Czemu pisanki ? Bo to pisanie, mój zawód. I Pismo Święte. I coś trochę podobnego do pisanek wielkanocnych, choć nie całkiem... Jan Turnau
Blog > Komentarze do wpisu
Poczekajmy do żniwa

Ewangelia Mateusza 13,24-43
Przypowieść o chwaście, który uczniowie chcą wyrywać zaraz. Jezus radzi poczekać do żniwa, aby odróżnić go od pszenicy i nie wyrwać także jej. A my też do pośpiesznego wyrywania skorzy za bardzo: osądzamy jakże często pochopnie. Pięćsetlecie protestanckiej reformacji, zauważane dzisiaj w moim Kościele, w każdym razie przez Franciszka z jakimś zrozumieniem dobrych intencji. Lutra odsądziliśmy od czci i wiary, aż nadeszło opamiętanie.
Już za pontyfikatu papieża Pawła VI nazwany został człowiekiem wielkiej wiary. Święty nie był, w pomysłach reformatorskich poszedł za daleko, ale można by powiedzieć, co by było, gdyby nie zaczął odnowy. A kiedy zaczynał, zachodni Kościół był w kryzysie duchowym, moralnym wręcz, według dzisiejszych miar niemałym, papiestwo również.

niedziela, 23 lipca 2017, jan.turnau

Polecane wpisy

Komentarze
2017/07/23 20:47:20
Słusznie,,poczekajmy do żniwa.Zważając pilnie na Słowo.. a tam powiedziano..napisano że,, Lepsze jest dobre imię niz wonny olejek''
Przy żniwie ujawnia sie głebokie sprawy serca i sumienia.Jak napisano w Ewangelii żeńcy mieli sie powstrzymać..do końca.Miało sie ujawnic ,,po owocach'' kto jest chwastem....a kto kłosem z ziarnem.,,,
Ma Pan panie Redaktorze Dobre Imię...nie przez przypadek...Jesteśmy obecnie w trudnym czasie...ludzie szukający autorytetów i nazwisk..wykorzystać chca nieraz dorobek jak Afisz dla swej sprawy. Jest tez odwrotna strona...
Np na dźwięk mojego nazwiska ludzie niektórzy reagują ..w zwiazku z panem wiceministrem..sprawiedliwości. Chociaż nie mam nic wspólnego! Już coś podobnego miałem w 70 latach po Wydarzeniach Radomskich gdy podczas wiecu w Warszawie bard partyjnych poetów Dobrowolski... wykrzykiwał o Warchołach z Radomia i Ursusa..Teraz Marcin o moim nazwisku...jest wysoce niesławny...niesławny razem ze swoim pryncypałem który odreagowuje przegrane procesy i zapłacone odszkodowania. No tak sie składa.. Ubolewam!
Dzisiaj nazwisko Turnau otaczane jest szacunkiem i estymą.
Trzeba jednak czekać..do..żniwa bo dzisiaj...również na tym forum szleją demony..i wyciagaja rózne argumenty. Hitler w swoim systemie kategoriii miał taki: Nicht Deutsche Mutter..'' Psuć dobre imię..szargać..ucza systemowo...a ich sztandary kropia w Białymstoku..no kropili..
Łatwo dostac sie na,, Listę Międlara.''. i na nic wszystko.!.Kiedys wspólne czytanie pisma w parafii w Warszawie.. Zmienna jest nie tylko kobieta... Pijani ..zemstą Nie zawsze pszenicę odróżnią..od ostu..
Dziady wiecznie zywe ..ZEMSTA ZEMSTA ZEMSTA NA WROGACH..
Z BOGIEM A NAWET MIMO BOGA''!
I los jakoś tę dynastyię ozenił z tym pojęciem ,,dziadyctwa'' no bo klasyk wymienia..Spieprzaj Dziadu!''..i słowa te padły w Paryzu niedaleko Sorbony gdzie zarobkował wieszcz..! aby nie dziadować..!
Pozdrawiam!
-
2017/07/24 01:54:57
"Dzisiaj nazwisko Turnau otaczane jest szacunkiem i estymą."

