Czemu pisanki ? Bo to pisanie, mój zawód. I Pismo Święte. I coś trochę podobnego do pisanek wielkanocnych, choć nie całkiem... Jan Turnau
Blog > Komentarze do wpisu
Spotkały się dwie moce

Ewangelia Marka 5,21-43
„Posłyszała o Jezusie, więc weszła z tyłu między tłum, dotknęła się Jego płaszcza. Mówiła bowiem: - Żebym choć dotknęła się Jego płaszcza, a będę zdrowa. Zaraz też ustał jej krwotok i poczuła w swym ciele, że jest uleczona z dolegliwości. A Jezus natychmiast uświadomił sobie, że moc wyszła od Niego” (BT).
Spotkały się dwie moce: moc wiary chorego i uzdrowicielska moc Jezusa. Co mi przypomniało moje niegdysiejsze spotkanie ze sławnym niegdyś, zupełnie nie (na pozór?) religijnym uzdrowicielem Harrisem. Podszedłem wtedy do niego, dotknął mnie w miejscu, które uważałem za potrzebujące uleczenia, i nawet nic nie poczułem. Podszedł potem mój syn, niepotrzebujący takiej pomocy, tylko podtrzymujący mego chorego kuzyna, i powiedział potem, że aż  o kopnęło. Moją żonę z kolei uzdrowił z bólów głowy na pół roku, a jak poszła do niego drugi raz, to na stałe. Tak też było z moją kuzynką. Tłumaczenie (para?)psychologiczne: są uzdrowiciele i są „media” dobre i złe. Zapewne jestem tym drugim, choć podobnych mocy Harrisa bynajmniej nie kwestionowałem. A mieszkańcy rodzinnego Nazaretu, których nie mógł uzdrawiać, bo nie wierzyli, że ten znany im dobrze zwyczajny cieśla może mieć takie niezwykłe zdolności? No właśnie, nie byli dobrymi mediami, tyle że jakoś  - jak sugeruje Marek (6, 1-6) i inni synoptycy - z własnej winy, nie z powodu takiego braku wrodzonego. A co do Harrisa, to pamiętam zasłyszane podejrzenie, że ma moc szatańską, i dowód na to, że jak kiedyś uzdrawiał w kościele, to poprosił, żeby wynieść do zakrystii Najświętszy Sakrament. Niemniej nie wiadomo, czemu o to prosił - trudno mi uwierzyć, że tyle dobra może czynić Zło.

wtorek, 30 stycznia 2018, jan.turnau

Polecane wpisy

  • Święty Jan największy

    Ewangelia Łukasza 3,1-6 Czytamy dzisiaj o Janie Chrzcicielu. Uroczystość coroczna jego urodzin już za nami, była 24 czerwca, ale zjawia się w roku liturgicznym

  • Maria z Nazaretu, marianie

    Ewangelia Łukasza 1,26-38 Dzisiaj w Kościele rzymskokatolickim, starokatolickim mariawitów i zapewne polskokatolickim uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświę

  • O tych wszystkich, którym dzisiaj źle

    Księga Izajasza 29,17-21 Najpierw też o świecie roślin, nie tylko zwierząt, już cudownie pogodzonych (lwie konsumującym słomę...). O tym, że „Liban zamien

Komentarze
2018/01/30 21:16:44
Ja nie byłam ani u Harrisa ani u żadnego innego.Doświadczenia więc żadnego w tym temacie nie mam.
-
2018/01/30 21:32:43
A polowanie?
Tam też wybiera się sztuki.Zwierzyna której darowano życie też by powiedziała "tyle dobra ze zła" jak to możliwe? Brak oglądu całości.
-
2018/01/30 21:53:07
Moc uzdrawiania Harrisa była czysta,a złe moce są na Ziemi,
w umysłach i sercach ludzi kierujących się złą wolą i paranoją.

