko nie cierpi w ślepym posłuszeństwie
i buntuje się przeciw złej woli rodziców,bo ją cudem widzi,
i nie godzi się wewnętrznie na niesprawiedliwe traktowanie siebie,
bo wie, że to jest niesprawiedliwie,
ponieważ tę świadomość osiąga,kiedy wyzwala się ze ślepego posłuszeństwa,
bo zaczyna myśleć i odpowiadać sobie, że to jest złe,a skoro złe,to.
i w takim stanie ducha kiedy dorośnie,
to nie będzie krzywdzić ani własnych dzieci ani ludzi,
bo będzie wiedział:
że tylko bycie sprawiedliwym nie tworzy zła społecznego;
że agresja prowadzi do przemocy fizycznej czy psychicznej wobec dzieci;
że to jest złe,bo dzieci cierpią, ponieważ są krzywdzone,
i tak uwrażliwione ofiary w dzieciństwie na zło dorosłych,
szybciej dorastają i zło zaczynają dostrzegać w życiu codziennym ludzi
na różnych poziomach ich działania w polityce państwa,
i rodzi się w nich sprzeciw wobec niesprawiedliwości społecznej,
a tylko dlatego,że nie stali się psychopatami,bezmózgowcami,
niezdolnymi odróżniać dobra od zła w zakłamanym świecie dorosłych,
więc nie generalizuj ofiar maltretowania,
bo nie wszystkie w ślepym posłuszeństwie zamykały się w tępym bólu,
i traciły wrażliwość na krzywdy innych,
ponieważ wśród ofiar maltretowania są myślące osoby
i widzące to co przed Tobą jest ciągle zakryte,
ale uważasz,że masz kompetencje by je osądzać wedle swego widzi mi się.

Nie byłeś na dnie piekła i nie dotykałeś zła w świecie dorosłych z różnych stron,
więc nie baw się w sędziego ludzkich losów,
bo sam prowokujesz osądzenie siebie przez tych,
których zmuszasz do obrony
przed twoim dyletanctwem,
skoro przyjmujesz rolę sędziego wyrokującego co jest wiedzą, a co wiarą.

Wierzyć możesz lub nie w bycie sprawiedliwym z woli Boga,
ale jak bywać sprawiedliwym w życiu,to jest już wiedza świecka,
z kolei do usynowienia się w Jezusie symbolicznie porównywał apostoł Paweł,
i to nie jest mój pomysł,ale mi podoba się i odwołuję się do niego,
bo tak naprawdę chodzi o to, by stać się dzieckiem bożym
w miłości do ludzi,by żyć sprawiedliwie na wzór Jezusa wiary w Boga,
której Jezus uczył się od Boga na bycie wzorem dziecka bożego,
jakim może stać się każdy człowiek jeśli nawróci się.

To trudne by zrozumieć?

Właściwie to nie muszę przed Tobą bronić się,niech Ciebie Bóg doraźnie sądzi,
ale jest bardziej wymagający niż ja,
choć i tak każdy człowiek po śmierci ciała doczeka się indywidualnego Sądu Bożego,
i Bóg nie czeka tysięcy lat,by rzesza grzesznych ludzi stanęła na Sądzie Bożym,
bo nie są aż tak ważni by takie widowisko im specjalnie Bóg organizował,
i nie musi Bóg bezsilnie czekać przez tysiące lat, by ludzie otrzymali wyroki,
bo jeśli Bóg jest bezsilny,to tylko doraźnie wobec złej woli ludzi,
ponieważ Bóg powstrzymać ich nie może przed byciem niesprawiedliwymi
na przestrzeni tysięcy lat,bo ludzie ciągle umierają i rodzą się,
i każde pokolenie powtarza niesprawiedliwe życie na Ziemi,
i dlatego bez przerwy zło króluje na Ziemi od tysięcy lat
i dopiero nawrócenie się ludzi zwróci Ziemię Bogu,
a Ziemia stanie się domem Bożym dla ludzi.

-
2018/04/16 21:55:50
"Właściwie to nie muszę przed Tobą bronić się,niech Ciebie Bóg doraźnie sądzi" - KW9

No to poleciałaś!
Kim jesteś żeby mnie straszyć pojęciami, o którym ja i Ty, ani nikt, nie ma pojęcia?
Co Tobie uczyniłem, możesz mi wyjaśnić?


-
2018/04/16 22:05:22
"z kolei do usynowienia się w Jezusie symbolicznie porównywał apostoł Paweł" - KW9
Zacytuj mi ten fragment listu Pawła, w którym symbolicznie (jak piszesz) porównywał do usynowienia w Jezusie?
-
2018/04/16 22:31:47

@Luki
Nie zrozumiałeś mnie,bo ja sobie odpuściłam,bo czuję się zmęczona,
i nie chcę więcej bronić się przed Tobą,
a jeśli jesteś ważny na tyle,że zainteresujesz Boga,
to będzie to już problem Boga nie mój,
skoro Bóg widzi wszystko,
a ja mogę tylko domyślać się,co dzieje się wokół mnie.

Nie straszyłam Ciebie,to nie wiem dlaczego zacząłeś bać się,
Czujesz się winny,chciałeś mi dokopać?
Aż o tak niskie pobudki nie podejrzewałam Ciebie,
ale teraz to już nie wiem co myśleć?
Jesteś macho?

Dawno temu czytałam listy apostolskie i nie pamiętam konkretnie,
ale Awarcho na bieżąco czyta Biblię i może Mu łatwiej byłoby odnaleźć
konkretne wersety,bo odnośnie życia w miłości wyłuskał wcześniej wersety.

-
2018/04/16 22:52:02
"Nie byłeś na dnie piekła i nie dotykałeś zła w świecie dorosłych z różnych stron" - KW9

Skąd wiesz? Jesteś jasnowidzem?
To że o tym piszę, to chyba nie tak z powietrza, coś na ten temat wiem!

Temat w Polsce syndromu dzieciństwa jest chowany pod dywan i powiem dlaczego - bo ogólnie przyjęło się w Polsce, że to dotyczy tylko rodzin patologicznych, tak wygodniej i bezpieczniej dla instytucjonalnej religii, gdzie w Polsce "owieczek" podobno 98%. Co by to było, gdyby okazało się, że najwięcej dzieci dotkniętych tym syndromem, właśnie pochodzi z rodzin katolickich?
-
2018/04/16 23:13:57
KW9
Zawsze byłaś dla mnie osobą, którą nigdy nie decydowałem się na "ruszanie", a już nie mówiąc (co płynie z Twoich ust), "dokopać".
Przykro mnie, że tak to odebrałaś. Zawsze Tobie współczułem z racji domyślania i wyczytania z między zdań Twoich, co Ciebie w życiu spotkało (pamiętam nawet, jak Tobie radziłem wyjść do ludzi bo uważałem, że na Twoją życiową tragedię może wpłynąć to pozytywnie. Nigdy Ciebie nie atakowałem.
Zaskoczeniem dla mnie było u Ciebie obrona zachowań chamskich Atrojki i stąd kreśliłem parę słów do Ciebie. Teraz wiem, że to był mój błąd. Czasami lepiej milczeć!
-
2018/04/17 07:08:37
List Apostoła Pawła do Rzymian rozdział 8 mówi o warunkach usynowienia na podobieństwo Chrystusa
,,Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie1, nie ma już potępienia. Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło cię spod prawa grzechu i śmierci. Co bowiem było niemożliwe dla Prawa, ponieważ ciało czyniło je bezsilnym, [tego dokonał Bóg]. On to zesłał Syna swego w ciele podobnym do ciała grzesznego i dla [usunięcia] grzechu wydał w tym ciele wyrok potępiający grzech, aby to, co nakazuje Prawo, wypełniło się w nas, o ile postępujemy nie według ciała, ale według Ducha.
Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch. Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha - do życia i pokoju. A to dlatego, że dążność ciała wroga jest Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna. A ci, którzy żyją według ciała, Bogu podobać się nie mogą. Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. Jeżeli natomiast Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na [skutki] grzechu duch jednak posiada życie na skutek usprawiedliwienia. A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha.
Jesteśmy więc, bracia, dłużnikami, ale nie ciała, byśmy żyć mieli według ciała. Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przy pomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała - będziecie żyli.
Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: Abba, Ojcze! Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi.
Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale.