Zwłaszcza przez Świadka jehowy , p. Awarcho, na blogu red. katolickiego Jana Turnaua ;))

Obaj panowie rozkręcają pracowicie śrubki Kościoła w Polsce. Jeden od środka, drugi z zewnątrz.
Ku chwale G. Sorosa, lewactwa w Polsce, Unii Europejskiej i "niezawisłych sądów"


Turnau i Awarcho
w jednym stali domku,
Turnau na górze,
Awarcho na dole,
Turnau z kulturą wyprawiał
kościelne swawole,
Awarcho zaś wrzeszczał
Biskupów pierdolę!

napisała Awi; w myśl dewizy Jana Turnaua: "Źle czy dobrze, byle z nazwiskiem"
-
2017/07/24 02:34:02
Mobilizacja opozycji jest pełna i maksymalna. Organizacja profesjonalna, przemyślna. W tle zawodowcy od emocji społecznych i wielkie pieniądze.

Celem jest zastraszenie nie tylko rządzących, ale i wszystkich Polaków. Wywołanie wrażenia, że wszyscy, ale to wszyscy, są przeciwko rządowi. Że to rewolucja. A przecież to sami swoi, z jakimś dodatkiem. Opozycja była, jest i będzie. Ma i będzie miała poparcie kilku milionów ludzi. Teraz wychodzi na ulice, napędzana przez zwrotne sprzężenie medialne.

Za chwilę zacznie się gra pt.: PiS traci poparcie, a potem: większość jest przeciwko rządowi, a potem: czas na wcześniejsze wybory.

O ile wcześniej nie zrealizują swojego marzenia o polskiej wersji krwawego Majdanu.

( za: wPolityce)
-
2017/07/24 03:03:10
Spontaniczne protesty? Nic z tego! Perfidnie realizowana manipulacja. Polacy dali się nabrać na ASTROTURFING!