A po drugie Harris nie wierzył w świętość sakramentu,
i mógł widzieć i czuć w nim skoncentrowaną zbiorową paranoiczną wiarę,
magicznie emanującą i negatywnie osłabiającą Go.
-
2018/01/30 23:11:51
Nazywanie nazistowskich obozów śmierci polskimi było i jest nieodpowiedzialne, jakby świadomość bytu została zaciemniona niewyobrażalną tragedią ludzi i pragmatyczne myślenie było ograniczone.
Z kolei poseł izraelski przypisuje setki tysięcy zbrodni polskiemu narodowi, a to nieprawda, choć prawdą jest,że małe grupki Polaków dopuszczały się zbrodni na grupach Żydów i tak faktem jest,że Polacy katolicy brali udział w zbrodni w Jedwabnem,kiedy żywcem spalili Żydowskie rodziny w stodole w okolicy Jedwabnem,a potomkowie zbrodniarzy w kapitalistycznej Polsce pootwierali biznesy np.: w powiecie Łomża położonym blisko Jedwabnem,ponieważ przodkowie obrabowali Żydów z ich skromnych oszczędności życia,na które składały się pokolenia i złota biżuteria była zabezpieczeniem na czarną godzinę życia, ale Żydzi zostali obrabowani i zamordowani i nie wykupili się z rąk opętanych chciwością oprawców.

A skąd bierze się zawiść, nienawiść i wrogość do innych, uważanych za obcych religijnie jak np.:Żydzi?
Odpowiedź jest prosta - wystarczy prawda o nas samych!
Nie widzimy zła i niesprawiedliwości u siebie i swoich religijnie, żyjących niesprawiedliwie i z dużymi majątkami nie mordujemy, żeby wzbogacić się,ale obcych już możemy zamordować, jeśli w nas nie ma poczucia sprawiedliwości, a jeśli nasza religia nie pozwala nam ujrzeć zła i niesprawiedliwości społecznej w swoich kościołach, to nawet nie walczymy demokratycznie i poprzez edukację o sprawiedliwość i oprawcy żerujący na naszej ciemnocie mogą czuć się bezpiecznie,
ale jeśli za nasze poczucie krzywdy obwiniamy obcych, bo nie widzimy swoich winowajców i bolesna walka o byt tak oślepia, że stajemy się tępymi w bólu ziejącymi nienawiścią debilami, to wtedy możemy być zdolni do każdej zbrodni, ponieważ myślenie i dążenie do prawdy jest zablokowane w umyśle, też z powodu fanatyzmu religijnego mającego korzenie w tysiącletnich niesprawiedliwych tradycjach narodów.