Oto wywód Pawła o usynowieniu... i jak widać można ocenić kto i dlaczego może znaleźć USYNOWIENIE na podobieństwo Chrystusowego.
Popędy ciała nie moga być jedyną motywacją i celem życia..aby tak się stało konieczne jest zyce na wzór Chrystusowego życia..On zaś poświęcił CAŁE ZYCIE NA SŁUZBĘ BOGU I CZŁOWIEKOWI CZEGO FINAŁEM BYŁA OFIARNA ŚMIERĆ..NIEWINNA.
Bo nie znaleziono w nim winy..nie znalazł w nim winy nawet pogański Prefekt Piłat..
-
2018/04/17 07:21:19
KW-9
mam nadzieję, że ten żałosny widok błazna podkulającego ogon i nadal wymachującego swymi bokserskimi szczudłami w moją stronę nie wyczerpuje Cię psychicznie?
Miałam być konsekwentna w pomijaniu groteski szerokim kołem, ale gdyby potrzebna byłaby Ci obrona przed tym "kwileniem" kozaka, to zrobię, co będę mogła, chociaż zwykle nic nie mogę, jestem bezradna jak - posłużę się cytatem krytyka literackiego - fechmistrz w walce z mamutami.....
Zatrzymałam się nad tą bezwartościową chwilą, jaką są występki przestępcze Piramidalnego tylko i wyłącznie ze względu na Twój wcześniejszy wpis o feministkach, którym polecałaś naśladowanie arystokratek. Myślałam nad tym. Polski światek literacki niewiele takich wizerunków - z prawdziwego zdarzenia - zawiera. Znalazłam przykład arystokratki - Gabrielę Zapolską, jednak nie polecałabym jej feministkom, musiałyby być tej miary co ona komediopisarkami, by takich Damskich Bokserów przeciwko którym walczą, przetworzyć w potężną machinę komedii, z której śmiać by się mogło kilka pokoleń... Nie ma szans w tej nierównej walce z komediantami depczącymi bezwzględnie po kim się da, gdzie się da i ile się da. Ohyda! . Inne arystokratki? Np. Izabela Łęcka ----> sama widziałaś jak ją wynaturzył ten drobiazgowiec-realista Prus - Głowacki.... i cała reszta krytyków od siedmiu boleści .... zamienili ją w bezduszną marionetkę, która "skrzywdziła" takiego wielkiego społecznika - wzbogaconego na wojnie i żonach - Wokulskiego.... Bezmiar tej błazenady rzucającej się z ciosami, zniekształcającej, wynaturzającej lub w inny sposób tłamszącej swoje ofiary (nie zawsze kobiety) jest bezgraniczny. Arystokratki, jako te traktowane przez cieciów za kogoś z wyższej półki, były szczególnie narażane na ich ataki. Podam przykład z mojej obecnej lektory, nad którą się męczę już tyle czasu i niemal z siebie wychodzę na myśl, jakim potworem musiał być człowiek, który ją napisał. Krytyk ten o poetach płci męskiej kilometrami snuje peany, dusze tych poetów i ich świat wyolbrzymia do kosmicznych rozmiarów... A co o poetkach? Na razie w tym jego peletonie tonów znalazła się jedna. Napisał o niej: "Chciałbym ją nakryć czapką definicyj, tę jętkę-jednodniówkę wszpilić w gablotę epoki" .... Załamanie...
Co to mogłoby być : ból istnienia tego Wieeelkieeej miary Krytyka czy zwykłe damskie bokserstwo, jeśli już pięścią się nie da, to chociaż krytyką wszpilić?!!!
Jak napotykam takiego dziwoląga - boksera - mamuta - nie wiem jak go nazwać - to wszystkie złe myśli o tych agresorach mi się w nim kumulują i chociaż nie wiem, co bym z takim zrobiła, gdybym mogła, jestem bezradna - nie zrobię nic, głównie ze strachu, aby pięścią od drania nie dostać albo by się nie narażać na jego psychiczne znęcanie się... Nie wiem, co bym zrobiła, gdybym mogła, ale wiem, że na pewno, bym jak Hitler do komór gazowych nikogo nie posyłała, ani jak Stalin na ciężkie roboty i Syberię nie skazywała. Te ich śpiewki o hitlerach i stalinach to tylko osłonka, której używają, by mieć pretekst do zadawania kolejnych ciosów. gdyby byli dziećmi, zachęciłabym do uprawiania sportu... ale starych pryków? Na takich już nie ma sposobu. Nie widzę wzoru, który mogłabym polecić feministkom w walce z nimi................Arystokratki? Musiałyby rzeczywiście mieć błękitną krew, wtedy nie podnosiłoby się im może ciśnienie.....................
-
2018/04/17 07:28:24
Lukki..wierzący chrześcijanin ma inne cele i inna motywację bytu niż ateista czy agnostyk...pokładający swoje nadzieje w rozumie i cielesnym bycie. Jego osobista nadzieja nie kończy się wraz ze śmiercią ciała..tak jak byt Chrystusa nie kończył się wraz z Jego śmiercią. Stąd też Usynowienie na podobieństwo Chrystusa daje wierzącemu nadzieję na coś więcej niż ateiście i coś bardzo konkretnego i pewnego w porównaniu np. z nieokreśloną treścią przekonań agnostyka .Agnostyk ma po prostu swój obraz jakiegoś Stwórcy który świat stworzył i sie nim nie zajmuje.
Ponieważ jednak życie trzeba wypełnić jakąś treścią..to agnostyk czy ateista..w miejscu Boga stawia ROZUM. Niestety ludzki rozum jest NIEDOSKONAŁY i barzdo wrazliwy na błędy i pokusy.Zarówno wierzący jak i nie wierzący odczuwają jego skutki.
Życie USYNOWIONYCH..pełne jest cierpienia..zarówno z choroby jak i niedoskonałości i zła wynikającego z oporu materialnego ciała..jak też wrogości Świata..który kieruje się głównie pożądaniem .Wykazuje bezsilność człowieka wobec własnych słabości..i układu sił .i systemów..itd .
Wierzący czerpie siły z WIARY...nie tylko z ciała . Duch Boga go wspomaga i kończy cielesne zycie w Nadziei na Zmartwychwstanie..W popularnej wersji powszechnej ..Na ,,Niebo.''
-
2018/04/17 07:31:43
Słowo "lektury" niecelowo zostało zniekształcone w "lektory", a już na pewno nie przeze mnie. Czytaną książkę nie uważam bowiem za nic nie wart świstek nadający się do kosza. Dzięki niej otwierają mi się szerzej oczy na ten tzw. męsko-krytyczny punkt widzenia. Za karę jednak, że tak uderza w kobiety - nie polecam tej lektury nikomu....
-
2018/04/17 08:29:59
Urazy po biciu pięścią dlugo i dotkliwie pozostają w dzieciach i widzach.Najdłużej w ofiarach. Byłem kiedyś swiadkiem takiej sceny na turnusie na nartach w zimie.
Prawie 35 lat wstecz..Po nartach.. wieczorem,trnus się chciał rozerwać ..ale nie wszyscy.Niektóre rodziny przyjechały z dziećmi.Przy stoliku przy którym siedzieliśmy z pania i dwoma chłopcami bliźniakami jeden z bliźniaków rzekł do mamy.. Mamo chodź do pokoju szybko bo tata ci wleje'' Obaj biźniacy bardzo mili chłopcy się jąkali...Niebawem wszyscy wróciliśmy do pokojów.Po kilku minutach po zamknięciu drzwi wybuchła awantura i straszny lament dzieci i kobiety-matki.Uciekała na korytarz.on za nią..bił pięśćiami już na korytarzu przy oknie. Dzieci odrywały ,,tatusia'' jak mogły. TO BYŁ AUTENTYCZNY DAMSKI BOKSER. Gdy szybko go oderwaliśmy od ofiary...okazało się że..przyczyną była ,,niepunktualność ''żony. Wróciła z dziećmi ,,za późno''.Kierowni kośrodka nie pozwolił zawiadomić Milicji..motywował to tym że,,, nic wielkiego sie nie stało''.
Znaczenia niektórych wyrażeń nie należy UOGÓLNIAĆ...Nawet wtedy kiedy się ma osobiste urazy z przeszłości czy aktualnych przeżyć.jest to błąd. Kładzie cień na innych..również takich którzy NIGDY NIE UDERZYLI ŻONY CZY KOBIETY.
Dziwne jest to ,gdy pobita kobieta ze wstydu albo innych przyczyn osłania i usprawiedliwia agresję męża.?!
Kiedyś pobita przez mojego teścia ..autentycznego damskiego boksera..teściowa bardzo dbała aby ten fakt nie wyszedł na zewnatrz. Gdy się pozbierała chciałem zabrać ja do góry na piętro aby odpoczęła. Nie chciała...,,Muszę mu skończyć obiad ..rzekła. Strach jako skutek bicia działa szybko,zniewala i odbiera sily.
Przyznając komuś tytuł ,,damskiego boksera''..należy mieć umiar. Brak tego umiaru..może usprawiedliwić w jakiś stopniu OSOBISTY SYNDROM Z OSOBISTYCH rodzinnych awantur z przemocą..np . bił tatuś..bił mąż ,konkubent,partner. Była bita na moich oczach moja siostra..albo sąsiadka...Wrażliwi długo przezywaja i długo pamietają.
NIE WOLNO PRZYZNAWAĆ TEGO TYTUŁU BEZPODSTAWNIE WG SWOICH SYMPATII LUB ANTYPATII.. Jest to ciężkie anonimowe oszczerstwo.
Ludzie budzą w nas sympatię lub niechęć czasem na podstawie impulsu lub pobieżnej płytkiej oceny.
Stosunek uczuciowy do bohatera z lektury może popsuć wiele..nawet smak jajecznicy..

Lukki...trzeba po prostu zrozumieć ,że KW9..znalazła w komentarzach Atrojki coś co ją inspiruje i pobudza do myślenia .W jej komentarzach jest dosyć duże spektrum tematów ciekawych z literatury czy psychologii, i innych dziedzin..Kw9 tak Atrojkę odbiera i przcież to nie jest przeciw komukolwiek.Każdy ma takie prawo.
-
2018/04/17 10:58:27
Urazy... różnie jest z tymi urazami. Nie da się ich kokardą przywiązać do jednej gablotki. Ktoś, od kogo otrzymuję ciosy - jest dla mnie damskim bokserem, a taki - CHAM - który mi zarzuca chamstwo, mimo że dobrze wie, że moje "chamstwo" służyło mi do powstrzymania jego agresji - jest nie tylko Chamem Damskim Bokserem - ale Zakłamanym Prześladowcą nie wartym chwili uwagi.
. Nie mam zamiaru wobec kogoś takiego mieć jakichkolwiek pretensji albo popadać w jakieś depresje z powodu jego natarczywych prześladowań. Jeśli posunie się do tego stopnia, że stanę się znowu bezradna wobec ciosów,jakie co jakiś czas przychodząc tu, mi zadaje znowu poproszę o pomoc policję i nie będzie to żaden donos - jak twierdzi ten bokser, ale prośba o ratunek, o pomoc!
Jeszcze raz apeluję do Piramidalnego Absurda i Ewy - odczepcie się ode mnie, zajmijcie się własnym chamstwem, a moje zostawcie mi w spokoju, na razie nie mam innej metody na obronę przed takimi natrętami jak WY ----> jak kilka chamskich odzywek zaczerpniętych z sieci typu: Zjeżdżaj człowieku!
To by było na tyle.

