Czemu pisanki ? Bo to pisanie, mój zawód. I Pismo Święte. I coś trochę podobnego do pisanek wielkanocnych, choć nie całkiem... Jan Turnau
Blog > Komentarze do wpisu
Katoliku, lituj się! Zakonnica o niektórych księżach

Ewangelia Mateusza 9,36-10,8
„Jezus, widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owe nie mające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: - Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości.”
No cóż, mamy być takimi robolami. Jezus nie dał nam takiej władzy? Owszem dał, choć nie tak nadzwyczajną. Można przecież leczyć ludzi znękanych życiem przez zwykłe dobre słowo i jakąś pomoc materialną. Niedoceniana jest działalność kościelnej Caritas, o której teraz trochę głośniej, bo zmienia się jej dyrektor: dotychczasowy, ks. Marian Subocz, odchodzi po dwóch kadencjach. A mówił w rozmowie radiowej, że Polacy są bardzo ofiarni, nie tylko w datkach pieniężnych, także w pracy organizacyjnej. Co mogę potwierdzić, widząc arcydzielną panią z mojej parafii, która dziękuje za każdy banknot, jakby miał iść do jej własnej kieszeni. Nie jest zatem z nami najgorzej. Tylko dzika polityka antyuchodźcza obecnego rządu psuje nas intelektualnie i moralnie, strasząc grozą islamskiego terroru. Owszem, religia ta przeżywaduchowy kryzys, jej prominenci za słabo tłumaczą, że ISIS to nie Koran – ale mogą tamto utożsamienie krytykować także sami działacze partyjni przyznający się do katolicyzmu manifestacyjnie. Wolą kierować się niewolniczo słupkami poparcia i nie odcinać się od ksenofobów coraz potężniejszych.
Teraz coś z periodyków katolickich. Numer czerwcowy „W drodze” jak zwykle znakomity. Na wstępie rozmowa wicenaczelnej Katarzyny Kolskiej z siostrą Jolantą Olech, urszulanką szarą. Zakonnica prominentna, w różnych władzach od dawna, mówi o stosunku księży do zakonnic szczerze, a mocno: „Znam wielu wspaniałych duchownych, ale muszę pani powiedzieć, że w moim życiu spotkałam też sporą grupę księży, głównie zakonników, których szanuję, dlatego, że należy szanować kapłana, ale po ludzku wielu z nich to dorastającechłopaczki zapatrzone w siebie, w swoje potrzeby i w swoją wielkość”, a na siostry zakonne wygadujące. Antyfeminizm niejeden ma wyraz.

niedziela, 18 czerwca 2017, jan.turnau

Polecane wpisy

Komentarze
2017/06/18 19:18:11
"... po ludzku wielu z nich to dorastające chłopaczki zapatrzone w siebie, w swoje potrzeby i w swoją wielkość "
Pycha jest jak pasożyt /na mózgu/, pomału lecz konsekwentnie zawsze zje w końcu swego żywiciela.
-
2017/06/18 21:13:20
I kto to mówi?? Urszulanka Szara...a oni tacy kolorowi chłopaczkowie..!
Przy sezonie na kleszcze dostrzegam coś jeszcze...
..dostrzegam niezwykłe praktyczne..zalety stroju zakonnego..
Dosyć że strój ten chroni przed pokusami i ,,pożądliwośćią oczu''[Jan]..to jeszcze wydatnie ogranicza inwazję tych wstrętnych insektów na osobe konsekrowaną!
Borelioza to bardzo groźna choroba! Oprócz plagi wściekłych derwiszów Proroka..Allach..na Niewiernych zesłał plagę której prózno szukać w Apokalipsie..bo tam duzo większe stworzenia kąsają i zieją ogniem i siarką.
Ale strój taki w upały..powoduje że konsekrowany też zieje...Stąd może Szara Urszulanka doznała jakichś..nieprzyjemnych..wrażeń
-
2017/06/19 16:59:52
Sowa i Przyjaciele pozwolili mi w końcu zrozumieć co nie mieściło mi się w żaden ani racjonalny,ani pobożny sposób na działanie w głowie.
-
2017/06/20 18:16:54
To byli prawi.A ja lewa.
Tylko uśmiechnąć się można.Z tej ich prawości.