Jeśli nie istnieje duża niesprawiedliwość społeczna w państwie i ludzie czują się względnie bezpiecznie materialnie i syci,to nie rodzi się w nich wrogość, zawiść i nienawiść do innych religijnie, a na swoje zło społeczne, mniejsze czy większe we wspólnocie religijnej nie będą reagować i będą ciągle ślepi, choć za tym złem może kryć się obiektywnie niesprawiedliwość, ale wedle nich to będzie sprawiedliwe i z woli Boga, ponieważ taka ciemnota religijna jest dziedziczona od tysięcy lat na Ziemi przez wszystkie religie świata.
I dlatego Jezus faryzeuszy żydowskich nazywał obłudnikami, ponieważ byli tak zakłamani, że nie widzieli niesprawiedliwości w życiu wiernych w swojej wspólnocie religijnej, skoro nie byli zdolni kochać współwyznawców jak siebie samych, bo gdyby kochali, to ich życie byłoby sprawiedliwe i pojawienie się kapłana Jezusa w roli dziecka bożego na Ziemi nie byłoby wtedy konieczne, ponieważ plany Boga wobec ludzi byłyby realizowane przez wierne Mu dzieci boże na Ziemi, a wtedy Bóg nie byłby odrzucany, ale niestety, było inaczej i wola Boga była ciągle odrzucana w różnych religiach świata i nawet nowe przymierza z Bogiem w przypadku Żydów też nie były w stanie nawracać Żydów jak też Jezus nie był w stanie nawrócić Żydów i też został odrzucony w głoszeniu życia w miłości tak jak Bóg, i na wzór Boga stał się Jezus tak samo bezsilny w nawracaniu ludzi, ponieważ ludzie odrzucali sprawiedliwe życie w miłości do siebie, i z tego powodu skazanie na śmierć Jezusa udowodniło złą wolę ludzi i obłudę w ich życiu, ponieważ by nie został ukrzyżowany, gdyby ludzie kochali siebie i żyli sprawiedliwie, ale misja Jezusa jako kapłana na Ziemi, zostawia trwały ślad w religiach, ponieważ wierni wiedzą, że zawsze mogą nawrócić się i zostać zbawieni przez wiarę, jeśli ich wiara oczyści ich z tego co w nich złe i staną się sprawiedliwi w miłości do ludzi na wzór dziecka bożego jakim był Jezus, bo dla chrześcijanina drogą do nawrócenia się jest usynowienie się w Jezusie jak głosił apostoł Paweł, kiedy stary człowiek umiera i rodzi się nowy.
-
2018/01/31 06:30:39
Nazywanie tych obozów polskimi, to przypisywanie winy za ich powstanie Polsce. Jakiekolwiek by to nie było - nieodpowiedzialne, perfidne, zakłamane czy przeciwnie - prawdziwe, wyrażone z głębi zranionego serca - to jednak zdarza się... Problem polega na tym, czy osobę, której to się zdarzyło ukarać czy pozwolić jej się wykrzyczeć? Polski rząd chce nakładać na takie osoby kary, a strona żydowska jest oburzona i nie chce na to pozwolić. Ja zawsze byłam za tym, aby nie kneblować ludziom języka, nawet jeżeli ich oskarżenia są jak najbardziej absurdalne czy wręcz są kłamstwem. Ale też i za odpowiedzialnością wypowiadanych sądów: co innego wykrzyczeć coś w gniewie, co innego wypowiedzieć swój osąd.Moje przekonanie dotyczy jednak relacji interpersonalnych - o relacjach międzynarodowych - nie mam zdania, nie mam pojęcia - jak dyplomacja ma w takiej sytuacji wyglądać...Nie cierpię historii i jej wszystkich opowieści o wojnach, cierpieniach, zagładzie oraz nienawidzę wszystkich toczonych sporów wokół tych zagadnień - dla mnie to męka, kaźń - dlaczego do Diabła! mam być skazana na uczestnictwo w tym konflikcie? Nie ja jedna mam tego dość. Kiedy spotykają się dwie moce - trzecia jest bezsilna?
Podobnie nie mam zdania o mocach uzdrawiających (chociaż , powiem nieskromnie, w zanadrzu co nie co by się znalazło!) Ufam zdaniom wypowiedzianym przez Kościół, aby nie ufać uzdrawiaczom wywodzącym swe moce od demonów, a przede wszystkim nie zamartwiać się, że kontakt z nimi pozostawił jakieś duchowe zniewolenie... opętanie... Wędrując za pomocą google śladem pewnego dawnego uzdrowiciela narodu polskiego, z przerażeniem patrzyłam na to, jak jego potomkowie zawierają związki małżeńskie między sobą... Podobnie było w wielu wielkich rodach... Z kazirodczych związków... Nie będę kończyć, psychiatria współczesna nie radzi sobie z ogromem różnorodności zaburzeń, niektóre niedające sklasyfikować się jednostki - odsyła zwyczajnie jako "opętane" do egzorcystów... A takie, które już wytrzymać nie mogą w tej "nienormalności" - peryferyjnej, zaściankowej - Europa bierze pod swoje skrzydła ochrony!