-
2018/04/17 11:43:57
"Przyznając komuś tytuł ,,damskiego boksera''..należy mieć umiar." Awarcho.
Uważam, że miałam umiar, przyznając mu ten tytuł: dopiero po kilku jego ciosach wymierzonych w moją stronę, honorowałam Go należnym mu tytułem.
Dalej:
"NIE WOLNO PRZYZNAWAĆ TEGO TYTUŁU BEZPODSTAWNIE WG SWOICH SYMPATII LUB ANTYPATII.. Jest to ciężkie anonimowe oszczerstwo." Awarcho

Nie występuję tu anonimowo, nicku swojego używam od początku swojego pobytu w Internecie i na wszystkich portalach od prawie dwudziestu lat. Wpisy Piramidalnego i Ewy, są dla mnie poniżające i oszczercze! Jeśli wobec nich zachowuję się po chamsku, to sprowokowana ich działaniami, które odbieram jako natręctwo, nękanie i czepialstwo. Wielokrotnie prosiłam, żeby zeszli ze mnie... Traktuję ich jako osoby chore z jakiejś antypatii do mnie, niechęci, odrazy - nie wiem, czego. W świecie realnym, mimo że w ciągu swojego życia przebywałam w różnych środowiskach - nigdy z tego rodzaju czyimś zachowaniem się nie spotkałam, może dlatego nie mam wypracowanych sposobów postępowania z kimś takim.
Jeśli moje słowa są dla kogokolwiek bolesne, to przepraszam - ale z całą prawie pewnością wiem, że bolesne nie są. To, co piszę, jest dla nich Jeśli nie zabawą, igraszką, to "bełkotem" ofiary - tak odczuwam, że to, co piszę, jest przez tych dwoje traktowane. Mają tak wysokie poczucie swojej godności i wartości, że żadne takie coś jak internetowa atrojka, takie "ścierwo", które hrabia antychryst miał stąd "pogonić" nie jest w stanie tej wartości ani o jotę umniejszyć. Czego ja zresztą nie staram się czynić. Te wszystkie chamskie zagrywki, nawet jeśli wynikają z jakichś zaburzeń, są chamskimi , dlatego nazwałam je chamstwem i zarzucanie mi przez chama chamstwa jest odbierane przeze mnie jako cios damskiego chamskiego boksera.
Jeśli któreś z nich, pomimo mojego tak obszernego wyjaśnienia, nadal wyskoczy z jakimiś przylepianymi mi metkami, będzie to już BARDZO jawne natręctwo i nękanie!
-
2018/04/17 12:11:28
A może trzeba skorzystać po prostu z porady lekarza specjalisty? Proszę rozważyć taką opcję. Pani działalność w sieci jest bardzo szeroko znana..i wszędzie wystepowały w związku z nią nerwy...Czy jest to czysty przypadek?. Czy świat nie chce zaakceptować Pani ,,kulturalnej obecności'' tak sobie.? Czy nie warto przypatrzeć się sobie?. Tak wygląda jakby wszyscy sie na pania uwzięli na każdym miejscu gdzie pani nie była.
Serdecznie Pani współczuję ,ale coś jest w tym że w każdym prawie mężczyźnnie widzi pani chama,brutala,damskiego boksera...czy to nie dziwne.? Przed paru laty obecny tutaj Antychryst napisał kilka zwięzłych..i dosyć przykrych słów w Pani kierunku. Byłem wtedy mocno przekonany ,że posunął się zbyt daleko...ale chyba lepiej Panią znał ode mnie..Wiedział dużo.. Wykazuje Pani niestety naiwność wypisując pogróżki przeciw innym zupełnie nie zauważając że problem leży w Pani w środku. Jest nim Nienawiść Do Mężczyzn.Policja nic Pani w tym nie pomoże,problemu nie usunie.Co gorsza problem będzie większy niż jest. Nikt z Pani poglądami nie musi się zgadzać..a Pani występuje w forum dobrowolnie.Gdyby ktoś nastawał na Pani cześć jawnie znając Pani Dane Osobowe lub demonstrował tutaj Pani Fotografię, poniżał Pani płeć,wyznanie rasę, lub pochodzenie społeczne czy etniczne...być może ktoś mógłby się tym zainteresować. Gdyby ktoś tutaj propagował nienawiść do narodu ,do religii katolickiej czy islamu albo judaizmu...i nawoływał do delegalizacji ,do zamachów i terroryzmu..kto wie może wzięliby kogoś pod lupę. Ale póki co nic takiego się nie dzieje. Prędzej Lukki ,czy Antychryst mogliby skierować sprawę o anonimowe nękanie przeciw Pani..ale też tylko w takim przypadku gdyby to robiła pani na ich prywatny email,telefon czy domofon.i gdyby mieli na to świadków.Przy braku świadków ..cała sprwa bierze w łeb Policja umorzyła jakiekolwiek postepowanie przeciw telefonicznym oszustom namierzonym i spersonalizowanym.którzy wykorzystali naiwną emerytkę na parę stówek.Uzasadnienie było takie że mogła sprawdzić ,,nie wierzyć,nie płacić..Pani dobrze zdaje sobie sprawe z faktu że pani napastuje i prowokuje. Nie moja w tym głowa aby dochodzić dlaczego i co z tego pani ma za pożytek. Czy tylko demoniczną satysfakcję ze zła?.i agresji?
Rok wstecz wsiadłem do pociągu z Jeleniej Góry..i ruszyłem na Podlasie.Mam przyjaciół w Łomży,Białymstoku,i kilku wioskach.. Wszędzie są mili ludzie..Kto wie jak jest w Pani miejscowości..? Miałem chęć z ciekawości wstąpić.. i zobaczyć..Przekonać się. W pociągu..miły pan wszystko wokół o całym rejonie wiedział..Nie pozwalał jednak czas i cel podróży.Nie zdążyłem zajechać do Siemiatycz ani Radziłowa.Nikt nie powiedział mi złego słowa...