wpolityce.pl/polityka/349944-spontaniczne-protesty-nic-z-tego-to-perfidnie-realizowana-manipulacja-polacy-dali-sie-nabrac-na-astroturfing-zobacz-komentarze
-
2017/07/24 03:08:09
UJAWNIAMY. 16 kroków, które mają sparaliżować Polskę i odsunąć PiS. Inżynierowie zbiorowej histerii mają chytry plan: Wyłączmy rząd!
-
2017/07/24 06:26:55
Moim zdaniem dziwny jest ten nieprzyjaciel Pana z ewangelii. Dlaczego nie zniszczył całego zasiewu? Mógł np. zakwasić pole solą....Wówczas Pan nie miałby żadnego plonu. W przypadku zachwaszczenia plon był znacznie mniejszy, a pracy znacznie więcej. Jeśli interpretacja polega na rozumieniu sensu tej przypowieści, że ktoś jest pszenicą, a ktoś chwastem - to jest to antyhumanitarna interpretacja. Ponieważ żaden chwast - choćby najbardziej pragnął i doskonalił się, nie zmieni się w pszenicę, a Pismo Św. podaje wiele przykładów ludzi, którzy się nawracają ze zła na dobro! To jak to rozumieć : najpierw byli pszenicą udającą chwast, a później przestali udawać? czy może najpierw byli chwastem, a później przekształcili się w pszenicę? Może to każdy człowiek jest takim polem, na którym zasiane są ziarna Dobra i ziarna Zła?
-
2017/07/24 06:27:00
Szaleństwo i pseudointeligencja w całej okazałości.
Pani Avi właśnie PIERDOLI i przypisuje mi słowa których nigdzie nie napisałem i nie mówiłem. To właśnie cała kultura tej FORMACII..-REFORMACJI.
Urodziła sie ta kultura w damskich reformach pani Pawłowicz i pani Avi..poniewaz zaś smród nie jednakowo na wszystkich działa szczekaja,wyja syczą i bulgocza,zgrzypia kwicza i warczą...i s...fajdaja łajnem starej krowy.
Nic dziwnego że pan Gowin przystepując do działania reka w rekę z ta smoleńsko-toruńską zgrają naraził swoje IMIE NA NIESŁAWĘ.
OHYDA SERCA I SUMIENIA TEJ PANI WYSZŁA NA JAW W CAŁEJ P.A N.O.R.A.M..I.E!
Radujmy się Chrystusem..lecz strzeżmy sie przed takim TYFUSEM!
-
2017/07/24 06:50:42
Aczkolwiek opatrzyła pani swój,, wierszyk ''napisała Avi'' na końcu to jednak odpowie pani za kłamliwa insynuacje i jawne chamskie oszczerstwo .Wstrętna i wyniosła pseudoluteranko. Zaraz wysyłam go do pani parafii.
Nigdy bowiem przez kilka lat na tym blogu ani w prywatnym języku nie uzywałem takich słów. Nawet wtedy gdy opisywałem czerpiac z prasy wyskoki Wesołowskiego czy Gila.
To właśnie magielno-parafialna cultura starej zdewociałej skrzypiacej...wyznawczyni Rydzyka.
-
2017/07/24 07:41:18
Niczym.. pani nie rózni od starej Dudowej z mojej wsi ..która w gumiakach brudnych od krowiego gnoju i widlłami w rekach...otwierała swoją morde z trzema zębami na przedzie krzycząc...kocia wiara..kocia wiara..kocia wiaaaara! hi hi hi....! A za parę minut..wykrzykiwała na swoją ciotkę... Ty stara k...znowu rozlałas maślankę..
Wieczorem zaś słychać było: Seeeeerdeeeeczna Maaatkooooo.. Opiekuuuunko Luuuuudzi..Nieech Cie płacz Sieeeerot..do Litoosci wzbbbbudzi.
Sierot na podwórku przybywało bo Duda-Rokefeler co rok robił następne...Obfajdane jeszcze i w w kołysce uczone były tego samego co Pani Szanowna..NIENAWIDZIĆ I Bić!..
Mamusia i tatus chwalili...gdy rzucali błotem i kamieniami na innych..Żydzi czy masoni czy Ś .Jehowy.....Jakie to ma znaczenie, w tym czasie od jej dzieci obrywali nawet żebracy z Krakowa czy żebrzace siostry z krakowskich zakonów.
Teraz sam Preze obrzuca insektami cały naród muzułmanów...nie zwracając uwagi na to ze tam nie tylko insekty.Byli filozofowie matematycy..i lekarze..
Dudowej z mojej wsi nie dano skończyć uniwersytetów. Po ,,rozkoszach'' wiejśkaskiej prokreacji brzuch i widły i motyka i dzieci i znowu brzuch i gnój i kury i krowy i swinie iznowu gęsi..i kosa i widły i gnój i balia z praniem...i nastepny brzuch..i kołyska smierdzaca moczem.
W czym pani sie od niej rózni.. ??..Nawet język którym sie pani szczyci to gnój.!
