Czemu pisanki ? Bo to pisanie, mój zawód. I Pismo Święte. I coś trochę podobnego do pisanek wielkanocnych, choć nie całkiem... Jan Turnau
Blog > Komentarze do wpisu
Czy Pan Bóg może się gniewać?

Wpis na sobotę 17 czerwca 2017 r.

Psalm 103,8-9
„Miłosierny jest Pan i łaskawy,
nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy.
Nie zapamiętuje się w sporze,
Nie płonie gniewem na wieki”.
My dzisiaj myślimy sobie, że to i tak jednak teologiczny antropomorfizm, bo Bóg nie gniewa się w ogóle i nie spiera się z człowiekiem, jakby sam był mu podobny. Oraz jest nawet miłosierny nieskończenie, choć z innych słów niektórych ksiąg biblijnych nie wynika to bynajmniej.

niedziela, 18 czerwca 2017, jan.turnau

Polecane wpisy

Komentarze
2017/06/18 20:58:17
No ..trzeba stwierdzić ze wychowany na twardym realnym judaiźmie Apostoł Narodów...potrafił wytworzyć zgoła inny nastrój niż psalmista i ..nie taki pobłażliwy miał charakter..
Hebr.10:31
"Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników. Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski. Znamy przecież Tego, który powiedział: Do Mnie [należy] pomsta i Ja odpłacę. I znowu: Sam Pan będzie sądził lud swój. Straszną jest rzeczą wpaść w ręce Boga żyjącego".
Wynikałoby troszkę że ..lepsza jest niewiedza i niewiara..niż złe postępowanie człowieka wierzącego.
-
2017/06/18 21:22:38
"Wynikałoby troszkę że ..lepsza jest niewiedza i niewiara..niż złe postępowanie człowieka wierzącego"
Fakt.
"Troszkę" też tak myślę.