Jeszcze jedna sprawa...Nigdy nie jest i nie była Pani ,,bezradna''. Jeżeli jest pani zagrożona na swoim prywatnym terenie czy miejscu pracy to co innego ale to miejsce może Pani opuścić chroniąc swoja osobę.
Ja kiedyś byłem napastowany podczasw mojej działalności religijnej w mieście. Policjant który był w patrolu zatrzymał się i wylegitymował napstujących ,poinformował ich że moja działalność jest legalna i chroniona prawem. Nie wolno im w iec używać plugawych słów i wyzwisk oraz pogróżek..następnie poinformował mnie żebym był ostrozny bo jest to dzielnica gzdie giną zegarki,torby i portfele.W tym jednak przypadku gdy jesteśmy anonimowi...jest nieco inaczej. Pisanie oszczerstw przeciw konkretnej jawnej osobie....może być ścigane. W sieci jednak te prawa nie mają wartości materiału dowodowego...tylko niektóre..,moplestowanie pornografia,terroryzm,narkomania,szpiegostwo,zachęcanie do nienawiści jawne i konkretne..przestepstwa karalne z urzędu
-
2018/04/17 13:40:47
I to by było w komplecie wszystko, na temat pani Atrojki.
Dla dobra jej i ogółu.
-
2018/04/17 14:00:39
"Pani działalność w sieci jest bardzo szeroko znana..i wszędzie wystepowały w związku z nią nerwy..." Wystarczyło jedno zdanie, dalej nie czytam. Proszę zapytać swojego specjalisty, dlaczego nie czytam... Mnie się wydaje dlatego, że szkoda mi czasu na tłumaczenie komuś, kto swoją wiedzę o kimś drugim opiera na jakichś podchodach i śledzeniu nicka w sieci..................Specjaliści Twoi pewnie będą wiedzieć lepiej niż ja.
Większego chamstwa niż to, na które tutaj natrafiłam nikt mi nie wmówi. Ale nad naiwnością wobec spotykanych drani, z którymi od razu należało nie wdawać się w żadną rozmowę - muszę pomyśleć........................
-
2018/04/17 15:33:30
A jeszcze muszę dodać , że jak świat światem, a Pisanki Pisankami - takiej nuuuuudnej tematyki jak poruszona o atrojce - jeszcze nie było..........Nawet do głowy by mi to nie przyszło, że ktoś w ogóle chciałby sobie głowę taką tematyką zawracać.
-
2018/04/17 15:40:36
Słusznie..rozsądnie też trochę...Trudno naprawdę trudno cokolwiek zarzucać sobie samemu czy sobie samej. Uzależnienie od konfliktów i scysji w sieci dotyka tysiące dziesiatki tysięcy osób w sieci. Wirtualny świat tak dalece wciaga ze Antychryst sam napisał o swojej wizycie u specjalisty parę lat do tyłu.Realny ogląd swojej osoby jest trudny a czasem niemożliwy. Świat konfliktów i polemik wciąga gorzej niz serial o Niewolnicy Isaurze. Sieć i jej konstrukcja i społeczności na portalach obnażają bardzo wiele o piszącym.Facebok został oskarzony o szpiegostwo i działalnośc wywiadowczą.
Nic nowego..są specjalne programy..które zainstalowane w komputerze wyguuglują tak duzo konkretnych informacji że głowa pęka.
-Bywał u nas kiedyś pan o nicku,,Zuch Rysuje''....który zainstalował sobie program informujący go o każdym użyciu jego Nicku.Ale są również sprytniejsze programy..bo ludzie myślą.
Ja nie mam problemu..nie napastuję..choć czasem bywam napastowany...Nie musze korzystać ze specjalisty,ale to nie wstyd.Ludzkie słabości mnie nie drażnią i nie rozwścieczają. Kiedyś Lukki został upomiany i z kultura przez Pana Turnaua..za mnóstwo monotematycznych i monotonnych wpisów..i co stalo się coś?
Kw9..ma czasem też monotematyczne komentarze..ale nikt nie ma prawa i nie powinien wysmiewać jej wpisów. A tak się działo..Inni mniej internetowi zrezygnowali ..może za rada specjalisty tak jak Anty. Nie jest oznaką słabości przyznać sie do urazu ,do uzależnienia..Wprost przeciwnie..trzeba cenić dobre rady osób które sa wokół nas.Mogą lepiej widzieć od nas samych. Wyobcowanie i brak bliskich osób,brak społeczności brak powierniów w kryzysie ..owocuje często coraz trudniejsza sytuacją i deoersonalizacją...której objawy już widać..
Popadają w to nawet specjaliści i lekarze dusz ludzkich. Inte4rnet nie zastąpi człowieka..
Wszystko co pisałem, pisałem zwyczajnie z ludzkiej życzliwości..nie przez złośliwość aby dokopać.
-
2018/04/17 15:52:42
Wręcz przeciwnie tematyka jest oczeń zajmująca ..a Atrojka z kilku względów intrygująca jak niektóre postaci z Erskine'a Cadwella.
,,Jeżeli bardzo starannie i czysto ubrana dziewczynka z równymi warkoczykami i czystymi paznokciami i poprawnie władająca mową ..bez łupieżu i insektów.....drapie po oczach inne dzieci w przedszkolu..i wrzeszczy ,że to nie ona i nieprawda..to coś nie tak.W kolejnych przedszkolach jest to samo.. problem się pogłębia.Potem zaczyna siusiać w getry i oskarzać Piotrusia i drapać i kopać. Ech ty chamie Piotrek ..nasikałeś w czyste moje getry!! Wywiad w poprzednich przedszkolach ..ten sam.!'' To Cadwella... tatuś był gbur i pijak ..mamusia dewotką..w kółku niedzielnym.
-
2018/04/17 15:54:36
Miało być ,,To z Cadwella''.. rypło się..
-
2018/04/17 15:57:39
znowu poprawię chodziło o DEPERSONALIZACJĘ wcześniej...w poprzednim komentarzu.
-
2018/04/17 17:48:41
Rozumiem, że już wszystko zostało powiedziane... Swój punkt odbierania komentarzy pod moim adresem jasno wyjaśniłam. Nie wiem, czy mi się uda przejść milcząco lub kulturalnie ponad dalszymi ewentualnymi obelgami i charakterystykami mojej osoby. Blog należy do Pana Turnaua, który do komentujących się nie włącza. To nieustanne wypraszanie, jakie do mnie kierujecie, nie od Was powinno wynikać, a od Gospodarza. Wypraszam sobie to wypraszanie.
-
2018/04/17 17:56:16
Jeszcze dokładniej bo ja niechlujnie piszę..
Erskine Caldwell (1938)
Imię i nazwisko Erskine Preston Caldwell
Ważne dzieła
-Droga tytoniowa
-Poletko Pana Boga
-Sługa BożChłopiec z Georgii
Erskine Preston Caldwell (ur. 17 grudnia 1903 w White Oak koło Moreland w stanie Georgia[1] , zm. 11 kwietnia 1987 w Paradise Valley w stanie Arizona) pisarz i publicysta amerykański. Autor licznych powieści i nowel ukazujących swoistość kulturową Południa USA, znany także z wnikliwych reportaży i krytycznej publicystyki społecznej.
-
2018/04/17 19:45:58
"Tomasz, apostoł wierny"

Nie uwierzył, aż zobaczył... (Ja też nie mogę aż uwierzyć, że komukolwiek chciało się mnie zobaczyć... Taki zaszczyt mnie kopnął i to w Internecie, gdzie ludzi niezliczone rojowiska....., dlatego nagle ten apostoł zainteresował mnie, zwłaszcza jego kierunek poszukiwań, jaki wytyczył innym apostołom podążającym za Prawdą) ...

