Czemu pisanki ? Bo to pisanie, mój zawód. I Pismo Święte. I coś trochę podobnego do pisanek wielkanocnych, choć nie całkiem... Jan Turnau
Blog > Komentarze do wpisu
Mocą diabelską leczy, ratuje

Ewangelia Mateusza 9,34
„Lecz faryzeusze mówili: wypędza złe duchy mocą ich przywódcy.”
Przypomina mi się przypuszczenie, że Clive Harris jest (był) pod podobnym złym wpływem. Bo się nie modli. Mocą diabelską wyleczył tylu. Czego to ludzie nie wymyślą, żeby nawymyślać.

wtorek, 09 lipca 2013, jan.turnau

Polecane wpisy

  • Królestwo zgoła nieziemskie

    Ewangelia Jana 18,33-38 Wielki Piątek. Na pytanie Piłata czy Jezus jest królem żydowskim, odpowiada On precyzyjniej, niż według trzech pierwszych ewangelii. Tam

  • Dzień księdza, dzień Komunii

    Księga Izajasza 61,6 1 List do Koryntian 11,23-26 „Wy zaś będziecie nazywani kapłanami Pana, zwać was będą sługami Boga naszego” . „To jest ci

  • Alleluja!

    Ewangelia Łukasza 19,28-40 Ewangelia Łukasza 22,40-23,56 Niedziela Męki Pańskiej, zwana tradycyjnie Palmową. Jest na dzisiaj tekstów biblijnych dużo. Przede wsz

Komentarze
2013/07/09 14:14:29
Mam wrażenie, że nie zdajemy sobie (jeszcze?) sprawy jakiej to rangi zjawiska, czyli "spotkania z Jezusem"(cytat) na Stadionie Narodowym onegdaj, byliśmy w XXI wieku, w Polsce, państwie nominalnie świeckim, w Polsce ludzi wykształconych, świadkami. Przechodzimy nad tym do porządku; ot jeszcze jedna impreza, zapewne kasowa. Otóż nie! Fakt, że coś takiego jest w Polsce pod auspicjami krk możliwe powinien wstrząsać. Jeśli nie wstrząsa, to znaczy że jest nie tylko przyzwolenie, ale i zapotrzebowanie. I to dopiero wstrząsa. KIG: "...ale pod spodem Ciemnawka płynie...". Polonia cura te ipso!
Wzorem Szanownej @K-W-9, która nam tu czasem prof.Hartmana podrzuca i ja podrzucę (wolałbym aby to napisał katolik, np.nasz Gospodarz):
hartman.blog.polityka.pl/2013/07/07/cudowne-zidiocenie/
-
2013/07/09 15:08:38
PYTANIE O MOC..bardzo istotne.Skąd taka zdolność? Czy można czynić dobro[leczyć ]..zła mocą. Czy zawsze dobrą moca czyni się dobro?
-Ostatecznie uzdrowienie było przejściowe..nikt jeszcze nie uzdrowił od śmierci.
Zabobon..budzi rzeczywiście odrazę i grozę.
Jezus odpowiedział a czyją moca czynią to WASI SYNOWIE?
Problem koncesji na zabobon stary jest jak sam zabobon.
Kilka zdań z biblii:.cuda nie są dla wierzących ale dla tych co nie wierzą..aby uwierzyli. Nasuwa sie przekorny wniosek ..że wierzący cudów nie potrzebują bo wierzą[a le nie w cuda].
Magiczne zdolności miało kilku WIERZĄCYCH I POSŁANYCH..ALE PRZEJŚCIOWO!
Ostatecznie dali szyję albo zeszli ze sceny w sposób ..naturalny.
Clive Harris..czynił to dla Kościoła i na terenie kościoła..pieniądz sypał się do kościoła.Harris umarł ..jego klienci też.Jednym z nich był mój starszy kolega ,który udał się do kościoła w Tarnowskich Górach by uleczyć raka przełyku.Po tygodniu zmarł..
Indukcja zbiorowej psychozy oddziałowuje od dawnych czasów.Mechanizmy tego znał Goebels,Adolf..i dużo różnych magików kupę lat przed nimi.
Można odwrócić pisankowy tytuł i zapytać:
Mocą bożą.. morduje oszukuje,niszczy,pali.Tak przecież popychał historię KOŚCIÓŁ..rozkładając nogi szeroko przed silną władzą..słabą zaś lekceważac.
-Zapytać można językiem Pawłowym:..Czyż Zły nie przybiera postaci[czynów][ ANIOŁA ŚWIATŁOŚĆI?
Czy uratowanie zbrodniarza jes dobrem/..a tak czyniła HIERARCHIA..
czy..usunięcie nieprzydatnych embrionów jest złem..a to hierarccia potępia?
Wydaje się rozsządne utrzymanie dystansu do nieznanego.Nawiasem mówiąc..długo zbierano dowody na ,,cuda''Wojtyły''...Cuda..UGANDYJSKIEGO gościa szybko skanalizowano..BO JAK HARRIS..wylęgał kasę jak złota kura.Polityka i strategia zarzadzania tzw ,,Cudem''..i przypisywanie im plusa lub minusa..to specjalność BRZUCHOWIEŃSTWA..jak i tamtejszych faryzeuszy.OWSIAK ICH BOLI JAK DRZAZGA W Du.....bo Orkiestra ściąga pieniądze na inną tacę.Tam Terlikowski wykrzywia swoją pobożną gębę!
Leczenia tam nie ma i nie było,leczenie imoc uzdrawiania z dawnych czasów miała przeminąć i przeminęła.Dary Ducha opisane u Koryntian miala zastąpić rozumna wiara.Czas kuglarzy się miał skończyć.aLE KK.i inne wykokoszyli charyzmatyków różnych..
Niestety nie można wykluczyć ..że Pismo Święte nie dotyczy obszaru między Odrą I wisłą i Bugiem. Bóg..Bóg ..może jeszcze to objawi??
Pozdro
-
2013/07/09 15:19:25
"...Czego to ludzie nie wymyślą, żeby nawymyślać." - Jan Turnau

Nie jest sztuką wymyślać, a MYŚLEĆ.
Owieczki nie są skłonne MYŚLEĆ, a więc wymyślają im kaznodzieje różne "cuda", aby dały się dobrze strzyc.