-
2018/01/31 08:49:01
Warto może zamiast gorączki zastanawiać się jak tworzą sie przymiotniki i co określają.
W angielskim i innym języku i o czym mają informować.
Mnie jednak ujęła wypowiedź wczorajsza biskupa Pieronka..który zwrócił uwagę na to co sie dzieje w społeczeństwie w rozsądny sposób : NIE IDEALIZOWAĆ ŻADNEGO NARODU..Patriotyzm w skrajnej postaci JEST BAŁWOCHWALSTWEM.
Każda ze stron i Polacy i Żydzi to tylko grzeszni ludzie.Masowe przemusłowe mordy to niemieckie przedsięwzięcie dokonywane głównie na polskich ziemiach.
W Gliwicach produkowany jest,, polski'' OPEL....jednak projekt i technologia jest niemiecka..był też niemiecki nadzór techniczny nad produkcją..Kto jednak patrzy na sprawe w sposób ,,narodowy''..antyniemiecki i czysto polski powinien jeździć furmanką albo ,,Syrenką''.
Nie można twierdzić ze nienawiść i wrogość miedzy nacjami i rasami to tylko wina jednej strony.
Pieronek biskup...zwrócił uwagę na udokumentowane przypadki pogromów powojennych. Oba narody ucierpiały przecież srogo i krwawo..skąd więc znaleźli sie ludzie gotowi wierzyć w zydowskie mordy rytualne w Kielcach? i ryszyc z widłami kijami i nożami..?
Porachunki na Podlasiu i Kresach...badane i dokumentowane wykazały aktywną nienawiść i wrogość wzajemną w wielu przypadkach podsycaną przekonaniem religijnym ONI ZABILI CHRYSTUSA..
Cytat z ewangelii Krew Jego na Głowy Nasze'' pobrzmiewa w opowiadaniach Polaków którzy przyjechali zarówno z Wilna jak i Lwowa...i to do dzisiaj.
Konflikt religijny i obyczajowy jest był i będzie zręcznie wykorzystywany przez polityków.Stalin..Gruzin i komunista[ z duchowymi iniciacjami] do budowy własnej ambicji i potęgi posługiwał się obcokrajowcami którzy od Rosjan doznawali krzywd. Dzierzyński był Polakiem Trocki ,Kaganowicz,Wyszyński i wielu innych byli Żydami.
Na wschodzie Żydzi którzy doznawali upokorzeń od Polaków wskazywali NKWD..kto jest policjantem, nauczycielem,inzynierem,sędzia prokuratorem sołtysem..Ale przecież nie wszyscy..
Podobnie Polacy postępowali z Żydami wskazując ich Niemcom i kradnąć ich mienie ale nie wszyscy byli szmalcownikami.
Pan Europoseł Czarnecki ma problem...no bo wskazał ze jednak szmalcownicy byli...
No chyba ze jak to pewien gdański duchowny mówił :,,Żydzi założyli faszyzm i gwiazda Dawida wpisana jest w Swastykę''
Zło i Dobro sdpotykają się bezustannie na różnych płaszczyznach..
Banda pewnego ,,wyklętego''który najpierw był komendantem Milicji w Nowym Targu a potem poszedł do ,,Lasu'' wymordowała kilkuset Żydów uciekajacych z Polski do Austrii..był rok 1946..
A w miejscu oddalonym o 7 km od mojego sioła gdzie sie wychowałem grupa Armii Krajowej wymordowała Żydów przechowywanych w piwnicy przez pewnego szewca pod koniec 1944 roku. Front sowiecki był oddalony od Miechowa ok.40km.
Ludzie uzasadniali i usprawiedliwiali ten mord tak... gdyby tego nie zrobili..ucierpieli by mieszkańcy wsi od Niemców''...
Dowódca akcji odsiedział swoje do 1956 roku ..amnestia go uwolniła. Jego córka domaga się posmiertnej czci dla taty..który po odwilży był listonoszem i w spokoju dozył starości.
Setki podobnych przykładów dowodzą ze nienawiść jest zbrodnicza i ..nic nowego.
Kainie gdzie brat twój Abel?...Żałosne i haniebme jest to że tych ludzi stawia się na piedestałach. Syn Kurasia domaga się miliona zł od Skarbu państwa za to że go przezywano ...bo ojciec był zbójem ubranym w polski mundur.
Czasem przytaczałem tutaj krwawe..czyny Dawida..któremu Sam Jahwe przez Proroka Natana powiedział ,,Ty nie wybudujesz mi świątyni w Jeruzalem.. masz bowiem zbyt wiele krwi na rekach''..A Ja przecież miałem na pustyni tylko Namiot Spotkania.