-
2018/04/17 21:46:18
Trzeba jednak uwierzyć..no i efekty całkiem całkiem. Ja widziałem i uwierzyłem.
Tomasz chciał jednak coś więcej..oprócz widzenia..Tak twierdza ewangelie..Internetu wtedy nie było a ludzie podobnie jak teraz byli nieufni i nie chcieli tak bez dowodów wierzyć. Przedziwne że sąd skazujący Tomasza Komendę był taki łatwowierny.
Nawet nie wiemy jak nasze prywatne i osobiste dokumenty fotografie żyją w internecie. Moje grono kolegów z podstawówki aczkolwiek to bardzo bardzo dawno temu i sieci nie było odnalazłem w historii szkoły,w historii wsi ...gminy. Moich nauczycieli również..Ba znalazłem nawet ich historie i życiorysy . Dokumenty z dawnych czasów nie były tak sciśle chronione.Nie trzeba mieć nadzwyczajnej wiedzy aby sie dostać do archiwum szkoły i serwisu grona nauczycielskiego. Odnalazłem także nazwiska i drogę
życiowa katechetów których pamietam z podstawówki.Dostępna była wiedza w listach Wildsteina i Macierewicza..którzy ludzie współpracowali z bezpieką i partia ..ponadto gdzie i kiedy. Dopiero 8 lat wstecz dowiedziałem sie ze moja nauczycielka historii z podstawowej szkoły brała udział w wojnie hiszapańskiej w 1936 roku a w szkole miała specjalną misję wyznaczoną przez Partię. Zastepca kierownika bardzo dobry i wszechstronny pedagog [bezpatryjny]..był,, okiem i uchem ''..znał jezyki..i waadza powierzyła mu bardzo odpowiedzialne zadania. Fotografie,dzieje,rodzina,przejscia...Wszystko jest spisane jak w wierszu Milosza.
-
2018/04/17 23:12:56
Nie Awarcho,
Nie trzeba wcale uwierzyć lub wierzyć, bardziej ufać z wielką ostrożnością. Trzeba we wszystkim mieć umiar, rozsądek.
Wspomniana przez Ciebie emerytka (kilkanaście komentarzy wyżej) uwierzyła i została okradziona z pieniędzy. Nie jest to dobra droga.
Za dużo ludzi uwierzyło, a za mało zaufało, rozsądnie na to wszystko patrząc.
Zdecydowanie wolę zaufać człowiekowi niż mu uwierzyć. Wiara, zwłaszcza ślepa, doprowadzi nas ludzi do zguby.
-
2018/04/17 23:20:37
Ofiarami przestępstw wyłudzania bądz wykorzystywania ludzi w sposób niegodny człowieczeństwa padają najczęściej ludzie głęboko wierzący i wierzący. Może czas najwyższy by nad problemem ludzkim poważnie się zastanowić?
-
2018/04/17 23:32:10
Specjalistą od wyłudzania pieniędzy od osób głęboko wierzących (emerytów i nie tylko) jest dla mnie znana mi osoba, o której nie wspomnę z wiadomych mi względów.
-
2018/04/17 23:32:36
Nauka nie idzie w las!
-
2018/04/18 06:21:52
W polskiej kulturze językowej przyjęło się jednak "niewierny Tomasz"... Bardzo możliwe, że charakterystyczne dla środowiska, w którym przyszło nam wzrastać i żyć, jest przywiązywanie wagi do do "wiary", do różnych jej wariantów: od mistyczno-wizyjnej do ślepej, upartej....Dlatego apostoł, który nie dowierzał innym, nazwany został niewiernym, w znaczeniu - nie dowierzającym; musiał na własne oczy zobaczyć, dotknąć... dopiero uwierzył, że pozostali mówili prawdę. Dzisiaj słowa "niewierny" nie kojarzy się z niedowierzaniem, ale ze zdradą, z odejściem. Dlaczego takie zjawisko związane z niewiernością nastąpiło?
Przypuszczam, że zrodziło się z cech charakteru tkwiących w mentalności ludu zamieszkującego te rolnicze tereny, które pierwotnie należało wykarczować trudem, uporem, niezłomnością. Aby coś z trudem, uporem i niezłomnością wykarczować, należy wymusić na innych współudział, podporządkowanie .... Wymuszano różnie. (dzisiejsi wymuszacze mają możliwość korzystania z szerokiego wachlarza opracowanych w dobie dziejów metod) I tak z biegiem czasu ktoś, kto był niewierny czyli niedowierzający w procesie podporządkowywania, stawał się niewiernym- czyli zdrajcą, co wymuszało na nim przyjmowanie postawy uniżonej, pochylenia karku i poddania się obróbkom , aby młotem i kowadłem obrabiający go sadyści łatki zdrajcy tym młotem wbijając zbyt mocno go nie poturbowali.............Kraj sadystów! Boże, gdzie ja trafiłam!!!!
Dziwne, że w innych kręgach kulturowych, gdzie sadystów tępi się w zarodku - czyli w samym języku - do Apostoła Tomasza przyrósł przydomek - nie sadystyczny właśnie jak u nas, a kulturalny cywilizowany: Tomasz Wątpiący.
I tak powinno być: Wątpię więc jestem, a nie Wymuszam, więc Mam! Ale gdzież nam do cywilizowanej kultury .... Daleka droga, a wymuszaczy tylu, że pędzą ludzi w całkiem innym kierunku.
-
2018/04/18 06:29:11
(W porywie emocji, muszę to dopisać!, widząc oczyma wyobraźni ten lud utrudzony, traktowany jak stado osłów, baranów, które bezwzględni i bezduszni sadyści chcą podporządkować, ciśnienie mi się podnosi, więc, chociaż sama jestem bezradna, nic nie mogę, to w duchu muszę zaparskać: Batem ich Pani Krystyno, batem tych wszystkich sadystów, wymuszaczy, napieraczy, natrętnych, cwanych, zafałszowanych!!!!
Ale rozsądnie - z umiarem, by niewinnym Tomaszom się nie dostało.
-
2018/04/18 07:15:44
Przejrzałam jeszcze sieć z newsami dotyczącymi poruszonego wątku i niejako odetchnęłam z ulgą, znalazłszy jedną wypowiedź pani profesor, którą mogę potraktować jako aluzję do tego, co i mnie ostatnio spotkało, mianowicie: "Przyszywanie grzywek skończy się źle"...
Tylko dla kogo źle? Z kontekstu wynikało, że albo dla tego, komu się tę grzywkę przyszywa, albo dla tych, którzy ją przyszywają.
Wynika z tego tak jak zwykle: gdzie dwóch się bije, trzeci niech lepiej zniknie...
-
2018/04/18 07:21:23
Warto może zauważyć że bat to atrybut ze sfery sadomasochistycznej.Reklamy na gaz\etkach i portalach dla ,,lubieżników odmieńców'' przedstawiają kobietę[azwyczaj] ubraną w skórzane dessu i dzierżącą bicz kańczug ,,bykowiec'' butem przygniatającą chłopa przygniecionego do podłogi.
Piersiaste germańskie rasowe blondynki czytając komiksy o swoim Brunnerze z bykowcem bijącym tę ,,swołocz bez kultury''..[swołocz wg.nazistowskiej nomenklatury] ..doznawały niezwykłych podniet..podobnie jak na widoki głos Hitlera.
Podstawą był właśnie ,,bat na tych co ja ich nie nawidzę''!! A batem! a batem!,a nahajką,,a pałą ..pałą...brzuch faluje z podniecenia pierś pęcznieje.. zaraz wróci z pracy w lagrze mój dzielny [ sehr mutig..] Ruddiger... on i nasza kultura niemiecxka walczy z tym sadyzmem i przemocą i lewactwem i sorosizmem i i ..tp.ONI ZROBIĄ PORZĄDEK Z TYM CO JA SIĘ BOJĘ I TYCH KTÓRYCH NIENAWIDZĘ.
Warto sobie zadać pytanie dlaczego taka treść marzeń i ,,podobna'' treść życzeń i zachęt?Zachęt dla pani Krystyny która reprazentuje Władzę Rzeczpospolitej. Bat do ręki,pałę do ręki..i działać! Zamknąć! ograniczyć zakneblować..nie pozwolić teraz urwa my! Dlaczego w treści tych marzeń, ZAWSZE JEST ODWET...Zawsze też krzywdzicielem jest mężczyzna? Kto realnie patrzy na życie ,nie przez pryzmat własnych urazów.. to wie ze nie brak Matek Łajdaczek,Pijanic,WatpliwychMoralnie postaw kobiet nie brak w codziennym życiu.Nie wszystko usprawiedliwia dominacja mężczyzn ! Dlaczego?
Sadystyczna złośliwość w słowie...jest zwierciadłem chorej duszy. Chorą duszę długo się leczy i nie zawsze skutecznie. Swego czasu na wesoło trochę ale celnie skomentował Owsiak panią Krystynę. Samotność jest bardzo przykra..i musi ktoś to odczuć na kościach..koleżanki w Sejmie,kobiety z albo czytelnicy KODU, a może czytelnicy twitera, uczestniczki czarnego protestu...tudzież koleżanki którym może lepiej jest? Na Yutubie pewien pan zaprezentował swój filmik z sądu w którym pani Krystyna Jaworowicz kopie go w nogę i to boleśnie szpiką z rozmachem,w łydkę.Wg treści filmiku nagranego telefonem...i komentarza...on i jego ,,towarzystwo'' ujawniło kulisy jej działalności i charakteru.
Ujawnienie pewnych faktów o osobie..pozwala zobaczyć ja w okazałości bez retuszu,bez zaplanowanej samokreacji..i bywa przykre.
Niedawno weszło prawo o danych osobowych..i wszystkie instytucje i portale powinny sie do nich dostosować wtedy będzie trudniej..dorzeeć do niektórych rzeczy.
Portale ,,nasza klasa'',nasza gmina',Nasz Magiel''..Nasza Szkola''..już chyba nie będą mogły udostepniać danych i fotografii nawet zbiorowych? Ale co to zmieni ..naprawdę?
-
2018/04/18 08:01:08
Dlaczego taka zachęta? Też sobie zadałam takie pytanie zaraz po napisaniu komentarza...Przecież tak naprawdę, to bym zgodnie z własną naturą starała się powstrzymać te jej baty... Nie wiem więc, dlaczego parsknęłam: Batem ich! (Pierwiastek związany z lubieżnością w przypadku omawianego biczowania - odrzucam, to na pewno nie ma nic wspólnego z próbą rozpętania amerykańskiej afery rozporkowej na polski wzór...) Z własnych przeżyć mam jedynie doświadczenia dotyczące tzw. "bata" (rózgi, kija, bicza) zw. z życiem na wsi. Tutaj używanie tego typu (jak je nazwać?) instrumentów pomocniczych jest coraz mniej konieczne. W Niemczech np. w nowoczesnych gospodarstwach nie używa się bata na niepokorną sztukę, ale pręcika elektrycznego, którym wystarczy niepokorną sztukę jedynie lekko dotknąć i sztuka wraca na swoje stanowisko... Jak u nas? Nie wiem, coraz bardziej odbywa się wszystko w obszarach zamkniętych, niedostępnych przypadkowym gapiom.
Moja trzódka na szczęście ma swoją dość rozsądną przewodniczkę i nie trzeba na nią żadnego bata. Ale zdarzyła mi się kiedyś mrożąca krew w żyłach sytuacja. Kogo drażnią takie thrillery, proszę nie czytać i oszczędzić mi później swojego sarkania! Szłyśmy raz latem z łąki do domu: pierwsza przewodniczka, stado za nią, ja na końcu, trochę z boku by nie być zakurzoną... Powoli, ponieważ przed nami podążało inne stado pod wodzą byłego prezesa, więc wodzą władzy z prawdziwego zdarzenia, aż tu nagle z jakiegoś pastwiska wyskoczył do nich byk. Prowadzący batem tego byka po zadzie, po zadzie! smagnął parę razy i stado przeszło bezpiecznie............. A ja??? Ze swoim stadem??? nawet uzbrojona w sto batów nie ruszyłabym dziarsko na tego byka. Zostawiłam krowy, wola Boża! i uciekłam w las. Przewodniczka rogiem potraktowała byka, po czym zamiast ze stadem pójść bezpiecznie dalej, to popędziła w las za mną..... Odnalazłyśmy się wszystkie dopiero po drugiej stronie lasu, uszeregowałyśmy się i roztrzęsione jeszcze trochę, bezpiecznie wróciłyśmy do domu. Może dlatego , że sama takim batem nie potrafiłabym rozjuszonych agresorów odpędzić od stada, a wydaje mi się, że właśnie pani profesor ten bat wobec rozjuszonych stosuje, napisałam tę zachętę: macte animo!