Hartman się tym razem chyba nie myli?
W Polsze obskurantyzm dominuje.
Widocznie dobrze został ogłupiony lud?

Uważam że " spędem" owieczek na trybuny NARODOWEGO STADIONU powinna się zainteresować prokuratura. Oszustów nie trawię, szczególnie tych w korolatkach i ich popleczników.

Pani prezydent Warszawy postawiła kropkę nad "i" w swojej niekompetencji.
-
2013/07/09 15:32:11
miało być KOLORATKACH
-
2013/07/09 15:47:31
Tym razem moge sie podpisac pod artykułem prof. Hartmana.
A co na to wszystko KIK, jeżeli jeszcze istnieje?

Tak Awarcho, prawdziwa wiara cudów nie potrzebuje. A poza tym kto powiedzial, że wiara ma leczyć ciało? Wiara leczy duszę (sumienie, uczucia etc.). Ciało, wyleczone czy chore, pozostawiamy i tak tu, na ziemi. A tam wyżej, wypadałoby pójść z 'uleczoną' duszą......
Pozdrawiam

-
2013/07/09 20:04:07
"Wierzący cudów nie potrzebuje".PRAWDA.
Każdy wierzący to zdanie potwierdzi.
-
2013/07/09 23:06:21
A na niewierzącym nie robią wrażenia. Para w gwizdek.
-
2013/07/10 00:10:44
Moce diabelskie objawiają się gdy sumienie śpi lub jest zdławione nakazem posłuszeństwa.
A nakaz posłuszeństwa odbiera wolną wolę. Jak nie ma sumienia oraz wolnej woli to i rozum nieprzydatny.
I to jest sytuacja katolickiego księdza , oraz poniekąd rzymskiego katolika, który musi wybierać kwadraturę koła.
Stąd ta do cudu palpitacja. Niech coś będzie tak, lub nie.
-
2013/07/10 01:21:26
Bóg wyposażył człowieka w rozum, wolną wolę i sumienie, kształtując na obraz oraz podobieństwo .Ślubowanie posłuszeństwa komukolwiek jest sprzeczne z Pismem bowiem odbiera rudymenta człowieczeństwa
-
2013/07/10 10:20:33
Jest może sprzeczne z Pismem (choć i tu teologowie pewnie zgrabnie potrafią wywieść, że nie jest, a przeciwnie) ale na tym opiera się cały gmach krk i jego struktura kapłańska. W tych kleszczach (z jednej strony sumienie, rozum, wolność umysłu - z drugiej absolutne posłuszeństwo) znalazł sie własnie ks.Lemański, który czyni, jakby o tym zapomniał. Tu nie chodzi o racje, ale o dobrowolnie przyjęta na siebie przemoc zwierzchności. Atuty Lemańskiego są słabe. W ślubowaniu wyświęcanego diakona, zresztą jak i biskupa, oprócz ogólnego ble-ble (sprawdźcie!) jest jeden konkretny punkt: wymóg absolutnego posłuszeństwo wobec "biskupa i jego następców". I na tym (a nie na skale) stoi krk.
-
2013/07/10 11:24:40
Nie chce być gołosłowny: liturgiaecclesiae.pl.tl/%26%23346%3Bwi%26%23281%3Bcenia-diakonatu.htm
oprócz wielu "chcę", znalazłem tam tylko jedno "przyrzekam"
-
2013/07/10 11:26:21
Jestem wstrząsnięta. Wysluchałam własnie (radio TOK FM) rozmowy red. Cezarego Łasiczki z Wojciechem Tochmanem, autorem ksiazki "Dzisiaj narysujemy smierć" (2010r) nt. ludobojstwa w Ruandzie w 1994 i zachowania sie polskiego Koscioła w trakcie i po ludobojczej wojnie. Z postacią bp Hosera i JPII (a jakże) w bliskim tle......
-
2013/07/10 11:31:28
ad. przyrzekam: A przepraszam, jeszcze do "przyrzekam" - jest i drugie, dotyczy celibatu (hi,hi)
ad. Hoser: tam gdzie powinien był krzyczeć, milczał (zgodnie z wytycznymi Rzymu), tam (czyli tu) gdzie powinien raczej zmilczeć, pokrzykuje.
-
2013/07/10 14:58:25
Wnioski można wysnuć bardzo prosto - INSTYTUCJA RZYMSKO KATOLICKA nie ma nic wspólnego z Pismem. Założona została nie na skale wytycznych Jezusa, a na SKALE OSZUSTWA I OSZUSTÓW.
-
2013/07/10 15:05:18
Nadziwić się nie mogę, że ludzie wierzący tacy jak p. Jan Turnau nie powie głośno - DOŚĆ TEGO, dość obłudy i obskurantyzmu instytucji rzymsko-katolickiej.

KRK na własne życzenie się rozpada, też dzięki takim osobom, jak p. Jan Turnau, któremu brak odwagi powiedziec to, co myśli i KRZYKNĄĆ DOŚĆ OBŁUDY.