-
2018/01/31 09:49:09
Awarcho, więc jak - konkretnie i na spokojnie - polskie czy nie?
-
2018/01/31 09:51:57
Właściwie to pst! Cofam pytanie, ponieważ nie wiem, czy nakładanie kary za takie słowa już obowiązuje czy jeszcze nie? A nie chcę wyjść na jakąś podstępną prowokatorkę...
-
2018/01/31 11:32:07
Atrojka...ustawa jeszcze nie obowiązuje.
Z geograficznego punktu widzenia..obozy sa położone w Polsce ...Oświęcim ,Sobibór ,Majdanek Płaszów,Treblinka ,Bełżec...ale Gross Rossen to dzisiejsza Rogoźnica i polska nie była.
Prezydent Obama najwyraźniej w swoim przemówieniu brał pod uwagę aspekt geograficzny.
W Warszawie było getto..ale nikt nie nazwie go polskim chociaz wszystkie getta w Polsce były..krajowe. Nazywa sie je gettami zydowskimi chociaż nie leżały w Izraelu.
Pytania są źle postawione i były źle stawiane..bo to nie jest spór o terytorium ani kulturę ani o nic innego..tylko Spór o Nienawiść.
Szowinizm narodowy i polityka spowodowały ze premier Natanjahu w swoim przemówieniu stwierdził że Hiyler nie chciał zagłady Żydów tylko ich wysiedlenia..ale namówił go rzekomo do tego WIELKI MUFTI JEROZOLIMY.???
Oto czym jest polityka! Chcąć zyskać poklask i głosy żydowskich narodowców dokonuje sie z rozmysłem retuszu zbrodniarza.
Miłość do własnego Narodu nie może być bałwochwalcza..i ślepa.Wtedy łatwiej zrozumieć innych Natanjahu jednak nie tyle kocha własny naród ile własną władzę i klasę polityczną tj Narodową Prawicę.
Podobne korzenie wyrastają w Europie...
Kto ugra na tej żądzy narodowej? U nas w Polsce.. To jest pytanie.?
OBOZY ZAGŁADY BYŁY NIEMIECKIE NAZISTOWSKIE..Naród Niemiec uwierzył Nazizmowi i wykonywał przedsięwzięcia Nazistowskiego Obłędu..
Zniewolone przez nazizm narody pod jego kierownictwem załatwiały swoje wewnętrzne porachunki etniczne..i było tak nie tylko w Polsce nie tylko na Ukrainie..Nienawiść Serbsko Chorwacka..pełna była zbrodni i pogromów..podsycanych również religią z obu stron.Prawosławnej i katolickiej.
Holocaust niemiecki na polskiej ziemi to jedna strona tej gęby..a druga to zbrodnie rabunkowe i odwetowe w trakcie wojny i tuz po niej.W nich jak oceniaja badacze zagadnienia uśmiercono conajmniej 200 tysięcy Żydów.
Usmiechnięte pogardliwie gęby dzisiejszych booCHaterskich przesmiewców dzienikarzy i hejterskiego antysemickiego ,,salonu'' nie przesłonią mi dokumentalnych fotografii z moich okolic a także widzianych przez moje oczy kości ludzi ekshumowanych po likwidacji getta w Słomnikach pod Krakowem.
W mojej wsi było kilku szmalcowników którzy najpierw wzięli pieniadze i złoto za ludzi i dzieci na przechowanie ,a potem ich zawieźli osobiście na policję. Granatowi wiernie wykonywali to co im kazali okupanci..i wykazywali w tym gorliwość.
Powojenne tzw,,podziemie''..długo jeszcze znając wzajemnie swoje grzechy i powiązania...wysyłało ,,partyzantów''...
Volkdojcze którzy w wojne działali ręka w rekę z okupantem ..przecież to byli obywatele Polski?
JEDNAK JESTEM DUMNY Z POLSKI! DLACZEGO?
Nigdy Polacy nie zrobili czegoś podobnego jak tzw Młodoturcy którzy wymordowali w latach 1912-1913 około 2 milionów Ormian. Turcja do dzisiaj nie chce nazwać tego Ludobójstwem...
Zmiana ustroju potrzebowała krwi...Nie dający się zasymilować religijnie Ormianie..bardzo się do tego nadawali..byli obcym etnicznie i religijnie elementem w tureckim zadzie. Podobnie jak Żydzi przez tysiąclecia.
Oby Młodopolacy..nie naśladowali...bo biją hinduskę w tramwaju..albo Ukrainkę wlbo Pakistankę..jakos łatwiej bić 14 latkę ..niż chłopa.