-
2018/04/18 08:27:46
O GRZYWKACH I MAKIJAŻU ORAZ INNYCH GADŹETACH URODY..
gdy kiedyś powiedziałem komplement kobiecie w obecności jej męża,n/t jej swieżego wygladu ,on odpowiedział ,, Andrzeju moja żona to Syrenka.''..Będąc pewien że to przedłużenie komplementu słuchałem dalej: ,, Wiesz gdyby weszła na taboret i skoczyła na posadzkę wszystko się zmieni...lakier opadnie,ujawnią sie dziury w błotniku i pokaże sie szpachla na drzwiach..a jak dobrze przetrzesz szyby to zobaczysz dziury przez które wdo srodka ciągnie kurz w czasie jazdy. A silnik? Lepiej nie gadać'' Zorientowałem sie w mig że nie chodziło o syrenkę o rusałkę ale o stary samochód z czasu PRL.
Tutaj też można się zorientować dość szybko jak ktoś wygląda i kim jest gdy makijaż opadnie po skoku z taboretu.
Pani Krysia zaś skakać z taboretu jak widać lubi...i wcale sie nie krępują jej skutki.
Nie ona jedna..Nagość niemytej duszy jest bardziej obrzydliwa od brudnych kolan i nieświeżej bielizny.
-
2018/04/18 08:42:57
Otóż to,!
Podobne przekonanie głosi pani prof. Magdalena Środa - politykom, a w ślad za nimi ludziom polityką zainteresowanym - brak wstydu! Winni są jednak, zdaniem pani etyk, ludzie - to od nich wypływa ten szał, zainteresowanie, ukierunkowanie na brak wstydu. Przyzwoitość nie budzi zainteresowania, zainteresowanie budzi brak przyzwoitości, a media podchwytują i wyolbrzymiają to właśnie, co budzi zainteresowanie, nie to, co jest rzeczywiście...
I teraz wszystko dla mnie jasne!
Dlaczego gdziekolwiek się pojawię, to nerwy im szarpię????
A dlatego - wyszło szydło z worka - bo mówię prawdę, tak jak jest, a to nie jest zgodne z ich interesem, więc: albo koleżanki im spłoszyłam, albo obraz Polski rozmydliłam...albo jeszcze coś innego wymyślą..... Proszę!!!!! Kto ma się wstydzić?
-
2018/04/18 08:53:53
Co do wspomnianego Trabanta z czasów PRL, podobnie chyba jak Syrenka - już zdaje się znikają z rodzinnego krajobrazu?
-
2018/04/18 08:55:42
W każdym razie ja należę do pokolenia kobiet, które nowoczesnych marek aut w ogóle nie rozpoznaje. Znakiem rozpoznawczym staje się w takiej sytuacji kolor.
-
2018/04/18 13:39:01
Przedstawianie jako prawdy tylko przyzwoitość z pomijaniem nieprzyzwoitości lub odwrotnie jest wyjątkowym rozmydlaniem naszej rzeczywistości.
Prawdą jest nieprzyzwoitość ludzka i przyzwoitość. Ktoś tu chce mi wcisnąć prawdę "świętą", twierdząc że powinna zaboleć.
-
2018/04/18 14:22:46
Kończąc temat stylu bycia pani profesor w sejmie ... (nawet mimo tego, że po moim Macte animo! albo Biczem ich! dostałoby się smagnięciem bicza mnie, a nie im) - opowiadam się po stronie tych, którzy dążą do zmian na lepsze, a nie do usuwania tych, z którymi im nie po drodze....Jest silną postacią, dla przeciwwagi politycznej postacią nie do stłamszenia czy zdmuchnięcia, czy wszpilenia w gablotkę definicji... Tylko!!!! Wśród kobiet na scenie politycznej nie ma odważnej przeciwniczki, mogącej pokonać ją silniejszą wiedzą i klasą przy której milkną ze wstydu pozbawieni klasy wszelkiej maści krzykacze... :/ O! gdyby taka się znalazła, wszystkie uciskane kobiety, łącznie z feministkami, miałyby wzór do naśladowania...
-
2018/04/18 14:39:07
Problem z tym czy to klasa..czy to raczej szalet.? Nie mój problem...ale do mnie dociera.Obrażani ludzie nie będą obojętni..i nigdy nie zobaczą rzekomej urojonej klasy w osobie która przypomina kogoś z obory. W oborze niekiedy jest taki gatunek krowy ,która wie że żaden byk już jej nie powącha..i z wściekłościa skacze na inne krowy..na podobieństwo byka. Czując zbliżającą się klęskę..bodzie kopie i ryczy. Podkreślając swoją,klasę'' czepia się również byków , które ani drgną.Czasem dostanie się oborowemu...gdy ona wierzga w łajnie.No ale to problem oborowego ..który jak widać ..też traci cierpliwość na wybryki.
-
2018/04/18 15:10:59
Cha cha cha! Awarcho, na kobietach może Pan się zna, ale na krowach wcale !!!
Już nie będę tłumaczyła szczegółów... dokładnie zresztą sama tego zjawiska do końca nie rozumiem, jednak na tyle mam orientacji, by się zaśmiać z tego, co Pan krowom chce wmówić ... bez obrażania nikogo...
Wyrażenie: "pozbawieni klasy" też nie miało charakteru ani oborowego, ani komunistycznych aluzji. Z rzekomą potrzebą bycia kimś innym, niż się jest i związaną z tym chęcią postrzegania przez innych tak jak się sobie uroiło albo dało uroić - to też blef! Ale niech każdy sobie "pozostaje wierny swoim poglądom" jeśli już nie ma na horyzoncie swojego światopoglądu innych rodzajów wierności. ( cytat z byczej teki)
-
2018/04/18 15:41:02
Może jak oborowy da mniej siana to przestanie tak kopać i ryczeć?
-
2018/04/18 15:52:04
(Aż włosy stają dęba na głowie, kiedy człowiek czyta i wyobraża sobie, jakie metody uciszania nieokiełznanych podopiecznych stosują różni panowie w swoich własnych domowych zagrodach...) (Albo proponują innym nowicjuszom w tej dziedzinie)!
Mam też jednego byka uczepionego na łańcuchu. Od dziś przyglądać mu się będę wnikliwiej, chociaż potwór fuka na mnie już z daleka! Spróbuję zrozumieć, o co mu chodzi z tym fukaniem...
-
2018/04/18 16:07:43
Temat na czasie. Wspomniana pani prof. Środa, też nam maluje o oborach. Może nie o krowach i bykach, ale lochach i knurach.
Można więc rzec, że nasz świat ludzki zaczyna cofać się do naszych "braci mniejszych".
A zatem uzasadnione pytanie, kto w tej oborze naczelnym OBOROWYM?
-
2018/04/18 16:18:05
Też Wam? Może pani prof. Środa Wam coś maluje, ale ja malowałam nie Wam i zaznaczyłam, byście właśnie Wy nie czytali.
-
2018/04/18 16:30:22
Dyktować warunki (kto co może) można tylko gdy jest się u siebie i to nie zawsze przystoi. Ten blog jest otwarty publicznie i nikt nie ma prawa komuś innemu narzucać, co ma czytać lub nie. Jasne?
-
2018/04/18 16:41:13
Tak samo nikt nie ma prawa narzucać, co można pisać, a czego nie! Jasne? Ja napisałam, żebyście nie czytali, a czy czytacie , czy nie - Wasza sprawa!
-
2018/04/18 16:44:12
Nikomu nie narzucam, co ma pisać, jasne?
-
2018/04/18 16:45:18
Poza tym owi "bracia", patrząc na ich wagę, są więksi, dużo więksi, więc proszę nie przekręcać, że mniejsi.
-
2018/04/18 16:46:43
A ja pisząc, kto ma nie czytać, nie dyktuję warunków, tylko sugeruję! Gdybym miała odpowiednią opcję do zasłaniania tego, co piszę, wtedy mogłabym warunki podyktować...
-
2018/04/18 16:49:26
Zdanie oznajmiające, nie jest zdaniem sugerującym! Jasne!
-
2018/04/18 16:55:14
oznajmujące - przepraszam
-
2018/04/18 17:18:06
O które zdanie oznajmujące chodzi?
-
2018/04/18 17:40:50
Stokrotko,
Nie mam zamiaru uczyć kogoś języka polskiego, kto dla mnie wzorem powinien być (tak mnie się tylko wydaje). Sama poszukaj, było tych zdań wiele. Nie lubię grzebać w "śmietniku".
-
2018/04/18 17:57:50
Może w tej sprawie bardziej kompetentna osoba się wypowie, dla dobra Stokrotki, np. Ewa, do której najczęściej te zdania były kierowane.
-
2018/04/18 18:13:15
Zupełnie mnie nie interesuje ani zdanie, ani osoba Atrojki.
-
2018/04/18 18:20:23
No to jestem w kropce. A tak starałem się poświęcać uwadze na lekcji z tegoż naukowego bloga i brać przykład z naukowych rozważań Miłej Stokrotki. Co za dzień, chyba lufa dla mnie - znowu ta lufa z polskiego.
-
2018/04/18 18:37:40
Pisząc wcześniej o sarkaniu miałam na myśli konstrukcje trudniejsze do odczytania, a nie takie naprędce i jakkolwiek, aby były, pisane.
A słowo "śmietnik" odnosiło się do moich komentarzy, też nie lubię w nim szukać niczego.
-
2018/04/18 18:48:33
Ja tu sobie drepczę po zielonej krainie i widzę wiele Stokrotek, jedne zwiednięte od blasku światła, inne wspaniałe w cieniu.
-
2018/04/18 18:56:51
Zrozumiałem że nie znam się na obyczajach biologicznych bydła mlecznego.!?
To może być prwadziwe.Ale nawet dyletant wie ..czego ja nie wiem. Obecnie rola buhaja w oborze wyrażnie utraciła na znaczeniu.Jesli kto chce wiedzieć dlaczego to polecam yutuba. Samiec alfa to teraz weterynarz inseminator nieraz\ jest to kobieta.
Zanadto odbiegamy od tematu pisanki.. i trezba co jaki czas wrócić do Tomasza ..
Aluzja dotyczyła powszechnej i oczywistej dynamiki biologicznej.która w naszym klimacie trwa i ta dosyć długo. Śweiadomość biologicznych i prokreacyjnych ogrzniczeń..to trudny temat .Nie chc e go ruszać ..Ruszył go Owsiak....Kryśka ruszyła na niego z pozwem ,że wzywa ja do seksu.Wiadomo że Kryśka profesorka to nie generałowa Zajączkowa ani nie biblijna Sara..ale wg. mediów Owsiak zachęcał ją do uciech nie w celach prokreacyjnych , ale takich ..dlaprzyjemności i odprężenia. Skądinnąd płynie wiedza że takie dla przyjemności to jedynie Grzech!
No cóż ..Jakbyś nie podskoczył tyłek z tyłu.
Wąchanie jednak w prokreacji krowiej to obserwacja! Nie wiem jak to jest w przypadkach takich profesorskich posagów ..ale po co mnie to wiedzieć.?
-
2018/04/18 19:13:55
Pani Atrojko...mile Pani mnie zaskakuje. Praca w oborze to ekologia..! SUPER! Obornik pod warzywa..
Mleko prosto od krowy z pajdą wiejskiego chleba prosto z pieca . Chlebuś na zakwasie pieczony na drzewnym ogniu. Super!.. Kolega mieszka w okolicach Siemiatycz..trzeba powiedzieć..Umieją ludzie zjeść i wypić..Jak łasuch wspomnam galaretę na golonce..i inne specjały.Sam tłukłem masło ze śmietany.....niebo w gębie.!
Jeżeli jeszcze połaczyć to z wykwintnym literaturoznawstwem...Uczta ducha i brzucha.
Zaprosiłbym jeszcze naszą drogaKW.9,na kęs kindziuka..z chrzanem ..Domniemywuję[!!!]..że na jakiś czas ustałyby natarczywe wewnętrzne rozterki związane z koniunkcja jajeczkowo-plemnikową.Tym bardziej po nalewce na malinach..??
Co nie Tomaszku? ..A ty Tomku z Akwinu siedź cicho..ciebie nie pytamy! Chodzi o Tomka od gwoździ! co to chciał z paluchami.Jakby prosto z IPN..u.
-
2018/04/18 19:21:05
Pira,lepiej zatańczmy.Taniec świetnie robi na wszelkie dywagacje,kondycje i figurę