Wasza formacja obgnoiła wszystko..Stuhra.Miłosza,Życińskiego ,Pieronka.Tuwima Brzechwe ,Lechonia,Turnaua Grześka, Narutowicza,papieża Franciszka ,Marka Kondrata,.Szurmieja, generała Dabrowskiego Henryka....obrzuca gnojem i gównem ofiary holocaustu i innych pogromów powojennych w Kielcach Krakowie..itp.
W wsciekłym paroksyźmie zżeracie samych siebie ..i zeżrecie. Jeszcze chwilka..
Piszący tu parę lat wstecz Antychryst miał bardzo precyzyjna diagnozę pani Osoby.
.Ja jakoś nie wierzyłem..NIESTETY..Słowa mamią..
-
2017/07/24 13:33:56
Żeby z takim IMPETEM na słabą i bezbronną kobietę??????? Awarcho - a TY w tym ataku z uszczypliwego gąsiora przemienienia doznałeś w starego byka! Uczyniłeś sobie z jakiegoś monstrum trójzębnego zapamiętanego z dzieciństwa zbroję i zaledwie ktoś Ci do tej zbroi mocniej załomocze, to Ty , nawet nie podnosząc przyłbicy, w zaślepieniu, po omacku , całym szturmem hurraaa!!!! do atakau!!!! Brakuje Ci tylko wideł, a byłbyś jak Zeus z trójzębem w walce z trójzębnymi zwidami!!!! Ja pierwszy raz widzę Cię w takim huraganie i przyznam rację, że brakuje Ci tu takiego męsko-byczego wsparcia, jakim był nałogowo wspominany przez Ciebie uzdrowiciel Twojej duszy! Poza tym mam nadzieję i prawie pewność, że to gradobicie słowami nikomu krzywdy nie wyrządziło! Żadnej starej krowie ....
Ciekawe, czym tak kiedyś rozwścieczałeś tę chorą starą Dudową? Pamiętam z dzieciństwa pewną wielką, silną dziewczynę, upośledzoną umysłowo. Urwisy z podwórka doprowadzali ją do wściekłości, by mieć cyrk z jej zachowania. Później wrócił z Ameryki jej ojciec, trzymał ją "krótko", dyscyplinarnie i nie wypuszczał z domu. Co ona zawiniła tym chłopakom lub temu ojcu?
Dziwię się ludziom, którzy całe życie potrafią pielęgnować jakiś uraz do kogoś i nie zadać sobie trudu dotarcia do siebie samego.
-
2017/07/24 15:05:33
Czemu podejrzewasz ze zrobiłem cokolwiek? zwłaszcza ZŁEGO?
Dlaczego nie zauwazasz ze zostałem ZNIEWAZONY? przypisano mi ze ja mówię takie rzeczy o biskupach.?
-Atrojka..taka gra to nie tutaj! Inni mają stulić mordy jak to szacowna pani profesor zaleca mówić i obrazać może AWI..
-
2017/07/24 15:42:50
Awarcho, przypominam Ci, że to TY jesteś autorem wielu wymówek czynionych pod adresem ludzi (szczególnie właśnie chrześcijan), którzy wyznają piękne idee, lecz wcielają w życie ich zaprzeczenia, którzy z jednej strony: "Zlituj się, ach zlituj się nad nami", a z drugiej rzucają się na siebie zajadle! Nie tak dawno jeszcze wychwalałeś Awi pod niebiosa, a teraz zamieniasz się w Anty-Awarcho i chcesz ją zepchnąć w piekielne otchłanie...
Nie napisałam, że zrobiłeś coś złego, napisałam, że swoją wyobraźnią widzę to całe zajście - używając Twoich i mojego epitetu - jako atak rozzłoszczonego byka na krowę, przy czym pisząc "stara krowa" musiałeś mieć na uwadze, że takich jest tu nas kilka! Oczywiście , jak sądzę, żadna się nie ruszy! (mając gdzieś bycze ... hm...humory?złości. pretensje?ataki gniewu?)
-
2017/07/24 16:18:55
Nigdzie nie chce jej zepchnąć nie przekrecaj. Prosiłem aby sobie nie wycierała gęby moja osobą.Nie czytasz obiektywnie tresci pisanek. Jesteś nie od dzis jej adwokatemm..to ci wolno ale nie pisz tego cco nieprawdziwe4.Jest dokładnie odwrotnie.To ona sie chwaliła ze wszyscy z kim ona ma na pieńku stąd odejda.Część odeszła..ich sprawa.Mna niech mordy nie wycioera. Dla mnie nie jest zadnym autorytetem ..gdy przestanie sie mnie czepiać..nie będezie reakcji.Problem w tym ze ONA NIE POTRAFI..dokopie papiezowi redaktorowi, każdemu kogo weżmie na cel.
Kto kopie niech sie nie spodziewa głaskania.
-
2017/07/24 16:27:25
Napisałeś kiedyś, że jesteście dorośli i wiecie, co robicie.... ja nie jestem mediatorem, "adwokatem" ani żadnym obrońcą ... mam ten mankament, że reaguję na przemoc. Być może tu przemocy nie ma, a moja reakcja jest zupełnie zbędna i przesadzona.... Tylko teraz coś mnie znowu poruszyło! Napisałeś: "Kto kopie niech sie nie spodziewa głaskania." A jeśli kopie dziecko? I jak to by się miało do słów z Ewangelii o tym, że "jeśli nie staniecie się dziećmi ...." .... ?