-
2018/01/31 11:46:32
No troche pomyliłem daty ..wikipedia wyszczególnia rok 1915..Ale Turcy ida zaparte i piszą mimo istnienia dokumentów ze to była dźuma,tyfus i inne epidemie.
-
2018/01/31 13:06:54
W moim odczuciu jest to spór o winę. O odpowiedzialność i poniesienie konsekwencji. Nie wszystko zostało rozstrzygnięte... W klimacie takich sporów i wzajemnych obwiniań łatwo podsycać nienawiść. Artur Sandauer zjawisko wyodrębniania, wręcz wyolbrzymiania całej tematyki żydowskiej nazwał allosemityzmem, z którego później wyrastają anty- i filosemityzmy. Cały konflikt przypomina mi trochę konflikt rozwiedzionego małżeństwa, z tym, że w mojej wyobraźni strona żydowska jest mężem uważającym stronę polską za niepokorną żonę, a strona polska mężem uważającym stronę żydowską za żonę roszczeniową. Nie kłócą się o to, czy obozy, w którym zginęli przodkowie żony żydowskiej nazwać żydowskimi - czyli przyjąć przymiotnik wskazujący, kto w nich zginął, tylko kłócą się, kto zawinił i wobec czego, kto ma "wisieć" w nazwie! jak na krzyżu :/
Problem jest w tym, że nie ma autorytetu wspólnego dla obu stron, który rozstrzygnąłby jednoznacznie ten spór. Mimo że mamy wspólnego Boga.
-
2018/01/31 13:41:28
(może to pod wpływem tytułu: "dwie moce" - takie moje wyobrażenie mężów - mocarzów wobec swych zon...)
-
2018/01/31 15:05:33
KW-9 napisałaś o wspominanym przez Pana Redaktora uzdrowicielu: " mógł widzieć i czuć w nim skoncentrowaną zbiorową paranoiczną wiarę". Równie dobrze te demony, o których twierdził, że za ich pomocą uzdrawia---> to one mogły widzieć w nim "skoncentrowaną zbiorową paranoiczną wiarę" i chciały usunąć, by się tą wiarą nie rozpraszać? W myśl zasady "zło dobrem zwyciężaj", uważały, że ludzie są źli i należy ich dobrem zwyciężyć?
-
2018/01/31 15:20:25
Wspomnij chociażby uzdrowiciela Towiańskiego, który prawie całą elitę tym dobrem uzdrawiania przekonał do siebie, a później opętał...
-
2018/01/31 17:16:31
@Awarcho
Nie byłoby zbrodni między narodami po upadku państwa - Jugosławii, gdyby nie została odrzucona ideologia sprawiedliwości społecznej, której twórcami były świeckie umysły opierające się o niektóre filozofie z ideami humanistycznymi, bo wtedy żadna religia nie miała prawa zatryumfować w państwie poprzez swoją tradycję narodową opierającą się w przeszłości o wielką niesprawiedliwość społeczną na przestrzeni tysięcy lat, ale kiedy świecka ideologia sprawiedliwości społecznej została odrzucona, to religie tych narodów ze zbrodniczą przeszłością w swoich tradycjach doszły do głosu i zgoda na zło i zbrodnie wojenne i na rażącą niesprawiedliwość społeczną w imię Boga była już dozwolona w tych religiach i dlatego nienawiść i zawiść doszły do głosu w tych narodach i można było znowu w wojnach narodowych mordować się wzajemnie w imię Boga, ponieważ tak wygląda obłudna i zakłamana wiara w Boga, bo choć należeli do różnych religii, to w czynieniu zła w imię Boga byli sobie równi i nieważne jakimi obrządkami posługiwali się w imię Boga, bo nie obrządki decydują o stanie świadomej wiary i też przez żołądek nie przyjmie się Boga, ponieważ tylko na poziomie umysłu kształtuje się świadomość wiary w Boga i tylko wtedy świadomość wiary staje się przepustką do spotkania z Bogiem i tylko wtedy dusza może być otwarta na przyjmowanie światła bożego, ponieważ inaczej dusza nie przyjmie Boga, i dlatego w ich religiach poprzez wzajemne zbrodnie w imię Boga, tak naprawdę nie było Boga, ale zawsze mają prawo do nawrócenia się poprzez uczciwą wiarę w Boga w miłości do ludzi, by mogli stać się sprawiedliwi i nie krzywdzili siebie.
-
2018/01/31 20:41:55
Nie było mnie długo na blogu i nie czytałam pisanek, a teraz też przeczytałam przedostatnią pisankę o diable i musiałam napisać swój komentarz.