www.youtube.com/watch?v=KxQZQ86jJHg&feature=share

Ps.Awarcho również zapraszam.W trójkę możemy poszaleć :D
-
2018/04/18 19:32:15
Ewa super...Twist again...w moim czasie w szkole obnizaqli zachowanie..ale to były czasdy nie?? Na Plantach milicja i ormo łapali bikiniarzy i do fryzjera. Ministrem kultury został Krakus Lucek Motyka! było super! Chubby dawał czadu!
Pozdro..
-
2018/04/18 19:32:17
Cieszę się, że wszyscy wrócili do formy...Na pocieszenie niecieszących się z mojego cieszenia napiszę, że "Chlebuś na zakwasie pieczony na drzewnym ogniu" jest jedynie ideą jakąś, mrzonką budzącą bliżej nieokreślone skojarzenia z czymś minionym niepowrotnie, co dokładnie nie wiadomo czym było. A tak naprawdę przez długi czas był taki uciążliwy problem z chlebem, niedobrym, rozdzierającym się, bez terminu ważności, cuchnącym środkami czystości ... wszystkie interwencje kończyły się na niczym... wreszcie modlitwy , szczególnie : "Chleba NASZEGO!" pomogły... Tamten niedobry prawdopodobnie wg informacji producenta był nie z naszej mąki. Ten z naszej jest już ok.
-
2018/04/18 19:37:58
Bardzo lubiłem tańczyć. Teraz zdrowie nie pozwala - szybko się męczę.
To nie te lata - młodość była wspaniała.
Aczkolwiek starość ma inne zalety.
Świat ludzki jest widziany z innej perspektywy, może to błąd?
-
2018/04/18 19:39:16
Hahaha.I nikt nie wymagał sztucznych włosów,nosów,wyprofilowanych nóg i ud, i świetnie ludzie się bawili.

-
2018/04/18 19:40:22
A tam,co tam Pira.Możesz podrygiwać w takt :). Mnie to nie przeszkadza.
-
2018/04/18 19:41:56
Nie smutaj Pira. Tak czy siak i tak się odrodzimy.I podrygiwać będziemy na błękitnych obłoczkach w Niebie :D
-
2018/04/18 19:44:47
Kurde znowu jakiś chochlik wrzuca mi to dodatkowe d do wyrazów.
ALE NIC ..come on let's Twist again...Ruchy Brunner Ruchy!. mówię n

Let's twist again

Come on everybody, clap your hands
Ar ya lookin' good
I'm gonna sing my song
And it won't take long
We're gonna do the twist, and it goes like this

Come on, let's twist again, like we did last summer
Yeah, let's twist again, like we did last year

Do you remember when, things were really hummin'
Yeah, let's twist again, twistin' time is here

Ee a round and a round and a up and down we go again
Oh, baby make me know you love me so and then
Twist again, like we did last summer
Come on, let's twist again
Like we did last year, twist

Rap: Who's that flyin' up there
Is it a bird, no
Is it a plane, no
Is it the twister, yeah

Yeah, twist again, like we did last summer
Come on, let'd twist again, like we twist last year

Do you remember when, things were really hummin'
Come on, let's twist again, twistin' time is here

Ee a round and a round and a up and down we go again
Oh, baby make me know you love me so and then
Come on, twist again, like we did last summer
Girl, let's twist again
Like we did last year
Come on, twist again
Twistin' time is here, Bop Bop
-
2018/04/18 19:46:41
Nie "smutam". Zatańczyłbym chętnie z Tobą i Stokrotką. I nie jest to blef!
-
2018/04/18 19:48:20
Susznie Ewa Piotra zaprosimy do tańca..przepytamy jak to było z tym kogutem!..a także o to dlaczego prosił Jezusa o wyleczenie tesciowej.
-
2018/04/18 19:50:01
U mnie w szkole /średniej/ oburzenie nauczycieli było na ten utwór :
www.youtube.com/watch?v=zrE19x77aes

A my po cichu wzdychałyśmy /do królewicza z bajki oczywiście hahaha/
No i zrobił mi się sentyment do piosenki francuskiej.
-
2018/04/18 19:52:06
Oczywiście /do tańca/.Piotr to przecież nasz prawie kumpel,prawda?
Zaraz nas ktoś z Kościoła tu objedzie.
-
2018/04/18 19:55:10
Pira i Ewa..a może zrobimy ,,Ostatni Zajazd Na Podlasiu'' i najedziemy Atrojkę?! Ale byłby obciach..gdyby sie okazało że Atrojka to chłop?! Tak jak ten W Michnikowski w ,,Seksmisji'' Zwalcza chłopów bo chce aby wszystkie kobiety były,, jego''. ..i pod kontrolą. U mnie pociag z Jeleniej Góry jest o 9, 15.. ileż to roboty Ja znam adres!!
-
2018/04/18 19:57:45
No to wchodzimy ? w to..www.youtube.com/watch?v=iGaF4tKUl0o
-
2018/04/18 20:00:15
Ten harem mnie rozśmieszył.A Seksmisja świetna.Dla mnie Atrojka może być kim tam jest.Nawet Prezydentem /haremu :)/