-
2017/07/24 16:46:01
Dziecku wszystko wolno?
To po co te ośrodki poprawczo-wychowawcze?
-
2017/07/24 18:20:46
Pewnie po to, by je wychowano - nie przemocą albo kopnięciem za kopnięcie - ale innymi metodami :/ i by później dzieciństwo nie chodziło za nimi jak paskudny cień :/ Ale ja miałam na myśli innego rodzaju kopanie, np. w brzuchu, później w łóżeczku... same początki kopania....
-
2017/07/24 20:54:46
ATROJKA..NIE WYKRĘCAJ KOTA OGONEM DO EWANGELII..powiedz albo napisz swej koleżaqnce żeby nie waliła oszczerstwami.i chamskimi podłymi insynuacjami ..właśnie dlatego ..że nie jest dzieckiem. Wie co robi....Jej tez ,, kanalie zamordowały brata ''w Smoleńsku?..Mordy zdradzieckie...??
Szczuć potrafi....poniżać innych..
,,Miła Atrojeczko....!! ''...
-
2017/07/24 21:11:08
Ja się nie wtrącam. Miłej nocy!
-
2017/07/24 22:02:09
Dziekuję.. nawzajem..Miłych snów.
-
2017/07/25 07:11:33
Awarcho : "Wasza formacja obgnoiła wszystko..Stuhra.Miłosza,Życińskiego ,Pieronka.Tuwima Brzechwe ,Lechonia,Turnaua Grześka, Narutowicza,papieża Franciszka ,Marka Kondrata,.Szurmieja, generała Dabrowskiego Henryka" - wysunąłeś zarzut w stronę bliżej niezidentyfikowaną, którą nazwałeś"waszą formacją"- ja, Awi i inne "stare krowy" oraz nam podobni , sytuując siebie - jak rozumiem - w "naszej formacji", czyli w formacji: "Stuhra.Miłosza,Życińskiego ,Pieronka.Tuwima Brzechwe ,Lechonia,Turnaua Grześka, Narutowicza,papieża Franciszka ,Marka Kondrata,.Szurmieja, generała Dąbrowskiego Henryka."
(A toś sobie figurki na tej szachownicy poustawiał!!!!)
Tkwisz w marksizmie po uszy!
Mam wrażenie, że nie dokonałeś konfrontacji z tą utopią, w której pokładałeś nadzieje, a która w żadnej z jej śmiercionośnych wypustek się nie sprawdziła!
Zaznaczam, że to tylko wrażenie, być może pod wpływem opasłej lektury, którą sobie zabrałam na roboty do Niemiec "między Panem a Plebanem"....Kiedyś pod wpływem łagrowej lektury miałam tak samo wrażenie, że wszyscy są uwięzieni w łagrach! Teraz mam wrażenie, że tkwią w marksizmie po uszy!
Tzw. "obgnajanie" - synonimy: zaszczuwać , szykanować , nękać , sekować , tępić , prześladować , dręczyć , zadręczać , gnieść , poniżać , upadlać , dokuczać , dołować , represjonować , tyranizować , męczyć , tłamsić , gnębić , posp szmacić , upupiać , posp udupiać , dawać się komuś we znaki , posp ciosać komuś kołki na głowie/na łbie), bardziej współcześnie : MOLESTOWAć -------------------------------------------------------------------------------------------------------->>>>
.... brakuje słów! Zupełnie jakbyś złe doświadczenia z całego życia zw. z ludźmi zebrał w jeden worek Pandory .... i wypuścił na nas, Bogu Ducha winne, bo akurat stałyśmy się dla Ciebie tą jedną zniewagą za wiele, kroplą przepełniającą czarę goryczy - wór Pandory! - kiepełę nie od parady!!!!
Moja "formacja" kształtowana była i jest m.in. nauką zajmowania postawy "moja wina". Nie wiem, jak Twoja "formacja" pod tym względem funkcjonuje? Ale pomyślałam sobie, że tak na prawdę, za mało się utożsamiam ze swoją formacją, by tę winę, którą mojej formacji zarzucasz, zrozumieć, a tym bardziej nie czuję się odpowiednio godna, by w jej imieniu przepraszać. Na tym forum godność taką miałaby Awi, ale - znowu ta błoga nieświadomość - nie wiem, czy luteranie, w ogóle protestanci - wyznają swoją winę i skruchę?
Ja ze swojej strony nigdy nikomu celowo nie daję się we znaki, chyba, że ktoś mi po piętach depcze! (Czasem też nieumyślnie, przypadkowo...)
Zobaczymy, jak to się "rozegra"? Nie wiem, czy to gra, czy naprawdę grzmią pioruny...

-
2017/07/25 10:35:51
Nie pisałem do Ciebie...Trochę inaczej ciebie pojmuję.Nie wiem jak i nie wiem dlaczego.
-
2017/07/26 02:12:46
p. Awarcho,
gdyby pan uważniej czytał moje komentarze, to by pan wiedział, ze ja już nie w tej parafii co pan myśli .......