Jak można przypisywać złej mocy formę osobową, która może istnieć we wszechświecie,to tak jakby posądzać Boga też o bezsilność w przestrzeni kosmicznej, w której panoszy się zło osobowe,które ma taką moc,że może kusić ludzi i mieszać im rozum i sprowadzać na nich nieszczęście.

Kosmos jest na tyle czysty,że żadna wieczna forma osobowa tam nie istnieje,a jeśli istnieją przecieki złych mocy,to tylko wtedy, gdy izolacja pamięci zbiorowej ludzi czasem przepuszcza,ma dziury,ale to są stany przejściowe.
Kosmos podlega tylko władzy Boga i tam żadna zła moc osobowa nie panoszy się i Bóg w swojej miłości do ludzi nigdy by nie pozwolił,by jakaś zła moc osobowa np.: w formie diabła krzywdziła ludzi, bo Bóg nie jest psychopatą,to tylko człowiek, któremu miesza się rozum,lub z powodu fanatyzmu religijnego, może widzieć Boga godzącego się na istnienie diabła,który kusi i krzywdzi ludzi,ponieważ ludzie krzywdzą siebie sami z powodu egoizmu,chciwości,nienawiści..., ponieważ odrzucają wolę Boga i tylko w tym przypadku Bóg był do tej pory bezsilny, ponieważ nie był w stanie nawrócić ludzi,ale nie jest bezsilny we wszechświecie i żadna osobowa forma złej mocy nie zmaterializuje się na dłużej, jeśli nawet nastąpił przeciek złej mocy jakiegoś zwyrodnialca z pamięci zbiorowej ludzi zmaterializowanej w przestrzeni tysięcy lat .

Ludziom czasem mieszał się rozum, kiedy próbowali zbliżyć się do Boga i w swoich paranojach widzieli diabła i wchodzili w dialog z nim, a w pismach religijnych pozostawał ślad wiecznego bytu diabła,a tylko dlatego,że dochodziło do skażenia duchowego niejednego wędrowca, którego Bóg nie był wstanie uchronić przed skażeniem i paranojami.
-
2018/01/31 21:30:49
nie zauważyłam błędu i np: wstanie z krzesła,lub .... w stanie pomóc
Dobrze pamiętam?
-
2018/01/31 23:54:17
Jest pewien problem: jak autorzy ustawy zamierzają ukarać byłego prezydenta USA, Baracka Obamę, który w oficjalnym publicznym wystąpieniu mówił o "polskich obozach zagłady" (polish extermination camps)?
A ponieważ ogólnokrajowa (i ogólnoświatowa) dyskusja wyszła już daleko poza ramy zagadnienia, czyje były obozy zagłady, to ja mam pytanie:
Ilu ludzi ocalili Polacy w II wojnie światowej?
I nie chodzi mi tu o liczbę więźniów w wyzwolonych przez polskich żołnierzy więzieniach czy obozach koncentracyjnych, ale o to, ilu ludzi ocalili polscy cywile na terenie okupowanej przez Niemców Polski.
-
2018/02/01 01:54:03
Przepraszam, że w te poważne, a nawet groźne, rozważania wskoczę z dowcipem z czasów uzdrowiciela Harrisa.
Po jednym z seansów uzdrowicielskich zauważono pana, który z wielkim patosem wołał: będę chodzić! będę chodzić!
- Uzdrowił pana? Jak to było? Niech pan opowie!
- Nie, tylko kiedy byłem na seansie, to ukradli mi samochód.
-
2018/02/01 05:50:18
"osobowy" ma różne znaczenia, wśród nich jest też i takie: "służący do transportu ludzi" ...