-
2018/04/18 20:01:52
Stumblin it in..dla mnie też..Wszyscy sa ..,jesteśmy tylko ludźmi..grzesznymi i po przejściach nieraz niełatwych.
Słusznie Ewo!
-
2018/04/18 20:04:55
EWA.. tymi z kościoła się nie należy przejmowąć maja swoje problemy znacznie cięższe!
Piotr też był tylko człowiekiem,, Barabasz też i reszta załogi za wyjatkiem Mistrza!
-
2018/04/18 20:05:20
No Awarcho,ja już tańczę.
Chciałam jeszcze zauważyć że w tamtych czasach teledysków nie było.Je t'aime w wyrazie był o wiele łagodniejszy /porządniejszy/
-
2018/04/18 20:07:08
Proponuję nie najazd, a zajazd za zgodą Stokrotki. Zobowiązuje się nas wszystkich "dostarczyć", z miejsca umuwionego.
-
2018/04/18 20:07:32
Wiem Awarcho /o tych w Kościele/.Po prostu zażartowałam.Gdybym na serjo taka lękliwa była to przecież bym tak nie napisała.
-
2018/04/18 20:09:41
Tak,,tak nie było ale nagranie było sensacja obyczajowa na naszym prworzadnym i moralnym socjalistycznym rynku. Do dzisiaj pamietam komentarz Jacka Fedorowicza..że to piosenka o harcerzach z,, zadyszaną harcerka
Nu Atrojka a ty co ? ..Taż ruszaj do tańca!
-
2018/04/18 20:11:40
Nie drażnijmy Atrojki.Dziewczyna czy tam facet, ale stara się.Przyznać trzeba że pracy to wiele w to wkłada
-
2018/04/18 20:12:45
Ja sobie popatrzę na to Wesele, jak Wyspiański, dramatu na pewno nie stworzę...
-
2018/04/18 20:15:58
Atrojka to ten harcerz czy tam harcerka :D
-
2018/04/18 20:16:49
Stokrotko,
Tu nie o Weselu Wyspiańskiego, a przyjęciu nas. Co Ty na to?
-
2018/04/18 20:17:51
Mam wrażenie, że stałam się bardziej zasłużona, odkąd napomknęłam, że jestem mąż, nie żona???? Nie sądziłam, że zawłaszczenie sobie zasług jest takie proste :)
-
2018/04/18 20:20:36
,,If you can give us Love.''. Atrojko..reszta to bzdety...
www.youtube.com/watch?v=SeI42SvFy7Y
-
2018/04/18 20:21:06
Lubię Wyspiańskiego.Ogólnie bardzo lubię młodą polskę
-
2018/04/18 20:21:52
Nie popadaj w pychę Atrojko.Jakie tam zasługi
-
2018/04/18 20:23:12
Ale nam dusze grają.Fajnie
-
2018/04/18 20:23:50
Jeżeli mogę.w imieniu ogółu.. my po prostu mniej kochamy sztywniaków..reszta ma mniejsze znaczenie.
-
2018/04/18 20:24:11
Aaa,zawłaszczenie.Sorry
-
2018/04/18 20:25:57
Bo to jest tak.Kiedy poważne sprawy to poważne ale umiejetność odreagowania ich jest bardzo ważna.
Inaczej człowiek by zgłupiał,zamiast wzrastać
-
2018/04/18 20:28:07
Czyli nie zgadzasz się na dojazd, do Ciebie?
Szkoda, bo było już wiele pomysłów spotkania się z osobami, a konkretniej
tu uczestniczących w tym .....
Chętnie bym cię poznał osobiście i może wreszcie nasze złe wspomnienia by runęły, jak mur ....
-
2018/04/18 20:33:29
Ja ,,Wesele'' też lubię. Z Wesela dostałem pałe od mojego profesora..nie odrózniałem magnatów od szlachty ..no ale ja chłop pańszczyźniany..mnie było wszystko jedno!
,,Miałeś chamie złoty róg'' to melodia wokół Krakowa bardzo znana...Dzieci bawiły sie w ,,Starego Niedźwiedzia co mocno śpi''.. Jak sie zerwie..będzie zły.
Dzisiaj cholera wszystko amerykańskie A w filmach dla dzieci i nie tylko ..zaznaczone gdzie się śmiac choćby nie było śmieszne po mojemu..To takie wymuszenie o którym czasem Atrojka pisze.. Johnego bolą zęby a tu smiech w tle filmu..Guma do żucia!
-
2018/04/18 20:36:49
ATROJKA TO KOBIETA!..KOBIETA! KOBIETA! 100%..POMIMO ŻE MÓWI O WIEKU!
Do wieka od trumny jest jej jeszcze daleko!..Ho Ho! Hooo!
-
2018/04/18 20:39:37
Awarcho,
Dzisiaj to prawie wszystko wirtualne.
Ludzie już boją się spotykać realnie. Szkoda.
-
2018/04/18 20:42:18
Całe szczęście, bo byłam już w szoku, że Was tak mój mąż zainteresował... i ... jak zwykle w szoku,zaraz szereg myśli mi się zaczął kłębić w głowie! Co przed snem niezbyt jest korzystne.
Dobranoc, dobrej zabawy!
-
2018/04/18 20:51:06
Z życia ludzkiego nigdy nie urządzam zabawy. A wręcz przeciwnie, moim pragnieniem jest wciąż te życie poznawać. W świecie wirtualnym jest niemal niemożliwe.
-
2018/04/18 20:52:31
Nie płacz Pira.
Ludzi gnębi niedostatek w czasach gdy jest on symbolem lenistwa lub wielkiego nieudacznictwa.
Ja się z Wami mogę spotkać.A co !
-
2018/04/18 20:55:55
Bo życie zbyt trudne a czasem okrutne jest.Trudno więc zabawę by było z niego sobie urządzać.
Te skrawki zabawy /żartu/ to oddech.Jak tlen.
-
2018/04/18 20:58:39
Ewo
Ja nie płaczę, a jedynie zmartwiony jestem, że ludzie świat ludzki zamienili na wirtualny świat. Coraz mniej ludzi szukających prawdziwego życia.
-
2018/04/18 21:01:32
No jeszcze cukiereczek!www.youtube.com/watch?v=MgrFsDqgUZQ
Dobrej nocy!
-
2018/04/18 21:19:22
Dobranoc.
-
2018/04/18 21:43:23
Wyjątkowo dla Stokrotki,
To nie Wyspiański, a Mickiewicz.
Dobranoc.
-
2018/04/19 06:49:21
Widzę, że wcześnie zakończyliście Imprezkę, a bałam się, że nad ranem jeszcze będzie huczał ten bal...
Wracam więc do treści merytorycznych i podtrzymuję postulaty wszystkich, którzy apelowali, by takich treści się trzymać.
(Ale aż mnie korci, by trochę popisać o swoich cennych spostrzeżeniach. Siłą woli powstrzymam się jednak!)
-
2018/04/19 06:55:23
Dodam tylko dla jasności, że spanikowana taką nawałnicą skierowaną w moją stronę, przeglądnęłam w pośpiechu literackie wzorce zachowań, zajrzałam do tych tzw. arystokratek, do celebrytów, do feministek, pań polityczek... i nic, żadnej podpowiedzi! Aż nagle olśnienie : wzorzec znalazłam na własnym podwórku (moje kochane krowy!) ----> wykręciłam się sianem, zajrzawszy wcześniej do google, czy dobrze ten zwrot rozumiem!
-
2018/04/19 09:14:14
Wydaje mi się,że najwnikliwiej rozpatrywany tu był temat Więźnia Komendy. Pan Redaktor jedynie ten temat zarysował, okazuje się, że koledzy po fachu zarys nieco rozszerzyli - np. Jarosław Dudała w Gościu Niedzielnym napisał:
>>>Tomasz Komenda, który przesiedział w więzieniu 18 lat, niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczyny, powiedział "Superwizjerowi" TVN, że swoje uwolnienie zawdzięcza św. Janowi Pawłowi II.<<<
Z pierwszego zdania wynika,że więzień ten niesłusznie był skazany za gwałt i zabójstwo. Rozumiem, że to skrót myślowy - ale skrót myślowy zrozumiały tylko i wyłącznie dla czytelników zorientowanych w temacie. Dla niezorientowanych oto w Gościu Niedzielnym napisano, że kogoś niesłusznie skazano za gwałt i zabicie piętnastoletniej dziewczynki! Ale ten gwałciciel i morderca dziecka, niesłusznie skazany, wyszedł na wolność dzięki Janowi Pawłowi II...
Pozostaje mieć nadzieję, że tego rodzaju artykuły czytają jedynie zorientowani, a niezorientowani - nie czytają i nie nabierają przekonań, że za zgwałcenie i zabicie dziecka niesłusznie się karze ludzi więzieniem! A jeśli ktoś już zostanie za to niesłusznie ukarany, to może modlić się do św. Jana Pawła i wyjdzie na wolność.....
Nie wierzę, że to nie była manipulacja!
-
2018/04/19 09:40:47
Nie dziwię się też, że wielu osobom z pokoleń tużprzed- i powojennych trudno odróżnić szlachtę od magnatów. szlachta jak szlachta, ale magnatów niszczono na różne sposoby, więc zniknęli z polskiego krajobrazu.... dlatego przestali być rozpoznawani. W mojej miejscowości rodzinnej była przed wojną jedna rodzina magnacka. Syna tego barona oskarżono o zdradę, o współpracę z NKWD - na podstawie słów jednego naocznego świadka, któremu jakoby udało się uniknąć śmierci, na jaką go posłał ten syn barona (pomagał w czasie wojny przedostawać się ludziom za granicę - za pieniądze oczywiście, a tamci ludzie później wpadali w ręce NKWD) Został rozstrzelany przez hitlerowców. Polacy w zemście za zdradę zabili barona i córkę, strzelili też w jej brzuch mieszczący w sobie ośmiomiesięczne nienarodzone jeszcze dziecko.... Matka wskutek tych przeżyć zmarła na serce... Dwaj pozostali bracia zniknęli gdzieś w świecie... Lata lecą, ludzie zapominają, ksiażki historyczne "udokumentowały" zdradę, nikt tym się nie chce zająć... jest jak jest i nie ma co niczego rozgrzebywać... Komuniści na długie lata nauczyli magnatów trzymać ogon pod sobą i nie wychylać głowy! Dlatego ich nie rozpoznacie. Ale dlaczego za to stawiano pały?
Tego pojąć nie umiem....
-
2018/04/19 10:29:17
Pały ..też były wychowawcze..a profesor Jan Wilk..trzymając chusteczkę przy wiecznie chorym nosie wytłumaczył 16 latkowi..różnicę i znaczenie słowa w związku z łacińskim ,,magnus'' i niemieckim Schlacht. Nie było wtedy takich mozliwości jak dzisiaj...ale profesor się starał..Pałę jednak dostałem za .tzw.całokształt klasówki . Klasów Treść i forma..i błędy ..Klasówka była właśnie z treści,, Wesela''.
,,Czy taniec Chochoła to krakowski taniec ludowy?.. Prawdziwe przesłanie dramatu Wyspiańskiego''...np.
-
2018/04/19 10:50:42
Ja nie zapamiętałam żadnych szczegółów zw. z Weselem ze szkoły średniej, z czasów studiów natomiast praca, którą pisałam, też o "śmierci", dotyczyła całej twórczości Wyspiańskiego. Dostałam oczywiście piątkę, ale nie dlatego ją zapamiętałam, a dlatego, że w całej kilkustronicowej pracy nie było na moim tekście ani jednego czerwonego znaczka, natomiast wszystkie cytaty przytaczane z dzieł czwartego wieszcza były wprost aż nieczytelne od czerwonych skreśleń i poprawek.
-
2018/04/20 19:28:10
,,Czy taniec Chochoła to krakowski taniec ludowy?"
Ludowe tańce krakowskie charakteryzują się dużą dynamiką, skocznością... Trudno to sobie wyobrazić, aby taki chochoł - wiecheć słomy - wirował i mienił się w podskokach na ludowo. Więc chyba jego taniec ludowym nie był... Tym bardziej z ludowej perspektywy poeta nie starał się go ukazać, a z własnej , poetycko-teatralnej, w ujęciu wyobraźni ejdetycznej, jaką posiadał. Posłużył się nim jako symbolem ówczesnej Polski... Może pod wpływem ponownej lektury Wesela zmieniłabym zdanie... A dziś? jaki taniec mógłby symbolizować Polskę?
Może taniec Pałacu Kultury z Kolumną Zygmunta? z eskortą wszystkich służb kraju i nacierającymi na tańczących marszami....
Pomyślałam sobie, jaki taniec dzisiaj mógłby symbolizować
-
2018/04/21 21:41:04
Nie pozostało nam nic innego: www.youtube.com/watch?v=bvzHxGg5wl4
-
2018/04/22 07:49:39
Szanowni Państwo! Kiedy wreszcie po tym tanecznym kacu wstaniecie na nogi? Czyli zaczniecie pisać swoje komentarze i tym samym poszerzać mi horyzonty w tym moim prywatnym, osobistym oglądzie ludzkich charakterów,może nie tyle charakterów, co sposobów postępowania z kimś drugim...........................sposobów traktowania drugiego. (Wziąć proszę pod uwagę, że jestem - jak by nie było- "trzecia" - metodą na "drugiego" chyba nikt mnie upokorzy, bo tak odbieram tę ostatnią Waszą akcję!)
Jakiego rodowodu to było? Feudalizm, komuna czy nowa jakaś forma "Waszego Kościoła"?
Tylko proszę się nie obrażać i nie pozbawiać mnie swoim milczeniem tak cennych doświadczeń w świecie słowa pisanego.